Şimdi Ara

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.882
Cevap
195
Favori
286.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amazondan alırsanız Amazon tarafimdan 2yil garantiliymis Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler
  • Merhaba. Bende ilk kez bu gün ozmos 950 kurdum ve çalıştırdım. İlk haritalamada ikna poang sallanan sandalyelerin yerdeki tahta ayaklarının üzerine çıkmaya çalıştı. Defalarca bu bölgede dolaştı bazen kendini zorda olsa kurtardı ama 1-2 kez takıldı tekerlekleri yere değmediğinden sandalyeyi oynatıp devam etmesini sağladım. Ancak en sonunda bu şekilde de kurtulamayınca müdahale ettim ve haritalamayı tamamlayamadı. Benzer sorun yaşayan olduysa nasıl çözdüğünü yazarsa sevinirim. Sandalyeler sabit kullanılmadığından her seferinde takip etmek yada kaldırmak istemiyorum.

• BK2000 kullanıcısına yanıt

Nerden aldınız acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • absolutcihan A kullanıcısına yanıt

Amazondan almıştım. Ama 4-5 ay oldu. İlk kez kullanmaya başladım

• arkadaş ödeme yapamıyorum bir türlü. bugüne dek onlarca kere alışveriş yaptım ben mi bir şeyleri unuttum? sipariş butonuna tıklıyorum please enter ID number uyarısı veriyor. TC'yi zaten girmişim. özelikle de kontrol de ettim hata olmasın diye. var mı benzer sorun yaşayan? çözüm bulan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazpalle -- 8 Aralık 2020; 11:12:24 >
  • Merhaba arkadaşlar, 2 dir cihaz çocuk odasına girmiyor sizce bunun sebebi ne olabilir. Hiç bir engel sıkıntı olmadığı halde odayı es geçiyor.

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifay1980

Merhaba arkadaşlar, 2 dir cihaz çocuk odasına girmiyor sizce bunun sebebi ne olabilir. Hiç bir engel sıkıntı olmadığı halde odayı es geçiyor.

Çocuk odasının kapısı son temizlik aşamasında kapalı ise
    Harita yenileniyor ve girmiyor.
    Hedef olarak cocuk kapısının önünde 1 m2 lik bir alan gösterin.
    Orayı temizledikten sonra çocuk odasına gönderin.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Özel olarak açık bırakmıştım. Şimdi direk o bölgeye göndereceğim. Uzaktan çalıştırıyorum müdahale şansım pek yok.
  • quote:

Özel olarak açık bırakmıştım. Şimdi direk o bölgeye göndereceğim. Uzaktan çalıştırıyorum müdahale şansım pek yok.
    Biz aynı durumu yaşadık.
    Salondan çıkmıyordu, sonra haritayı kontrol edince haritada kapınin olduğu yerin kapalı olduğunu farkettik.
    Salonda rahat çalışsın diye kapıyı kapatmıştık

Iyi forumlar...
  • quote:

Sorun çözüldü mü?

Iyi forumlar...

Bölgesel olarak git temizle dediğimde gitti ve temizledi. Hatta daha detaylı temizledi. Ama otomatik temizlemeyi tekrar test etmedim. Birdahakine tekrar takip edeceğim. 👍
  • Bir bilgi: Normalde mop aparatlarından birini taktığınızda İngilizce olarak “lütfen halı olmayan bir bölgeye götürünüz” diye bir uyarı veriyor, halıya ıslak bezi sürmeyeyim diye. Ben mopla işi tamamen bitip docka dönmeye başladığında durdurup mop ardından serdiğim halıların da üzerinden gitmesi için engel olmasın diye mop aparatını çıkarmama rağmen halıların üzerinden gitmedi. Ya tek seferlik “kontrol listesi” takılı kaldı ve mop aparatının çıkartıldığını algılamadı ya da yazılımda “göreve başlarken mop takılıysa görev bitip docka dönene kadar mop aparatının takılı olup olmaması önemli değil halının üzerinden geçme” şeklinde bir engel var.
  • Ronotlarınız çalışıyor mu? Benimki bağlantı hatası veriyor? Yeniden kurmak istediğimde sunucu ile iletişim kuramıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tecrübeme göre custom ile algıladığı değişiklikleri haritaya kaydetmiyor. Haritada değişiklik yapması için auto mode gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balliba -- 8 Aralık 2020; 18:54:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balliba

Tecrübeme göre custom ile algıladığı değişiklikleri haritaya kaydetmiyor. Haritada değişiklik yapması için auto mode gerekiyor.

Bizde her seferinde guncelliyor.
    Auto yerine genelde custom ile temizlik yapiyruz.

Iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: sirphoenixx

Bir bilgi: Normalde mop aparatlarından birini taktığınızda İngilizce olarak “lütfen halı olmayan bir bölgeye götürünüz” diye bir uyarı veriyor, halıya ıslak bezi sürmeyeyim diye. Ben mopla işi tamamen bitip docka dönmeye başladığında durdurup mop ardından serdiğim halıların da üzerinden gitmesi için engel olmasın diye mop aparatını çıkarmama rağmen halıların üzerinden gitmedi. Ya tek seferlik “kontrol listesi” takılı kaldı ve mop aparatının çıkartıldığını algılamadı ya da yazılımda “göreve başlarken mop takılıysa görev bitip docka dönene kadar mop aparatının takılı olup olmaması önemli değil halının üzerinden geçme” şeklinde bir engel var.
    Ben genelde mop aparatı çıkarıp dock a gönderiyorum.
    Ancak mop takılı olduğu zaman da haliyo analiz edip halı üstüne çıkmıyor.
    Zaten yapması gereken de bu.
    Hatta uygulama ekranında mop takılı iken MOPPING, takılı değilken "CLEANING" yaziyor.

Iyi forumlar...

Demek ki benim denememde bir sıkıntı olmuş. Mop işi bittikten sonra mop aparatını çıkarttıktan sonra docka gönderdiğim halde halı üzerine çıkmadı. Halıya gelip geri döndü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirphoenixx

Demek ki benim denememde bir sıkıntı olmuş. Mop işi bittikten sonra mop aparatını çıkarttıktan sonra docka gönderdiğim halde halı üzerine çıkmadı. Halıya gelip geri döndü.
    Olabilir.
    Sonuçta henüz yeni cihazlar.
    Yazılım iyileştirmeleri ile çözülür zaman icinde.
    Bizimkinde bazen saçma işler yapabiliyor

Iyi forumlar...
  • elementry kullanıcısına yanıt
    Çin’den alınan robot mu bu ? Eğer öyle ise Diğer arkadaşların da yorumlarını merak ediyorum.

Allah Allah. Özellikle dikkat ettim, ilk haritalamayı yapıp ardından custom temizlik yaptırıyoruz biz de, bir türlü güncellemiyor haritayı. Ne olursa olsun, eşyaların yeri değişse de harita hep ilk seferdeki gibi kalıyor. Normalde dediğiniz gibi olmalı ama bende niye böyle anlamadım.

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.