Şimdi Ara

Efsaneyi değistirmeye gerek varmı q6600 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
4.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İntel Q6600 İntelin Çıkardığı En Başarılı İşlemcilerinden Biri.. Masaüstü ve Oyun Performansları Gerçekten Çok İyi Bir İşlemci.. Stabilize Olarak Ben Pek Kötü Bir Yorum Görmedim.. Eğer Elinizde Bu İşlemci Varsa İ7'den Sonra Gelen İşlemcilerle Değiştirin.. Bu İşlemci Rahat 2 Yıl Daha Götürür..

İkinci El Olarak İlerde Almayı Düşünüyorum.. Bakalım İnş. Bende Birgün Sahibi Olurum.. Malesef Şuan E6300 İle Devam..
  • İş yapar bu işlemci daha ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ((UĞUR))

Beyler boş konuşmaya gerek yok

Parası olan en pahalısını alır parası çok değerli olan fiyat performans olanı alır

Akıllı olan ise en iyiyi gider 2. el alır

+1903

• quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

quote:

Orijinalden alıntı: ((UĞUR))

Beyler boş konuşmaya gerek yok

Parası olan en pahalısını alır parası çok değerli olan fiyat performans olanı alır

Akıllı olan ise en iyiyi gider 2. el alır

+1903

ama ben genede değiştirmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fero01 -- 25 Ekim 2009; 2:32:54 >

• Benim anlamadığım neden bu kadar CPU üstüne gidiliyor ? Evet işlem gücü açısından en merkezi parçası bilgisayarın ama inanın daha şuanda 4 çekirdeğe bile ihtiyaç tam olarak %100 değil... Ben de az çok araştırıyorum, deniyorum kendimce, AMD Athlon 1.7'yi alıp 2.8 olarak stock fanla kullandığım dönemler de oldu(o seri numaralarını 1 ay araştırmıştım :P), şuanda da Zalman 9700 Cpu fan ile E8400'ümü 4.05GHZ günlük olarak kullanıyorum, yükte 65-66dereceyi geçmiyor ki 90derecelere kadar overclock ettim(4.4-4.6ghz) ama inanın gerek yok... Çift çekirdek bile fazlasıyla yeterli ki Q6600 diyorsunuz... Adam gibi bir fanla 3.4-3.6ghz rahat çalışan bir cpu...

2 çekirdek olduktan sonra ve belli bir frekansı aştıktan sonra(3.4ghz diyelim), performans denen şey diğer parçalara bakıyor... Çünkü daha fazla CPU gücü ya da çekirdek gerektiren YAZILIM sayısı 2 elin parmaklarını geçmez... 4 çekirdeğe ve yüksek frekanslara tahminen DirectX 11 uygulamalarında ihtiyaç duymaya başlacağız(Windows 7 ile tabiki) o da kesin değil...

İlla para harcayacaksanız gidin RAM'inizi daha iyi bir marka ile, daha iyi bir şekilde overclock olabilecek bir modelle değiştirin, ekran kartınızı değiştirin, gidin SSD hdd alın, soğutma sisteminizi geliştirip yaptığınız OC'yi arttırın,...vs vs Yani paranızı, adam gibi sonuç alabileceğiniz şeylere yatırın... İnsanlar hep kasanın içine yoğunlaşıyor ama en çok etkileşim içinde olduğunuz parçalar sırasıyla: Klavye-Mouse - Monitör - Hoparlör Sistemi, harcayacak paranız varsa gidin bunları upgrade edin, hem daha keyifli bir deneyim hem de SAĞLIK için... İmzama baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız :)

İnsan tabiki en iyi, en son teknolojiye sahip olmaz ister ama inanın şu devirde CPU olayına bu kadar girişmeye inanın değmez, benchmark score arttırmak dışında da hiçbir işe yaramaz...

Misal benim de SATA problemim var, elimde 6 hdd + 1 sata DVD-RW var fakat anakartımda malesef sadece 4 SATA girişi var... Ben de bir ara niyetlendim anakart değiştireyim falan ama sonra RAM de değiştirmek gerekecek(gerekmese bile elimdeki DDR2 anakartı gene bir DDR2 anakartla değiştirmek maddi anlamda kafama ciddi halde takılır), e bunlar değişmişken CPUda da 1156 ya da 1356'ya geçmek ister, o arada CPU fan değişecek,...vs vs bilmem ne bir sürü dert... Ben de gidip bir adet PCIE Sata kart alıcam 50dolara(internal 4 sata girişi ekliyor) onunla çözücem çünkü şuanda elimdeki sistem ile(imzamdaki) upgrade yapmak hakkaten dengesizlik, gereksizlik... En fazla belki ekran kartı yenilerim...

Uzun lafın kısası, halihazırda 2 ya da 4 çekirdek ve 3.4+ghz bir işlemciniz varsa, oturun oturduğunuz yerde, başka şeylerinizi upgrade edin

Fazla uzun oldu kusuruma bakmayın, içimde kusmam gerekenler birikmiş demek ki hehe

• quote:

Orijinalden alıntı: ugu-R

Benim anlamadığım neden bu kadar CPU üstüne gidiliyor ? Evet işlem gücü açısından en merkezi parçası bilgisayarın ama inanın daha şuanda 4 çekirdeğe bile ihtiyaç tam olarak %100 değil... Ben de az çok araştırıyorum, deniyorum kendimce, AMD Athlon 1.7'yi alıp 2.8 olarak stock fanla kullandığım dönemler de oldu(o seri numaralarını 1 ay araştırmıştım :P), şuanda da Zalman 9700 Cpu fan ile E8400'ümü 4.05GHZ günlük olarak kullanıyorum, yükte 65-66dereceyi geçmiyor ki 90derecelere kadar overclock ettim(4.4-4.6ghz) ama inanın gerek yok... Çift çekirdek bile fazlasıyla yeterli ki Q6600 diyorsunuz... Adam gibi bir fanla 3.4-3.6ghz rahat çalışan bir cpu...

2 çekirdek olduktan sonra ve belli bir frekansı aştıktan sonra(3.4ghz diyelim), performans denen şey diğer parçalara bakıyor... Çünkü daha fazla CPU gücü ya da çekirdek gerektiren YAZILIM sayısı 2 elin parmaklarını geçmez... 4 çekirdeğe ve yüksek frekanslara tahminen DirectX 11 uygulamalarında ihtiyaç duymaya başlacağız(Windows 7 ile tabiki) o da kesin değil...

İlla para harcayacaksanız gidin RAM'inizi daha iyi bir marka ile, daha iyi bir şekilde overclock olabilecek bir modelle değiştirin, ekran kartınızı değiştirin, gidin SSD hdd alın, soğutma sisteminizi geliştirip yaptığınız OC'yi arttırın,...vs vs Yani paranızı, adam gibi sonuç alabileceğiniz şeylere yatırın... İnsanlar hep kasanın içine yoğunlaşıyor ama en çok etkileşim içinde olduğunuz parçalar sırasıyla: Klavye-Mouse - Monitör - Hoparlör Sistemi, harcayacak paranız varsa gidin bunları upgrade edin, hem daha keyifli bir deneyim hem de SAĞLIK için... İmzama baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız :)

İnsan tabiki en iyi, en son teknolojiye sahip olmaz ister ama inanın şu devirde CPU olayına bu kadar girişmeye inanın değmez, benchmark score arttırmak dışında da hiçbir işe yaramaz...

Misal benim de SATA problemim var, elimde 6 hdd + 1 sata DVD-RW var fakat anakartımda malesef sadece 4 SATA girişi var... Ben de bir ara niyetlendim anakart değiştireyim falan ama sonra RAM de değiştirmek gerekecek(gerekmese bile elimdeki DDR2 anakartı gene bir DDR2 anakartla değiştirmek maddi anlamda kafama ciddi halde takılır), e bunlar değişmişken CPUda da 1156 ya da 1356'ya geçmek ister, o arada CPU fan değişecek,...vs vs bilmem ne bir sürü dert... Ben de gidip bir adet PCIE Sata kart alıcam 50dolara(internal 4 sata girişi ekliyor) onunla çözücem çünkü şuanda elimdeki sistem ile(imzamdaki) upgrade yapmak hakkaten dengesizlik, gereksizlik... En fazla belki ekran kartı yenilerim...

Uzun lafın kısası, halihazırda 2 ya da 4 çekirdek ve 3.4+ghz bir işlemciniz varsa, oturun oturduğunuz yerde, başka şeylerinizi upgrade edin

Fazla uzun oldu kusuruma bakmayın, içimde kusmam gerekenler birikmiş demek ki hehe

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.