Şimdi Ara

Ekmek hakkında ne düşünüyorsunuz? (Gluten)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • son zamanlarda kendimi çok yorgun hissediyorum, yataktan kalkerken dayak yemiş gibi hissediyorum, sebebi düşünürken ekmek (Gluten) aklıma geldi.Bir yazıda buğdayın genetik yapısının değiştirildiği ve içindeki GLUTEN miktarının kat ve kat arttırıldığını okudum.

Çünkü 2 yıldır günde 1 ekmek (Tam buğday ekmeği yemeğe başlamıştım)

1 ay boyunca makarna da dahil ekmek yemeyeceğim.

Kendimi iyi hissedersem gluten içeren ürünleri hayatımdan çıkaracağım, fark olmaz ise ekmek yemeğe devam.

Sizlere birkaç sorum var sevgili arkadaşlar.

1) Günde ne kadar ekmek tüketiyorsunuz ve kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

2) Glutenli yiyecekleri tüketmek herkeste olumsuz etki yapar mı?

3) Ekmeğin yerine kahvaltıda ne yiyebilirim.

Şimdiden cevaplarınıza teşekkür ederim.

• Ben genelde ekmek tüketmem. Sıfır değil ama çok az. Eve hiç gidip de somun ekmek almıyoruz. Fiyatını da bilmiyorum hiç. Sadece kahvaltıda tost ekmeğinden 2 dilim yiyorum genelde. O da pratik olduğu için, bir dilim ekmeğin üzerine tost peyniri koyup ızgaraya basıyorum. Onun haricinde hamhurger, pide, pizza, waffle yerken illa ki ekmek yemiş oluyorum ama benim kullanmadığım sadece öğle ve akşam yemeklerindeki somun ekmek. O da sağlık için değil ekmek yerine yemek ile doymayı tercih ettiğim için. Ama enerjik olup olmamam direkt ne kadar uyuduğuma bağlı. Uyku ve spor dışında yaşam enerjime etki eden bir etken ile karşılaşmadım. Spor yapınca daha da fazla uyumam gerekiyor sadece ama sırt ve bacak ağrılarım kesilmiş oluyor :)

Ekmeğin yerine bence kahvaltıda yulaftan pankek yapıp yiyebilirsiniz. Arada eşim yapıyor ama tat olarak bir şeye benzemiyor söyleyeyim. Tatsız tutsuz bir şey :)

• trkgncr kullanıcısına yanıt

Eyvallah,

• 1) Tamamen rasgele bazen 1 ekmek bazen hiç ama ortalama haftada 2 diyebilirim .

2) Kesinlikle herkes için geçerli bir durum yok . En azından bilimsel veriler ışığında şu anlık bir durum bu .

3) Ekmeğin yerine ekmek benzeri şey yemek isterseniz glutensiz veya glisemik indeksi yüksek olan tam buğdaylı vs sağlıklı pankekler vs yapabilirsiniz .

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ekmek kesinlikle bağımlılık yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diyetteyim, günde 3 dilim kepek ekmeği ya da tam buğday ekmeği tüketiyorum. Her öğün birer dilim

• Tam buğday, ekşi mayalı ve tahıllı ekmek bulabilirseniz alın, azar azar tüketin hiçbir zararı yoktur

• Ümit.K kullanıcısına yanıt

kesinlikle

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.