Şimdi Ara

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.882
Cevap
195
Favori
286.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Robotun herşeyine erişmek derken ? O robot kimbilir nerdedir ve temizle komutu verilemez heralde. Ya da bu Çinlilerden korkmak mı lazım bilemiyorum.

Bana sanki, o robot sahibi ile size AYNI ÇİN TEL NO'sunu vermiş gibi geldi, kafam karıştı, bizim de başımıza gelebilir şimdiden çözmek lazım olayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanofmemories -- 5 Aralık 2020; 17:21:29 >
  • musyun kullanıcısına yanıt

O kisma dikkat etmemistim basta. Yada daha once yapmadigim bisey oldugu icin nasil olmasi gerektigini bilmiyorumdur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • by_xray B kullanıcısına yanıt

Suyun ustundeki markalardan bir arastirma yaptiniz mi hangi ulke orasi

Sonradan değiştirdiyseniz size önceden alan birinin hesap bilgilerini vermiş büyük ihtimal.

Şifreyi ilk aldığınız anda değiştirmiş olduğunuz halde bu problem olsaydı çok büyük bir mahremiyet sıkıntısı olurdu.

Bu benim de başıma geldi. Marcs aynı telefon no yu yanlışlıkla vermiş olabilir ya da verdiği telefon no sahibi kendisi robot almış olabilir. Yeni hesap isteyin. Kurulumu yaparken kameraya şifre koyarsanız kameraya erişemez başkası. Ben de kamerasına eriştim eklenen hesabın çekik gözlü ufak bir cocuk ve t8 kutusu vardı yeni alınmış şarja yeni takılmışdı cihaz sanırım :) Sonra marcs a ulaştım yeni ıd ve şifre verdi.

Güvenlik açığı konusuna gelirsek zaten bütün internete bağlanan aletler ile takip ediliyoruz dinleniyoruz neredeyse, şaşırılacak bir durum yok.

• Görünen o ki satıcı başkasına verilen bir numarayı da size vermiş. Yalnız o ilk kullanıcı şifreyi ilk aldığında şifreyi değiştirmeyin kullanmaya devam etmiş. Sizin “ilk şifre” ile kullanabilmeniz ve diğer robotu görebilmeniz bunu gösteriyor. Siz şu anda şifreyi değiştirdiğinize göre o robotun diğer sahibi “şifre yanlış” uyarısıyla karşılaşıyor olma ihtimali çok yüksek. Lakin uygulamada “girişte şifre sor sonrasında bu cep telefonundan servera girişte şifreyi sorma” gibi bir açık varsa diğer robotu kullanan kişi de uygulamaya girebiliyor ve sizin robotu görüyor olabilir.

Bu sebeple acilen robotu kullandığınız hesap için yeni bir numara talep edin satıcıdan.
  • Ya da Marc herkese aynı tel no'sunu mu veriyor acaba ? Bana verdiği tel no'sunun son dört rakamı 9140, sizinki de aynı mı ?

@by_xray

• oceanofmemories O kullanıcısına yanıt
    Aynı numarayı vermiş olsaydı hesaplarınızda 30’dan fazla robot kayıtlı görürdünüz:)
  • sirphoenixx kullanıcısına yanıt

Neyse kafam rahatladı şimdi Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler 

Üstelik yeni bir şey daha öğrendik Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler 

• Dediginiz gibi, baskasina verdigi id ve sifreyi banada vermis buyuk ihtimalle ve ilk alan kisi belliki sifreyi degismemis. Benim.olayi haritalama yaptiktan sonra anlamam zaman kaybi oldu tabi. Ama bu durumda onun benim robotu gorup gorememesi muamma. Cunku uygulamadayken temizleme programi ayarlandi diye bi uyari aldim.

Neyse yeni id no aldim ve eski hesaptan cikos yapatken yanlislikla eski robotu da silmisim. Yeni hesap acsam haritam kaybolacak.

Eski hesaba kayıt ettiğiniz robotu diğerinden silmeden başka hesaba kayıt etme şansı olduğundan emin değilim ama böyle bir ihtimali düşünürseniz diğer hesaptan sizin robotu tamamen silmeniz iyi olmuş. Hatta tavsiyem robotu kapak içindeki reset tuşuyla komple sıfırlayıp tekrar kurulum yapıp haritayı tekrar çıkartmanız yönünde.

Evet o sekilde yapmam gerek zaten yeni hesapa gecis yapmadim henuz. Zaten eski robot silindi.

• Uygulamada aşağıdaki gibi bir bölüm var.
    Apple ile yeni bir kimlik oluşturmak marc ın verdiği kullanıcı adından bizi kurtarır mı acaba?

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler
  • arifay1980 kullanıcısına yanıt
    Ben bunu sanki var olan bir Ecovacs hesabını Apple hesabı ile bağlama olarak anladığımdan (bind) yapmamıştım. Yani sıfırdan bir hesap oluşturmuyor size, yanlış mı yorum yapıyorum?
    Bende bilmiyorum belki bilen arkadaşlar yardımcı olabilir.
    Haydaaa 🤣🤣 birbirimizi izleriz artık.
  • Benim robotta gelsin de , bu cin numarası ile girme zorunluluğu konusuna bir el atacağım. Bana ait olan bir cihaza başka bir telefon numarası ile kayıt olmak mantıklı bir durum değil.
  • Atif Zafrak kullanıcısına yanıt

Ürün Çin iç piyasası için olan model diye biliyorum. Ecovacs a toplu mail atsak bir faydası olur mu acaba?

• KskFaruk kullanıcısına yanıt
    Evet Çin iç piyasası icin fakat illa ki Çin telefon numarası ile kayıt olma zorunluluğu olmamalı. Suan elimde cihaz olmadığı icin farklı seyler deneme şansım olmuyor. Ecovacs a mail atılabilir bence.

Cep telefonu numarası yerine örnek veriyorum Çin mail adresi ile kayıt olunabilir.

Sonuçta ben Çin ziyaretim dönüşünde bu robotu alıyor olabilirim.

Hocam ben bu kameraların kesinlikle erişilebilir olduğunu düşündüğümden kamerasız modeli aldım. Eski Bosch beyaz eşya bayisiyim. Kameralı buzdolabı modellerinde servis kontrol amaçlı erişim hakkına sahipti. Bence bu kabul edilemez. Cihazın üstünde buna izin veren mekanik bir tuş falan olmalı. Aksi halde kesinlikle kötü niyete açık bir sistem bu ev aleti kameraları.

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.