Şimdi Ara

EKPSS ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar EKPSS ile ilgili forum ve internet sitelerinde bilgi eksikliği olduğunu farkettim. Burada bilgisi olan arkadaşlar yorum olarak cevap verirse hepimiz bilgilenmis oluruz. Öncelikle kafama takılan birkaç soruyu buraya yazayim.

1-) EKPSS yani %40 engelli raporu olan kişilerin girebilecegi kpss'nin soru ağırlığı, zorluğu ne sekildedir.? Kimi sitelerde normal kpss ile aynı zorlukta olduğu , kimilerinde ise daha kolay olduğu söyleniyor.

2-) EKPSS kaç senede bir yapılır?

3-) Aldığımız puanla ne kadar süre içerisinde tercih yapabiliriz? Yani bekleyip 1 sene sonra tercih yapma vs gibi durumlar var mıdır?

4-) Bu sınava çalışmak için hangi kaynaklari kullanmak gerekir. Normal kpss kitaplari mi yoksa sadece ekpss icin önerilen yayinlar var mıdır? Konu kapsami kpss ye göre nasıldır? Kpss de olup EKPSS de olmayan seylere boşuna çalışmamak için?

5-) EKPSS ile atanınca normal kpss den atananlara göre maaş farkı, ayrıcalıklar vb nasıl değişir?

Sorular aklıma geldikce veya sizlerden geldikçe konuyu güncelleyeceğim. Ben universitedeki lisans eğitimimi tamamladiktan sonra yani 2018 yılında gireceğim ama şimdiden bilgi sahibi olmak ve netteki bu açığı kapatmak için konuyu açtım. Bilgilerinizi bekliyorum...

• 1-) normal kpss ye göre biraz daha kolaydır denebilir bu size kalmış çalışmanıza , engel grubuna göre sınava girersiniz, genel engel grubu, zhinsel engel grubu gibi
    2-) 2 senede 1 oluyor bir sonraki sınav 2018 de olacak
    3-) aldığınız puan bir sonraki sınava kadar geçerli, bir sonraki sınava kadar alımlar olursa tercih yapabilirsiniz.
    4-) bu soru için link vereyimhttp://www.engelliler.biz/forum/engelli-kamu-personeli-secme-sinavi-ekpss/150681-2016-ekpss-de-soru-dagilimi-nasil-olur.html
    5-) maaş farkı yok normal memur oluyorsunuz ama engelli kadrosunda oluyorsunuz, raporunuzla vergi indirimine başvurabilirsiniz, 1inci 2inci 3üncü derece vergi indirimi kazanırsanız buna göre maaşınıza eklenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper81 -- 31 Ağustos 2016; 22:55:07 >

• Whisper81 kullanıcısına yanıt
    Hocam sinav yaklaşıyor. Kafama takılan birkaç soru oldu.

Ekpss tarih konularına 2. Dünya savaşı çağdaş türk tarihi vs dahil mi?

Coğrafyada normal kpssye dahil olup bizlere dahil olmayan bir kısım var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: respectable_man

Hocam sinav yaklaşıyor. Kafama takılan birkaç soru oldu.

Ekpss tarih konularına 2. Dünya savaşı çağdaş türk tarihi vs dahil mi?

Coğrafyada normal kpssye dahil olup bizlere dahil olmayan bir kısım var mı?

Konular hangisi inanın bilmiyorum, bu forumlarda sorarsanız sorularınızı bilen, araştıran arkadaşlar daha net cevaplar verebilir.

https://www.engelliler.biz/forum/forum.php

https://engelliler.gen.tr/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.