Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.391
Cevap
212
Favori
270.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kazanız mübarek olsun
  • tns1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

Dükkandaki arkadaş benden önce denemiş çalışıp çalışmadığına bakmak için dandik bir ekran kartıyla,biraz önce resim attı. Ek yazılıma gerek kalmadan bağladım diyor,aygıt yöneticisinde de görünüyor ekran kartı,nasıl başardığına dair hiç bir fikrim yok,yarın gidip kendi bilgisayarımda deneyeceğim ilk iş olarak.

http://i.hizliresim.com/WZj74Q.jpg
    http://i.hizliresim.com/ylk0mN.jpg
    http://i.hizliresim.com/3akENp.jpg
    http://i.hizliresim.com/6kjJQ9.jpg

• AngelDust! kullanıcısına yanıt
    Harici bir monitör kullanıyorsanız ve bios ile ilgili bir probleminiz yoksa "egpu setup" programını kullanmak zorunda değilsiniz her şeyi otomatik olarak algılıyor bilgisayar.
  • Merhabalar,bugün kendi bilgisayarımda denedim (lenovo z580). İlk olarak wlan slotunda başka bir karta izin vermedi,z580 için unlocked bios yükleyip bu sorunu aştık. Gtx660 aygıt yöneticisinde görülüyor ama yanında ünlem var ve hata mesajı şu "Bu aygıt, kullanabileceği yeterli boş kaynak bulamıyor. (Kod 12)"
    W10'da W7'de denedik sorun hala devam ediyor ve harici monitöre görüntü gitmiyor. Flaş bellekten ubuntu ile açtık bu sefer gtx660'dan harici monitöre görüntü alabilmeyi başardık. Ne yapsam bilemedim şu an,yardımcı olabilecek var mıdır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Garip olcak ama geforce dan güncel driver kurmayı denedin mi. Dahili mobil ekran kartını da devre dışı bırak.
    Daha bende sistemi kurmadım aynı laptop serisine sahibiz umarım başarabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expo-9009 -- 15 Eylül 2015; 18:27:22 >
    error12 meydana gelmiş sizde de.

çözüm:http://forum.techinferno.com/diy-e-gpu-projects/7476-%5Bguide%5D-dsdt-override-fix-error-12-a.html

çözüm2: 25dolara egpu setup programını almak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 15 Eylül 2015; 18:42:36 >
  • tns1 kullanıcısına yanıt
    Override işlemi çok karışık geldi bu gece o işe girişmeyeyim dedim. İşin garibi nasıl olduysa diğer arkadaş driver yolunu aygıt yöneticisinden kendisi gösterip ünlem işaretini yok etmişti,alien isolation oynadık denemek için 60fps almıştık vsyn açıkken,eve geldim dükkandan,açtım pc yi tekrar ünlem. Şimdi bu egpu setup harici monitör kullanıyor olsam bile kod 12 hatasının çözümü için illa ki gerekli mi?

Diğer sayfalarda da kod 12 hatası alan arkadaşlar olmuş galiba,onlar sorunu nasıl çözdüler acaba.

Cevaplayamadığım diğer arkadaşlar kusura bakmayın,mobilim ve aksilik evdeki internette de sorun var,vakit bulduğumda daha detaylıca bilgi vereceğim.

• - Dont plug the egpu to your laptop yet
    - Boot windows
    - Disable the dGPU
    - Uninstal the drivers
    - Go to BIOS, set video config to use iGPU only
    - Shutdown, plug in the PE4C and then boot windows
    - Once windows is booted, install the nvidia drivers
    - Reboot
    - Enjoy your new EGPU
  • aygıt yöneticisinden 610m i devre dışı bırakın.
    nvidia driverlarını silin.
    pcyi kapatın. açılırken bios a girin. gpu ayarını sadece intel yapın.
    pc yi kapatıp egpu yu bağlayın.
    açıldığı zaman gtx660 driverını kurun.

lenovo y410p ye sahip biri bu şekilde kullanabilmiş.
  • ders de calisiyorum ama sinav kalmadi artik capa dahiliyede asistan olarak basladim oralardayim yani, birak oun oynamayi bazen uyuyacak firsatim bile olmuyor geldigimden beri hic acamadim bile bilgisayari , bazen dusunuyorum bir kenarda curuyecegine burada ilana mi versem baskalari faydalansa

• Arkadaslar yenı bı laptop alacagım,oyun ıcın alacagımdan dolayı msı falan baktım. cok pahalı boyle bırsey yapayım dıyorum
    laptop falan bilmiyorum tam olarak ne alacagımı öğrenciyim öyle şans işinede getirmek istemiyorum 4 nesil hangi laptoptan alırsam tam uyum sağlar acaba yardımcı olabilirmisiniz bütcem maksimum 1700 tl?
  • Öyle birşey yapcaksan ekran kartı dandik işlemcisi yüksek bir model al.

• Hocam bana satın. Siz mesleğe geçmişsiniz artık. Sistemi öğrenci forumdaşınıza aktarmanın vakti gelmiş de geçiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: expo-9009

Öyle birşey yapcaksan ekran kartı dandik işlemcisi yüksek bir model al.

hocam alayım da kesin çalışabilcek bir model bilginiz varmı boşu boşuna para vermek istemiyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanbozyigit

quote:

Öyle birşey yapcaksan ekran kartı dandik işlemcisi yüksek bir model al.

hocam alayım da kesin çalışabilcek bir model bilginiz varmı boşu boşuna para vermek istemiyorum?

yokmu notebook önersi yapabilcek
  • Önceki mesajlara bak ve bir kaç sayfa önce birtane yabancı forum vardı orda test edilen cihazların listesi vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expo-9009 -- 16 Eylül 2015; 15:15:22 >
  • quote:

Önceki mesajlara ve bir kaç sayfa önce birtane yabancı forum vardı orda test edilen cihazların listesi vardı.

bulamadım kardeşim link
  • Techinferno forum

• http://www.banggood.com/EXP-GDC-Laptop-External-PCI-E-Graphics-Card-p-934367.html

bu linkdeki baktığım tüm laptoplar 2 nesil saddece 1 tane 3 nesil var listede oda Türkiyede ikinci elini 2540 tl ye satıyor 4 nesil bulamadım hiç
  • Arkadaslar kolay gelsin. Asagidaki ozelliklere sahip bir ultrabooka sahibim. Sizce bu isi yapabilir miyim bu aletle? Yeni pc almak uzereyim lutfen yardim edin. Eger olur derseniz hemen siparisleri gececegim.

İşlemci 3. Nesil Intel® Core™ i5-3317U Processor (3M Cache, 1.7 GHz)
    Chipset Intel®HM77 Chipset
    Bellek (RAM) 8 GB DDR3 1333MHz
    Ekran Kartı Intel® HD Graphics 4000
    Ekran 14" LED ekran (1366X768)

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.