Şimdi Ara

Efsaneyi değistirmeye gerek varmı q6600

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
4.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 52
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 15
  • Ortalama Mesaj Aralığı 16 saat 16 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • fero01 (15 mesaj) jvcjvc (7 mesaj) Firienholt (3 mesaj) kudretx (3 mesaj) noktanınsâbiti (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Efsaneyi değistirmeye gerek varmı q6600
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    Bu üyenin doğum günü.
    O'nu özel mesaj ile tebrik et. 🤗
    10636 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    q6600 ü 3 senedir 3.0 da kullanoyorum stock fanla daha bi kere banamısın demedi bu efsaneyi değiştirmeye gerek varmı yeni cıkan 4 cekirdekler cok mu üstün bizim eski yavrudan

|
    |
  • Yarbay
    2604 Mesaj
    valla hocam bence kalsın boş ver efsaneyi satma daha dur bakalım ne yeni modelleri cıkar teknolojiye zor yetişiliyo
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    37054 Mesaj
    Daha iş yapar o işlemci.
    |
    |
  • Yarbay
    2604 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Daha iş yapar o işlemci.

kesinlikle kolay kolay eskimez
    bende bile E6600 var ozamanların islemcilerden ve hala kullanmaktayım bizamanlar harikaydı benim için hala harika mesela
    |
    |
  • Yarbay
    8150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fero01

q6600 ü 3 senedir 3.0 da kullanoyorum stock fanla daha bi kere banamısın demedi bu efsaneyi değiştirmeye gerek varmı yeni cıkan 4 cekirdekler cok mu üstün bizim eski yavrudan

Gerek yok değiştirmeye
    |
    |
  • Yarbay
    Bu üyenin doğum günü.
    O'nu özel mesaj ile tebrik et. 🤗
    10636 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    efsane hakketen
    |
    |
  • Yarbay
    34583 Mesaj
    daha erken kalsın
    |
    |
  • Teğmen
    241 Mesaj
    3.8'de stabil kullanıyorum ben de. normalde 1 yıl daha değişmeyi düşünmem ama bana anakarttaki sata portları yetmiyor. :D msi eclipse lazım. 10 + 2 sata. yoksa asla değişmem.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    312 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Alish

3.8'de stabil kullanıyorum ben de. normalde 1 yıl daha değişmeyi düşünmem ama bana anakarttaki sata portları yetmiyor. :D msi eclipse lazım. 10 + 2 sata. yoksa asla değişmem.
    10+2 SataPC'ye yüklediğin bir şeyi uninstall yapmıyorsun galiba

Q6600 piyasayada dursaydı hala alınabilecek bir işlemci olurdu.O işlemci 2 sene +1sene opsiyonlu+1sene işkenceli kullanım ömrü var(Bence)
    |
    |

• Binbaşı
    1691 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Daha iş yapar o işlemci.

Kesinlikle katılıyorum. kullandım bu işlemciyi. ne halt demeye sattıysam anlamadım. şimdi elimizde kıytırıktan bir amd işlemcimiz var işte. değiştirmene lüzum yok bence ne olacak orda i7 yazsa 6600 yazsa. efsane sonuçta boşver...
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    40852 Mesaj
    Q6600 devam kardeşim
    |
    |
  • Yüzbaşı
    524 Mesaj
    Bende Kullanıyorum Çok Memnunum Değiştirme Efsaneyi
    Yiğit Ölür Şanı Kalır At Ölür Meydan Kalır
    |
    |
  • Yarbay
    3393 Mesaj
    evet beyler bende değiştirmeyi düşünüyorum,napalım fikirlerinizi alalım
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    7617 Mesaj
    Hiç gerek yok değiştirmeye.

Efsane kolay kolay yıkılmaz
    http://www.tomshardware.com/charts/desktop-cpu-charts-q3-2008/compare,818.html?prod[2271]=on&prod[2194]=on

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 29 Ağustos 2009; 19:57:48 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    524 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ali277

http://www.tomshardware.com/charts/desktop-cpu-charts-q3-2008/compare,818.html?prod[2271]=on&prod[2194]=on

ali277 kısa bir süreden sonra seni aramızda görmekten mutluyuz
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    7617 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: vnoone

quote:

Orijinalden alıntı: ali277

ali277 kısa bir süreden sonra seni aramızda görmekten mutluyuz

Sağol dostum haksız yerede olsa 4 gün uzaklaştırıldım fakat bundan sonra eskisi gibi aktif olmayacağım insanlara yardım edipte sonucunun bu olmasından dolayı yönetimdeki herkesi kınıyorum.
    |
    |

• DH Yönetici
    7587 Mesaj
    Şahsen Q6600 bırakıp E8400 'e geçen ben, derim ki;

E8400 oc ile gerçekten kullanılacak işlemci ve q6600 aklınızın ucuna getittirmez. Ama defaultta baktığımızda hiçbir şekilde fark yok. Eğer yeni 4 çekirdeklerden kastın q8 serisi ise.. q6600 onların yanında kraldır- sabit fikrim.
    Q6600 hala kullanılabilecek nadir işlemcilerden biridir. Daha 2 sene tertemiz gider diye düşünüyorum.

Q9650 vs. gibi işlemcileri bile düşünüyorsan hiç geçme derim. Kullan q6600 birkaç sene daha.. sonra i7 veya i5 serisi bir işlemciye geçersin.
    |
    |
  • Teğmen
    215 Mesaj
    ben o efsana için şuan 20 takla atarm :P
    burdaki pc tek çekirdek bile degil sanırım x)
    |
    |
  • Yarbay
    7466 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JANT!

Şahsen Q6600 bırakıp E8400 'e geçen ben, derim ki;

E8400 oc ile gerçekten kullanılacak işlemci ve q6600 aklınızın ucuna getittirmez. Ama defaultta baktığımızda hiçbir şekilde fark yok. Eğer yeni 4 çekirdeklerden kastın q8 serisi ise.. q6600 onların yanında kraldır- sabit fikrim.
    Q6600 hala kullanılabilecek nadir işlemcilerden biridir. Daha 2 sene tertemiz gider diye düşünüyorum.

Q9650 vs. gibi işlemcileri bile düşünüyorsan hiç geçme derim. Kullan q6600 birkaç sene daha.. sonra i7 veya i5 serisi bir işlemciye geçersin.

evet haklısın dostum 4 çekirdek e8400 ekarşı en çok video enkode veya 4 çekirdek destekli oyunlarda öne çıkıyor.diğer durumlarda e8400 gayet iyi bi performans veriyor.

q8 serisi bana da çakma 4 çekirdek gibi geliyor q6600 ün yanında.şahsen intel satışına devam etseydi q6600 ün en az 2 sene daha piyasasını korurdu.

bu arada 475x8=3800mhz 1900 fsb de kullandığım q6600 crysiste sendeki işlemci ile kaç fps fark olur aralarında acaba bi tahminin var mı??????????
    |
    |

• Yarbay
    5473 Mesaj
    dostum bende q6600 kullandım ve bir arkadaşım çok rica ettiği için ona sattım yoksa çocuk intihar edicekti o derecezaten daha çift çekirdekler adam gibi kullanılmıyor o işlemci daha kaç yıl götürür seni sakın değiştirme en basitinden çıkar 3 ghz e kullan ki kullanıyorsunda ortama akarsın
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,016
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.