Şimdi Ara

Ekonomik krizdeki (!) Türkiye ve 8,300 TL'lik PS5'in günden yok satması... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resmi verilere göre %13 işsiz var. Tüm çalışanların da %40 civarı aylık 300 dolara çalışıyor.

Bana ne ulan kaç tane ps5 satılmış. İsterse 1 günde 1 milyon tane satılsın. Ps5 çok satıldı, arabalar havada gidiyor falan diye ekonomik çıkartım yapanların ağır zeka sorunu vardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya şu konular o kadar saçma ki. Abi ne çıkarım yapalım şimdi bundan? Ucuz mu diyelim yani? Millet almış( ki sanki 10 milyon satmış gibi) o zaman pahalı değil ucuzmuş mu diyelim? Pahalı, lüks bi alet olmuş işte dışarda 13 yaşında çocukların harçlığıyla biriktirip aldığı alet. E alan nasıl aldı o zaman? E abi hiç mi zengin Yok ülkede 83 milyon insan var. Veya adam 1 yıldır ekstra harcamasından kısmıştır vs gidip almıştır bir sürü senaryo vardır yani. Ne diye açılır şu konular anlamıyorum ya.

• ülkede halkın çoğunluğu asgari ücret ile geçinebiliyor olabilir fakat herkes dar gelirli değil, gücü ve durumu olanlar istediğini alıp satabiliyor ancak bu durum ülkenin ekonomik bir çıkmazda olmasıyla uzaktan ya da yakından alakalı değil, konu açarken keşke araştırsanız biraz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ülkede zenginlerde var.

• @Stand Alone hocam imzana hastayım, ben de pc min ve arabamın özelliklerini yazacağım yakında.

• Bir ilçeye 1 tane yeter demişler

• Yok satıyor dediğin üründe stok sıkıntısı var, azıcık mantık arkadaşım azıcık mantık.

• Gelişmiş ülkeler ekonomilerini üretim yönünden konuşur. Çok üretiyorsak zenginiz derler.

Gelişmeye niyeti olmayan ekonomiler de tüketim yönünden konuşur. Çok para harcayanlara bakıp, aslında zenginiz derler.

• Kaç tane satıldı 1000-5000-10000? Hiçbir önemi yok 1 milyon tane de tükenmiş olsa geri kalan 79 milyon alamıyor o ne olacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı zengin kesim 2001de de vardı. O mantıkla o zamanda ekonomi süperdi diyor musun?

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Bu ay 7250₺ maaş aldım evliyim 2 çocuk var inan ay sonunu zor getiriyorum. Sizin dediğiniz gibi o maaşı alanlarda zor alır bence....

• Hiç şaşırmadım. Parayla statü sahibi olmaya çalışanların bulunduğu bir ülkede gayet normal bir durum. Asgari ücretle çalışanlar kredi çekip almışlardır bile bir tane. Şu duruma anlam veremiyorum bir türlü.

• Benzer 3 konu var galiba . Aynı elemanlar iphone çıktığında da kuyruk vardı diye haber yapmışlardı

Yılda 500bin otomobil satılmasını zenginlik göstergesi olarak görür bunlar . Millet 30 senelik şahin'e binmek zorunda daha da kötüsü halkın %70i şahin alacak onun bakımını yaptıracak onun benzinini alacak kadar geliri yok .Bunu görmezler , görmek istemezler bildikleri tek şey iktidar ülkeyi iyi yönetiyor zenginlik var propagandası yapmak

• quote:

Orijinalden alıntı: my_wayyy

Bu ay 7250₺ maaş aldım evliyim 2 çocuk var inan ay sonunu zor getiriyorum. Sizin dediğiniz gibi o maaşı alanlarda zor alır bence....
    1 tane bile cocugu olan adam yasamayi unutacak zaten bu devirde

2.el ps4 alabilirsen şükret

• bu arkadasi ben kaliteli bir troll olarak goruyorum yazdıklarında. eğer ciddi ise hayatimda gördüğüm en cahil kişi olabilir. bir de kendini bir şey saniyor ya, ben biliyorim havalari . Türkiye'de binlerce milyoner var. sadece albayrak, Erdoğan vs gibi en en zengin ailelerin çocukları alsa stok birer zaten. bu kadar leş igrenc biri olamaz ya. olmamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: asderty

Resmi verilere göre %13 işsiz var. Tüm çalışanların da %40 civarı aylık 300 dolara çalışıyor.

Bana ne ulan kaç tane ps5 satılmış. İsterse 1 günde 1 milyon tane satılsın. Ps5 çok satıldı, arabalar havada gidiyor falan diye ekonomik çıkartım yapanların ağır zeka sorunu vardır.

Aynen öyle hocam

• Resmi olarak 83 milyon kaçak ve Suriyelilerle 90 milyona yakın nüfusa sahip ülkede satılan birkaç bin ürünle ekonomik kriz olmadığını düşünecek beyine sahip olan ağır gerizekalıdır.

• Eknomik kriz dediğin şey orta gelirli, dar gelirli , fakir kesimi etkiler
    Her ülkede ekonomik krizlerde bile etkilenmeyen zengin kalan ve krizi fırsata çevirip dahada zengin olan çok azınlıkta olsa kesimler vardır..

Belki ülkenin %3-%5 dir bu zengin kesim.. geri kalan %97 yada %95 dar gelirli dir..

Bu insanlar ülkenin en zor durumunda bile son model arabada alırlar gider 20 bin liraya iPhone da alırlar gider 8-9 bin TL'ye ps5 de alırlar...

Bu resmi görmeden bir kaç bin tane ps5 satılmış diye bakın ekonomi çok iyi algısı yaratmak düpe düz bilgisizlik ülkendek bir haber yaşamaktır...

Yarın iPhone 12 ler gelsin onlarıda birileri kapış kapış.alıcak gene birileri bakın hani ekonomi kötüydü bilmem kaç bin TL iPhone12 satıldı diyicek o kişi bilmem kaç.bin kişiye takılıcak.koca yüz milyon nüfusu görmeden..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.