Şimdi Ara

Ehliyet yazılı sınavını çalışmadan geçebilir miyim? (2 test çözdüm 92 aldım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana verilen kitapçıktan çalışmam gerekir mi? Yoksa çalışmadan da rahat bir şekilde geçebileceğim bir sınav mı? Ek olarak kitapçıktan çalışmadan geçsem, trafiğe çıktığımda çok problem yaşar mıyım tabelalar vs konusunda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Pink -- 2 Kasım 2020; 19:38:38 >

• Ben ehliyetimi 3 sene önce aldım, çıkmış soruları çözdüm sadece 90 gibi bir şeyle geçtim diye hatırlıyorum ama geçen gün arkadaşım için çıkmış sorulara bakayım dedim sayısal bilgi sorusu vardı biraz onlar zorlayabilir.

• 3 5 çıkmış çözüp sınavı geçemeyen zaten ehliyet almasa da olur. Ortalama bir sınavı çözmek 15 dakika civarında sürüyor zaten. 1 saat ayırıp rahatlıkla geçebilirsiniz.

Meraktan o kitapçığı okumuştum, birkaç da çıkmış sınava bakmıştım -çok boş bir zamanımdı- ve 96 aldım. Sınav çıkışı kimse beni alkışlamadı. Zaten geçme notu 70, 80 alacak kadar bakmak yeterli.

• bu zihniyetten trafikte binlerce var iste

aman okuyim ogrenim kendimi gelistirim deme

• Ehliyeti 2 ay önce aldım. Mutlaka okuyun öyle girin. Ehliyeti bir şekilde alırsınız. Ancak trafikte kullanırken en olmayacak yerde kim kime yol verecekti muhabbeti yaparsanız çok güzel bir kazaya davetiye çıkartırsınız. Allah korusun.

Bana 150 sayfalık bir kitap verdiler tüm testleri çözüp her şeyi öğrendim. 92 ile geçtim sınavı. Direksiyon sınavını da tekte geçtim.

Kitabı okumazsanız bile sayısal değerleri, yol verme üstünlükleri durumları, kavşağa yaklaşma sırasında uyulması gerekenler, hız limitleri gibi kuralları mutlaka öğrenin. Sınavda çıkınca mantığa göre yapma şansınız pek olmuyor.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Profes124 -- 28 Ekim 2020; 11:57:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

bu zihniyetten trafikte binlerce var iste

aman okuyim ogrenim kendimi gelistirim deme

sana okuduğum kitapları atsam oturup ağlarsın boş yapma

• 18 20 yaşındakiler de otomobil forumunda takılmaya başladığına göre burayı da terkedebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi tur oku hocam illa bi şeyler katar 90 falan alirsin zaten bi okumayla

• quote:

Orijinalden alıntı: yharf

18 20 yaşındakiler de otomobil forumunda takılmaya başladığına göre burayı da terkedebiliriz

Hayat tecrübelerime göre karşısındakinden birkaç yıl erken dünyaya geldi diye kibirlenen insanlar ekseriyetle boş beleş tipler oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Pink -- 28 Ekim 2020; 12:40:32 >
  • Kesinlikle okuyun. Azıcık bile trafiğe dair bilginiz varsa o sınavı her türlü geçersiniz ama mesele sadece geçmek değil, kurallara hakimiyet trafikte çok ama çok önemli. Özellikle geçiş öncelikleri olsun, bazı nadir karşılaşılan işaretlerin anlamları olsun bunlar trafikte hayat kurtaracak bilgiler.

• sevinç sürücü kursunun applikasyonu var apple store'da. kızımın telefonuna onu indirttim. ordan 2-3 deneme sınavı çözdü, geçti. hazır videolar da var.

• Mr. Pink kullanıcısına yanıt

Bak sen şuna 😃 önce abilerine karşı saygılı ol acemi şoför 😃

Senin hayat tecrüben ne len dünyaya geleli kaç sene oldu daha 😂

• Diyelim ki geçtin, sonrasında ne olacak, bilgisiz bir şoför hem kendi hem de trafikteki diğer insanların canını ve malını tehlikeye atar. Kitapçığı okuyup öğrenmeni tavsiye ederim.

• Cikmis birkac sinavi cozmek yeter. Trafikte problem yasamamak icin arabaya oturunca o kitapcigi komple unutmak lazim.

okuduğun kitaplar sana trafik kurallarını öğretti mi?

• Kör girse o sınavı geçer zaten. Ama sen yinede bir göz at bazen insanın bilmediği işaretçiler olabiliyor. Sınavda çıkmasa bile gerçek hayatta işine yarar birgün.

• quote:

Orijinalden alıntı: yharf

Bak sen şuna 😃 önce abilerine karşı saygılı ol acemi şoför 😃

tutumunuz saygıyı hak etmiyor ki duysun. Siz lütfen bırakın.

trafikteki diger araclara, yayalara faydasi var mi o kitaplarin?

• 18 yıl önce, kayıt olduğum gün dışında, kursa hiç gitmeden ve hiç bir şekilde hazırlanmadan kurs birincisi olmuştum ve bunu da çok sonra öğrenmiştim.

Meğer kurs birincisine çeyrek altın veriliyormuş, tabi beni kimse tanımadığı için o da yalan olmuş haliyle... Üstüne yatmış .bneler..

Direksiyon sınavında da arabaya oturdum, haraket edip 20 metre gitmeden arkadaki müfettiş sen şoförsün galiba dedi, ben de minibüsçüyüm dedim. Tamam zaman harcamayalım deyip indirmişti arabadan.

Edit: 20 yıl önce annem de hiç kursa gitmeden bakkalda sadece kitaptan çalışarak ilk yardım, trafik ve motor sınavlarının ikisinden 100, birinden 95 gibi bişey almıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihangirCanavarı -- 28 Ekim 2020; 18:41:38 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.