Şimdi Ara

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.881
Cevap
195
Favori
286.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    600 serisi zorlanır, bölgel bölge temizlemeniz gerekir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Hocam bölgesel derken, yani 2 oda temizleyecek şarj olacak sonra diğer 2 odayı mı temizleyecek.

• Haticenurkc H kullanıcısına yanıt
    Şarjı yeter ama her yeri temizleyebilir o büyüklükte.
    Konuya özelden devam edelim, Ecovacs kullanıcılarını ilgilendirmiyor iRobot muhabbeti.

• Ben de bugün amazon italyadan Ozmo 950yi 420 Euro’ya bir arkadaşıma aldırdım,10 gün sonra Türkiye’ye gelirken getirecek, sabırsızlıkla bekliyorum :)

Ali hocam mesajımı tekrar okuyabilir misiniz??Aceleden dolayı yazım ve anlam hatalarım olmuş..;;;
    Osmo 950 yi resetledim..tekrar harita çıkardım..fakat geçen gün klima tamiri sebebiyle 2-3 kez elektrik şartelini belli aralıklarla kapayıp açtım..robot istasyonda idi...haritalamadan sonra bu şartel olayına kadar hiç çalıştırmadım...Şartel olayından sonra odaları seçim yaptım ve temiz liğe başlattım .. ilk odayı temizlerken temizliğin neredeyse başında şarj istasyonuna geri gitti...tekrar baştan başlattım robotu..ikincide temizlik süresi uzasa da bir süre sonra istasyonuna tekrar geri gitti temizliğin ortasında...şarjı da neredeyse full idi...Ama şarj istasyonunu da bulamıyor..taşıyıp ben yardımcı oluyorum...sebebi nedir??
    Ayrıca ilk haritalamada ve ikinci haritalamamda , salon ve yatak odasını tek oda olarak haritalandırdı.. Kapıları yanyana ve neredeyse bitişik gibi... düzeltilebilir mi??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • balprensi B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bunun elektrik kesilmesi ile bir ilgisi olamaz, tekrar ediyorum.

Şarj olduğundan ve yuvasında enerji bulundğundan emin iseniz bu bir haritalama problemidir, yeniden harita çıkarmayı denemenizi önereceğim.
    Mekanik bir arıza gibi görünmüyor, şarj ünitesinden kaynaklanan bir sorun olsa ya şarj etmez, ya da cihazın şarj devresinde bir sorun yaratır ve cihaz hiç çalışmaz. (Böyle bir cihazı geçen hafta tamir ettim ama o hiç şark olmuyordu.)

Bir harita çıkardı ise yuvasından değil de başka bir yerden başlatın çalıştırmaya, haritası bozulabilir ama en azından performansını görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 2 Ağustos 2020; 0:15:52 >
    Deneyeceğim...Tşk. ederim..

• Çok sık olmuyor ama o arkadaki Filtre dediği basit süngerin 2-3 temizlikte bir tozdan tıkanması ve temizliğin yarım kalmasını hiç sevmiyorum. Hayır, hazne temizliğini elektrik süpürgesi ile çektirerek yapmama rağmen durum böyle , sadece elle öndeki pisliği alsam temizlik hiç bir zaman tamamlanmaz..
    Maddi durumum yeterli olsa otomatik hazne boşaltmalı modellerden alırdım sırf bu sorun yüzünden..
    yada evdeki tüm halıları , naylon tüysüz halılarla değiştirmek lazım ..
    Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler

• major24 M kullanıcısına yanıt
    O sünger ve filtreyi zaten her toz kutusunu dökerken temizlemeniz lazım. Benim ki zaten 2-3 temizlikte bir doluyor, tozu dökerken metal ve sünger filtreyi iyice temizleyip, hepa filtreyi de hava ile temizledikten sonra problem olmuyor ki zaten normal kullanım şekli sanıyorum bu.

Bu arada önce temizliği bitirmiş sonra beni temizleyin diye uyarı vermiş ki normal akış bu. Önce haznem filtrem dolu diyerek temizliği bırakmamış yani.
    Sizin temizlemedigi kısımda başka bir problem var gibi, etrafından dolaşmış gitmiş. Normalde orayı temizliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdundar -- 3 Ağustos 2020; 14:44:24 >
  • kdundar kullanıcısına yanıt
    Evet hocam orayı normalde temizliyor. Bu ilk kez başıma gelmiyor daha önce de karşılaştım bu durumla. Eminim ki hazne ağzına kadar dolmamıştır. Ama 4. Katta pencerelerim sürekli açık kaldığı İçin sanırım içeri bir şekilde toz girişi fazla oluyor ve o ince sünger tıkanıyor. S

Ama anlamadığım bir şey var. Normalde o yarım kalan oda bittikten sonra Geçmesi gerekiyor sol alttaki odaya ( mutfağa )
    Nedense orayı yarım bırakıp geçmiş. Ve fark ettiyseniz o bölgeye girmesini engelleyecek bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi major24 -- 3 Ağustos 2020; 16:15:18 >
  • Aynı şekilde düşünüyorum, iki temizlikten sonra filtrenin de temizlenmesi lazım.
    Otomatik boşaltmalı ürünlerde de yine bu filtreleri siz temizliyorsunuz, bunun boşaltma ünitesi ile bir ilgisi yok ki.
    Orada kesinlikle farklı bir durum var :) sünger dolduğu için bırakmamış zaten bildirim sırası ters bununla.

Birşey soracağım sürekli burayı mı temizlemeden geçiyor? Birkaç defa peş peşe sadece o odayı temizleyip dener misiniz? Merak ettim ben de zira orada bir problem var, normalde robot sınırları dolaşıp ortayı sonra temizliyor oraya hiç girmemiş o sebeple başka sorun var gibi geldi bana.

Şimdi geldim eve. Üstteki halının ucunda bir kalkıklık gördüm acaba halıya takıldı da ondan mı girmedi diyeceğim ama halının üstündeki masanın çevresi var, aşağıdaki halı var onlara neden girmedi. Sanki halıya takılınca hemen o odayı bırakıp diğer odaya geçmiş gibi..
    daha önce de böyle oldu ne zaman o uyarı mesajını verse genelde süpürmediği alanlar oluyor. Ve bu alanlar birbirlerinden Farklı alanlar ..
    Depolama haznesinin %40 kadarı doluydu ama dediğim gibi hazne arkası çok tozluydu.
    Otomatik hazne boşaltmalı modellerde sanmıyorum bu denli çok filtre temizliği gerekeceğini. Boşaltma işlemi esnasındaki hava akımı ile o filtreler bence yeteri kadar temizleniyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi major24 -- 3 Ağustos 2020; 18:48:39 >
  • Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler

Bu haritalarin üzerinde uyarı yazıları gözüküyor orada ne yazıyordu?

Biri ( yazının sonu görünen ) cleaning has been Ended ( birinde , temizlik 4. Bölgeye gelince filtre uyarısı verdiği için durdurup hazneyi temizlemiştim ondan olabilir.) diğer 3ü cleaning complate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi major24 -- 4 Ağustos 2020; 1:39:35 >
    Sürekli bir bölge eksik temizlenmiş.

Bu eksik temizlemeler arka arkaya mı? Yoksa siz sorunlu olanları mi paylaşmıştınız?

Cleaning has ended yazanda siz hazneyi temizlemiş olmanıza rağmen yine 2 ayrı yeri temizlememiş gözüküyor.

Şöyle bir deneme yapalım mı 3 defa evi temizletin peş peşe ve her temizlik öncesi hazneyi boşaltın. Bu şekilde sorun yaşanıyorsa neden yaşandığını bulmaya çalışalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdundar -- 4 Ağustos 2020; 19:27:35 >
    Üst üste temizlikler değil hocam. Ben sadece sorunluları paylaştım. Çok sık olmadığı için can sıkmıyor ama hoş değil böyle yarım kalması. Her temizlikten sonra elektrik süpürgesi ile hazne içindeki her kısmı temizliyorum.

• Merhaba, haritayi duzgun bir sekilde cikardiktan sonra 4-5 kere temizlik yaptik. Sonra tatile giderken fisten cekip kapattim. Simdi tekrar actigimda haritayi gormeme ragmen, area cleaning seciyorum ama ‘new environment detected’ diye yeniden farkli yere gidiyor. Seebebini bilen var mi, tekrar haritalandirmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tmrcynk -- 6 Ağustos 2020; 18:59:54 >

• tmrcynk T kullanıcısına yanıt
    Robotu dockun karısına koyup relocate yaparsanız docka dönünce haritayı yükler ve yerini buluyor olması lazım.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.