Şimdi Ara

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.881
Cevap
195
Favori
286.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaptim yine aynisi oldu sanki yeni bastan haritalamaya basliyormus gibi oluyor

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tmrcynk T kullanıcısına yanıt
    Restoring map uyarısı gidip map restored dedikten sonra area ya girdiğiniz de orjinal harita gozukmeli.
    Dockun karşına koydunuz, ve relocate yapinca docka döndü ve map restored dedi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdundar -- 7 Ağustos 2020; 21:41:54 >
  • kdundar kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Ozmo 950 kullanıcısı olarak size bişey sormak istiyorum.
    Dock karşısına koyup relocate yapın demişsiniz. Relocate yapmak ne demek. Yani hangi link veya tuşa basılıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haticenurkc H kullanıcısına yanıt
    Auto ekranında sol üst köşede hedef tahtası gibi bir tuş var o. O tuşu çok çeşitli durumlarda kullanabilirsiniz.

Robot docku bulamadı mesela o tuşa basarsanız tekrar arıyor 1-2 denemede buluyor.
    Altına giren bir engel sebebiyle mesela patinaj yaptı ve harita kaydı robotu durdurup yine o tuş ile relocate yapinca duzelebiliyor veya düzelmez ise tekrar sarja yollarken işe yarıyor.
    Robot hiçbir şekilde docka dönemedi elle alıp karşına koyup yine ona basarsanız nerede olduğunu buluyor.

🙏

Evet yaptim, located dedi daha sonra harita update edildi dedi ama ayni harita. Sonra area/auto/custom herhangi bir temizlik secince tamam diyor docktan ayriliyor sonra yeni alan bulundu, yeni temizlik basladi diyor. Kusura bakmayin resimlerle bombaladim biraz ama hala duzeltemedim kafayi yedim.

Dockun yerinin veya açısının degismediginden eminsiniz değil mi?

• Merhaba
    Ozmo 950
    Az önce 2-3 denemede halının köşesinden çıkamadı ve temizlik bitti deyip docka geri döndü..yardım istemesi gerekmiyor muydu?!

multi floor mapping açık mı ayarlarda? o ayar açık olsun. neen bilimiyoorum bende açık değilken dediğiniz gib ihata verdiği haritayı saçmaladığı oluyordu açınca olmuyor.
  • Merhaba. Ecovacs 905 alanlardanim. Kendi halisiz 50m2 evimde super çalıştı, 45 dakika ada max heryeri temizledi. Annemlerin 130m2 evde biraz sıkıntı çekti. 3 Kere şarja dönerek ancak tüm evi haritalayabildi. Bir şarjla yaklaşık 3 saat çalışti, sonra yaklaşık 3 saat boyunca şarj oldu. Basit modda fırçasız ve mopsuz çalıştırdım ilk haritalamaya için. eski sayfalarda yazıyordu, geriye döndüm ama bir türlü bulamadım. Halıları kendi isaretlemiyor değil mi? Benim mi işaretlemem gerekiyor?su haznesi dolu, ama mavi kop takıli degilken halıya çıkar mı? Yani silme fonksiyonu sadece mop takılıyken mi devreye giriyor? 1cm den ince halıya çıktı sıkıntısız süpürdü, resimde kırmızı ile işaretledim, ama 1cm lik halılara çıkamadı, resimde sari ile işaretledim. Ne yapabilirim? İlk robotumuz, hepsirobot a tekrar teşekkürler. Bütçesi olanlara veya 2. 3. Robot alacaklara nacizane tavsiyem, paraya kıyıp, toz hazinesini otomatik boşaltan robotları düşünebilirsiniz. Bir de isterdim ki otomatik ayarda, şu saatte şu gün süpür ayarında, oda oda seçme imkanı da olsaydı. Şu gün şu odayı süpür bugün bu odayı gibi. Ama gene de evde robot olması güzel birsey tavsiye ederim, güzel temizliyor. Harita çıkardıktan sonra tüm evi toplam. Kaç saatte ve bir kerede bitirebiliyor mu deneyince yazacağım.

• kararsizzz K kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Ozmo 950 mop ünitesi takılı iken halılara çıkmaz, sizin haritada bir işllem yapmanıza gerek yok.
    mop ünitesi takılı değilken her yeri süpürür, ama siz haritada yasaklı alan işaretleyebilirsiniz tabii ki.
    İstedğiniz özelliklerde oda süpürme de yakında eklenecektir, T modellerine geldi o özellik.
    İstediğiniz gün istediğiniz odayı temizleyebilirsiniz.

Cleaning schedule sonra area cleaning sonrada istediğiniz oda, gün ve saati seçip kurabilirsiniz.

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Merhaba Ali Bey,
    Ozmo 950 yeni harita çıkarmaya çalışıyor..ama eski harita ekranda ve seçim yapabiliyorum fakat seçim yaptığım oda harici yerleri de temizlemeye çalışıyor ama aynı yerlerde geziniyor ve tümünü temizlemeden yarım bırakıp dönüyor..yeni harita çıkarmaya çalışıyor..sürekli area clean olarak çalıştırdım..harita mı bozuldu acaba..ben evde değilim uzaktan kumanda ettim o yüzden mi acaba?çok karışığım...

• balprensi B kullanıcısına yanıt
    Bir engelle karşılaşma ihtimali var mı efendim? Muhtemeler harita bozulmuştur ama akla bir engele denk gelme ihtimali de geliyor.
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Eski haritayı silip yeni harita nasıl çıkarılıyor..?.harita silindiyse oda seçimi yapabiliyorum..nasıl olur...çok garip..tek seçim yeni harita o zaman?

• Ozmo 905 te henüz cleaning schedule da area cleaning seçeneği yok, sadece auto var. @kdundar Bekleyelim o zaman gelir umarım teşekkürler @hepsirobot. 1cm lik halılara çıkip temizleyemiyor kenarında kalıyor demiştim ya, ona bir çözümünüz yok değil mi? Başka hali olmayan yükseklikleri asmasinda sıkıntı yok. 1cm den alçak halıda da sıkıntı yok. Bir de kaç gün evde olmayacaksak fişi çekmemizi tavsiye edersiniz? Ama fişi çekince harita siliniyor değil mi? Teşekkürler.

Merhaba
    Aslında mop ünitesi takılı değilken 15mmye çıkabilmesi lazım ama demekki bazen sorun olabiliyor.
    15 günden uzun kullanmayacaksanız fişten çekiniz, haritanın enerji ile ilgisi yok, buluttan okuyor.

Saygılarımla

• Son guncellemelerim: ilk haritalamada ecovacs 905 i, 2 telefon aracılığı ve ortak erişim noktası ile bağlamıştim İnternete. Bugun fiber aldık. telefonu wi fi a bağlayınca robot offline oldu, wi fi ışığı hiç yanmıyordu. Modem tp link archer c5v.reset düğmesine bastım olmadi.Aplikasyon kaldırıp tekrar kurma işlemi denedim olmadı. Tekrar 2 telefon aracılığı ile bağlansın dedim olmadı. Kirmizi dugmeden açıp kapatip reset düğmesine 10sn bastım olmadı. robotu fişten çektim taktım olmadı. En son robot kodunu aplikasyondan tekrar tarattim ve yeniden robotu tanıdı. Bu sefer fibere de sorunsuz bağlandı. Ama harita gitti tabi.

• Benim Ozmo 950'de geldi çok şükür. Evi robota göre düzenlemeye çalışıyoruz. Mobilya ayakları falan bakmaya başladım rahat etsin arkadaş diye.
  • gefeka G kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, güle güle kullanınız.
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.