Şimdi Ara

Ekran kartı/işlemci darboğaz yapar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, ekran kartımı yükseltmeyi düşünüyorum ama kararsız kaldım, acaba Phenom II x4 955 BE işlemci R7 265 veya R9 270/270X ekran kartlarıyla darboğaz yapar mı ? Sistemde kullandığım diğer elemanlar Asus M4A79T Deluxe 790FX chipsetli bir anakart, 4gb 1333MHz ram ( 6'ya çıkarmayı düşünüyorum ) ve Sapphire Pure 620w 80+ güzel bir psu var. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim, hayırlı alışverişler.

• r9 270x ile kayda değer fps düşüşü yaşayacağını düşünmüyorum tek sıkıntı mp modda oynarken olabilir.
  • İşlemciye biraz o.c yapman iyi olur, anakart ve soğutucun müsait bu konu için.

R9 270/270X'i kullanabilirsin, ancak şuan R9 280 Sapphire'de indirim var, 529 TL'ye ve 270X fiyatında bunu da alabilirsin, işlemciye max. oc yapmak lazım.
  • 265 alirsan oc ile cebellesmezsin ama monitorun analog vga ise 265 alma gtx750 ti al ayni ayarda.

http://www.hizlial.com/asus-gtx750-ti-dual-fan-cooling-2gb-gddr5-128bit-dx11-nvidia-geforce-ekran-karti-gtx750ti-2gd5/10398403

270 270x modellerinden birini alirsan islemciyi overclock yapman gerekir 3.7 3.8 gibi olsa yeter ama monitorun analogsa bu modeller de titreme yapabilir.

280 alirsan islemciyi 4 ghz yapman gerekir her islemcide olmaz olsa da gunluk kullanilmaz iyi bir sogutucu gerekir.nasil kesin sayi veriyorum cunku x6 1090t ile 280x kullandim bir sure ve islemcinin iki cekirdegini kapatip deneme yaptim 4 ghz olmasi gerekiyor x4'te.

• Cevaplar için teşekkür ederim, işlemciyi voltajsız 4 GHz'ye kadar çıkarıyorum ve stabil çalışıyor o konuda sıkıntı olmaz umarım. Bir de Analog VGA dediğiniz ne oluyor tam anlamadım, eğer bağlantıyı soruyorsanız DVI kullanıyorum, hatta HDMI kablo da edinebilirim. LEON-X, acaba bu bahsettiğin R9 280 hangi sitede satılıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi souverng -- 22 Kasım 2014; 9:07:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: souverng

Cevaplar için teşekkür ederim, işlemciyi voltajsız 4 GHz'ye kadar çıkarıyorum ve stabil çalışıyor o konuda sıkıntı olmaz umarım. Bir de Analog VGA dediğiniz ne oluyor tam anlamadım, eğer bağlantıyı soruyorsanız DVI kullanıyorum, hatta HDMI kablo da edinebilirim. LEON-X, acaba bu bahsettiğin R9 280 hangi sitede satılıyor ?

Vatan web sitesinde 530 lira indirimde bitmeden kap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Multi oyunlar hariç 270x r kadar sıkıntı olmaz multi ler de 4 ghz oc gerekir 280x é darboğaz yapar 4.2 ye vb çıkarsanız bile multi oyunlarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim yardımlarınız için, hayırlı alışverişler hepinize.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.