Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.391
Cevap
212
Favori
270.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Lenovo Y510P laptobum var 2 tane nvidia gt 755m yani gt 755m sli ekran kartım var. Monitor alıp bende ilerki zamanlarda yapmayı düşünüyorum böyle bir şey yapabilir miyim yani benim laptoba uyumlu olur mu ?

Sıkıntı falan çıkarır mı ?
  • skywalker33 kullanıcısına yanıt
    hocam başardım

buradan bootice programını indirin. TIKLA

bu resimde anlatılan işlemleri yapın.
     eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

artık bilgisayar her açılırken egpu setup menüsü gelecek.

• CeBiDeX kullanıcısına yanıt
    y410p modelinde yapıldı. sizin bilgisayarınızdan tek farkı ekran boyutu.

ama yapan yabancı arkadaş tek ekran kartlı modele sahipti. siz 2 adet gt755m i devre dışı bırakmak zorunda olacaksınız. sizin sisteminiz zaten güçlü. yapmak çok mantıklı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tns1

y410p modelinde yapıldı. sizin bilgisayarınızdan tek farkı ekran boyutu.

ama yapan yabancı arkadaş tek ekran kartlı modele sahipti. siz 2 adet gt755m i devre dışı bırakmak zorunda olacaksınız. sizin sisteminiz zaten güçlü. yapmak çok mantıklı olmaz.

Sonraki zamanlarda düşünüyorum benim laptopda zaten 1 ekran kartı çıkartılıyor isteyince. Ben bazen temizlik için çıkartıp birini temizliyorum sonra tekrar takıyorum.

Bir ara çıkartıp açtım bilgisayarı intel ekran kartı buldu driverleri yükledi ben sildim kapattım pc yi sonra tekrar taktım ekran kartını düzeldi.

2 ekran kartında problem çıkmaz ama uyumlumu benim pc ye sadece onu merak ettim.
  • benim bilgisayar da sizinkinin 3. nesil intel işlemcili olanı. y500.

yani biliyorum çift kart olayını.

yapacağınız vakit ultrabay 2. ekran kartını sökeceksiniz. intel driverları kurulacak. bilgisayar intel hd + 1 adet gt755m ile çalışır hale gelecek.

birazcık performans kaybını göze alırsanız. intel hd bulunan cihazınızda laptobun kendi ekranını da kullanabilirsiniz.

diğer yapılacaklar burada:http://forum.techinferno.com/provisional-guides/10391-14-lenovo-y410p-ideapad-gtx970@4gbps-c-mpcie2-pe4c-2-1-win8-1-a.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 26 Eylül 2015; 19:30:34 >

• quote:

hocam başardım

buradan bootice programını indirin. TIKLA

bu resimde anlatılan işlemleri yapın.
     eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

artık bilgisayar her açılırken egpu setup menüsü gelecek.

Hocam çoooook teşekkür ettim. Şimdi yoldayım antebe gidiyorum pazartesi üni. açılacak,10 gibi evde olurum hemen bootice indirip adımları uyguluycam sonrada egpu yu kurup boot edicem.bakalım egpu setup 1.x e girecek mi. Peki devcon dan pci... Kısmını silmeme gerek var mı hala?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• skywalker33 kullanıcısına yanıt
    evet. devcon'dan silme işlemi yapıyoruz hala
  • Arkadaşalar aşağıdaki özellikte bir laptopu yine aşağıdaki donanımlarla bu iş için kullanacağım.Sorun yaşamayacağım Hangi laptopu almalıyım.

1)18.4 full hd notebook alacağım.Bu özellikteki bir cihazda her açtığımda biostan nvdia ekran kartını kapatmakla uğraşmamak için sadece intel hd ekran kartı olan bir makina olmasını istiyorum.Ayrıca iki adet pc express olmalı ki wifi devre dışı kalmasın.

2) Kullanacağım ekran kartı gtx 960 olacak.

3)Ekran olarak Harici ekran kullanacağım.Kullanacağım ekranda 40 inch hdmi 2.0 çıkışı olan LG 800V modeli olacak

Ben bu cihazlar üzerinden harici ekranda 4k 60 hz görüntü almayı planlıyorum.Oyun performansı çok fazla önemli değil.Masaüstünü 4k göstersin yeter.

Arasıra notebooku harici ekran kartından söküp başka odada normal olarak kullanmak istiyorum.Fakat laptopun içine bağlanan kablo zannedersem pratik sökülüp takılan birşey değil.Bu sebeple şu linkteki http://tr.aliexpress.com/item/Mini-PCIe-to-Dual-16x-PCIe-Riser-Card-mPCIe-to-PCI-Express-Card-Free-Shipping/32239918855.html eGPU bağlantı modelini kullansam olur mu.Çünkü bu resimde görüldüğü kadarıyla kablosu sökülüp takılıyor.

EVET ARKADAŞLAR TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat2934 -- 27 Eylül 2015; 21:24:14 >

• sedat2934 S kullanıcısına yanıt
    1)18.4 inch sıfır laptop msi gt80 var sadece.

sadece intel hd bulunduran ve 17 inch olan hiç görmedim. varsa ben bilmiyorum..

2 adet mini pci-express bulunduran cihazlar 7-8 sene öncede kaldı malesef. şimdiki çihazlarda 1 adet mini pci-e + 1-2 tane de msata/m2sata ssd girişleri bulunuyor

mSATA ssd slotları da mini pci-e ile aynı görünüme sahip slot kullanıyor. fakat sadece görünüşler aynı. işlevleri(pinlerin görevleri) farklı olduğu için oraya takmayı denemeyin bile.

m2sata slotları ise kendi içinde 2 ye ayrılıyor. hangisi olduğunu internetten araştırman gerekecek.
    bir kısmı sadece sata pinleri bulundurur ve ssd çalıştırır.
    bir kısmı da sata + pciexpress pinleri bulundurur. ssd,wifi kartı,egpu falan. herşeyi çalıştırır.

2)ekran kart olarak istediğinizi kullanın. yeterli gücü verebilecek düzgün bir power bulun yeter.

3)sizin linkini attığınız cihazın yanında 24w adaptör var. bu güç ekran kartına asla yetmez.
    cihazın neyin nesi olduğunu bilmiyoruz. daha güçlü power takabilinir mi? takılsa bile bayağı uğraştırır.

bilindik herkesin kullandığı exp-gdc almanızı şiddetle öneriyorum.
    az daha iyisi-pahalısı olsun derseniz pe4c v3.0 alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 27 Eylül 2015; 22:02:01 >

• Peki hocam bu mac pc lerde thunderbolt girişi üzereinden bu sistem yapılabiliyormuş.Bu nasıl oluyor acaba bilginiz var mı.
  • Elinde fazla exp gdc olan ya da satmak isteyen varsa benimle iletisime gecebilir arkadaslar.

• Arkadaşlar önceki mesajlarda testlerini ve bilgilerini paylaştığım sistemimi @ozanbozyigit isimli üyeye devrettim. Yoluma DDR4 masaüstü bir sistemle devam etmeyi düşünüyorum, merak edenler olacaktır herhangi bir problem yaşamadım 6 ay sorunsuz kullandım. Bu dönemde bana yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Vakit buldukça konuya girip bilgi vermeye devam edeceğim, sistemi alan arkadaş da yaşadığı tecrübeleri burada paylaşacaktır.
  • dostum baktim da sen baya yardimci olmussun farkli farkli problem yasayan uyelere, bu tecrubelerini derleyip toplarsan, ilk sayfaya bunlari da ekliyelim diyorum ne dersin?

• @fotoroman hocam egpu setup kurulumu hakkında bir rehber oluşturabilirim aslında.

@kayacan93 ben teşekkür ederim. sizin sayenizde çok şey öğrendim egpu konusunda. bir gün ben de cesaret edebilirsem egpu kurulumu yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 28 Eylül 2015; 18:17:43 >
  • tns1 hocam verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Şöyle bir sorum daha var.hocam şu pc yi her açtığımızda nvdia ekran kartını devre dışı bırakma işi beni bu işten soğutuyor.Bu işlem AMD ekran karlı laptoplardada mı geçerli.Acaba bu harici ekran kartları notebooktan tamamen sökülmüyor mu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat2934 -- 28 Eylül 2015; 19:31:52 >
  • mxm ekran kartlı laptop varsa elinizde sökülebilir.

yoksa anakartın üzerinde gömülü bulunan ekran kartı devresini sökemezsiniz.

laptobun içindeki ekran kartı amd de olsa nvidia da olsa kapatmak zorundasınız. egpu setup un ayar kaydetme özelliği var. her açılışta otomatik yüklüyor. siz tek tek seçmeye uğraşmıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 28 Eylül 2015; 20:10:01 >
  • tns1 kullanıcısına yanıt
    hocam daha sistemi kurmadım. aradığım kriterleri oluşturmaya çalışıyorum.AMD ekran kartlarında da pc yi her açtığımızda ayar yapmamız gerekiyor değil mi.
  • quote:

mxm ekran kartlı laptop varsa elinizde sökülebilir.

yoksa anakartın üzerinde gömülü bulunan ekran kartı devresini sökemezsiniz.

laptobun içindeki ekran kartı amd de olsa nvidia da olsa kapatmak zorundasınız. egpu setup un ayar kaydetme özelliği var. her açılışta otomatik yüklüyor. siz tek tek seçmeye uğraşmıyorsunuz

peki hocam mxm li bir laptop alıp ekran kartını sökünce bir daha pc yi her açtığımda ayar yapmam gerekmeyecek değil mi
  • quote:

egpu setup un ayar kaydetme özelliği var. her açılışta otomatik yüklüyor. siz tek tek seçmeye uğraşmıyorsunuz

yani ben normal bir laptop aldığımda harici ekran kartını egpu setup un ayar kaydetmesi sayesinde pc her açılışta hiç uğraşmadan kendi kendi kendine açılacak mı.

Fakat Konunun ilk sayfasındaki videoda her açılışta ayar yapmak zorunda olduğumuz belirtilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat2934 -- 28 Eylül 2015; 21:04:43 >
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.