Şimdi Ara

EGEA UÇUYOR RESMEN (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
1
Favori
12.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SinanEnginizm

Sonra bir uyandım ki donda ıslaklık...
    Donda ıslaklık olunca tabi annesi gelir donu çıkarıp 6 numara bez bağlar, yeni rüyalara akar yavrucak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam 400 yada 425nm tork a kadar dayanıklı idi. Sıkıntı yaşayan duymadım

• yusuf24 kullanıcısına yanıt
    1.6 dci 160hp
  • chrissrathfield kullanıcısına yanıt
    Sadece reno da yok o dizel. Opelde ve honda da var. Ama piyasada yok doğru düzgün.

• 5.20d fark yese bile 5-6 boy fark yiyeceğini pek sanmam en kötü senaryo bile tampon tampona olur diye tahmin ediyorum. 2.0 TDI bir passat ile denemek keyifli olabilir.. benim şuanki aracım hyundai tucson eğer 5.20d 5-6 boy yerse yaşasın egea der geçerim egeaya bir fikrim daha var atmosferik tofaş.. birde dereceli eksantrik hafiften nusretin tuz koyduğu gibi turboda olursa 0-400

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alonewildss -- 12 Nisan 2019; 3:14:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Sınıfının en güçlü dizeli Astra K cdti stage 1 yazılım ile 170hp 400nm tork civarına çıkıyor ve 184 lük 320d ve 520d leri geçemiyor. Dpf ve egr iptali ile 200hp civarına ulaşıp 1 2 boy anca atıyor Astra k.

Uzun lafın kısası Egea da çok ciddi bir modifikasyon yoksa anca 15 senelik 320d leri geçer.
    Motorlar aynı zaten, egea daha hafif oldugu için daha iyi yürüyor.

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Aynı değil kardeşim. Hem de hiç aynı değil. Bloğundan en ufak parçasına kadar farklı.
    Astra 1.6Cdti 136hp 320nm. Zaten değerleri de farklı.
    Mulitetle ne alakası var bu motorun nerden duydun ve ya uydurdun merak ettim.

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Motorların hiç bir alakası yok. Ayrıca pek bir ağırlık farkı da yok. Astra k yeterince hafif.

Egea Astra k yi geçemiyorki daha iyi yürüsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 12 Nisan 2019; 20:4:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

Aynı değil kardeşim. Hem de hiç aynı değil. Bloğundan en ufak parçasına kadar farklı.
    Astra 1.6Cdti 136hp 320nm. Zaten değerleri de farklı.
    Mulitetle ne alakası var bu motorun nerden duydun ve ya uydurdun merak ettim.
    Opel ile fiatın ortak geliştirdiği bir motor değil mi?

1.3 ctdi ortak geliştirildi, 1.6da aynı multijet diye biliyordum

• Size ucuyor hissi verdiren şey beygirler değil 1.6 dizelde stock halde bulunan 300nm tork 😁 benim de kiralayarak tecrube ettigim ve güzel gittiğini düşündüğüm arabalardandir. Stock bu halde ise büyük turbo - yazılım - enjektör - nozzle - düz boru ve egzos gelistirmesi ile çok eğlenceli olacağı kesin. Hele ikincil araba-spor amaçlı alınacaksa ve ailesiz (en fazla 2 kişi) binilecekse ön iki koltuk haricini komple söküp homolog bir yaris makinesi yapilabilir :)

• Uçan sabri olmasın o
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    sadece Reno da var mı yazmışım? nerenizle okuyup nerenizle cevap veriyorsunuz? bu saçmalamalar yüzünden forumun güzelim insanları atık yazmaz oldu.
  • ucandanao U kullanıcısına yanıt
    Motor değiştirilmiş olabilir dün bir tane turbolu çift eksantirikli mitsubishi motorunu doğana takıp gösteren görmüştüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 19 Nisan 2019; 16:47:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatmanscd

Size ucuyor hissi verdiren şey beygirler değil 1.6 dizelde stock halde bulunan 300nm tork 😁 benim de kiralayarak tecrube ettigim ve güzel gittiğini düşündüğüm arabalardandir. Stock bu halde ise büyük turbo - yazılım - enjektör - nozzle - düz boru ve egzos gelistirmesi ile çok eğlenceli olacağı kesin. Hele ikincil araba-spor amaçlı alınacaksa ve ailesiz (en fazla 2 kişi) binilecekse ön iki koltuk haricini komple söküp homolog bir yaris makinesi yapilabilir :)
    1.6 multijet 2 120 beygirlik egeaya bindim.

1750 devire kadar turbo boşluğu var yani turbo basıncı dolması uzun sürüyor. 1750 devirden sonra şahlanıyor mübarek bu aracı devirli kullanırsan 0-100 km arasında uçuyor.

3500 devirde ise çiğeri sönüyor vites büyütmezsen boşa devir çeviriyor artık.

Vites değişimlerini 2000-3000 devir bandında tutunca mübarek italyan motoru olduğunu hissetitiriyor.

Peki bunun karşılığı ne dersek ani tüketimde 15 litreleri gördüm.

Yakıyorda. Eğer sakin kullanım için alınacaksa multijetten uzak durun derim 1750 devrin altında mutlu etmez üzer hatta.

Keşke benim araçtada multijet motor olsa ulan fiat çıkar bir güzel D segment araç işte alalım. Renault bile yaptı bir tane talisman yapın sizde bir D segment.

• egea uçmuyor, sen fakirsin dostum.
    şu arabaya hint ineği muamelesi yapanların vizyonsuzluk kanına işlemiştir.
    f/p aracı fazlası degil.
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Hocam ileride bir yerlerde yakalasam soracaktım vallahi ne koydunuz buna diye adam sol şeridi kapatmış Ferrari edası ile geçti yanımdan hiç bu kadar utanmamistim

• ucandanao U kullanıcısına yanıt
    Hocam %100 eminim motor değişmiş çünkü doğanlardaki karbüratörlü atmosferik motorla imkansız geçmeleri.

Edit: dediğim videoyu kaydetmişim muhtemelen bu tarz bişeydi o araç.

https://www.facebook.com/Deli.Metin.Performans/videos/245569632959594/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 19 Nisan 2019; 21:35:0 >
  • chrissrathfield kullanıcısına yanıt
    160hp dci demek reno demek. Sen önce yazdığını anla sonra konuş. Bide üstüne bırbır konuşuyor.

En güçlü dizel konuşuluyor 1.6 dci 160 yazıyorsun sonra tek reno da mı var yazmışım diyorsun. En güçlü dizellerden biri yaz ozaman.

• 320d 520d bunlarla yürüdüm otobanda 5-6 boy fark yediler

Araba değil Bold Pilot mübarek...

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Bu ne böyle hocam ya adamların uğraştığı arabaya bak madem farklı aracın motorunu ona ayarlayacak kadar sağlam ustasın doğru düzgün araç üzerine yapın şu işleri yaptığınıza değsin.

Tabi dediğiniz muhtemelen ya böyle farklı motor vardı üzerinde ya da tofaşların kendi motoru üzerine dört nokta enjeksiyon turbo yapıyorlar 250-300 beygir güç aldıklarını söylemişti bir arkadaş

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.