- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Edifier X600 Kullanıcı incelemesi [Duvar montajı eklendi]
119 Cevap6367 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1449 Mesaj
31 Aralık 2012; 19:29:48 

Merhaba arkadaşlar. Max 100tl'ye kaliteli bir ses sistemi arıyordum araştıra araştıra edifier x600'de karar kıldım. Ve size elimden geldiğince ürünün incelemesini yapacağım.

Öncelikle belirteyim; Ses sistemleri hakkında yetkin bir kişi değilim ve ürünü karşılaştıracak ek bir sistem elimde yok. Yani kısacası bu sistemi normal bir ev kullanıcısı olarak inceleyeceğim.

GENEL BAKIŞ

Ürün normal bir kutu ve bolca nalyon ve köpük ile geliyor.

0
0
0

KUTU İÇERİĞİ VE UYDU HOPERLÖRLERİ

Kutu içeriğinden ise Kullanım klavuzu, belgeler vs. gibi klasik şeyler çıkıyor.
Bası kapatıp veya hafif açtığımda çok hafif ve mükemmel bir ses beni karşılıyor. Ses çok net, Uydular görevlerini iyi yapıyorlar.
Malzeme olarak ahşap kullanılmış. kalitesi gerçekten çok iyi. Tek bir uyduyu elime aldığımda ağırlığı bile etkiliyor insanı.

0
0
0
0
0
0

SUBWOOFER

Herkesin merak ettiği asıl kısıma geldik.

Performansına geçmeden önce söylemek istediğim şeyler var. Öncelikle subwoofer'ın güç kablosu ve pc bağlantı kabloları bana kısa geldi. Gerçekten en sinir olduğum 2. yönü bu oldu sistemin.
1. yön ise kumanda. Bası, sesi açıp kapatmak için yere eğilmek gerçekten çok kötü oluyor. Yani buradan da 2. banımızı atalım.

Subwoofer çorabı kolayca çıkıyor.

Performans ise göz doldurucu cinsten basslar çok tok ve kaliteli. Filmlerde 5.1'in yerini tutmasada helikopter, bomba, silah vb. gibi sahnelerde içinizde hissediyorsunuz. Müziklerde filmlere nazaran çok daha fazla hissediyorsunuz kalitesini.

Kumanda hakkında içine kurt düşenler, içi rahat etmeyenler için; Bilgisayarda kullanacak arkadaşlar için(benim gibi) eksikliği fazla hissedilmiyor o konuda içiniz rahat olsun. Aşağıdan 1 kere ayarlayıp, mouse ile kontrol ediyorum. Sıkıntı olmuyor Yani şöyle bir bakarsak bu fiyat aralığındaki bir sistemin tek gerçek eksiği bile diyebiliriz. Bu yüzden pc'de kullanıldığı sürece kumandanın sistemi almaktan vazgeçirecek bir etken olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.

0
0
0
0
0
0
0
0

SONUÇ:

0

+LAR
-F/P oranı
-Kaliteli malzeme kullanımı(ahşap)
-Tatmin edici bass ve tiz sesler
-LER
-Kumanda!
-Subwoofer için kısa güç kablosu
-Aynı şey pc ses bağlantı kablosu içinde geçerli. Kısa.
-Pc ses bağlantı kablosu çok dandik. daha kaliteli birşey olabilirdi

Edifier x600 çok birşey beklemeyen ev kullanıcısını inanılmaz tatmin edebilecek bir f/p ürünü olmuş. Özellikle müziklerde duymadığım sesleri duydum. 100 Tl bütce için çok iyi bir seçenek(hatta tek ve en iyisi)
Zaman buldukça Videolarla(dubstep, clup müzikler ile) konuyu desteklemeye çalışacağım.

Herkesin yeni yılını kutlar, bu sistemin iyi bir hediye olabileceğini de hatırlatmak isterim

İyi kötü yorumlarınızı bekliyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Diğer ayrıntılı incelemeler:

Shiftdelete
Chip
Hardware Arena
Ürünün orjinal sitesi

NOT: Sorularınız için herzaman pm atabilirsiniz ancak konu üzerinden yazarsanız herkes yararlanır. Zaten 7/24 forumdayım en fazla 3 saat içinde cevaplarım

EDİT 1: Edifier x600'ü televizyonda kullanmak mantıklımı? soruları için bu konuya bakabilirsiniz
http://forum.donanimhaber.com/m_40546043/tm.htm

EDİT 2: CooLifeX arkadaşın önerisi sayesinde, uyduları duvarda deneme şansım oldu gerçekten inanılmaz fark oluyor herkese tavsiye ederim(Deneyin ve görün)
Not:Duvar montajı için herhangi bir aparata ihtiyaç yok sadece aşağıdakiler. Twetter'ların arkasında duvara montaj için boşluk var.

Gerekli malzemeler:
2 Adet vida
2 Adet dübel
Matkap
0
0

EDİT 3:[02.02.2014] Arkadaşlar bass gitme/gelme sorunumdan dolayı ürünü garantiye verdim, 5 gün içinde dönüş yapıp iade alacaklarını söylediler. Ayıplı ürünmüş, şans oda bana denk geldi Eğer böyle sorun yaşayan varsa(hiç görmedim ama) garanti yoluna gidebilirler. Mutlaka para iadesi olacaktır çünkü ürün türkiyenin sadece 4 yerinde teşir ürünü olarak var. Müşt. hizmetlerindeki arkadaş edifier ile sözleşmenin bittiğini söyledi. şimdilik sadece N11 ve sanalpazarda bir ilanda 0 olarak var. Bende ordan almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True Romance -- 31 Temmuz 2014; 15:23:02 >

You're so cool

Edifier X600 Kullanıcı incelemesi
Dark Orion kasa Kullanıcı incelemesi

1178 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Barodius
31 Aralık 2012; 19:51:55 

Teşekkürler,ellerinize sağlık.

"There is no greater victory, than to fall from this world a free man."
                                                                                Spartacus

Nice pants, what's the drop rate?

4044 Mesaj
31 Aralık 2012; 20:46:51 

Güzel bir inceleme olmuş.Zaten F/P konusunda bence harika bir ürün.Bende daha yeni aldım ama gerçekten etkileyici

CANON 600D # EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS2/50 mmF1.8 /İPhone 5

246 Mesaj
1 Ocak 2013; 11:15:00 

ürün güzel ama kumandası yok işte yetmiyormuş gibi ses ve bass düğmeleri wooferin önünde değil yan tarafında kullanımda sıkıntı çıkarabilir en azından kablolu bi kumandaya razıydık. bakalım bodrum vatana x600 ve fc 550 sparişi verdim gelince ikisini de deneyip hangisine aklım yatarsa onu alacağım.
Ayrıca inceleme için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esenkaya20 -- 1 Ocak 2013; 11:16:57 >

5 yıldır sigara içiyorum çok pişmanım! keşke daha önce başlasaydım

1449 Mesaj
1 Ocak 2013; 11:31:22 

Arkadaşlar güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim.

@esekaya20 Hocam zaten kumandanın olmaması inanılmaz dert... masanın altından uzanayım derken kafayı vuruyordum az daha

You're so cool

246 Mesaj
5 Ocak 2013; 20:46:33 

sparişler bugün gelmiş aradılar gittim her iki hoparlörü de test ettim x600 gerçekten güzel ses veriyor son seste bile bozulma olmuyor ama ses seviyesi düşük fc 550 de net ses veriyor ama son seste biraz kayıp yaşanıyor ancak ses seviyesi x600 den daha yüksek bunu hatırlatmakta fayda var (mağazanın genişliğine rağmen ses fazlalığı kendini farkettirdi) fc 550 kumanda farkıyla beğenimi kazandı ve aldım

1449 Mesaj
5 Ocak 2013; 23:59:28 

quote:

Orijinalden alıntı: esenkaya20

sparişler bugün gelmiş aradılar gittim her iki hoparlörü de test ettim x600 gerçekten güzel ses veriyor son seste bile bozulma olmuyor ama ses seviyesi düşük fc 550 de net ses veriyor ama son seste biraz kayıp yaşanıyor ancak ses seviyesi x600 den daha yüksek bunu hatırlatmakta fayda var (mağazanın genişliğine rağmen ses fazlalığı kendini farkettirdi) fc 550 kumanda farkıyla beğenimi kazandı ve aldım

Dediğin durum kesinlikle kullanım yeri ile de alakalı. Şahsen ben oturduğum apartman ve ailem dolayısı ile x600'ü bile son ses açamıyorum (Ki yazıda da belirttiğim gibi aslında, gerçekten yüksek bana göre... Dayanabilirmiyim onuda bilmiyorum)

Ancak kumanda, gerçekten bir sorun. Eksiksiliğini hissetmiyorum dersem yalan olur. Yani kısacası hayırlı olsun. Ürünü beğenmiş olmana sevindim hocam

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yağmurun Sabahı -- 6 Ocak 2013; 0:03:26 >

You're so cool

4044 Mesaj
6 Ocak 2013; 0:10:03 

Bence de X600 son ses dinlenemez norml bir odada ve komşularla

Kumanda olayı ise bana sorun değil.Ayarı asaşğıda son sesten az daha kısarak bıraktım. Farem sağolsun scroll ile rahatça ayarlıyorum sesi.Açıkçası benim için kumanda omasadaolur.Anca olsa idi kumanda da var daha ne olsun denirdi sadece

1449 Mesaj
6 Ocak 2013; 0:38:24 

@Ayhan_eee

Aslında hocam biraz yalnış ifade ettim. Benim eksikliğini hissettiğim dijital bir kumanda değil 3300SF de olduğu gibi, masadan yönetebileceğim bir kablolu kumanda idi.
0

Varsın eksik olsun kumandada. Dediğin gibi ''Daha ne olsun denirdi sadece''

You're so cool

4044 Mesaj
6 Ocak 2013; 2:11:17 

Zaten bende ondan bahsettim.Onun eksikliğini anlattığım şekilde çözdüm

246 Mesaj
6 Ocak 2013; 2:15:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Yağmurun Sabahı

Dediğin durum kesinlikle kullanım yeri ile de alakalı. Şahsen ben oturduğum apartman ve ailem dolayısı ile x600'ü bile son ses açamıyorum (Ki yazıda da belirttiğim gibi aslında, gerçekten yüksek bana göre... Dayanabilirmiyim onuda bilmiyorum)

Ancak kumanda, gerçekten bir sorun. Eksiksiliğini hissetmiyorum dersem yalan olur. Yani kısacası hayırlı olsun. Ürünü beğenmiş olmana sevindim hocam

Edit: imla

evet hocam doğru söylemişsiniz mağazanın geniş ortamında sesler az gibi geliyordu ama eve kurdum sesi 60 a bile getiremiyorum benim odanın çok dar oluşu da büyük rol oynuyor galiba, 70 te bile odanın kapısı penceresi kapalıyken mutfakta durulmuyor. benlik bir problem yok aslında yüksek sesi seviyorum ama malum benim de komşularım var ve lanet olsun ki hiç ses yapmıyorlar :) kablolu da olsa bi kumandası olsaymış x 600 hem fiyat olarak hemde tasarım olarak daha alınası bi sistemmiş. ama benim için kumanda çok önemli. ayrıca siz de sağolun, üst mesajda yazmayı unutmuşum güle güle kullanın

1449 Mesaj
6 Ocak 2013; 22:14:58 

@esenkaya20

Ah bu komşular... Teşekkürler.

You're so cool

402 Mesaj
10 Ocak 2013; 9:47:58 

Arkadaşlar alacak olanlara referans olması bakımından yazıyorum bana göre 100 TL'ye alınabilecek en iyi 2+1 ses sistemi 2 yıllık Z5500 kullanıcısıyım onu zamanında 750 TL'ye almıştım 850 - 900 TL'ye satıldığı zamanlarda oldu her neyse bu ses o sesin çok rahat 7'de 1'idir 100 TL'ye çok rahat X600'de alabiliyorsunuz bu karşılığı subwoofer konusunda tatmin olmayan arkadaşlar varsa konumlandırmasını doğru yapsınlar. Sakın ha sakın subwoofer'ı masanızın üstüne falan koymayın arkadaşlar bakın bu çok büyük kocaman bir hatadır örnek vermek gerekirse normalde ürünün subwoofer 'ını %100 duyacaksanız bu hareket sizin %25 duymanızı ve çok berbat bir ses duymanıza vesile olur sonra ses sistemini yanlış değerlendirmiş olursunuz bu konuda bizzat bir çok hatalı konumlandıran arkadaşımızı uyardıktan sonra hocam bu ne yaa ben bu sistemin böyle ses çıkardığını bilmiyordum yorumu aldım.

Malzeme kalitesi 94 TL'ye göre incelersek fevkalade nereye dokunursanız dokunun asla dandik bir malzeme yok, MDF kaplamadır arkadaşlar ses gerçekten çok tatlı film ve müzikler de tatmin oranı çok yüksek oyunlarda ise ortanın az üstü profesyonel bir oyuncu olarak çok bir şey beklememeniz gerekli onuda kulaklığınızdan devam edeceksiniz artık 100 TL'ye hoparlör kulvarında ayrıntı olmaz oyuncular ne demek istediğimi anlamıştır :)

Derseniz ki ses kartın neydi hoca gidipte 200 TL'lik bir ses kartında deneyipte bize güzel deme hayır arkadaşlar öyle bir gaflete düşmedim ha çok iyi ses kartım var ama ben testimi Gigabyte 990-FXA-UD5 üzerindeki bildiğiniz on-board ses kartından yaptım neticede 100 TL'lik sistem alan arkadaşlarımızın 200 TL'lik bir ses kartı kullanma oranı çok düşük o yüzden herkesin kullanacağı on-board ses kartında test ettim ve gayet tatmin oldum ha birde iyi bir ses kartında ses çok daha güzelleşiyor ama o konuya hiç girmeyelim bu kombinasyonu yapan insan çok azdır (200 TL'lik ses kartı 100 TL'lik hoparlör). Toparlarsak arkadaşlar hakkını %100 veriyor haftasonu Vatan indirimiyle 94 TL'ye satın alabilirsiniz ben gönül rahatlığıyla tavsiye ederim güle güle kullanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esTFyz -- 10 Ocak 2013; 9:49:01 >

|| Bağcılar'da Bir Evde | Sony Vaio Fit SVF1521DCXW | LG 50PN6500 Plazma| Logitech Z-623 | İki Adet Yavru Tekir ||

1449 Mesaj
10 Ocak 2013; 16:34:32 

quote:

Orijinalden alıntı: esTFyz

Arkadaşlar alacak olanlara referans olması bakımından yazıyorum bana göre 100 TL'ye alınabilecek en iyi 2+1 ses sistemi 2 yıllık Z5500 kullanıcısıyım onu zamanında 750 TL'ye almıştım 850 - 900 TL'ye satıldığı zamanlarda oldu her neyse bu ses o sesin çok rahat 7'de 1'idir 100 TL'ye çok rahat X600'de alabiliyorsunuz bu karşılığı subwoofer konusunda tatmin olmayan arkadaşlar varsa konumlandırmasını doğru yapsınlar. Sakın ha sakın subwoofer'ı masanızın üstüne falan koymayın arkadaşlar bakın bu çok büyük kocaman bir hatadır örnek vermek gerekirse normalde ürünün subwoofer 'ını %100 duyacaksanız bu hareket sizin %25 duymanızı ve çok berbat bir ses duymanıza vesile olur sonra ses sistemini yanlış değerlendirmiş olursunuz bu konuda bizzat bir çok hatalı konumlandıran arkadaşımızı uyardıktan sonra hocam bu ne yaa ben bu sistemin böyle ses çıkardığını bilmiyordum yorumu aldım.

Malzeme kalitesi 94 TL'ye göre incelersek fevkalade nereye dokunursanız dokunun asla dandik bir malzeme yok, MDF kaplamadır arkadaşlar ses gerçekten çok tatlı film ve müzikler de tatmin oranı çok yüksek oyunlarda ise ortanın az üstü profesyonel bir oyuncu olarak çok bir şey beklememeniz gerekli onuda kulaklığınızdan devam edeceksiniz artık 100 TL'ye hoparlör kulvarında ayrıntı olmaz oyuncular ne demek istediğimi anlamıştır :)

Derseniz ki ses kartın neydi hoca gidipte 200 TL'lik bir ses kartında deneyipte bize güzel deme hayır arkadaşlar öyle bir gaflete düşmedim ha çok iyi ses kartım var ama ben testimi Gigabyte 990-FXA-UD5 üzerindeki bildiğiniz on-board ses kartından yaptım neticede 100 TL'lik sistem alan arkadaşlarımızın 200 TL'lik bir ses kartı kullanma oranı çok düşük o yüzden herkesin kullanacağı on-board ses kartında test ettim ve gayet tatmin oldum ha birde iyi bir ses kartında ses çok daha güzelleşiyor ama o konuya hiç girmeyelim bu kombinasyonu yapan insan çok azdır (200 TL'lik ses kartı 100 TL'lik hoparlör). Toparlarsak arkadaşlar hakkını %100 veriyor haftasonu Vatan indirimiyle 94 TL'ye satın alabilirsiniz ben gönül rahatlığıyla tavsiye ederim güle güle kullanırsınız.

Hocam bu güzel yorumun için teşekkür ederim. Söylediklerine tam anlamıyla katılıyorum. Subwoofer konumu hakkında ise tam köşeye koydum ben, resimde görülmüyor ancak tam solunda bir kolon var yani dikdörtgen bir oda düşünürsek yakın olan köşeye (sol köşe) koydum gerçekten oyunlarda, filmlerde özellikle müziklerde çok iyi performans veriyor

You're so cool

402 Mesaj
10 Ocak 2013; 19:04:20 

quote:

Hocam bu güzel yorumun için teşekkür ederim. Söylediklerine tam anlamıyla katılıyorum. Subwoofer konumu hakkında ise tam köşeye koydum ben, resimde görülmüyor ancak tam solunda bir kolon var yani dikdörtgen bir oda düşünürsek yakın olan köşeye (sol köşe) koydum gerçekten oyunlarda, filmlerde özellikle müziklerde çok iyi performans veriyor

Rica ederim ne demek arkadaşlarımıza kaliteli ürünleri uygun fiyata yöneltmek benim için zevktir, yok ben senin koyduğun yere dikkat ettim gayet doğru bir konumlandırma yapmışsın olması gerektiği gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esTFyz -- 10 Ocak 2013; 19:04:45 >

|| Bağcılar'da Bir Evde | Sony Vaio Fit SVF1521DCXW | LG 50PN6500 Plazma| Logitech Z-623 | İki Adet Yavru Tekir ||

693 Mesaj
1 Şubat 2013; 0:44:53 

bende tavsiye ederim bu sistemi.bizzat kullanıyorum ve son seste dahi hiçbir bozulma olmuyor.basslar son derece temiz.bu bütçeyle alınabilecek en iyisi demiyeyim ama en iyilerin başında gelir.çünkü bende almadan cok araştırmıştım.

122 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Ainur
1 Şubat 2013; 1:43:22 

Çok güzel bir inceleme olmuş hocam, emeğinize sağlık.

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"
Bilim, teknik ve teknoloji adına merakınız varsa Popular Scıence kulübümüze bekliyoruz.
Youtube & Adsense hakkında merak ettiklerinizi PM ile sorabilirsiniz.

1825 Mesaj
1 Şubat 2013; 10:31:35 

Sistem on numara yakın bir zamanda bir tane daha alip 4+2 ye çevirmeyi planlıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

369 Mesaj
1 Şubat 2013; 11:06:50 

Hocam bugün sipariş edicektim vatan'dan sende benim açtığım konuda gördün gerçi :) Ama şimdi şu kumanda olayı huzursuz etti biraz. Arkadaşın bahsettiği fc 550 ' e baktım 124TL ve x600'den biraz daha iyi gibi geldi. (x600 92TL)

Sizlerin görüşü nedir acaba hangisi alırsam mantıklı bir seçim yapmış olurum?

1449 Mesaj
1 Şubat 2013; 12:17:49 

@Legoragandi

Rica ederim

@zaga20

Hocam o olayı biraz açarmısınız? Merak ettim

@club marina

Hocam şimdi şöyle, arkadaş fc 550'nin ses yüksekliğinin daha fazla olduğunu ancak yüksek seste kayıp yaşandığını belirtmiş.(bu kesinlikle yukarıda belirttiğim gibi x600 kısık sesli demek değil)

fc 550'yi kullanmadım. O yüzden yorumlar üzerinden değerlendirerek önerimi yapacağım.
Kumanda senin için ciddi anlamda olmazsa olmaz ise fc 550 al
Ancak pc de oturarak kullancaksan, çokta önemli değil ise x600 al. Söylemeden geçmeyeyim yorumlara ve aldığı ödüllere göre genel ses kalitesi kesinlikle fc 550 'den daha iyi.

Şu konuya bir göz at:
http://forum.donanimhaber.com/m_46231032/tm.htm

Ve son olarak, dediklerimi değerlendirdikten sonra hala kararını veremiyorsan, birkaç 320k şarkı ile git vatana al iki sistemide karşına dene, gör, test et.

Umarım aradığını bulursun. Aldığında konuya yazıp görüşlerini bildirirsen beni mutlu edersin.

You're so cool

1825 Mesaj
1 Şubat 2013; 15:20:02 

quote:

@Legoragandi

Rica ederim

@zaga20

Hocam o olayı biraz açarmısınız? Merak ettim

@club marina

Hocam şimdi şöyle, arkadaş fc 550'nin ses yüksekliğinin daha fazla olduğunu ancak yüksek seste kayıp yaşandığını belirtmiş.(bu kesinlikle yukarıda belirttiğim gibi x600 kısık sesli demek değil)

fc 550'yi kullanmadım. O yüzden yorumlar üzerinden değerlendirerek önerimi yapacağım.
Kumanda senin için ciddi anlamda olmazsa olmaz ise fc 550 al
Ancak pc de oturarak kullancaksan, çokta önemli değil ise x600 al. Söylemeden geçmeyeyim yorumlara ve aldığı ödüllere göre genel ses kalitesi kesinlikle fc 550 'den daha iyi.

Şu konuya bir göz at:
http://forum.donanimhaber.com/m_46231032/tm.htm

Ve son olarak, dediklerimi değerlendirdikten sonra hala kararını veremiyorsan, birkaç 320k şarkı ile git vatana al iki sistemide karşına dene, gör, test et.

Umarım aradığını bulursun. Aldığında konuya yazıp görüşlerini bildirirsen beni mutlu edersin.

Bir tane daha x600 alıp ses çıkışını iki ayrı sisteme dağıtmayı 4 yöne kolonları ileri ve geri olarakda subları konumlandırmayı düşünüyorum

1449 Mesaj
1 Şubat 2013; 17:26:40 

İyiymiş ya bak kafama yattı

Ben takipteyim. Öyle birşey yaparsan konu aç hocam çok güzel olur. uğrarım

You're so cool

369 Mesaj
1 Şubat 2013; 17:28:25 

http://www.vatanbilgisayar.com/hoparlor-(speaker)/edifier-x600-x600-2+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43918

hocam ben bunu sipariş edicektim maximum ve bonus kart var ama sipariş işlemlerinde 123tl ile hesaplanıyor kdv dahil. %25 indirimli fiyatı 92tl yazıyor. Nasıl oluyor bu ben tam anlayamadım %25 indirim vatan card'ı olanlar için mi geçerli sadece?

228 Mesaj
1 Şubat 2013; 18:18:14 

quote:

Orijinalden alıntı: club marina

Hocam bugün sipariş edicektim vatan'dan sende benim açtığım konuda gördün gerçi :) Ama şimdi şu kumanda olayı huzursuz etti biraz. Arkadaşın bahsettiği fc 550 ' e baktım 124TL ve x600'den biraz daha iyi gibi geldi. (x600 92TL)

Sizlerin görüşü nedir acaba hangisi alırsam mantıklı bir seçim yapmış olurum?

microlab fc-550 deneme şansım olmuştu. ürün malzeme kalitesi olarak iyi ama sesi yarıdan biraz daha yükselttiğimde bassta pörtleme oluyordu. eğer kumanda çok önemli ise microlab m-200 şiddetle öneririm. bende x-600 ve m-200 ikilisi arasında kalmıştım, tercihim m-200 oldu.

1449 Mesaj
1 Şubat 2013; 20:00:46 

quote:

Orijinalden alıntı: club marina

http://www.vatanbilgisayar.com/hoparlor-(speaker)/edifier-x600-x600-2+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43918

hocam ben bunu sipariş edicektim maximum ve bonus kart var ama sipariş işlemlerinde 123tl ile hesaplanıyor kdv dahil. %25 indirimli fiyatı 92tl yazıyor. Nasıl oluyor bu ben tam anlayamadım %25 indirim vatan card'ı olanlar için mi geçerli sadece?

Hocam ilk başta kdv dahil 124tl olarak gözükür sonra bonus yada maximum kısmına tik attığınızda indirim yansır.
Yani ödemeyi son aşamya getir görürsün 92 tl olduğunu

You're so cool

369 Mesaj
1 Şubat 2013; 20:46:49 

quote:

Hocam ilk başta kdv dahil 124tl olarak gözükür sonra bonus yada maximum kısmına tik attığınızda indirim yansır.
Yani ödemeyi son aşamya getir görürsün 92 tl olduğunu

tamam dostum sagol yardımcı oldugun ıcın.

1449 Mesaj
1 Şubat 2013; 21:19:05 

Rica ederim. Ürün hakkındaki izlenimlerini bekliyorum konuya

You're so cool

131 Mesaj
7 Şubat 2013; 22:02:57 

quote:

Orijinalden alıntı: esTFyz

öncelikle x600 sahibi arkadaşlar bu yorumu ve alıntı yaptığım yorumu dikkatle okusunlar. yaklaşık 3 yıldır x600 sahibiyim ve aldığım ilk günden beri subfoowerı ve diğer kolonları masa üstünde aynı hizada kullanıyordum. 2 hafta önce bu yorumunuzu vatan pc de gördüm. dediğinizi yaptım. subfoowerı masanın sağ altına koydum. sonra dedimki kendi kendime "ben bu sistemin hakkını vermemişim" ses kalitesinde inanılmaz fark oldu. basslar sanki konserlerdeki gibi derinden ve uğultu olmadan duymaya başladım. bazı parçalarda daha önce hiç duymadığım enstrüman sesleri duydum. film izlerken ve oyun oynarken patlama anlarında subfoower odayı öle bi titretiyoduki kendimi sinemada zannetim. burada yorumunuzu görünce bi teşekkür edim dedm.

Satılık Krom Ayaklı Krom Kollu Yönetici Koltuğu

402 Mesaj
7 Şubat 2013; 22:54:18 

quote:

Orijinalden alıntı: googlecan

öncelikle x600 sahibi arkadaşlar bu yorumu ve alıntı yaptığım yorumu dikkatle okusunlar. yaklaşık 3 yıldır x600 sahibiyim ve aldığım ilk günden beri subfoowerı ve diğer kolonları masa üstünde aynı hizada kullanıyordum. 2 hafta önce bu yorumunuzu vatan pc de gördüm. dediğinizi yaptım. subfoowerı masanın sağ altına koydum. sonra dedimki kendi kendime "ben bu sistemin hakkını vermemişim" ses kalitesinde inanılmaz fark oldu. basslar sanki konserlerdeki gibi derinden ve uğultu olmadan duymaya başladım. bazı parçalarda daha önce hiç duymadığım enstrüman sesleri duydum. film izlerken ve oyun oynarken patlama anlarında subfoower odayı öle bi titretiyoduki kendimi sinemada zannetim. burada yorumunuzu görünce bi teşekkür edim dedm.

Rica ederim, ses o kadar derin bir mevzudurki bir konumalandırma bile inanılmaz derecede fark yaratır en verimli şekilde ses sistemi kurulumu kendinizi X ekseninin ortasına konumlandıracak şekilde yaptığınız konumlandırmadır.

0

Şekilde görüldüğü üzere Listening Area kısmını sizin oturduğunuz koltuk sandalye ister bilgisayar başı ister ev sinema sistemi ise oturma koltuğu farzedin,

1

Bu daha çok ev sinema sistemi ve televizyon karşısı konumlandırma olmuş ama fikir oluşturur kafanızda sizde bilgisayar karşısı konumlandırmayı buna benzer şekilde yapın. Tabii subwoofer'ı illa arkanıza alacaksını diye bir kaide yok duvar dibine ve yere koyun yeter tüm odaya yayılması için gerekli işlem budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esTFyz -- 7 Şubat 2013; 22:55:51 >

118 Mesaj
10 Şubat 2013; 15:47:25 

8 aydır X600 kullanıcısıyım. Creative Sound Blaster 7.1 ile kullanıyorum. 7 aydır da subwoofer masa altında, uyduları da masa üstünde kullandım. Şunu söylemem gerekir ki çok büyük haksızlık yapmışım X600'e. Uyduları duvara monte edince ses kalitesinde inanılmaz kalite artışı yaşadım. Uydular masada iken son ses açtığım zaman bass kalitesi çok düşüyordu ve tiz sesler bass sesleri kapatıyordu. Şimdi hiç bir sorun yok inanılmaz bir kalite oldu seste. Konumlandırmada sorun yaşayan arkadaşlara önerim Subwoofer ile uydular arasında kesinlikle 1 metre ve üzeri bir mesafe olmalı, ve uyduları mümkün olduğunca masa üstünde tutmamalarıdır.

A Passion for Sound™

1449 Mesaj
10 Şubat 2013; 16:11:34 

quote:

Orijinalden alıntı: CooLifeX

8 aydır X600 kullanıcısıyım. Creative Sound Blaster 7.1 ile kullanıyorum. 7 aydır da subwoofer masa altında, uyduları da masa üstünde kullandım. Şunu söylemem gerekir ki çok büyük haksızlık yapmışım X600'e. Uyduları duvara monte edince ses kalitesinde inanılmaz kalite artışı yaşadım. Uydular masada iken son ses açtığım zaman bass kalitesi çok düşüyordu ve tiz sesler bass sesleri kapatıyordu. Şimdi hiç bir sorun yok inanılmaz bir kalite oldu seste. Konumlandırmada sorun yaşayan arkadaşlara önerim Subwoofer ile uydular arasında kesinlikle 1 metre ve üzeri bir mesafe olmalı, ve uyduları mümkün olduğunca masa üstünde tutmamalarıdır.

Hmm ilginçmiş hocam Bunu bende denemek isterim masa üstünde kullanan biri olarak. Uyduları duvara nasıl monte ettiğini sorabilirmiyim? özel bir aparat ile mi yoksa kendi imkanlarınlamı?

You're so cool

402 Mesaj
10 Şubat 2013; 16:46:29 

Evet buda doğru her uydunun duvara monte özelliği olmadığından bunu standart olarak söyleyemeyiz ama takma aparatı olan mutlaka duvara assın uydular duvarda daha iyi ses verir çünkü masadayken aşşağılara doğru yayılamıyor altında engel var masa hizasından yayılmaya başlıyor halbuki hatırlayın sinemala salonlarını tüm hoparlörler hep duvardadır yerde değildir :) adamlar boşuna yapmamış var bir fiziği bu işin.

Edit: Aslında yere ev sinema sistemleri koyuluyor ama bizim küçük uydular çok aşşağıda kalır o zaman küçük uyduları yere koyarsak ses çok aşşağıdan doğru gelir gidime geliyor o zaman şöyle diyelim bizimkiler için en uygun yerle yukardaki duvarın tam ortası uzun ev sinema sistemleri ise köşelere yere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esTFyz -- 10 Şubat 2013; 16:52:45 >

118 Mesaj
10 Şubat 2013; 17:14:46 

quote:

Hmm ilginçmiş hocam Bunu bende denemek isterim masa üstünde kullanan biri olarak. Uyduları duvara nasıl monte ettiğini sorabilirmiyim? özel bir aparat ile mi yoksa kendi imkanlarınlamı?

Hocam extra bir aparata gerek yok. Ben matkapla duvara delik açtım, dübeli yerleştirdim ve biraz geniş ağızlı bir vida sıkıştırdım. Zaten uyduların arkasında birer adet montaj delikleri var çok rahat bir şekilde duvara monteledim uyduları.

A Passion for Sound™

1449 Mesaj
10 Şubat 2013; 19:39:46 

Bu iş ciddi kafama yattı. Tek sorun masa üstündeki duvarda çok sayıda poster var zor olacak Haftaya yapıp sonuçları ve ssleri eklerim

0
Tek sorun, bu yükseklik iyimi? yoksa biraz daha yüksek ve arası açık koyarsam daha mı iyi olur sizce arkadaşlar?

Bilgiler için teşekkürler coolifeX ve Estfyz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yağmurun Sabahı -- 10 Şubat 2013; 19:40:48 >

You're so cool

118 Mesaj
10 Şubat 2013; 22:45:24 

@YağmurunSabahı Rica ederim ne demek.

Bu arada uyduları konumlandıracağın yer gayet iyi. Subwoofer'ı da masanın altına aldığın zaman mükemmel olur. Uyduları eşit yükseklikte ve dengeli mesafede konumlandırmaya çalış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CooLifeX -- 10 Şubat 2013; 22:45:38 >

A Passion for Sound™

1449 Mesaj
10 Şubat 2013; 23:41:31 

quote:

Orijinalden alıntı: CooLifeX

@YağmurunSabahı Rica ederim ne demek.

Bu arada uyduları konumlandıracağın yer gayet iyi. Subwoofer'ı da masanın altına aldığın zaman mükemmel olur. Uyduları eşit yükseklikte ve dengeli mesafede konumlandırmaya çalış.

Teşekkürler

You're so cool

402 Mesaj
11 Şubat 2013; 1:45:14 

Biraz daha sağa ve sola gelebilir altına masa gelmemesi açısından onun dışında yükseklik oranı güzel

2402 Mesaj
11 Şubat 2013; 3:57:32 

tv de denedinizmi bu ürünü acaba ?
bu konudaki tecrübeniz nasıl

2014 yılında, Bilimin geldiği son nokta, bir MR cihazı mıdır ??

1449 Mesaj
11 Şubat 2013; 8:40:41 

quote:

Orijinalden alıntı: birmezun

Malesef televizyonda deneme şansım olmadı. Eğer boş zamanım olur ise küçük bir test yapabilirim ancak...

You're so cool

118 Mesaj
11 Şubat 2013; 22:29:21 

quote:

Bende küçük bir televizyon vardı onda denedim. Açıkçası bu biraz da televizyondaki ses kartına bakıyor. Mükemmel diyemem fakat tiz sesler gayet tatmin edici bu fiyata. Bass sesler biraz fazla oluyordu o da filmdendi galiba o zaman Yüzüklerin Efendisi vardı televizyonda Ses düğmesinin altında ayarı var zaten, istediğin kadar aç-kapa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CooLifeX -- 11 Şubat 2013; 22:30:14 >

A Passion for Sound™

2402 Mesaj
16 Şubat 2013; 6:07:49 

m3200 i ve bu ürün hakkında kararsız kaldım hangisini tercih edersiniz acaba??
xbox360ım var ve kırmızı beyaz sarı uçlu girişler var tvde ama optik çıkış yok...birdeEDIFIER M1550 5+1 SPEAKER var bu tvye bağlanabilirmi ? önerirmisiniz teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birmezun -- 16 Şubat 2013; 6:08:58 >

2014 yılında, Bilimin geldiği son nokta, bir MR cihazı mıdır ??

1449 Mesaj
16 Şubat 2013; 14:27:45 

quote:

m3200 i ve bu ürün hakkında kararsız kaldım hangisini tercih edersiniz acaba??
xbox360ım var ve kırmızı beyaz sarı uçlu girişler var tvde ama optik çıkış yok...birdeEDIFIER M1550 5+1 SPEAKER var bu tvye bağlanabilirmi ? önerirmisiniz teşekkürler

Merhaba hocam,

Öncelikle m3200 kullanmadım. O yüzden yorumlara dayanarak yardımcı olmaya çalışacağım. Televizyonda kullanmak amacı ile bir ses sitemi arıyorsanız, m3200 almanızı tavsiye etmiyorum.
http://forum.donanimhaber.com/m_61573991/tm.htm şu konuya bir göz atın. Ve şunu hatırlatmakta fayda var. Ağırlıklı olarak oyun, film için kullanacaksan, 2+1 tavsiye etmem. 5+1'in verdiği zevk hem film hem oyun açısından bambaşka olur

Bütceni artırabilirsen kesinlikle Logitech x-530 öneririm. Onun dışında pekde bir alternatif de yok vatanda

You're so cool

22 Mesaj
3 Mart 2013; 19:07:01 

Merhaba Yağmurun Sabahı ;

Bende X-600 almayı düşünüyorum sorum şudur , acaba bu sistem ile film ve oyunlar tatmin ediyor mu ? Ben geçen hafta vatandan m3500 almıştım ama surr. ses alamıyorum ses kartım creative 5.1 VX olmasına rağmen sistemden kaynaklandığını düşünüyorum zaten ilk x-600 alıcaktım kardeşimin ısrarı üstüne aldım m3500 ü şimdi ise x-600 ile değiştirmeyi düşünüyorum ama merak ettiğim özellikle filmlerde nasıl bir 5.1 in yerini tutmaz ama 2.1 olarak yeterli mi sizce özellikle basslar konusunda sahnelerde patlama efektlerini ve konuşma seslerini ister bası olsun ister tizi tatmin eder mi sizce ? Hem kablo karmaşası derdim de olmas bununla değiştirirsem.

Teşekkürler...

1825 Mesaj
3 Mart 2013; 20:02:53 

quote:

Orijinalden alıntı: PCM@Ny@k

Bende X-600 almayı düşünüyorum sorum şudur , acaba bu sistem ile film ve oyunlar tatmin ediyor mu ? Ben geçen hafta vatandan m3500 almıştım ama surr. ses alamıyorum ses kartım creative 5.1 VX olmasına rağmen sistemden kaynaklandığını düşünüyorum zaten ilk x-600 alıcaktım kardeşimin ısrarı üstüne aldım m3500 ü şimdi ise x-600 ile değiştirmeyi düşünüyorum ama merak ettiğim özellikle filmlerde nasıl bir 5.1 in yerini tutmaz ama 2.1 olarak yeterli mi sizce özellikle basslar konusunda sahnelerde patlama efektlerini ve konuşma seslerini ister bası olsun ister tizi tatmin eder mi sizce ? Hem kablo karmaşası derdim de olmas bununla değiştirirsem.

Teşekkürler...

Birçok 5.1 den daha iyi oyun ve film performansı muhteşem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1449 Mesaj
3 Mart 2013; 20:11:26 

quote:

Teşekkürler...

Hocam ben 2+1 sistemi oyun, filmden çok, dubstep-müzik dinlediğim için almıştım. Yani tizler ve aynı zamanda basslar tatmin edici olmalıydı. Aslında Çok film, dizide izlerim ancak müzik daha ağır. hem fiyatı hemde İnternet ortamında 1 tane kötü yorum bulamadım bu sistem ile ilgili.(en büyük sebep) Yani kısacası x600 her anlamda şahsen bana ilaç gibi geldi. Ancak herkesin beklentisi farklıdır. Yani sen 5+1 kafaya koyup almışsın, başta bu sistem seni tatmin etmedi, başkası edebilir. Öncelikle Kesinlikle Logitech x-530 sistemine bakmanı tavsiye ediyorum.

Burası yorum kısmıydı şimdi sistem hakkında izlenimlerime yer vereyim birazda

Bass kalitesi hakkında, Helikopter, patlama, silah vb. sahnelerde iyi bir his verdiğini rahatca söyleyebilirim. Battlefield 3 oynuyorum arada single olarak sırf ses sistemini denemek için her ateş ettiğimde bası iyi bir şekilde hissediyorsun. Ses kesinlikle yüksek, + olarak son seste dahi bozulma olmuyor bu çok önemli. Ancak Şahsen ben son ses açamıyorum. Ancak tabiki bu sistemlerin(2+1) ve edifier'ın diyelim; genel amacı müzik olduğu için, müziklerdeki performansı çok daha üst düzeyde. Özellikle eğer sistemi alırsan Dillon francis & kill noise'in- Dill the noise adlı şarkısını bas ve ses sonda dinlemeni tavsiye ederim.

Ancak dediğim gibi beklenti önemli birazda. bana güzel gelen şeyler sana kötü gelebilir. Biraz uzun oldu kusura bakma.

Son olarak ikisistem arasında 80tl fark var (x-530 ile tam 2 katı)... Dediğim gibi x-530'a bir bak, x600 ile karşılaştırıp test et, ona göre kararını ver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yağmurun Sabahı -- 3 Mart 2013; 20:17:42 >

You're so cool

22 Mesaj
3 Mart 2013; 20:46:47 

Yağmurun Sabahı tüm yardımların için evet bu sistem de bahsettiğiniz gibi müziklerde çok iyi çoğu kişinin yorumu da bu yönde ben heraldi büyük ihtimal gidip X530 ile değiştiricem çünki en çok film izliyorum sonra hafta 3-4 yada 2-3 defa oyun oynuyorum yani fırsat buldum mu direk film-dizi-anime izliyorum o yüzden X530 daha ii bir seçim olucak sanki...

Teşekkür Ederim...

1449 Mesaj
3 Mart 2013; 22:15:46 

quote:

Yağmurun Sabahı tüm yardımların için evet bu sistem de bahsettiğiniz gibi müziklerde çok iyi çoğu kişinin yorumu da bu yönde ben heraldi büyük ihtimal gidip X530 ile değiştiricem çünki en çok film izliyorum sonra hafta 3-4 yada 2-3 defa oyun oynuyorum yani fırsat buldum mu direk film-dizi-anime izliyorum o yüzden X530 daha ii bir seçim olucak sanki...

Teşekkür Ederim...

Rica ederim hocam. Umarım aradığın özellikleri bulursun x-530'da

You're so cool

22 Mesaj
4 Mart 2013; 1:35:17