Şimdi Ara

!!! Ekran Görüntüsü Yakalama Programları !!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
3
Favori
104.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Screenshot Captor 2.20.02 programı eklenmiştir.

İyi Forumlar...

• mükkemmel çalışmaa..video yakalama güsel oldu
    kızlar bişi soryo bi saat anlatmaya uğraşmaktansa böle daha iyis olcak
    saolsın
  • teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: achfighter

quote:

Orjinalden alıntı: nicker

@selenvirus
    @boldshark

Söylediklerinizi uyguladım ve işe yaradı. Teşekkürler.

İşte sonuç;
     !!! Ekran Görüntüsü Yakalama Programları !!!

aboww bu kısayollar nedir böyle bende bu kadar program bile yok
    bence o kadar fazla program yükleme en azından gereksizlerini yükleme pcyi yavaşlatır

hepsi gerekli

• Ya ben normal Windows'un Print Screen yolu ile SS alınca fare imleci (normal Windows'un fare imleciyse) dahil olmuyor.

Bu programlarda da bu durum var mı?
  • gadwin'de görünüyor imleç (ama seçenek var istersen göstermemesini sağlayabiliyorsun)
  • Peki video oynatırken ekranın siyah görünmesi olayı?

K-Lite Codec Pack Classic Media Player'da böyle bir durum yok. Ama Windows Media Player'da video izlerken SS alınca video alanı siyah oluyor? Bu programlar ile yine bu sorun aşılabiliyor mu? (bu son sorum, eğer buna da cevap alırsam hemen indiriyorum)

• @in_metal aynı sorunu ben de yaşıyordum..
    birinci sayfaya bakarsan çözümünü bulabilirsin..
  • snagit programıda kaliteli bir programdır bu hususta.
  • @in_metal : birşey daha ekliyim..

çalıştır>dxdiag;
    videodan resim capture yapmak için ayarlamayı yaptığında videonun kalitesi düşüyor..

o yüzden ben her seferinde ayarlamayı yeniden eski haline getiriyorum..
    sadece capture yapacağım zaman gerekli ayarları uyguluyorum..

neden video'mun kalitesi düştü dememeniz için uyardım..
  • Windows Media Player'da Seçenekler'den Başarım > Gelişmiş > Üste Bindirmeyi Kullan onayını kaldırdım Tamam dedim hepsine, Player'ı yeniden başlattım ve bir video klip açıp SS almayı denedim (hem normal Print Screen ile hem de bu programlardan biri ile) düzeldi, ekran siyah olmuyor o sahneyi de alıyor

Programlar için tekrar teşekkürler @Rietveld

Şekil-A'da görüldüğü gibi

NOT: Bu ayarı yapınca videonun kalitesinde çok azcık düşüş oluyor. Ama bu inanın bana farkedilmeyecek gibi birşey. Sadece bu ayarı yaptıktan sonra en başta renk soluk gibi geliyor ama sonra alışırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 15 Eylül 2006; 22:11:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: lustral

Peki şöyle bir program varmı:Ben her Print Screen tuşuna bastığımda otomatik olarak o anki görüntüyü bir klasöre kaydetsin.Örneğin bir kurulum esnasında SS alıyoruz seferinde Print Screen yap sonra paint aç felan olmuyor.Program otomatik olarak her bastıgımda bir klasöre atsın resimleri ben sonra editlerim.

wink adlı programla yapabilirsin. sürekli basınca film gibi bile oluyor. ayrıca flash yada exe dosyası olarak da kaydedebiiyorsun...

http://www.wintotal.de/server/wink20.zip

• bu programda güzel..
    ama ben şu anda purrint diye bir programı kullanıyorum.
    Purrint de güzel bu da )))))))
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^^prince^^

bu programda güzel..
    ama ben şu anda purrint diye bir programı kullanıyorum.
    Purrint de güzel bu da )))))))

Güzel programa benziyor.Onuda ekledim sağol.

Purrint 23 programı eklenmiştir.

İyi Forumlar...

• FastStone Capture programının 4.3 sürümü çıktı.Linkini güncelledim.

İyi Forumlar...

• yaw emeğine sağlık ama screen shot dan farkı ne bunların klavyenin tuşuylada yapabilin zatii
  • quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

quote:

Orjinalden alıntı: selenvirus

quote:

Orjinalden alıntı: nicker

Paint e güzel bi alternatif gibi görünüyor. Peki , örneğin media player'de bi video oynatıyoruz. Bu programın kısayolu ile o videonun resmini çekebiliyormuyuz.
    Bazı programlarda sadece siyah bi ekran çıkar videodan capture yapıldığında.
    Eğer öyle bi özelliği varsa iyi.

edit: Denedim öyle bi özelliği yokmuş. Ama yine de çok pratik olması kullanılmasını gerektiren bi etken.

Paint'i bilgisayardan tamamen kaldırmanın bi yolu var mı ?

O programların özelliğinden kaynaklanmıyor windows media playerda küçük bir ayarla her şekilde resim yada görüntü alabilirsin. aşağıda anlatmıştım linkte. uzun zaman önce.

http://forum.donanimhaber.com/m_4209272/mpage_1/key_//tm.htm#4211011

Ayrıca, sadece Media player değil, her türlü playerdan görüntü alabilmek için, DirectDraw hızlandırmasını durdurabilirsiniz.

Media Player veya başka bir çalıcı ile oynattığınız video görüntülerindeki herhangi bir sahnenin görüntüsünü çekmek için Print Scr tuşunu kullandığınızda, karşınıza simsiyah bir ekran gelir. Bunun sebebi, o anda video görüntüsünün DirectDraw tarafından ekran kartınızın işlemcisi tarafından hızlandırılıyor olması. Bu hızlandırma işlemi sayesinde, ana işlemciniz üzerindeki güç azaltılmış olur. Eğer herhangi bir sahnenin ekran görüntüsünü almak istiyorsanız, öncelikle DirectDraw hızlandırmasını durdurmanız gerekiyor. Bunun için Başlat menüsünden Çalıştır komutu verin ve açılan pencereye “Dxdiag” yazıp, OK tuşuna basın. Karşınıza DirectX Diagnostic Tool penceresi çıkacaktır. Burada, Display sekmesini işaretleyin ve karşınıza gelecek olan pencereden, DirectDraw Acceleration yazısının karşısındaki butona basarak, devre dışı bırakın. Bu şekilde, video görüntülerini izlerken, klavyenizdeki Print Screen tuşunu kullanarak, dilediğiniz sahnenin görüntüsünü alabilir ve MsPaint’e yapıştırabilirsiniz.

Directdraw i devre dışı bıraktığımda bu seferde skystar2 i hata veriyor nihayetinde directdraw kullanıyor. Aslinda bunun bir yolu olmali yani masa üstünde bir film izlerken masaüsyütle beraber bunun screeni alinabilmeli bunu linux da iken rahatlikla yapiyordum ama windowsda siyah ekran çıkıyor ve sinir oluyorum.

• bir tavsiyede benyapayım (değerlendindirmek sana kalmış Rietveld) bende bu programı kullanıyorum ekstradan videoda çekebiliyor:
    capturewiz http://www.pixelmetrics.com/

• CaptureWizPro 3.6 programı eklenmiştir.Sağol Uranus.

İyi Forumlar...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.