Şimdi Ara

Egea'nın segmenti c (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
1
Favori
12.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Golf'ten 10cm uzun, 5cm yüksek ve 0,7cm dar.

Bana göre bu araba açıkça C sınıfı.
  • b olsa noolur c olsa noolur d olsa nooolmaz. ben araç alırken sınıfına filan bakmıyorum.. beklentilerimi karşılayıp karşılamamasına ve fiyatının bütçeme uygunluğuna bakarım. bütçem uygunsa gider mercedes, bmw, audi filan alırım. değilse başka araç bakarım. şimdi boyut olarak mercedes e 350 c sınıfı olsa yada audi a6 b sınıfı, şu anki kaliteleriyle piyasaya sürdüğünde kim diyebilir ki mercedes c sınıfı, o araca o para verilmez, onu alacağıma şunu alırım diyemez kimse.. takılmayın harflere....,ihtiyaç, beklenti ve bütçenize en uygun olanların içinde hoşunuza gideni alın.. A, B, C, D vs. bu harfleri ilkokulda öğrendiniz bitti. cümlelere bakın siz...ne söylediğine.: güzel bir araç,, çok kötü bir araç,,, (bakış açısı ve zevk meselesi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Egea C segmenti.

Sadece tek özelliği daha ekonomik olması.

Leon'un daha ucuzu gibi düşünmek lazım.

Sener bey c segmenti dedigine gore kesinlikle b segmenti bir araba

Boyuta gore degil kaliteye gore degerlendirilmeli dogal olarak b sinifi oluyor o yuzden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana göre Fiat, otomobil dünyasına Linea ile B+ segmenti getirdi. Bundan sonra da Hyundai Accent Blue, Seat Toledo, Skoda Rapid, Citroen C-Elysee ve Peugeot 301 ile bu segmenti genişletti. Şimdi bu araçlar ne B nede C segmenti. Fiat Egea ise bana göre B++.
  • Ç

• Sınıfların ne önemi var önemli olan kendi içinde başarılı bir yapıt olmasıdır.

• yok :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tollerance

Benim bildiğim segmentler boyutlara göre belirleniyor, kaliteye veya marka imajına göre değil.

Boyutu büyük değil ki. Yanlamasına uzunlaması kısa araba. B sınıfı gibi. Ona bakarsak fluencede d sınıfı olması lazım. Mondeoya yakın büyüklüğü var.

• B++

• Ben b+ diyorum.

• Boyutları büyütülmüş B segmenti. Aynı superb gibi. Superb E segmenti boyutunda ama D segmenti bir araç.

• Egea b nin uzerinde bir arac bana gore fakat malzeme kalitesi geliştirilmeli hatch ve sw gelince uygun fiyattan giris yaparsa c segmentini de sallar cok net

• Kesinlikle B diyemeyiz. Ama C hiç olmaz.

Herkesin ezberi bozuldu a....

• Lineada da aynı dert vardı... B ile C arasına sıkışmış ara bi model oldu... Ama B sekmentidir kendileri...
  • Bal gibi de B sınıfı. Forumdakilere bakarsak biraz daha zorlamayla D sınıfı olacak.
  • Araç segmenti malzeme kalitesi ile belirlenmez. Segmentin belirlenmesi aracın boyutu ile olur.
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    hiç corsa kullanmadınız sanırım...
  • şu harika araç 1.6 120hp multijet motoruyla tutulmadıysa egea hiç tutmaz.

Fiat ın C segment aracı Bravo. Egea değil

Egea'nın segmenti c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viper17 -- 20 Nisan 2016; 15:38:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilicoglu

Araç segmenti malzeme kalitesi ile belirlenmez. Segmentin belirlenmesi aracın boyutu ile olur.

Yanlış.İkisi birbirine paralel.Aracın segmentini boyutu, malzeme kalitesi ve ait olduğu platform belirler.Egea bu 3 kıstasa göre değerlendirildiği anda B segmenti oluyor.Ayrıca boyutuda c segmenti kadar değil zaten.Yanlamasına kısa bir araç egea.Aynı linea gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dream Cars

quote:

Orijinalden alıntı: kilicoglu

Araç segmenti malzeme kalitesi ile belirlenmez. Segmentin belirlenmesi aracın boyutu ile olur.

Yanlış.İkisi birbirine paralel.Aracın segmentini boyutu, malzeme kalitesi ve ait olduğu platform belirler.Egea bu 3 kıstasa göre değerlendirildiği anda B segmenti oluyor.Ayrıca boyutuda c segmenti kadar değil zaten.Yanlamasına kısa bir araç egea.Aynı linea gibi.

Bence de B segmenti bir araç ama bu boyutla alakalı.

mesela 1 serisinin segmenti de bana çok tuhaf geliyor. en ucuzundan 110 bin istiyorlar araca. bu paranın çok daha azına gidip suberb alabiliyorsunuz. ama suberb d segmenti 1 serisi c segmenti. hangisi kaliteli, hangisi prestijli orası tartışılır mı bilemedim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.