Şimdi Ara

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.881
Cevap
195
Favori
286.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ozmo 950 ye sonunda güncelleme geldi. 1.8.2 ye güncellendi. İlk izlenimim daha hızlı süpürmesi oldu. Güncelleme yapıp daha farklı gelişmeler gören oldu mu acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • enes.rms kullanıcısına yanıt
    Güncelleme listesinde süpürmede hızlanma yok aslında ama demekki başka değişiklikler işe yaramış o yönde.
    Harita özelliklerinde gelişme yapmışlar, bir de tampon ayarlarında.

• Pil konusunda ama 2 sene sonra sizin kapınızı çalacağız sanırım. Pil ömrü ne kadardı :)
  • webmaster6181 W kullanıcısına yanıt
    Normal şartlarda iki sene gider efendim.
  • Teşekkürler
  • enes.rms kullanıcısına yanıt
    Güncellemeyi şimdi gördüm ama 3 kere denememe rağmen yüklenemedi .. güncelleme yüklenmeden de cihaz temizlik yapmıyor .. eve geçince kapatıp açacağım , Türk çözümü :)
    - Bu arada Türk çözümü işe yaradı. Kapatıp açınca yükleme tamamlandı.
    - Güncelleme sonrası ilk temizliği yaptım. Bazılarının aksine bir değişiklik olmadı temizlik süresinde

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi major24 -- 26 Ağustos 2020; 18:44:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• major24 M kullanıcısına yanıt
    Türk çözümü ise yarıyor :) ben de aynı şekilde yükledim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Güncelleme listesinde süpürmede hızlanma yok aslında ama demekki başka değişiklikler işe yaramış o yönde.
    Harita özelliklerinde gelişme yapmışlar, bir de tampon ayarlarında.
    Ali hocam tampon ayarlar dediğiniz ney biraz acarmısın.Birde haritanın kaybolma olayını mı cozduler artık.
  • Bende güncelleme yaptım.
    Ancak şöyle birşey oldu: Güncellemeden sonra robot kayboldu haritada. Area seçince şarjdan ayrılıyor sağa sola bakıp yeniden harita çıkarmaya çalışıyor. İptal edince şarja dönüyor benim haritam görünüyor tekrar. Ancak robot haritada görünmüyor ve yine biryer seçince şarjdan ayrılıp haritayı sıfırlıyor. İptal edip koridora elle götürüp bıraktım. Sonra relocating yapınca harita üzerinde doğru bir şekilde koridarda göründü. Şarja göndermeden area seçtim güzelce süpürdü. Süpürme bitince şarja döndü. Ancak yine kayboldu haritadan. Sonra denedim yine şarjdan ayrılınca haritayı siliyor. Çok saçma geldi. Sanırım şarj istasyonun yerini değiştirmem gerekecek.
  • KAZUYA MISHIMA kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Harita yazılımı ve kaybolma konusunda bir bilgi verilmemiş bültende ancak tampon hassasiyet ayarlarında değişiklik yapıldığı belirtilmiş. Yani artık daha özenli çarpacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gefeka

Bende güncelleme yaptım.
    Ancak şöyle birşey oldu: Güncellemeden sonra robot kayboldu haritada. Area seçince şarjdan ayrılıyor sağa sola bakıp yeniden harita çıkarmaya çalışıyor. İptal edince şarja dönüyor benim haritam görünüyor tekrar. Ancak robot haritada görünmüyor ve yine biryer seçince şarjdan ayrılıp haritayı sıfırlıyor. İptal edip koridora elle götürüp bıraktım. Sonra relocating yapınca harita üzerinde doğru bir şekilde koridarda göründü. Şarja göndermeden area seçtim güzelce süpürdü. Süpürme bitince şarja döndü. Ancak yine kayboldu haritadan. Sonra denedim yine şarjdan ayrılınca haritayı siliyor. Çok saçma geldi. Sanırım şarj istasyonun yerini değiştirmem gerekecek.
    Güncellemeden önceki gün de aynı durumla karşılaşmıştım, güncellemeden sonra değişir diye düşündüm fakat maalesef aynı şekilde hareket etti. 3 aydır kullanıyoruz ama bu yazılım sorunları nedeniyle her seferinde "acaba sorunsuz çalışacak mı" tedirginliği yaşanıyor. Bazen defalarca "Data acquisition timed out..." hatasını veriyor, uygulamayı kapatıp açıp cihazı kullanabilmek için mücadele ediyoruz.

• ysrn Y kullanıcısına yanıt
    Yani işte cihaz çok güzel. Çok güzel süpürüyor siliyor ama şu yazılım sorunları can sıkıcı gerçekten. Allah'tan düzelemeyecek sıkıntı değil muhtemelen zamanla düzelir. Sadece Almanya'da satılanlarda bu sıkıntı yaşanıyor olamaz sanırım.
  • Ürün özelinde bir problem mi var bilmiyorum ama wifi düzgün çeken, şarj istasyonu yeri sabit bir şekilde neredeyse sıfır sorun ile kullaniyorum ben. Data acquisition timeout WiFi kaynaklı muhtemelen. Diğer konuya hiç denk gelmedim o sebeple yorum yapamıyorum.

• Aklıma şarj istasyonunda yada robotun sensörlerinde bir sorun olabilir mi diye geliyor. Çünkü geçen gün yeniden harita yapacağım dedi, benim durdurma komutumuda hemen algılamadı, şarj istasyonuna daldı direk. Bir 10 cm falan itekledi o arada komutu algıladı.
    Şarj istasyonunu farketmesi gerekmiyor muydu?
  • Bugün cihazı yönettiğimiz telefonu değiştirmek zorunda kaldık. Cihaza bağlandık ama tabi eski harita gitti yeni harita oluşturalım diye Auto'dan başlattık ne cihaz gözüküyor ne yeni harita oluşturuyor şuan süpürme işlemi yapıyor ama harita ekranında bembeyaz sadece şarj istasyonu var. Nasıl düzeltiriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster6181 -- 25 Ağustos 2020; 19:33:31 >
  • gefeka G kullanıcısına yanıt
    Şarj istasyonunda bir enerji kesikliği vs söz konusu olur ise bunun yapabilir. Ama durdurma komutunuzu algılamaması bariz internet sorunu.
  • webmaster6181 W kullanıcısına yanıt
    Cihaz değiştirince eski haritanın gitmesi anlamsız, haritayı telefonda saklamıyor ki.
  • Bizde öyle düşündük ama eski haritaya erişemedik hadi onda bir sorun oluştu dedik ama şuan harita da yapmıyor robot nerede onu bile göremiyoruz
  • kdundar kullanıcısına yanıt
    Bende ilk zamanlarda çok sorun yaşadım sonra perdelerden kaynaklandığını tespit edip onları düzenledim sonra çok sorun yaşamadım ama şuan yaşıyorum
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Enerji kesikligi yoktu. Komutu algılamamasının sebebinin internet olduğunu biliyorum daha önce söylemiştiniz ama şarj istasyonuna kafa göz dalması garip geldi. Işıklar açıktı onun için enerji kesintisi olsa farkederdim diye düşünüyorum. Tekrar deneyince durumu anlatırım insallah düzelmiştir.

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.