Şimdi Ara

Efsaneyi değistirmeye gerek varmı q6600 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
4.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • walla hiç değiştirmeyi düşünmüyorum. İlerde dahada değerlenebilir bu işlemci :D
  • q6600 den sonra anca i7 ye geçilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alish

3.8'de stabil kullanıyorum ben de. normalde 1 yıl daha değişmeyi düşünmem ama bana anakarttaki sata portları yetmiyor. :D msi eclipse lazım. 10 + 2 sata. yoksa asla değişmem.

ahh o vid li işlemci bende olacaktı....
    soğutamıyorum3,4 ghz de 70 derece oluyor yükte ....
    bir de 1,5 v ile 3,4 e stabil tutabildim

@blacksnake03 :işlemcinizi 3,6 da kullanıyormussunuz,yükte kaça dayanıyor sizinkinin sıcaklıkları?ben 3,4 de 71 e dayandım
    bi de kaç v verdiniz işlemciye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

quote:

3.8'de stabil kullanıyorum ben de. normalde 1 yıl daha değişmeyi düşünmem ama bana anakarttaki sata portları yetmiyor. :D msi eclipse lazım. 10 + 2 sata. yoksa asla değişmem.

@blacksnake03 :işlemcinizi 3,6 da kullanıyormussunuz,yükte kaça dayanıyor sizinkinin sıcaklıkları?ben 3,4 de 71 e dayandım

benimde aynen takoz
    3.4ghz için 1.468v (boşta 30-33 oyunda 55)
    3.6ghz için 1.568v veriyorum (boşta 36-37 oyunda 65) yaz aylarında kullanmak pek mümkün değil.
    oyunda iken ulaşmış max sıcaklıklara hwmonitor ile bakıyorum.
    detaylı bilgi için msn inizi pm atın

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksnake03

quote:

quote:

benimde aynen takoz
    3.4ghz için 1.468v (boşta 30-33 oyunda 55)
    3.6ghz için 1.568v veriyorum (boşta 36-37 oyunda 65) yaz aylarında kullanmak pek mümkün değil.
    oyunda iken ulaşmış max sıcaklıklara hwmonitor ile bakıyorum.
    detaylı bilgi için msn inizi pm atın

ben 1,55 ile stabil tutuyorum 3,4 de.3,6 yı denemedim bile
    tamam attım msn i pm ile.

• O işlemci daha baya bi götürür.. Millet hala çift çek. lerle rahat rahat görüyo işlerini
  • İ7 FELAN TIRT HALA Bİ SONRAKİ NESİLE KADAR DEVAM EFSANEYLEE
  • Geçmeye değer. Mesela ben q6600 ü satıp e5200 aldım.

Şaka bir yana, Q6600 mükemmel bir işlemci bence hala, (3.5 ghz de kullanırken) PC'deki her hamleme anında cevap alıyordum. Şimdi e5200 (4125 mhz de) isteklerime o kadar çabuk cevap veremiyor ama oyunlarda (örn. grid, cryssis 1-2, lost planet) Q6600 ü aratmıyor, hatta azda olsa daha iyi kare/saniye aldığım durumlarda oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

quote:

Orijinalden alıntı: JANT!

Şahsen Q6600 bırakıp E8400 'e geçen ben, derim ki;

E8400 oc ile gerçekten kullanılacak işlemci ve q6600 aklınızın ucuna getittirmez. Ama defaultta baktığımızda hiçbir şekilde fark yok. Eğer yeni 4 çekirdeklerden kastın q8 serisi ise.. q6600 onların yanında kraldır- sabit fikrim.
    Q6600 hala kullanılabilecek nadir işlemcilerden biridir. Daha 2 sene tertemiz gider diye düşünüyorum.

Q9650 vs. gibi işlemcileri bile düşünüyorsan hiç geçme derim. Kullan q6600 birkaç sene daha.. sonra i7 veya i5 serisi bir işlemciye geçersin.

evet haklısın dostum 4 çekirdek e8400 ekarşı en çok video enkode veya 4 çekirdek destekli oyunlarda öne çıkıyor.diğer durumlarda e8400 gayet iyi bi performans veriyor.

q8 serisi bana da çakma 4 çekirdek gibi geliyor q6600 ün yanında.şahsen intel satışına devam etseydi q6600 ün en az 2 sene daha piyasasını korurdu.

bu arada 475x8=3800mhz 1900 fsb de kullandığım q6600 crysiste sendeki işlemci ile kaç fps fark olur aralarında acaba bi tahminin var mı??????????

Kusura bakma yeni gördüm mesajı.

Default hıza nazaran 3.80Ghz de gerek Crysis gerek GTA4 gibi oyunlarda farkı görmen mümkün. Tabi 3.80GHz de sistemi stabil tutabilirsen. O da biraz zor açıkcası. Ortalama fps tahmininde bulunmak ne kadar doğru olur bilemem ama affınıza sığınaraktan bir sayı belirtmek gerekirse, 6-8 fps diyebilirim. Belki 10 'u bulur, bu da ekran kartınıza bağlı olur biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Geçmeye değer. Mesela ben q6600 ü satıp e5200 aldım.

Şaka bir yana, Q6600 mükemmel bir işlemci bence hala, (3.5 ghz de kullanırken) PC'deki her hamleme anında cevap alıyordum. Şimdi e5200 (4125 mhz de) isteklerime o kadar çabuk cevap veremiyor ama oyunlarda (örn. grid, cryssis 1-2, lost planet) Q6600 ü aratmıyor, hatta azda olsa daha iyi kare/saniye aldığım durumlarda oluyor.

aynı ramlerden bendede var,oc denediniz mi?bir arkadaş ram a oc un günlük kullanımda pek farkının olmayacağını söyledi ne kadar doğru?
  • quote:

aynı ramlerden bendede var,oc denediniz mi?bir arkadaş ram a oc un günlük kullanımda pek farkının olmayacağını söyledi ne kadar doğru?

Bir aralar (ilk aldığımda ram leri) bayağı üstüne gitmiş ve 960 mhz de stabil tutabilmiştim, 6-6-6-18 ile. +0,2 v vermiştim. Ama şimdilerde ram'e o/c yapmıyorum, ya 800mhz de yada yakın değerlerde kullanıyorum.
  • İŞİNİZ YOK HERHALDE MACERA ARIYORSUNUZ...

DEĞİŞTİRECEKSİNİZ MADEM ŞUNU BEKLEYİN --> JAPONYADA SATIŞA SUNULMUŞ;

Core 2 Quad Q9505; 45nm , LGA775 formunda 2.83GHz, 1333MHz FSB, 6MB L2 bellek, Ayrıca VT (=sanallaştırma teknolojisi) MEVCUT (yani Windows 8 ÇEKİRDEK GÖRÜYOR).
  • Yok yaa satılır mı o işlemci. Bakmayın piyasada yeni işlemciler olduğuna, bence de daha çoook iş yapar o
  • 1.22 voltaj ile 3.2 de (1.36 voltaj ile 3.6) sorunsuz kullanıyorum.3.8-3.9 gibi bir stabilite yakalamam mümkün ama ihtiyaç yok şu an.

işlemciyi alırken 2 sene demiştim(bakınız imza) ama çok daha uzun süre gidecek gibi EFSANE
  • Kardes değiştrimeye karar verdiysen makul fiyattan alırım Q6600 zu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctrl_alt_del

İŞİNİZ YOK HERHALDE MACERA ARIYORSUNUZ...

DEĞİŞTİRECEKSİNİZ MADEM ŞUNU BEKLEYİN --> JAPONYADA SATIŞA SUNULMUŞ;

Core 2 Quad Q9505; 45nm , LGA775 formunda 2.83GHz, 1333MHz FSB, 6MB L2 bellek, Ayrıca VT (=sanallaştırma teknolojisi) MEVCUT (yani Windows 8 ÇEKİRDEK GÖRÜYOR).

sanallaştırma teknolojisi ile HT teknolojisini karıştırmayın.

quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Bir aralar (ilk aldığımda ram leri) bayağı üstüne gitmiş ve 960 mhz de stabil tutabilmiştim, 6-6-6-18 ile. +0,2 v vermiştim. Ama şimdilerde ram'e o/c yapmıyorum, ya 800mhz de yada yakın değerlerde kullanıyorum.

peki gerek var mı oc a?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 2 Eylül 2009; 21:11:20 >

• Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir :D Q6600
  • Değiştirmeyin ama bir İşlemci Soğutucusu alın q6600 ömrü bakımından
  • arkadşım çıldırdın mı? ne değiştirmesi? işini gördüğü sürece hiçbir donanıma eskimiş gözüyle bakma. ayrıca 3 yıldır kullanıyorum diyorsun ama çıkalı 2.5 yıl oldu. gerçi bu bile uzun bir süre. şu an güncel işlemcilerle hala yarışabiliyor. 2 sene daha kullansan 4.5-5 sene yapar. 5 sene kullanılabilecek bir işlemci gelmez bir daha piyasaya.
  • 6 AYIN LAFI OLMAZ KARDEŞ EFSANE YAA BORUMU
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.