Şimdi Ara

eBay Kullanım Rehberi,Öneriler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
3
Favori
15.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Firat_uk

eBay'den oyun aldim.. 20 gun oldu hala gelmedi, takip numarasida yok.. puff.

Hangi ülkeden aldın? Arada PTT'ye gidip kontrol etmeni öneririm. Eğer Avupa'dan özellikle de İngiltere'den aldıysan 4-8 gün arasında elinde olur. Sanırım Amerika veya Avustralya gibi bir yerden almışsındır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Arsenic

quote:

Orjinalden alıntı: KoalaX

Hort.

Rehber için teşekkürler.

Aklıma takılan bir soru var;

Misal ebay'dan bi ürün aldık. Gümrükten de geçti diyelim. Ürün kutu tarzında bi ürün ise ürünü bize kim ulaştırıyor ? Veya ürünü belli bir yerden bizzat kendimiz gidip alabilirmiyiz ? Depo gibi bir yer vb. ?

UPS veya FED EX gibi bir kargoyla gönderilmediyse her şekilde PTT ile gelir, UPS ve FED EX çok pahalıya geliyor o sebeple çok pahalı bir ürün olmadıkça pek mantıklı seçenekler değiller. PTT ile gelen ürünü sana kargoyu getirecek PTT şubesinden bulabilirsin, eğer kargo takip numarası da varsa zaten bulmak çok kolay ama satıcının gönderimine göre genellikle olmuyor ama çokta gerekli değil yurtdışından tonla alışveriş yaptım bırak kaybolmayı gümrüğe takılan kargom bile olmadı.

Bilgi için teşekkürler.

Tekken'e gelmiyorsun küstüm sana.
  • quote:

Hort.

Rehber için teşekkürler.

Misal ebay'dan bi ürün aldık. Gümrükten de geçti diyelim. Ürün kutu tarzında bi ürün ise ürünü bize kim ulaştırıyor ? Veya ürünü belli bir yerden bizzat kendimiz gidip alabilirmiyiz ? Depo gibi bir yer vb. ?

eğer usps ile getirtirsen ptt getirir. usps amerikanın pttsidir, yani devlet kurumu
    ama ups gibi özel firmalar ile istersen hangi firma getirirse o kapına bırakır. ups,dhl gibi firmalardan istemeyin uspsden şaşmayın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12henry14 -- 10 Ocak 2009; 22:31:36 >
  • quote:

quote:

Hangi ülkeden aldın? Arada PTT'ye gidip kontrol etmeni öneririm. Eğer Avupa'dan özellikle de İngiltere'den aldıysan 4-8 gün arasında elinde olur. Sanırım Amerika veya Avustralya gibi bir yerden almışsındır.

Ingiltere'den aldim.. PTT'yede gittim kontrol ettim ama yok yok yok.. gelmiyor.. pazartesi cok umutluyum gelir insallah.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rapture

20-30 tane 48 saatlik live üyelik alacam nerden almalıyım?
    Mağaza vb yer varmı?
    Kredi kartım yok.

Neden kimse beni takmadı?
  • quote:

quote:

Mağaza vb yer varmı?
    Kredi kartım yok.

Ebay'den alabilirsin veya forumda bulursun ordan da alabilirsin ayrıca neden 20-30 tane 2 günlük alıyorsun ?

3 aylık almak daha mantıklı değil mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ScRyedd

quote:

quote:

Mağaza vb yer varmı?
    Kredi kartım yok.

Ebay'den alabilirsin veya forumda bulursun ordan da alabilirsin ayrıca neden 20-30 tane 2 günlük alıyorsun ?

Kredi kartim yok diyor eBay'den nasil alabilir?

Forumdan bulabilirsin havale ile sanirim arkadasim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Mağaza vb yer varmı?
    Kredi kartım yok.

Sorry abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScRyedd -- 11 Ocak 2009; 0:32:14 >
  • quote:

quote:

quote:

Hort.

Rehber için teşekkürler.

UPS veya FED EX gibi bir kargoyla gönderilmediyse her şekilde PTT ile gelir, UPS ve FED EX çok pahalıya geliyor o sebeple çok pahalı bir ürün olmadıkça pek mantıklı seçenekler değiller. PTT ile gelen ürünü sana kargoyu getirecek PTT şubesinden bulabilirsin, eğer kargo takip numarası da varsa zaten bulmak çok kolay ama satıcının gönderimine göre genellikle olmuyor ama çokta gerekli değil yurtdışından tonla alışveriş yaptım bırak kaybolmayı gümrüğe takılan kargom bile olmadı.

Bilgi için teşekkürler.

Tekken'e gelmiyorsun küstüm sana.

Ya hiç sorma okulda bu sene çok kasıyorlar fazla oyun oynamaya vaktim olmuyor, gidipte Fizik okursam olacağı bu , şimdi 2 hafta finallerim var sonrasında dönem arası bol bol Tekken atarız . 2 hafta sonra mesaj atarım, ben de özledim Tekken oynamayı. Bu arada bu bluetooth kulaklık olayını da hala tam çözebilmiş değilim, ses geliyormu gelmiyormu belli değil. Neyse onu da o zaman çözerim. Umarım 2 hafta sonra yoğun olmazsın.
  • Derslerini ihmal etme tabi. Tekken kaçmıyor ya.

Atarız bi ara tabi. Yoğun olmam merak etme. Yeter ki PS3'ü açmaya üşenmiyim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Mağaza vb yer varmı?
    Kredi kartım yok.

Teşekkürler

Hergün live a giremeyeceğimden 48 saatlik almayı daha mantıklı buldum.Cuma dan aktive ederim cumartesi akşamı biter
  • quote:

quote:

quote:

Ingiltere'den aldim.. PTT'yede gittim kontrol ettim ama yok yok yok.. gelmiyor.. pazartesi cok umutluyum gelir insallah.

aynı durum benim da başıma geldi.İngiltereden almıştım oyunu. 30 gün sonunda elemanla irtibata geçtim,paramı iade etti.Ben e-bay'den ürün alırken kayıtlı posta ile alıyorum artık.Göndericinin ilanında kayıtlı posta olmasa bile kendisiyle görüşerek kayıtlı posta isteyebiliyorsunuz. Hem böylece ürünün gelişi 1 haftaya geçmiyor.Aslında daha çabuk gelirde malum Türkiye burası. Geçen hafta fallout3'ü aldım,3 günde İstanbul'a geldi.Ama 4 günde İstanbuldan İzmir'e gelemedi posta.
  • Peki arkadaşlar birde şunu merak ediyorum;

Gümrükten mal geçmesi için para sınırı nedir ?

Birde misal ürün 70$ ama kargosu 50$ tutuyor. E haliyle 100$'ı geçiyor ürün + kargo parası.

Gümrükten geçer mi bu mal ? Ürün PS2 slim kutusunda gelecek.

Yardımcı olabileceklerden yardım bekliyorum.
  • Sınır 100$ değil 100€. 120$, 90€ yapıyor kargo dahil olarak, yani geçer aksilik olmazsa ama yinede herhangi bir satıcıdan alıyorsanız faturayı düşük göstertip gift işaretletin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vincee -- 12 Ocak 2009; 16:33:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: vincee

Sınır 100$ değil 100€. 120$, 90€ yapıyor kargo dahil olarak, yani geçer aksilik olmazsa ama yinede herhangi bir satıcıdan alıyorsanız faturayı düşük göstertip gift işaretletin.

Teşekkürler dostum bu bilgi için ama ben yinede riske girmeyeceğim.

Mağlum, ürün gümrümkte falan takılırsa biterim valla o yüzden bu işten vazgeçtim.
  • Üst konu olmalı.
  • arkadaşlar ebay dan alışveriş yapacağım.nereden adama pm göndereceğim,
    bana takip kodu yollacaklar mı ve kapıda ürünü tutanak yaptırıp kötü olduğunu söylersem kargocuya onlar geri götürüyor mu?ve param geri geliyor mu?
  • Sonunda yurtdışı alışverişleri konusunda oldukça kötü bir deneyim yaşadım, gümrüğe taklıma falan gibi de değil. Özellikle ebay'den alışveriş yapmak isteyip merka edenler alttaki linke baksın.

http://forum.donanimhaber.com/m_29030960/tm.htm

@ K®ATOS ekranın sağında "email this seller" veya "ask seller a question" şeklindeki ibarelerden hangisini görürsen tıkla, onlardan satıcıya mesaj gönderebilirsin. Takip kodu satıcıya bağlı, satıcıya sorman lazım. Son olarak ürünü UPS veya FED EX gibi özel şirketlerle getirtmiyorsan fazla şansını zorlama kısacası ürün sana PTT ile ulaşacaksa bırak tutanağı falan eline ürün sapasağlam ulaşırsa dahi kendini şanslı say, verdiğim linki oku ne demek istediğimi anlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arsenic -- 12 Ocak 2009; 21:00:56 >
  • Bende nette birsürü yorum okudum. Kimisinin eline 10 gün sonra geçmiş ürün kimisine 1 ay sonra kimiside havasını almış.

Sitede deli ürünler var ama bu gümrük ve PTT olayı yüzünden böylesine büyük bi kumarda oynayıp riske girmem doğrusu.

Türkiye'de de var tabi birsürü ürün ama Ebay.com'da ki gibi bol çeşit yok malesef.

Parayı başka işlerde yemek en iyisi.
  • quote:

Bende nette birsürü yorum okudum. Kimisinin eline 10 gün sonra geçmiş ürün kimisine 1 ay sonra kimiside havasını almış.

Sitede deli ürünler var ama bu gümrük ve PTT olayı yüzünden böylesine büyük bi kumarda oynayıp riske girmem doğrusu.

Türkiye'de de var tabi birsürü ürün ama Ebay.com'da ki gibi bol çeşit yok malesef.

Parayı başka işlerde yemek en iyisi.

Git paranı çatır çatır ye yoksa benim elimde boş oyun kutusuyla kaldığım gibi kalma ihtimalin de var, hem paralar havaya uçtu hem de zaten ders çalışmaktan manyaklaşmış bir haldeyken iyice sinir küpü oldum, bilsem ben de parayı keyif için yerdim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.