Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet son 2 aydır harici monitör kullanıyorum ve elimde 600W PSU var ama GTX 960 120W güç gerektiren bir ekran kartı 230W yeterli olacaktır.
  • erayss66 E kullanıcısına yanıt
    750 ti kesinlikle daha iyi bir seçenek olur. 3D Mark 11 de aldıkları skorlara bakarsak 740M 1830 puan alırken 750 ti 5670 puan alabiliyor.
  • kakaob K kullanıcısına yanıt
    Hiç ekran kartı olmamasının hem avantajları hemde dezavantajları var. eGpu setup dediğimiz yazılımı almak zorunda değilsiniz ama intel gpu olmadığı için dahili monitörü kullanma şansınız yok. Bu arada bu hali ile PC yi açıp kullanabiliyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Gamemaster_

Thunderbold cıkıslı bir model lazım biliyormusunuz mac pro icin kullanıcam

Akitio Thunder 2 Kullanıcılar 0'a yakın perfomans kaybı olduğunu söylüyor.
  • multiTYRT kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap verdiğin için bakayım bi sipariş vereyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün forumdan GTX660 Directcu ii 2gb 192 bit ekran kartı aldım,internetten baktığıma göre yük altında 240-250w güç çekiyor, dell da2 gibi bir adaptörle kurtarma imkanımız var mıdır yoksa ucuz yollu 450-500w psu mu alayım ? İleride biraz taşınabilir olması için kutuya koymayı planlıyordum,adaptörle güç ihtiyacını giderebilsem çok güzel olacak.
  • ne yazikki kullanamiyorum.Benim merak ettigim sistemi kurdugumda harici ekrana direkt goruntu alabilirmiyim bilmiyorum.sistemi kurdugumuzda ayrica bir islem yapmamiz gerekiyor mu yoksa direkt olarak goruntu geliyor mu.ayrica bilgisayarda mxm 3 girisi de bulunuyor ancak o girisi normal pcie express e cevirebilcegim bir aparat bulamadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kakaob -- 4 Eylül 2015; 23:58:00 >
  • AngelDust! kullanıcısına yanıt
    http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-660/specifications

Buradaki bilgilere göre güç gereksinimi 140W olarak geçiyor Asus un özel soğutmasından dolayı 20-30W daha fazla ihtiyacı olacağını düşünsek bile dell da2 yeterli olacaktır.
  • Ben yanlış değerlere bakmıştım galiba,teşekkürler.

• kakaob K kullanıcısına yanıt
    Ekrana görüntü direk gitmiyor, en iyi senaryoda hiç bir problem olmadığında bile driver yükleyip kartı tanıtıp görüntü çıkışını ayarlamanız gerekiyor. Sizin durumunuzda en iyi çözüm, var mı bilmiyorum ama mxm girişli GT 710, 720, 730 tarzı düşük seviye ve bütçeli kart ile bilgisayarı çalışır duruma getirip daha sonra bu sistemle performansı arttırma yoluna gitmeniz olacaktır.
  • Mxm girişine egpu projesi amatörler tarafından yavaş yavaş yürütülüyor. Fazla umutlu değilim malesef. Stabil olsaydı hwtools ya da exp gdc üretirdi bu ürünü

http://forum.notebookreview.com/threads/lets-figure-out-how-to-convert-internal-mxm-connector-an-external-pci-e-x16-box.407071/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 5 Eylül 2015; 6:08:43 >
  • merhaba benim lenovo z580 laptobum var ekran kartı nvidia 635m gta 5 i en düşük ayarda anca açıyor ben bu egpu yu alırsam bu laptopda kullanabilir miyim ekran kartını 750 ti alacağım acaba bu egpu yu alırsam bir sıkıntı çıkar mı ve alırsam ekstra yapacğım bir şey var mı ? yardımlarınızı bekliyorum

RAM: 8 GB
    işlemci: i5-3210
    ekran kartı: nvidia 635m
    model: z580

• burakoz211 B kullanıcısına yanıt
    Egpu yu alacaksınız. Ekran kartı alacaksınız. Güç beslemesi için 90/120 watt laptop adaptörü alabilirsiniz. 750ti için power supply almaya gerek yok bence. Fan sesi ve boyut gibi negatif faktörler var..

Laptobun ekranından görüntü almak istiyorsanız egpu setup yazılımına da ihtiyacınız var.

Lenovo laptoplarda mini pci-e yuvasında sadece izin verilen donanımın takılabilmesi için bir whitelist var. Unlocked bios ile ya da egpu setup yazılımı ile aşılabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tns1

Egpu yu alacaksınız. Ekran kartı alacaksınız. Güç beslemesi için 90/120 watt laptop adaptörü alabilirsiniz. 750ti için power supply almaya gerek yok bence. Fan sesi ve boyut gibi negatif faktörler var..

Laptobun ekranından görüntü almak istiyorsanız egpu setup yazılımına da ihtiyacınız var.

Lenovo laptoplarda mini pci-e yuvasında sadece izin verilen donanımın takılabilmesi için bir whitelist var. Unlocked bios ile ya da egpu setup yazılımı ile aşılabiliyor.

çok teşekkür ederim peki o biosu nasıl kurup whitelist i aşacağım ve ekran kartını alğımda çalışmamazlık etmez dimi paranın boşa gitmesinden korkuyorum

• bu işle uğraşanların hazırladı kırılmış biosları kullanabilirsiniz.

https://www.bios-mods.com/forum/Thread-Lenovo-Z580-BIOS-Mod-V3-1-FINAL-02-07-DOWNLOAD

resmi olmayan bios yüklediğinizde hatalar-hasarlar meydana gelebilir. eski bios'a geri dönemeyebilirsiniz. bilgisayar windows8 lisanslı ise; lisans anahtarı biostan silinebilir. uyarmadı demeyin...

egpu setup programının whitelist aşma özelliği var. fakat ben nasıl kullanılıyor bilmiyorum.

yeterli performansı alamayabilirsiniz. sistem sıkıntı çıkarabilir.. herşey olabilir. kimse garanti veremez malesef. birkaç arkadaş bu sorunlardan dolayı egpu cihazlarını, ekran kartlarını sattı sistemi dağıttı...

• gencler kusura bakmayin neredeyse hic ugrayamiyorum buralara, hayatim boka sardi resmen istanbula geleli bir ay oldu tamamen kaos uzerine kurulu bi sehir calismak ve uyumak disinda bu aralar yapabildigim hicbirsey yok neredeyse, konunun hala aktif olmasina sevindim ama soyle bir baktim hala bizden baska basarili uygulayan yok??? rorshack seni de basarili uyguladi saydim dikkat ettiysen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB718F389 -- 12 Eylül 2015; 18:52:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fotoroman

gencler kusura bakmayin neredeyse hic ugrayamiyorum buralara, hayatim boka sardi resmen istanbula geleli bir ay oldu tamamen kaos uzerine kurulu bi sehir calismak ve uyumak disinda bu aralar yapabildigim hicbirsey yok neredeyse, konunun hala aktif olmasina sevindim ama soyle bir baktim hala bizden baska basarili uygulayan yok??? rorshack seni de basarili uyguladi saydim dikkat ettiysen

:) eyvallah. Allah kolaylık versin sana. Ben tam anlamıyla yapabilseydim bi keşke ama zevkli vakitler geçirdik hem forumda hem sistemle uğraşırken :) şimdi ps4 teyim artık. madmax aldım en son oyun olarak. kafam rahat yeminle. indiriyorum, ayar yok bişey yok fps yok. gir oyna çık :) ama oyunlar ateş pahası oldu iyice canımı sıkıyorlar. nfs de geliyor bakalım neler olacak...

basarisiz demeyelimde pek üstüne düşen olmadı, notebookları bozuk olanlar vardı. bir arkadaşla baya ilgilendim, benim sistemi sattığım arkadaş. notebook ekran kartı bozukmuş tamir olmuş vs derken hiç çalıştıramadık. en son bırakıcaktı ama sistemi satmayacağım demişti.
    işe girişmek için şu an en az herşey dahil -orta seviye oynamak için- 1100-1200 gerekiyor. pek tutmaması normal aslında. ekran kartları çok para..

ne çalışıyorsun işte mi yoksa ders mi ?

• Banggood dan başka satan yer yokmu acaba fiyat takip edelim. Mesela e.verbuyin.g de 40 dolar şuan

• İstanbulun neresindesiniz hocam

• Exp Gdc Beast bugün elime ulaştı, gtx 660 directcu ii hazır,24 inc monitör hazır,yarın sistemi tamamlayıp test edeceğim,sonuçları burada paylaşırım. Umarım bir sorun çıkmaz,hatırı sayılır derece de masraf yaptım çünkü
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.