Şimdi Ara

eBay Kullanım Rehberi,Öneriler (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
3
Favori
15.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ebay dan ürün alırken gümrükten geçip geçmeyeceğini nasıl öğrenebiliriz.?

Yada gümrükten hangi ürünlerin geçip geçmeyeceğini nerden öğrenebiliriz?

Günrükten geçmezse verdiğimiz para boşa gidermi?
  • Şimdi bu ebay açık arttırma sitesi değil mi?Yani herhangi bir kullanıcı bir ürünü satmaya çalışıyor.Atıyorum bir xbox oyunu alacağım ödedim parasını bana geldi,diyelim ki cd çizik çıktı çalışmadı.Bu durumda mağdur olmaz mıyız?Ben normalde shoptodan alıyorum.Fable 2 alacağım mesela shoptonun stoklarında kalmamış.Ebay a baktım hem ucuz hem de bir sürü varSorumu cevaplarsanız sevinirim ona göre alışveriş yapacağım da.Şimdiden teşekkürler.
  • @serhatlı

Gümrük kanunları var arkadaşım mesela 150£ nun üzerinde herhangi bir ürün getirsen bu gümrüğe takılır ve vergi ödemek zorunda kalırsın ve yasak ürünler listesi de var bunlardan ise ne getirirsen getirt ürün gümrüğe takılıp geri gider..

Örn: Telefon

Ve gümrüğe takılma sebeplerinden biri de ürünün ağırlığı ürünün paketi ve ağırlığı çok önemli bu konuyu da araştırmanı öneririm...ürün eğer gümrüğe takılırsa sana zaten bir bilgi gönderecekler orada da sana ürününü gelip alman gerektiği aksi takdirde 7 gün içinde geri gideceği yazıyor olacak....

@moraldecay

ebaydan ürün alırken satıcının yorumlarına ve Top-Rated Seller olmasına dikkat edin gerisi artık ikiniz arasındaki konuşmaya kalış...biraz güven meselesi ama ben sorun çıkacağını sanmıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiréLord -- 20 Mayıs 2011; 12:58:55 >

• Adama güveniriz o sorun değil de şimdi satıcıyla ne hakkında konuşuyoruz mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: moraldecay

Adama güveniriz o sorun değil de şimdi satıcıyla ne hakkında konuşuyoruz mesela?

Aldığın ürün hakkında konuş, direk sorabilirsin hatta birazda tehdit eder gibi bile konuş cd çizik çıkarsa direk geri gönderirim vs...ve hiç bir sorun olmayacağına dair garanti iste hatta msn adresini alıp sana göndereceği cd nin orjinal fotoğraflarını bile isteyebilirsin...sonuçta ürün alıyorsun
  • Hort başarılı.
  • Şimdi bir fiyat veriyoruz mesela başka bir kullanıcı daha fazla fiyat verirse alamıyor muyuz?O zaman ürünler ucuz gibi görülüyor da fiyatları artar eğer o ürünü almak isteyen kişi sayısı çoksa öyle değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FiréLord

@serhatlı

Gümrük kanunları var arkadaşım mesela 150£ nun üzerinde herhangi bir ürün getirsen bu gümrüğe takılır ve vergi ödemek zorunda kalırsın ve yasak ürünler listesi de var bunlardan ise ne getirirsen getirt ürün gümrüğe takılıp geri gider..

Örn: Telefon

Ve gümrüğe takılma sebeplerinden biri de ürünün ağırlığı ürünün paketi ve ağırlığı çok önemli bu konuyu da araştırmanı öneririm...ürün eğer gümrüğe takılırsa sana zaten bir bilgi gönderecekler orada da sana ürününü gelip alman gerektiği aksi takdirde 7 gün içinde geri gideceği yazıyor olacak....

Güzel açıklamışsın teşekkürler. Nette araştırdım ama net bilgi bulamadım.
    Gümrükten geçemeyecek ürünler veya kriterler listesini verebilirmisiniz?

• Aldıgımız ürünü yollamazsa ne oluyo ebayda ?
  • 15.88$ ım uçtu şimdilik. babylon marifetiyle derdimi ingilizceye çevirip. adama mail attım.

Satın aldığım SDHC kart birde baktım satın aldıklarım listesinde yok olmuş.
    ebayı karıştır karıştır gittigidiyordaki gibi yardım bölümünde yeni bir case açıp
    bu ürün nerde gibisinden yardım istedim. birkaç saat sonra ebayın cevabı adama
    durumu izah etmesini istedik 1 hafta süre verdik cevaplaması için gibi bir cevap eklenmiş
    açtığım konuya. bir hafta bekleyecem artık. adamın 600 küsür satışından % 100 olumlu yorumlar vardı.

sizce nolur. param iade edilirmi?

Bu arada başka satıcılardan satın aldığım2 tane ürün aynı gün kargolandı bekliyorum.
  • @MODERNWAR 2

Yurt dışı alışverişlerinizi Paypal ile yapmaya özen gösterin...Paypaldan herhangi birsorunla karşılaştığınızda paranızı geri isteyebilirsiniz. dispute açarak engeç 45 gün içinde paranız hesabınıza eksiksiz olarak yatacaktır....

Paranızıda en kolay almanın yolu ürünün elinize ulaşmadığını bildirmeniz bu yeterlidir.

@serhatlı

Alış verişi Paypal ile yaptıysanız oradan da para iadesi isteyebilirsiniz....yapmadıysanız ebaydan işlemleri takip edin paranız geri hesabınıza yatar...
  • Vay be nereden nereye. 2009 senesinde neler konuşmuşuz bu konu altında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FiréLord

@serhatlı

Alış verişi Paypal ile yaptıysanız oradan da para iadesi isteyebilirsiniz....yapmadıysanız ebaydan işlemleri takip edin paranız geri hesabınıza yatar...

paypaldan yaptım. paypal hesabıma girdim. parasını ödediğim ürünün işlem kodunu girip itiraz açacaktım. paypal, ebaydan sorun açılmış bu konu hakkında oradan takip edin gibi bir uyarı yazısı gösterdi. Bu durumda ebayla paypal ortak hareket ediyor heralde. Para iadesi olur yani bu durumda diyorsunuz.
  • arkadaşlar 184£ gümrükten geçermi? yada 260$ kargo hariç.
    ocz SSD disk alacam.
  • merhaba arkadaşlar ebay ile ilgili araştırma yapıyordum nette ve bu başlığa rastladım ebay daki netbook, notebook ve 64-128gb flash belleklere baktım fiyatları ortalama 200$ üstünde bu ürünler gümrükte takılır mı takılırsa ne yapmak lazım bilgi verebilir misiniz ?
    Teşekkürler.
  • herhangi bir fikri olan var mı arkadaşlar?
  • arkadaşlar bir fikri olan var mı,

teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeCRoMeNCeR

merhaba arkadaşlar ebay ile ilgili araştırma yapıyordum nette ve bu başlığa rastladım ebay daki netbook, notebook ve 64-128gb flash belleklere baktım fiyatları ortalama 200$ üstünde bu ürünler gümrükte takılır mı takılırsa ne yapmak lazım bilgi verebilir misiniz ?
    Teşekkürler.

150 € üstündeki ürün takılır gümrüğe ancak burası Türkiye. Aldığımız 50 dolarlık formanın bile takıldığı olur. Ama şu ana kadar birçok yurtdışı alışverişi yaptım oyun alımında takılanı görmedim. 150 € altında taibki.
  • arkadaşlarwww.ebates.com dan ebay.com a yönlendirmeli giriş yaparak indirim kazanabiliyoruz.peki ebay.co.uk tan indirim almamız için ne yapmamız gerekli.illa ebates.com olmayadabilir.başka site varsa bildiğiniz onu da söyleyebilirsiniz.
  • Ya arkadaşlar bir şey soracağım, ben bakınırken 1,2 ürün attım sepete ama onları almayacağım sepetten çıkarmayı da bulamıyorum. Ebayden de uyarı mesajı geldi bu konuyla ilgili birisi yardım ederse çok makbule geçecek
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.