Şimdi Ara

Edifier X600 Kullanıcı incelemesi [Duvar montajı eklendi] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
3
Favori
12.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yağmurun Sabahı

@Legoragandi

Rica ederim

@zaga20

Hocam o olayı biraz açarmısınız? Merak ettim

@club marina

Hocam şimdi şöyle, arkadaş fc 550'nin ses yüksekliğinin daha fazla olduğunu ancak yüksek seste kayıp yaşandığını belirtmiş.(bu kesinlikle yukarıda belirttiğim gibi x600 kısık sesli demek değil)

fc 550'yi kullanmadım. O yüzden yorumlar üzerinden değerlendirerek önerimi yapacağım.
    Kumanda senin için ciddi anlamda olmazsa olmaz ise fc 550 al
    Ancak pc de oturarak kullancaksan, çokta önemli değil ise x600 al. Söylemeden geçmeyeyim yorumlara ve aldığı ödüllere göre genel ses kalitesi kesinlikle fc 550 'den daha iyi.

Şu konuya bir göz at:
    http://forum.donanimhaber.com/m_46231032/tm.htm

Ve son olarak, dediklerimi değerlendirdikten sonra hala kararını veremiyorsan, birkaç 320k şarkı ile git vatana al iki sistemide karşına dene, gör, test et.

Umarım aradığını bulursun. Aldığında konuya yazıp görüşlerini bildirirsen beni mutlu edersin.

Bir tane daha x600 alıp ses çıkışını iki ayrı sisteme dağıtmayı 4 yöne kolonları ileri ve geri olarakda subları konumlandırmayı düşünüyorum
  • İyiymiş ya bak kafama yattı

Ben takipteyim. Öyle birşey yaparsan konu aç hocam çok güzel olur. uğrarım
  • http://www.vatanbilgisayar.com/hoparlor-(speaker)/edifier-x600-x600-2+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43918

hocam ben bunu sipariş edicektim maximum ve bonus kart var ama sipariş işlemlerinde 123tl ile hesaplanıyor kdv dahil. %25 indirimli fiyatı 92tl yazıyor. Nasıl oluyor bu ben tam anlayamadım %25 indirim vatan card'ı olanlar için mi geçerli sadece?
  • quote:

Orijinalden alıntı: club marina

Hocam bugün sipariş edicektim vatan'dan sende benim açtığım konuda gördün gerçi :) Ama şimdi şu kumanda olayı huzursuz etti biraz. Arkadaşın bahsettiği fc 550 ' e baktım 124TL ve x600'den biraz daha iyi gibi geldi. (x600 92TL)

Sizlerin görüşü nedir acaba hangisi alırsam mantıklı bir seçim yapmış olurum?

microlab fc-550 deneme şansım olmuştu. ürün malzeme kalitesi olarak iyi ama sesi yarıdan biraz daha yükselttiğimde bassta pörtleme oluyordu. eğer kumanda çok önemli ise microlab m-200 şiddetle öneririm. bende x-600 ve m-200 ikilisi arasında kalmıştım, tercihim m-200 oldu.
  • quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/hoparlor-(speaker)/edifier-x600-x600-2+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43918

hocam ben bunu sipariş edicektim maximum ve bonus kart var ama sipariş işlemlerinde 123tl ile hesaplanıyor kdv dahil. %25 indirimli fiyatı 92tl yazıyor. Nasıl oluyor bu ben tam anlayamadım %25 indirim vatan card'ı olanlar için mi geçerli sadece?

Hocam ilk başta kdv dahil 124tl olarak gözükür sonra bonus yada maximum kısmına tik attığınızda indirim yansır.
    Yani ödemeyi son aşamya getir görürsün 92 tl olduğunu
  • quote:

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/hoparlor-(speaker)/edifier-x600-x600-2+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43918

Hocam ilk başta kdv dahil 124tl olarak gözükür sonra bonus yada maximum kısmına tik attığınızda indirim yansır.
    Yani ödemeyi son aşamya getir görürsün 92 tl olduğunu

tamam dostum sagol yardımcı oldugun ıcın.
  • Rica ederim. Ürün hakkındaki izlenimlerini bekliyorum konuya
  • quote:

Orijinalden alıntı: esTFyz

Arkadaşlar alacak olanlara referans olması bakımından yazıyorum bana göre 100 TL'ye alınabilecek en iyi 2+1 ses sistemi 2 yıllık Z5500 kullanıcısıyım onu zamanında 750 TL'ye almıştım 850 - 900 TL'ye satıldığı zamanlarda oldu her neyse bu ses o sesin çok rahat 7'de 1'idir 100 TL'ye çok rahat X600'de alabiliyorsunuz bu karşılığı subwoofer konusunda tatmin olmayan arkadaşlar varsa konumlandırmasını doğru yapsınlar. Sakın ha sakın subwoofer'ı masanızın üstüne falan koymayın arkadaşlar bakın bu çok büyük kocaman bir hatadır örnek vermek gerekirse normalde ürünün subwoofer 'ını %100 duyacaksanız bu hareket sizin %25 duymanızı ve çok berbat bir ses duymanıza vesile olur sonra ses sistemini yanlış değerlendirmiş olursunuz bu konuda bizzat bir çok hatalı konumlandıran arkadaşımızı uyardıktan sonra hocam bu ne yaa ben bu sistemin böyle ses çıkardığını bilmiyordum yorumu aldım.

Malzeme kalitesi 94 TL'ye göre incelersek fevkalade nereye dokunursanız dokunun asla dandik bir malzeme yok, MDF kaplamadır arkadaşlar ses gerçekten çok tatlı film ve müzikler de tatmin oranı çok yüksek oyunlarda ise ortanın az üstü profesyonel bir oyuncu olarak çok bir şey beklememeniz gerekli onuda kulaklığınızdan devam edeceksiniz artık 100 TL'ye hoparlör kulvarında ayrıntı olmaz oyuncular ne demek istediğimi anlamıştır :)

Derseniz ki ses kartın neydi hoca gidipte 200 TL'lik bir ses kartında deneyipte bize güzel deme hayır arkadaşlar öyle bir gaflete düşmedim ha çok iyi ses kartım var ama ben testimi Gigabyte 990-FXA-UD5 üzerindeki bildiğiniz on-board ses kartından yaptım neticede 100 TL'lik sistem alan arkadaşlarımızın 200 TL'lik bir ses kartı kullanma oranı çok düşük o yüzden herkesin kullanacağı on-board ses kartında test ettim ve gayet tatmin oldum ha birde iyi bir ses kartında ses çok daha güzelleşiyor ama o konuya hiç girmeyelim bu kombinasyonu yapan insan çok azdır (200 TL'lik ses kartı 100 TL'lik hoparlör). Toparlarsak arkadaşlar hakkını %100 veriyor haftasonu Vatan indirimiyle 94 TL'ye satın alabilirsiniz ben gönül rahatlığıyla tavsiye ederim güle güle kullanırsınız.

öncelikle x600 sahibi arkadaşlar bu yorumu ve alıntı yaptığım yorumu dikkatle okusunlar. yaklaşık 3 yıldır x600 sahibiyim ve aldığım ilk günden beri subfoowerı ve diğer kolonları masa üstünde aynı hizada kullanıyordum. 2 hafta önce bu yorumunuzu vatan pc de gördüm. dediğinizi yaptım. subfoowerı masanın sağ altına koydum. sonra dedimki kendi kendime "ben bu sistemin hakkını vermemişim" ses kalitesinde inanılmaz fark oldu. basslar sanki konserlerdeki gibi derinden ve uğultu olmadan duymaya başladım. bazı parçalarda daha önce hiç duymadığım enstrüman sesleri duydum. film izlerken ve oyun oynarken patlama anlarında subfoower odayı öle bi titretiyoduki kendimi sinemada zannetim. burada yorumunuzu görünce bi teşekkür edim dedm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: googlecan

quote:

Orijinalden alıntı: esTFyz

Arkadaşlar alacak olanlara referans olması bakımından yazıyorum bana göre 100 TL'ye alınabilecek en iyi 2+1 ses sistemi 2 yıllık Z5500 kullanıcısıyım onu zamanında 750 TL'ye almıştım 850 - 900 TL'ye satıldığı zamanlarda oldu her neyse bu ses o sesin çok rahat 7'de 1'idir 100 TL'ye çok rahat X600'de alabiliyorsunuz bu karşılığı subwoofer konusunda tatmin olmayan arkadaşlar varsa konumlandırmasını doğru yapsınlar. Sakın ha sakın subwoofer'ı masanızın üstüne falan koymayın arkadaşlar bakın bu çok büyük kocaman bir hatadır örnek vermek gerekirse normalde ürünün subwoofer 'ını %100 duyacaksanız bu hareket sizin %25 duymanızı ve çok berbat bir ses duymanıza vesile olur sonra ses sistemini yanlış değerlendirmiş olursunuz bu konuda bizzat bir çok hatalı konumlandıran arkadaşımızı uyardıktan sonra hocam bu ne yaa ben bu sistemin böyle ses çıkardığını bilmiyordum yorumu aldım.

Malzeme kalitesi 94 TL'ye göre incelersek fevkalade nereye dokunursanız dokunun asla dandik bir malzeme yok, MDF kaplamadır arkadaşlar ses gerçekten çok tatlı film ve müzikler de tatmin oranı çok yüksek oyunlarda ise ortanın az üstü profesyonel bir oyuncu olarak çok bir şey beklememeniz gerekli onuda kulaklığınızdan devam edeceksiniz artık 100 TL'ye hoparlör kulvarında ayrıntı olmaz oyuncular ne demek istediğimi anlamıştır :)

Derseniz ki ses kartın neydi hoca gidipte 200 TL'lik bir ses kartında deneyipte bize güzel deme hayır arkadaşlar öyle bir gaflete düşmedim ha çok iyi ses kartım var ama ben testimi Gigabyte 990-FXA-UD5 üzerindeki bildiğiniz on-board ses kartından yaptım neticede 100 TL'lik sistem alan arkadaşlarımızın 200 TL'lik bir ses kartı kullanma oranı çok düşük o yüzden herkesin kullanacağı on-board ses kartında test ettim ve gayet tatmin oldum ha birde iyi bir ses kartında ses çok daha güzelleşiyor ama o konuya hiç girmeyelim bu kombinasyonu yapan insan çok azdır (200 TL'lik ses kartı 100 TL'lik hoparlör). Toparlarsak arkadaşlar hakkını %100 veriyor haftasonu Vatan indirimiyle 94 TL'ye satın alabilirsiniz ben gönül rahatlığıyla tavsiye ederim güle güle kullanırsınız.

öncelikle x600 sahibi arkadaşlar bu yorumu ve alıntı yaptığım yorumu dikkatle okusunlar. yaklaşık 3 yıldır x600 sahibiyim ve aldığım ilk günden beri subfoowerı ve diğer kolonları masa üstünde aynı hizada kullanıyordum. 2 hafta önce bu yorumunuzu vatan pc de gördüm. dediğinizi yaptım. subfoowerı masanın sağ altına koydum. sonra dedimki kendi kendime "ben bu sistemin hakkını vermemişim" ses kalitesinde inanılmaz fark oldu. basslar sanki konserlerdeki gibi derinden ve uğultu olmadan duymaya başladım. bazı parçalarda daha önce hiç duymadığım enstrüman sesleri duydum. film izlerken ve oyun oynarken patlama anlarında subfoower odayı öle bi titretiyoduki kendimi sinemada zannetim. burada yorumunuzu görünce bi teşekkür edim dedm.

Rica ederim, ses o kadar derin bir mevzudurki bir konumalandırma bile inanılmaz derecede fark yaratır en verimli şekilde ses sistemi kurulumu kendinizi X ekseninin ortasına konumlandıracak şekilde yaptığınız konumlandırmadır.

Edifier X600 Kullanıcı incelemesi [Duvar montajı eklendi]

Şekilde görüldüğü üzere Listening Area kısmını sizin oturduğunuz koltuk sandalye ister bilgisayar başı ister ev sinema sistemi ise oturma koltuğu farzedin,

Edifier X600 Kullanıcı incelemesi [Duvar montajı eklendi]

Bu daha çok ev sinema sistemi ve televizyon karşısı konumlandırma olmuş ama fikir oluşturur kafanızda sizde bilgisayar karşısı konumlandırmayı buna benzer şekilde yapın. Tabii subwoofer'ı illa arkanıza alacaksını diye bir kaide yok duvar dibine ve yere koyun yeter tüm odaya yayılması için gerekli işlem budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esTFyz -- 7 Şubat 2013; 22:55:51 >
  • 8 aydır X600 kullanıcısıyım. Creative Sound Blaster 7.1 ile kullanıyorum. 7 aydır da subwoofer masa altında, uyduları da masa üstünde kullandım. Şunu söylemem gerekir ki çok büyük haksızlık yapmışım X600'e. Uyduları duvara monte edince ses kalitesinde inanılmaz kalite artışı yaşadım. Uydular masada iken son ses açtığım zaman bass kalitesi çok düşüyordu ve tiz sesler bass sesleri kapatıyordu. Şimdi hiç bir sorun yok inanılmaz bir kalite oldu seste. Konumlandırmada sorun yaşayan arkadaşlara önerim Subwoofer ile uydular arasında kesinlikle 1 metre ve üzeri bir mesafe olmalı, ve uyduları mümkün olduğunca masa üstünde tutmamalarıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooLifeX

8 aydır X600 kullanıcısıyım. Creative Sound Blaster 7.1 ile kullanıyorum. 7 aydır da subwoofer masa altında, uyduları da masa üstünde kullandım. Şunu söylemem gerekir ki çok büyük haksızlık yapmışım X600'e. Uyduları duvara monte edince ses kalitesinde inanılmaz kalite artışı yaşadım. Uydular masada iken son ses açtığım zaman bass kalitesi çok düşüyordu ve tiz sesler bass sesleri kapatıyordu. Şimdi hiç bir sorun yok inanılmaz bir kalite oldu seste. Konumlandırmada sorun yaşayan arkadaşlara önerim Subwoofer ile uydular arasında kesinlikle 1 metre ve üzeri bir mesafe olmalı, ve uyduları mümkün olduğunca masa üstünde tutmamalarıdır.

Hmm ilginçmiş hocam Bunu bende denemek isterim masa üstünde kullanan biri olarak. Uyduları duvara nasıl monte ettiğini sorabilirmiyim? özel bir aparat ile mi yoksa kendi imkanlarınlamı?
  • Evet buda doğru her uydunun duvara monte özelliği olmadığından bunu standart olarak söyleyemeyiz ama takma aparatı olan mutlaka duvara assın uydular duvarda daha iyi ses verir çünkü masadayken aşşağılara doğru yayılamıyor altında engel var masa hizasından yayılmaya başlıyor halbuki hatırlayın sinemala salonlarını tüm hoparlörler hep duvardadır yerde değildir :) adamlar boşuna yapmamış var bir fiziği bu işin.

Edit: Aslında yere ev sinema sistemleri koyuluyor ama bizim küçük uydular çok aşşağıda kalır o zaman küçük uyduları yere koyarsak ses çok aşşağıdan doğru gelir gidime geliyor o zaman şöyle diyelim bizimkiler için en uygun yerle yukardaki duvarın tam ortası uzun ev sinema sistemleri ise köşelere yere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esTFyz -- 10 Şubat 2013; 16:52:45 >
  • quote:

quote:

8 aydır X600 kullanıcısıyım. Creative Sound Blaster 7.1 ile kullanıyorum. 7 aydır da subwoofer masa altında, uyduları da masa üstünde kullandım. Şunu söylemem gerekir ki çok büyük haksızlık yapmışım X600'e. Uyduları duvara monte edince ses kalitesinde inanılmaz kalite artışı yaşadım. Uydular masada iken son ses açtığım zaman bass kalitesi çok düşüyordu ve tiz sesler bass sesleri kapatıyordu. Şimdi hiç bir sorun yok inanılmaz bir kalite oldu seste. Konumlandırmada sorun yaşayan arkadaşlara önerim Subwoofer ile uydular arasında kesinlikle 1 metre ve üzeri bir mesafe olmalı, ve uyduları mümkün olduğunca masa üstünde tutmamalarıdır.

Hmm ilginçmiş hocam Bunu bende denemek isterim masa üstünde kullanan biri olarak. Uyduları duvara nasıl monte ettiğini sorabilirmiyim? özel bir aparat ile mi yoksa kendi imkanlarınlamı?

Hocam extra bir aparata gerek yok. Ben matkapla duvara delik açtım, dübeli yerleştirdim ve biraz geniş ağızlı bir vida sıkıştırdım. Zaten uyduların arkasında birer adet montaj delikleri var çok rahat bir şekilde duvara monteledim uyduları.
  • Bu iş ciddi kafama yattı. Tek sorun masa üstündeki duvarda çok sayıda poster var zor olacak Haftaya yapıp sonuçları ve ssleri eklerim

Edifier X600 Kullanıcı incelemesi [Duvar montajı eklendi] Tek sorun, bu yükseklik iyimi? yoksa biraz daha yüksek ve arası açık koyarsam daha mı iyi olur sizce arkadaşlar?

Bilgiler için teşekkürler coolifeX ve Estfyz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True Romance -- 10 Şubat 2013; 19:40:48 >
  • @YağmurunSabahı Rica ederim ne demek.

Bu arada uyduları konumlandıracağın yer gayet iyi. Subwoofer'ı da masanın altına aldığın zaman mükemmel olur. Uyduları eşit yükseklikte ve dengeli mesafede konumlandırmaya çalış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CooLifeX -- 10 Şubat 2013; 22:45:38 >
  • quote:

@YağmurunSabahı Rica ederim ne demek.

Bu arada uyduları konumlandıracağın yer gayet iyi. Subwoofer'ı da masanın altına aldığın zaman mükemmel olur. Uyduları eşit yükseklikte ve dengeli mesafede konumlandırmaya çalış.

Teşekkürler
  • Biraz daha sağa ve sola gelebilir altına masa gelmemesi açısından onun dışında yükseklik oranı güzel
  • tv de denedinizmi bu ürünü acaba ?
    bu konudaki tecrübeniz nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: birmezun

tv de denedinizmi bu ürünü acaba ?

Malesef televizyonda deneme şansım olmadı. Eğer boş zamanım olur ise küçük bir test yapabilirim ancak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: birmezun

tv de denedinizmi bu ürünü acaba ?

Bende küçük bir televizyon vardı onda denedim. Açıkçası bu biraz da televizyondaki ses kartına bakıyor. Mükemmel diyemem fakat tiz sesler gayet tatmin edici bu fiyata. Bass sesler biraz fazla oluyordu o da filmdendi galiba o zaman Yüzüklerin Efendisi vardı televizyonda Ses düğmesinin altında ayarı var zaten, istediğin kadar aç-kapa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CooLifeX -- 11 Şubat 2013; 22:30:14 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.