Şimdi Ara

Egreat R6S (3D Bluray ISO Player) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.090
Cevap
39
Favori
376.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modlu yazılımla beraber orjinal yazılımı da verirseniz iyi olur. Sorun olursa hemen geri döneriz. Bu arada orjinalinde türkçe yok. Acaba modlu yazılıma türkçe eklediler mi?
  • Hem modlu hemde orjinal yaziliminda turkce menu ve turkce altyazi destegi vardir.

Orijinal yazılımı =>http://en.egreatworld.com/firmware/R6S_20120117/Egreat_R6S_2.0.1.8_100M_EN_20120117.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 1 Mart 2012; 10:02:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

Hem modlu hemde orjinal yaziliminda turkce menu ve turkce altyazi destegi vardir.

Sizden aldığınız takdirde modlu olarak gonderebilirmisiniz?birde farklı sehirdeyim tek çekim almak istiyorum illa Gg mı almam lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetius

quote:

Orijinalden alıntı: nighty

DTS ses çözme özelliği olmayan basit bir 5.1 sinema sistemi alsam, bu cihaza bağlama imkanım olur mu ? Olursa nasıl yapılmalı ?

Hocam bildigi kadarıyla cihazın arka girişlerini resimlerini gördüğüm kadarıyla optik girişi var,optik çıkışlı 5.1 ses sistemi işinizi görür

Pekala. Fakat bildiğim kadarıyla piyasada optik sistem bir tek logitech var. Z5500 ve Z906. Ama onlarda çok pahalı. Z5500'ün ikinci elleri bile 600 lira civarında. Playvision kullanmıştım bir ara, ama onuda elden çıkardım.

LG'nin 500 lira civarında satılan ev sinema sistemleri var. Ama onlarında DVD oynatıcısı da var. Acaba onlardan alsak nasıl bağlantı yapılabilir ki ?

Yani bende bir LG 47LW4500 televizyon ve birde PS3 var. Bu sisteme bir Egreat R6S, bir tane de LG sinema sistemi eklesem,

bağlantılarını, ses herzaman sinema sisteminin hoparlöründen gelecek şekilde ayarlamak mümkün olur mu ?

Yani TV de izlesem, PS3de oynasam, Egreat üzerinden filmde izlesem ses hep sinema sisteminden gelecek. Ha ses kaynağı stereoysa stereo olsun tamam. Ama 5.1 ise tabiki 5.1 ses alabilmeliyim.

Mümkünmüdür bu sistem ?

• Kullandığını ev sinema sisteminin üzerinde hdmi giriş var mı? Mesela LG'nin blu-ray'li ses sitemlerinde adet 1 hdmi çıkış, 2 adet hdmi giriş ve 1 adet optic çıkış olur. Optic çıkıştan ve hdmi çıkıştan tv'ye bağlantı yapın, diğer hdmi girişlerinden birine de yine hdmi kablo ile r6s'i bağlayın, tamamdır.
  • quote:

quote:

quote:

DTS ses çözme özelliği olmayan basit bir 5.1 sinema sistemi alsam, bu cihaza bağlama imkanım olur mu ? Olursa nasıl yapılmalı ?

Hocam bildigi kadarıyla cihazın arka girişlerini resimlerini gördüğüm kadarıyla optik girişi var,optik çıkışlı 5.1 ses sistemi işinizi görür

Pekala. Fakat bildiğim kadarıyla piyasada optik sistem bir tek logitech var. Z5500 ve Z906. Ama onlarda çok pahalı. Z5500'ün ikinci elleri bile 600 lira civarında. Playvision kullanmıştım bir ara, ama onuda elden çıkardım.

LG'nin 500 lira civarında satılan ev sinema sistemleri var. Ama onlarında DVD oynatıcısı da var. Acaba onlardan alsak nasıl bağlantı yapılabilir ki ?

Yani bende bir LG 47LW4500 televizyon ve birde PS3 var. Bu sisteme bir Egreat R6S, bir tane de LG sinema sistemi eklesem,

bağlantılarını, ses herzaman sinema sisteminin hoparlöründen gelecek şekilde ayarlamak mümkün olur mu ?

Yani TV de izlesem, PS3de oynasam, Egreat üzerinden filmde izlesem ses hep sinema sisteminden gelecek. Ha ses kaynağı stereoysa stereo olsun tamam. Ama 5.1 ise tabiki 5.1 ses alabilmeliyim.

Mümkünmüdür bu sistem ?

DVD li ses sistemi bile alsanız bu saydıklarınızın hepsi mümkün olur tek fark tak çıkar yapmanız lazım ya da optik çoğalticilar ondan Satin almanız lazım,ucuz optik sesli ses sistemleri var hem sony hem lg nin var 500 tl civarına bulabilirsiniz

• quote:

quote:

Hem modlu hemde orjinal yaziliminda turkce menu ve turkce altyazi destegi vardir.

Sizden aldığınız takdirde modlu olarak gonderebilirmisiniz?birde farklı sehirdeyim tek çekim almak istiyorum illa Gg mı almam lazım

isternirse modlu yazılımı biz kurabiliriz.
    farklı bir şehirde iseniz ya gg üzerinden almanız lazım ya da bize havale yapmanız gerekiyor.
    zira mail order ile satış yapmıyoruz , kredi kartı tek çekim sadece mağzamızda yapabilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

Mümkünmüdür bu sistem ?

Sorununa tam çözümü anlatayım.

Öncelikle bendeki cihazları yazayım size

Lg 47LW5500
    Ps3 320 gb
    Atlanta Hd Box
    Forex r6A ( Şimdi egreat r6s olacak )
    LG CHAMPAGNE HT 762 TZ 5.1 sinema sistemi.

Sizin istediğinizi yapabilmeniz için sinema sisteminizin optik girişli olması şart. Tüm sesleri sinema sisteminden alırsınız. Fakat bunun için biz LG kullanıcıların işi biraz daha karışıyor. Çünkü LG DTS sesi pass through yapmıyor.

Şöyle anlatayım. Televizyonunuza bağlı cihazlar
    1 - Hdmi Uydu Cihazı
    2 - Hdmi Ps3
    3 - Hdmi Media Player
    4 - Optik çıkış Sinema Sistemi

Uydudan gelen sesler çoğu zaman steriodur. bazı kanallarda; bazı yayınlarda ise dolby digital dir. Tv' nizi optik kablo ile sinema sistemine bağladığınızda sorunsuz olarak bütün sesleri alırsınız.

Ps3 üzerinden gelen sesleri hdmi ile tv ye aktardığınızda yine tüm sterio ve dolby digital sesleri de alırsınız fakat dts sesleri alamazsınız. Bunu ne televizyon açar ne de sinema sistemine aynen aktarır. Yani sinema sistemi dts desteklese dahi ses alamazsınız. ÇÖZÜMÜ şudur. PS3 ü bir optik kablo ile direk DTS çözen sinema sistemine bağlamak.

Media player da izlediğiniz filmdeki Dts codekli sesleri de aynı şekilde direk alamazsınız optik kablo ile sinema sistemine yönlendirirseniz anlırsınız. Fakat media player üzerinden ayarlarla dts sesi sterio ses çevirip ses alabilirsiniz.

Fark ettiğiniz üzere Dts sesleri almak için sürekli bir tak çıkar olması gerekiyor. Ben bu sıkıntıları yaşadığımdan biliyorum. Fakat bunun da çözümü var. 1 tane optik shifter almak. 1 adet tv den, 1 adet ps3 den, 1 adet de media player dan optik kabloyu tek bir çıkışa çevirip onu da sinema sistemine yönlendirmek. İstediğiniz zaman düğmeyi çevirip optiği o cihaza seçmek.
    Fakat şunu da söyleyeyim. 5.1 ses ile film izlediğinizde ne kadar çok şey kaybettiğinizin farkına varacaksınız.

Ben sinema sistemi araştırırken özellikle optik girişi olmasına dikkat ettim. Sizin elinizden çıkardığınız Playvision gibi araşlar teknik olarak analog girişi optiğe veya tersine çeviniriyor fakat gerçek 5.1 ne yazıkki olmuyor.

Biraz uzun oldu ama en iyi çözüm bu inanın.

• wifi free dns yapmak için;

1. Cihazın ip numarasını ("192.168.2.2" gibi) ağa bağlı PC nin web broser adres satırına yazın.

2. Üstteki tablarda "network" ü seçiniz.

3. Gelen sayfanın sol üstündeki kutucuğa "8.8.8.8" (google dns) veya tercih ettiğiniz free dns ipsini girip enter layın

4. Daha önce açılmaya özellikle xxx kanallar açılacaktır.

Kürdan yöntemi;

1. indirdiğiniz install.img doyasını usb belleğin root "/" klasörüne kopyalayın

2. Cihaz kapalıyken usb belleği cihaza takın.

3. Cihazın sağ yanındaki küçük delikteki dğmeye basılı tutarken kumandanın power(açma) tuşuna basın.

4. 3-4 sn sonra basılı düğmeyi bırakabilirsiniz.

5. Cihaz 3-5 dk içinde yüklemeyi tamamlayacaktır...

ALINTIDIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labraxx -- 1 Mart 2012; 11:03:56 >
  • Kürdan Yöntemi

1. indirdiğiniz install.img doyasını usb belleğin root "/" klasörüne kopyalayın

2. Cihaz kapalıyken usb belleği cihaza takın.

3. Cihazın sağ yanındaki küçük delikteki dğmeye basılı tutarken kumandanın power(açma) tuşuna basın.

4. 3-4 sn sonra basılı düğmeyi bırakabilirsiniz.

5. Cihaz 3-5 dk içinde yüklemeyi tamamlayacaktır...

ALINTIDIR
  • torrent ile ilgilide bilgi verseniz bulduğumuz her torrent linki oluyormu yoksa nasıl oluyor?
  • Cihaz geldi, çok güzel.
    Arabirimi filan gayet kullanışlı. 3D Bluray demo oynattım gayet güzel.
    Uzaktan kumandasını yine alete doğru tumak gerekiyor, ona biraz sıkıldım.
    Şu ters tutunca bile çalışanlardan olsaydı güzel olurdu.
  • cihazın desteklediği görüntü çözünürlüğü nedir? Full sbs gösteriyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReJim

quote:

quote:

quote:

Mümkünmüdür bu sistem ?

Lg 47LW5500
    Ps3 320 gb
    Atlanta Hd Box

Sizin istediğinizi yapabilmeniz için sinema sisteminizin optik girişli olması şart. Tüm sesleri sinema sisteminden alırsınız. Fakat bunun için biz LG kullanıcıların işi biraz daha karışıyor. Çünkü LG DTS sesi pass through yapmıyor.

1 - Hdmi Uydu Cihazı
    2 - Hdmi Ps3
    3 - Hdmi Media Player

Uydudan gelen sesler çoğu zaman steriodur. bazı kanallarda; bazı yayınlarda ise dolby digital dir. Tv' nizi optik kablo ile sinema sistemine bağladığınızda sorunsuz olarak bütün sesleri alırsınız.

Ps3 üzerinden gelen sesleri hdmi ile tv ye aktardığınızda yine tüm sterio ve dolby digital sesleri de alırsınız fakat dts sesleri alamazsınız. Bunu ne televizyon açar ne de sinema sistemine aynen aktarır. Yani sinema sistemi dts desteklese dahi ses alamazsınız. ÇÖZÜMÜ şudur. PS3 ü bir optik kablo ile direk DTS çözen sinema sistemine bağlamak.

Media player da izlediğiniz filmdeki Dts codekli sesleri de aynı şekilde direk alamazsınız optik kablo ile sinema sistemine yönlendirirseniz anlırsınız. Fakat media player üzerinden ayarlarla dts sesi sterio ses çevirip ses alabilirsiniz.

Fark ettiğiniz üzere Dts sesleri almak için sürekli bir tak çıkar olması gerekiyor. Ben bu sıkıntıları yaşadığımdan biliyorum. Fakat bunun da çözümü var. 1 tane optik shifter almak. 1 adet tv den, 1 adet ps3 den, 1 adet de media player dan optik kabloyu tek bir çıkışa çevirip onu da sinema sistemine yönlendirmek. İstediğiniz zaman düğmeyi çevirip optiği o cihaza seçmek.
    Fakat şunu da söyleyeyim. 5.1 ses ile film izlediğinizde ne kadar çok şey kaybettiğinizin farkına varacaksınız.

Ben sinema sistemi araştırırken özellikle optik girişi olmasına dikkat ettim. Sizin elinizden çıkardığınız Playvision gibi araşlar teknik olarak analog girişi optiğe veya tersine çeviniriyor fakat gerçek 5.1 ne yazıkki olmuyor.

"Playvision gibi araşlar teknik olarak analog girişi optiğe veya tersine çeviniriyor fakat gerçek 5.1 ne yazıkki olmuyor."

Sayın @ReJim, bu cümleyi neye istinaden söylediğinizi açıklar mısınız?

Bir seneden fazladır bu decoderi kullanıyorum. Bir çok 5.1 kanal testi yaptım. Her hoparlörden ayrı ayrı ses alabiliyorum. Ayrıca onlarca Dolby Digital ve DTS film izledim, ps3'de oyun oynadım.

Bu cihaz adı üstünde bir decoder. Tıpkı Z5500'ün DTS-Dolby Digital ses çözen decoderi gibi. Z5500 de mi ne yazıkki 5.1 olmuyor?

Şuan optik girişli sinema sistemi adı altında satılan 400-500 TL aralığındaki cihazlar (ki sayılarıda çok az) hep DVD playerlı setler. Zaten evde HD player var. Hiç kullanmayacağım bir DVD player için neden yer ve para harcayayım. Ayırca teknik özellikleri ne kadar iyi? Mesela woofer'ı Ediphier pro5000 veya gigaworks g500'den daha mı iyi?

Bu sinema sistemlerinde ya tek giriş optik yada tek giriş koaksiyel var. Yani bütün dijitalleri destelemiyor bile.

Zamanında bende çok araştırdım ve elimdeki 5.1 analog ses sistemini değerlendirmek adına en iyi çözümün decoder olduğunu gördüm. Şuan gayet memnunum. Geçenlerde bir de gerçek 5.1 kulaklık aldım. Ses sistemini kullanamadığım zaman bu kulaklığı decodere direkt bağlayıp kullanabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: system failure

torrent ile ilgilide bilgi verseniz bulduğumuz her torrent linki oluyormu yoksa nasıl oluyor?

Oluyor , cihazın ayarlarından torrent veya transmision özelliğini açıyorsunuz.
    Daha sonra pc'nizin web browserinin ilgili torrent dosyasını "gözat" yapıp indirmeye başlıyabiliyorsunuz.

Egreat R6S (3D Bluray ISO Player)

• Dün akşam üzeri 18:30 gibi sipariş vermiştim cihazım bugün verilir mi kargoya acaba.Sitede kargo yapılması bekleniyor diye görünüyorda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MurNesPc -- 1 Mart 2012; 12:57:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MurNesPc

Dün akşam üzeri 18:30 gibi sipariş vermiştim cihazım bugün verilir mi kargoya acaba.Sitede kargo yapılması bekleniyor diye görünüyorda.

Saat 17:00 yi geçen siparişler bir sonraki kargo ile gönderiliyor.
    Yani EVET.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MurNesPc

Dün akşam üzeri 18:30 gibi sipariş vermiştim cihazım bugün verilir mi kargoya acaba.Sitede kargo yapılması bekleniyor diye görünüyorda.

Saat 17:00 yi geçen siparişler bir sonraki kargo ile gönderiliyor.
    Yani EVET.

Teşekkürler...
  • bende siparişi vermiş bulunuyorum umarım iyi çıkar,
    Hocam torrent performansı nasıl bende dahaönce dark vardı beş para etmizdi torrent özelliği,birde fazla ısınma yapıyormu?2 gün açıkkalıp torrent indirsek yanar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: madcom

quote:

Orijinalden alıntı: ReJim

quote:

quote:

quote:

Mümkünmüdür bu sistem ?

Lg 47LW5500
    Ps3 320 gb
    Atlanta Hd Box

1 - Hdmi Uydu Cihazı
    2 - Hdmi Ps3
    3 - Hdmi Media Player

"Playvision gibi araşlar teknik olarak analog girişi optiğe veya tersine çeviniriyor fakat gerçek 5.1 ne yazıkki olmuyor."

Sayın @ReJim, bu cümleyi neye istinaden söylediğinizi açıklar mısınız?

Bir seneden fazladır bu decoderi kullanıyorum. Bir çok 5.1 kanal testi yaptım. Her hoparlörden ayrı ayrı ses alabiliyorum. Ayrıca onlarca Dolby Digital ve DTS film izledim, ps3'de oyun oynadım.

Bu cihaz adı üstünde bir decoder. Tıpkı Z5500'ün DTS-Dolby Digital ses çözen decoderi gibi. Z5500 de mi ne yazıkki 5.1 olmuyor?

Şuan optik girişli sinema sistemi adı altında satılan 400-500 TL aralığındaki cihazlar (ki sayılarıda çok az) hep DVD playerlı setler. Zaten evde HD player var. Hiç kullanmayacağım bir DVD player için neden yer ve para harcayayım. Ayırca teknik özellikleri ne kadar iyi? Mesela woofer'ı Ediphier pro5000 veya gigaworks g500'den daha mı iyi?

Bu sinema sistemlerinde ya tek giriş optik yada tek giriş koaksiyel var. Yani bütün dijitalleri destelemiyor bile.

Zamanında bende çok araştırdım ve elimdeki 5.1 analog ses sistemini değerlendirmek adına en iyi çözümün decoder olduğunu gördüm. Şuan gayet memnunum. Geçenlerde bir de gerçek 5.1 kulaklık aldım. Ses sistemini kullanamadığım zaman bu kulaklığı decodere direkt bağlayıp kullanabiliyorum.

Alıntıları Göster
    Öncelikle tam doğru yazmamışım. Orjinal 5+1 vermiyor değil ses kaybı yaşatmadan sesi decode etmiyor demem gerekirdi. Bu bilgi direk firmanın kendisindendir. Kullanıcılar memnun diye belirttiler. Kendim görüştüm oradan biliyorum.

Sayın Madcom öncelikle sen biraz yanlış anlamışsın durumu. Ben adama elindeki 5+1 at yerine optik çıkışlı mı al demedim ki!

Arkadaşın elinde sinema sistemi yok. Ne yapsın adam? Özellikle optik çıkışı olmayan 5+1 sinema sistemi + playvision mu alsın. Bu ne kadar mantıklı olur sence. Haa elinde 5+1 varsa o zaman sorun yok. En iyi çözüm budur tabiki.

Ben arkadaşa yardımcı olmak için yazdım yorumumu. Herkese elindeki cihazlarla mutluluklar. Kim ne istiyorsa alabilir.

Bu arada şunu da belirteyim ben kendi kullandığım sinema sistemini 280 liraya aldım. Sadece acele etmeyip araştırmak gerek.

http://www.google.com.tr/imgres?q=lg+champagne&um=1&hl=tr&client=firefox-a&hs=Zbk&sa=N&rls=org.mozilla:tr:official&channel=np&biw=1280&bih=637&tbm=isch&tbnid=6CZFap4ajNK-hM:&imgrefurl=http://www.goodlifeshopping.net/product_page.php%3Fid%3D557&docid=FRSnRjWdAhGE3M&imgurl=http://www.goodlifeshopping.net/pictures/1262597622.jpg&w=728&h=546&ei=8VxPT67LD4aQgwermJD1DQ&zoom=1&iact=hc&vpx=655&vpy=144&dur=1922&hovh=194&hovw=259&tx=146&ty=115&sig=109905628013809977401&page=1&tbnh=124&tbnw=168&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:3,s:0

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.