Şimdi Ara

Ekran kartı tavsiyesi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şu sisteme 1 gb 256 bitlik ekran kartı almak istiyorum..

en son oyunları yeni alacağım ekran kartı ile sorunsuz bir şekilde oynamak istiyorum ve sizin tavsiyelerinizi bekliyorum.

sistemim:

İşlemci: Intel P4 640 HT 3.2 GHz
    Anakart: ASUS P5ND2-SLI
    Ekran Kartı: nVidia PX6800TDH 256 mb 256 bit (şu an kullandığım ekran kartı ve performansından oldukça memnunum şimdiye kadar hiç üzmedi)
    Ses Kartı: Realtek On-board
    Kasa : Feel Hurricane 550w
    Ram : kingston 1 gb 533 mhz (toplam 5 gb a en kısa sürede çıkacak)

• hd 5770 olabilir ama fiyat aralıgı versrniz daha iyi değilmi?
    500 lira weririm diyosan 5850 al :)
    daha da uygyn olsun diyosan palit 240 lar guzele benziyo.
  • Öncelikle o işlemciyi değiştirmeniz lazım yoksa 256bit lik bir kartdan tam verim alamazsınız, ayrıca sizin psu 550 değil 400watt(gerçek değeri) lık.Cpu yu değiştirip ram takviyesi yapılırsa GTS250 1GB alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: t-mac6

hd 5770 olabilir ama fiyat aralıgı versrniz daha iyi değilmi?
    500 lira weririm diyosan 5850 al :)
    daha da uygyn olsun diyosan palit 240 lar guzele benziyo.

Hocam iyi güzel tavsiye etmişsinde o işlemciye sence 5770 mantıklımı? Neyse soruya dönelim sorunsuz derken biz size ekran kartı tavsiye etsek dahi ekran kartı yaşatmasa bile sisteminizin diğer bileşenleri size sorun açacağı kesin sisteminizi komple güncellemeniz tavsiyemdir
  • 2.el 4850-4870(150-200tl) monitörün ufaksa 512 alsanda farketmez şartlama kendini 1 gb olcak diye
  • ::: monitörüm 19 inç...
    ::: maksimum bütçe 300 tl...
    ::: gerçek değerinin 400w olduğunu kanıtlar mısınız?
    ::: şu anda kullandığım ekran kartı 256 bitlik ve hiç sorunyaşamadım.neden 1 gblık kartın 256 bitiyle sorun çıksın..
    ::: hd 5770 benim sisteme olmaz. benim sisteme uygun kart tavsiye ederseniz sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan1507

::: monitörüm 19 inç...
    ::: maksimum bütçe 300 tl...
    ::: gerçek değerinin 400w olduğunu kanıtlar mısınız?
    ::: şu anda kullandığım ekran kartı 256 bitlik ve hiç sorunyaşamadım.neden 1 gblık kartın 256 bitiyle sorun çıksın..
    ::: hd 5770 benim sisteme olmaz. benim sisteme uygun kart tavsiye ederseniz sevinirim...

Kasanız feel hurricane değil mi? onların içinde FL-550 model psu çıkıyor ve gerçek değeri 400watt, kendim kullandım.Cpu yu değiştirmediğiniz sürece kartı boşa almış olursunuz , verim alamazsınız.
  • :::tamam kardeşim 400w diyosunda,400w olduğunu bana kanıtlayabilir misin? bir video bir döküman ile mesela...
    :::cpu O/C ile belli bir süre daha beni idare edebileceğini düşünüyorum.. sonuçta HT özelliğide var..
  • :::256 bit ile verim alamazsın yazmışsınız + cpu ile verim alammazsın yazmışsınız..verim derken tam olarak neden bahsediyorsunuz? belki verim kıstaslarımız çok farklı..
  • Hocam sanırım uzun zamandır PC dünyasından uzaktasınız sisteminiz bugünkü oyunları oynatabilmekten biraz uzak yani bu sisteme harcayacağınız parayı köşeye atıp para biriktirip yeni sistem toplamak daha mantıklı olacaktır hayır yeni sisteme para harcamam diyorsanız size GeForce 8800GS tavsiye ederim
  • :::pc dünyasından çok uzak değilim...
    :::şu anda ki sistemim pes 2010, fifa 10 çalıştırıyor.. hatta colin mcrae dirt oyununuda mediumda 15 fps ile oynatıyor.. örnek olsun diye yazdım bunları sistemim kötü değil bana göre buda göreceli bir kavram tabiki sistemden ne bekledğininz önemli...
    ::: 8800 gs tavsiyesi için sağolu, kartı inceleyeceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan1507 -- 19 Kasım 2009; 18:08:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan1507

:::tamam kardeşim 400w diyosunda,400w olduğunu bana kanıtlayabilir misin? bir video bir döküman ile mesela...
    :::cpu O/C ile belli bir süre daha beni idare edebileceğini düşünüyorum.. sonuçta HT özelliğide var..

Psu yu değiştireli çok oldu o yüzden resim koyamıyorum, FL550 model ise 400 watt kardeşim daha ne ispatı istiyorsun, araştır görürsün zaten.İstediğin kadar oc yap yine iş görmez o işlemci.
  • işlemcin çok eski; o yüzden ekran kartına fazla para verme. bence sen ikinci el 8800gt veya aynı performansta bi ekran kartı al. ileride komple sistem değişince güzel bi ekran kartı alırsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.