Şimdi Ara

EGE'YE YERLESIYORUZ..YOLA ÇIKMAYA AZ KALDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
7
Favori
2.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ILGILENEN ARKADASLAR,LÜTFEN KONUYU SONDAN BASA DOGRU OKUYUN.TESEKKÜRLER

15.02.2016 1.EDİT

Evet arkadaslar,isyerine istifami verdim,1 buçuk ay oldu.
    Son 2 hafta isyerinde.Mart-nisan arasi özel islerim var,onlari halledip 1 nisanda marsa
    basiyorum insaallah.Uzun uzun yolculuklar yapacagim, o yüzden bazi tavsiyelere ihtiyacim var.

1-)Zipkin
    2-)Araç içi kamera
    3-)Olta takimi
    4-)GPS(Telefonun gspi yetersiz olur ugrastirir diye ayrica gps almak istiyorum.
    5-)Aksiyon kamerasi (bunu araç içi kamera olarak da kullanabilirim.Go pro gibi cihazlara çok para vermek istemiyorum su anda, Xiaomi Yi gibi birsey olabilir.

Alisverislerin yaninda ROTAMIZ ile alakali da tavsiyelerinizi isteyecegim.Konuyu da sik sik güncelleyecegim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Arkadaslar herkese merhaba

Hem sohbet olsun hem de bana fikir vermeniz için konu açmayi uygun gördüm.

Su an yasadigim sehri ve hayati tamamen degistirecek bir karar alacagim fakat 2 alternatif var ve sizlerin de fikirlerinizi ögrenmek isterim.

33 yasinda evliyim,çocuk yok.Bursa'da yasiyorum,memleketim de burasi zaten.Ama buradaki hayatimdan sikildigim için çok radikal bir degisiklik yapmaya karar verdim.

Birincisi istanbulda bacanakla beraber is yapmak.Esim de ayni olusum içinde çalisacak ve aylik 5-6 bin tl gibi bir gelirimiz olacak tahminen.
    Is Levent ve Beykoz olmak üzere 2 lokasyon arasinda olacak,ben genelde Beykoz'da duracagim.
    Poyrazköy taraflarindan da (o da beykoz da) bir arsa alip mütevazi bir villa yaptirma düsüncemiz var.

2.seçenek ise, (hali hazirda istanbul sislideki evimiz satilik zaten),bursada kirada oturuyoruz, istanbuldaki ev satilinca eldeki diger birikimlerle birlestirip EGE'de(güney ege agirlikli) bir sahil köyünde (sahil beldesi de olabilir ama kalabalik turistik biryer olmayacak) bir arsa alip içine yine mütevazi bir ev yapip orada yasamak.

Ilk mesaj çok uzun olmasin diye tüm ayrintilari yazmadim,sizler ne düsüyorsunuz..Nasil bir hayat sizi daha çok cezbeder?Kazanimlarim ya da kaybedeceklerim ne olur bu tercihlerde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 16 Şubat 2016; 7:43:50 >

• Kesinlikle ege

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabiki de ege. Ben Ankara da üni okuyorum 4. Yıldayım ve inanılmaz bunaldım büyükşehir insanı yoruyor yeşilliği yok bişeyi yok kalabalık gurultu milletin derdiyle uğraş dur.

Bende okulu bitireyim küçük bir yere yerleşeceğim

• Bacanak ve baldız İstanbul beykozda 20 dönüm arazi içinde bir villada oturuyorlar
    Yani bahçede envai çeşit sebze meyveden tut da tavuğuna yumurtasına kadar herşey var.Sessiz sakin, şehir gürültüsü patırtısı yok.
    İşin bir kolu da orada olacak ama diğer kolu da AKATLAR'da ve illa ki şehir içine gidip geleceğim araba ile.
    Yani istanbul trafiği,ve iş stresini yaşayacağım mecburen.
    Ev sorun değil,dediğim gibi pazar günü Poyrazköyde idim,cennet gibi bir doğası var,arsa baktık birkaç tane, oradan bir arsa alıp bahçeli bir ev yapacağım,şehir içinde apartmanda asla oturmam.

İstanbul'un bize tek artısı maddi getirisi olacak.Evimiz de kendimizin olacağı için kazandığımız paradan kenara koyabilicez ve kendi işimizi yapıcaz,birtek bu rahatlık var ama tabi yakın akraba da olsa tanıdıkla iş yapmak da zor.

• hocam bende hayatımdan sıkıldım. ailemden ayrılıp ekonomik bağımsızlık kazanmak istiyorum. belki karadeniz illerinde denize kıyısı olan bir yerde iki katlı bir ev hiç fena olmazdı. ben güneşi pek sevmem. ama siz ege dediğinize göre seviyorsunuz demek ki. inşallah başarırsınız bu hedeflerinizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Milan Kundera

hocam bende hayatımdan sıkıldım. ailemden ayrılıp ekonomik bağımsızlık kazanmak istiyorum. belki karadeniz illerinde denize kıyısı olan bir yerde iki katlı bir ev hiç fena olmazdı. ben güneşi pek sevmem. ama siz ege dediğinize göre seviyorsunuz demek ki. inşallah başarırsınız bu hedeflerinizi.

İnşallah sen de arzu ettiğin hayatı elde edersin.

Ama benim karşımdaki durum farklı,tek engel benim kararım.Allaha şükür egeye gidip yerleşebilecek durumum var.
    Hatta hiç çalışmasam bile geçinebilirim ama o kararı vermek mesele işte.

Yok mu hiç forumda öyle hayal ettiğim gibi biryerde yaşayan arkadaşlar?
  • yok mu tavsiyesi olan arkadaşlar?
  • Arkadaşlar
    İşyerine istifamı verdim.İnternetten de araştırmaya başladım arsaları.
    Eğer çok kupon bir fırsat denk gelmezse İZMİR SEFERİHİSAR FOÇA gibi biryer düşünüyoruz.
    Yok mu oralarda yaşayıp tavsiye verecekler?
  • Ben izmirde oturuyorum ama merkezinde. Sahil kasabasi degil yani. Iklimi gayet guzel Izmirin. Yasanabilecek bir yer yani. Bana kalirsa Istanbul fikrini bosverin derim ama yasiniz daha genc. Dolayisiyla burada oturmaya baslayinca maddi kaynaginiz ne olacak onu belirlemelisiniz. Mutavazi villa fikri bu durumda daha cazip. Yani sahil kasabasinda yasama dusuncesi guzel ama belirli bir geliriniz yoksa durum biraz tehlikeye giriyor. Ayrica diyelim calisiyorsunuz. Calistiginiz yer seferihisar foca keskmlerinde olacaksa guzel fakat izmir merkeze uzakligi 1 saatten fazla. Yani gununuzun 2 saatini yollarda harcamaya deger mi? Siz iyisi mi once isinizi kurun, emekli olun ya da emeklilikten once yeterli miktar para elde ederseniz(yeterli oldugunu dusundugunuzde) buraya tasinabilirsiniz. Ama, diyorum. Siz pat diye sahil kasabasina yerlesirseniz,duzenli geliriniz yoksa zorlanirsiniz. Iyi gunler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmir urlaya bakın hocam

• HasanNm

Yorumların için teşekkür ederim.
    Ben kesinlikle İzmir şehir merkezi vs. düşünmüyorum,hatta ilçe merkezi bile düşünmüyorum.
    Sahil kasabası hatta köyü bile olabilir.
    Kendi evimiz olacak, aylık da sabit 2000 lira gibi bir gelirimiz var ç alışmasak bile,yeter diye umut ediyorum.Zaten ben de yerleştikten sonra ufak tefek birşeyler yapmayı planlıyorum.
    tamamen boş durarak olmaz zaten ben yapamam.
    Villa fikrinden ise tamamen vazgeçtim çünkü İstanbul seçeneğini tamamen eledik kafamızdan.Ben büyük şehirin gürültüsüne karışıklığına gelemiyorum.

Eisenmate

Urla da seçeneklerimiz arasında aslında,oralardan da arsa bakıyorum.Arsa içinde müstakil ev de olabilir,eski de olsa onarımını yaparım sorun değil.Ama bir tanıdık olmadan nasıl olacak bu ben de bilmiyorum şu an.
    Ne arsa fiyatlarını biliyoruz oralarda ne ev.Bakalım zamanla öğrenicez birşeyler inşallah :)

• Hocam eğer çalışmayacaksanız Fethiye Göceke bakın, cennet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eisenmate

Hocam eğer çalışmayacaksanız Fethiye Göceke bakın, cennet.

Hocam çok güzel yerler var Ege'de.Aslında benim aklım ovabükü'nde kaldı,mesudiye köyü çok güzel ama yolu uzak ve yolları çok fena.O kadar güneye inebilir miyim bilemiyorum inan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

quote:

Orijinalden alıntı: Eisenmate

Hocam eğer çalışmayacaksanız Fethiye Göceke bakın, cennet.

Hocam çok güzel yerler var Ege'de.Aslında benim aklım ovabükü'nde kaldı,mesudiye köyü çok güzel ama yolu uzak ve yolları çok fena.O kadar güneye inebilir miyim bilemiyorum inan.

Öyle hocam yol yok gibi bir şey
    Bütçe işi tamamen, çalışacaksanız Urla en mantıklısı 35-40 dk da merkezde olursunuz ama gelir yeterliyse sahil kasabası en iyisi.

• quote:

Arkadaşlar herkese merhaba

Hem sohbet olsun hem de bana fikir vermeniz için konu açmayı uygun gördüm.

Şu an yaşadığım şehri ve hayatı tamamen değiştirecek bir karar alacağım fakat 2 alternatif var ve sizlerin de fikirlerinizi öğrenmek isterim.

33 yaşında evliyim,çocuk yok.Bursa'da yaşıyorum,memleketim de burası zaten.Ama buradaki hayatımdan sıkıldığım için çok radikal bir değişiklik yapmaya karar verdim.

Birincisi istanbulda bacanakla beraber iş yapmak.Eşim de aynı oluşum içinde çalışacak ve aylık 5-6 bin tl gibi bir gelirimiz olacak tahminen.
    İş Levent ve Beykoz olmak üzere 2 lokasyon arasında olacak,ben genelde Beykoz'da duracağım.
    Poyrazköy taraflarından da (o da beykoz da) bir arsa alıp mütevazi bir villa yaptırma düşüncemiz var.

2.seçenek ise, (hali hazırda istanbul şişlideki evimiz satılık zaten),bursada kirada oturuyoruz, istanbuldaki ev satılınca eldeki diğer birikimlerle birleştirip EGE'de(güney ege ağırlıklı) bir sahil köyünde (sahil beldesi de olabilir ama kalabalık turistik biryer olmayacak) bir arsa alıp içine yine mütevazi bir ev yapıp orada yaşamak.

İlk mesaj çok uzun olmasın diye tüm ayrıntıları yazmadım,sizler ne düşüyorsunuz..Nasıl bir hayat sizi daha çok cezbeder?Kazanımlarım ya da kaybedeceklerim ne olur bu tercihlerde?

Dostum ikisinide yapabilirsin illaki bir karar vermek durumunda degilsin mali acidan anladigim kadariyla bir problemin yok istanbula yerlesip bir ayaginida egeye atabilirsin

Ama benim dusuncem ben olsaydim egeye yerlesirdim yani zaten evliymissin istanbulda kop kop yapicak bir durumun yok bursada kucuk sehir degil ayrica ayrica ortak is akraba isi genelde pek yurumez istanbulda elindeki parayi carcur etme ihtimslinide koy goz onune sehir stresi felan derken egeyi secerdim soguk yok kalabalik yok sessiz sakin paranda varsa krallar gibi yasarsin ama sana tavsiyem ege

• Aydin didimli olarak ve bursada 4 yil universite yasamis biri olarak bursayi birakmazdim didim gibi bir yerde kis ayinda disari cikip yapilacak dogru durust bir aktivite yok tamamen ölu bir ilçe bursa günlerimi aramiyor degilim ama benim icin sicak bir yuvam olsun kafama gore evde vakit geciririm dersen oda olmaz cunku dogalgaz bile yok

• Kararınızı kesin vermiş gibi görünüyorsunuz. Hayırlı olsun Güle güle oturun

• Kesinlikle gel biz cehapeli ve kemalistiz tammmı çok modrniz ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suavinin Berberi -- 9 Aralık 2015; 12:12:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JıGsAw GaMe

Aydin didimli olarak ve bursada 4 yil universite yasamis biri olarak bursayi birakmazdim didim gibi bir yerde kis ayinda disari cikip yapilacak dogru durust bir aktivite yok tamamen ölu bir ilçe bursa günlerimi aramiyor degilim ama benim icin sicak bir yuvam olsun kafama gore evde vakit geciririm dersen oda olmaz cunku dogalgaz bile yok

Yaş kaç? Bekarsın sanırım.
    Ben aktif olarak 15 senedir iş hayatının içindeyim,üniversite hayatımda da çalıştım aynı zamanda.
    Tabi insandan insana bu değişebilir ama beni açıkcası yoruyor büyük şehirler.
    Tabi sen üniversite okudun,şimdi çalışıp ev geçindirme derdin olsa,iş stresi sırtına binse böyle düşünür müsün bilemiyorum.

Bursa'da evimiz var,orayı kapatmayacağım zaten.Kışın çok canımız sıkılırsa 2-3 ay Bursa'ya gelebiliriz en kötü ama ben gerçekten isteyeceğimi sanmıyorum.
    Düşünsene, evinde kocaman bir kuzine, atmışsın kocaman bir odunu, çıtır çıtır yanıyor.Napim ben orada doğalgazı Allah aşkına :)

HasanNm

Evet artık verdik kararımızı.Bir kaza bela çıkmazsa ciddi ciddi yerleşicez egeye.

• quote:

Bacanak ve baldız İstanbul beykozda 20 dönüm arazi içinde bir villada oturuyorlar
    Yani bahçede envai çeşit sebze meyveden tut da tavuğuna yumurtasına kadar herşey var.Sessiz sakin, şehir gürültüsü patırtısı yok.
    İşin bir kolu da orada olacak ama diğer kolu da AKATLAR'da ve illa ki şehir içine gidip geleceğim araba ile.
    Yani istanbul trafiği,ve iş stresini yaşayacağım mecburen.
    Ev sorun değil,dediğim gibi pazar günü Poyrazköyde idim,cennet gibi bir doğası var,arsa baktık birkaç tane, oradan bir arsa alıp bahçeli bir ev yapacağım,şehir içinde apartmanda asla oturmam.

İstanbul'un bize tek artısı maddi getirisi olacak.Evimiz de kendimizin olacağı için kazandığımız paradan kenara koyabilicez ve kendi işimizi yapıcaz,birtek bu rahatlık var ama tabi yakın akraba da olsa tanıdıkla iş yapmak da zor.

Heh o cennet gibi doğası var ya, senin gibiler yüzünden kupkuru ağaçsız olacak yıllar sonra belki 10 yılı var. İstanbul haritasına baktım geçen, bi oralar yeşil.
    Neyse paran var ya al araziyi parasıyla değil mi. Cennet gibi de zaten oh. Cennetin son hallerini gördüm dersin eskiden buralar yeşildi dersin çocuklarına ilerde :)

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.