Şimdi Ara

E39 Soul !!!....... This is the Rhythm of The BMW E39 :)) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
516
Cevap
9
Favori
97.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben size göre oldukça yaşlı, yıllardır hayal ettiği aracı (E39 M5) almış biriyim. Ama ben bunu hafa sonu için değil her zaman iş arabam olarak kullanıyorum ve kullandığım her andan da müthiş zevk alıyorum. Çok yaktığı, vergisinin çok olduğu ve kaskosunun yüksek olması ( ki ben kasko yaptırmadım) doğrudur. Ama keyif ucuza olmuyor.
    Benim aracın birkaç resmini sizlerle paylaşmak isterim.

E39 Soul !!!....... This is the Rhythm of The BMW E39 :))

• Harika araçlar E39 lar. Ayrıca bende E34 hastalığı da var.

Bir aile dostumuzda var 90 model E34 5.20i. Bembeyaz. Araç orijinal 164 binde ve kız gibi tertemiz. (maşallah) Araç 9 yıl garajda yatmış. Kendisi Alamancıdan aldı. Ayrıca çok temiz kullanır arabasını. 2.5 yıldır onda. Araçta LPG filan yok.
  • M5.728, aracınız hayırlı uğurlu olsun. Maşallah. Çok güzel gözüküyor.

Arkadaşlar şu aracın güzelliğine bakar mısınız? Şiir gibi bir E34!...

ilanı da bu;

http://www.sahibinden.com/alpine_white_5_35_-car_zone--26WQQaXQQ15157782WQQpXQQdisplayitem

• Teşekkürler.
    Bu E34 ü de daha dün gördüm, yolda. M çizgileri dikkatimi çekmişti. Gerçekten güzel ve bakımlı bir araç.
  • e39 kasaların yerı herzaman ayrıdır bana gore tamamıyla bır efsane
  • hortlaması gerekiyor bence artık bu konunun :) nerde e39 kullanıcıları ??
  • 97 model e39 var bizde 2010 yılındayız 0km araçlarda 13 yıl önce yapılmış e39daki özellikler yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gHost.
    97 model e39 var bizde 2010 yılındayız 0km araçlarda 13 yıl önce yapılmış e39daki özellikler yok..

tv navigaston, bmw professional 7logic ses sistemi ve yeni nesil iDriveda mi war??? =))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 28 Mart 2010; 14:09:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

quote:

97 model e39 var bizde 2010 yılındayız 0km araçlarda 13 yıl önce yapılmış e39daki özellikler yok..

tv navigaston, bmw professional 7logic ses sistemi ve yeni nesil iDriveda mi war??? =))))

Tv, navigasyon ve ses sistemi kolaylıkla halledebilir.. iDrive'da için de BMW'nin eski modelleri için çalışma var.. Ghost arkadaşımız bmw, mercedes harici araçları kastetmiş bence.. Sıfır BMW alırsan opsiyonlarını belirlersin, binersin geçersin ona lafımız yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: freak_taz

Tv, navigasyon ve ses sistemi kolaylıkla halledebilir.. iDrive'da için de BMW'nin eski modelleri için çalışma var.. Ghost arkadaşımız bmw, mercedes harici araçları kastetmiş bence.. Sıfır BMW alırsan opsiyonlarını belirlersin, binersin geçersin ona lafımız yok :)

tv, navigasyon sistemi nasıl kolaylıkla halledilebilir onu merak ettim şimdi.. E39'lar için sunulan TV/nav ekranını alıp taktırtmak değil ki benim bahsettiğim.. onu yapmak taş çatlasa yarım saatlik iş.. önemli olan o ekrandan, navigasyondan ne kadar performans alacağın...

iDrive içinse kesinlikle öyle bir şey yok.. F10 kasa yeni 5 serisi için Borusan Oto'nun kokteyline davet edilmiştim geçtiğimiz haftasonu.. iDrive sistemi hakkında çok uzun sohbetler yaptık hem Borusan Oto çalışanları hem de BMW'nin Türk test pilotu Sayın Hakan Demiriz ile beraber.. eskiler için böyle bir sistem zaten yok.. olamazda.. iDrive'dan kasıt sadece ekranı kontrol ettiğin sistem değildir.. aynı zamanda bir araç sürüş sistemidir.. tıpkı Audi'nin quarttro'su, Land Rover'ın HDC sistemi gibi.. eski kasalara iDrive takılması demek aracın tüm sürüş dinamiklerini yöneten sistemlerini ve parçalarını iDrive'a bağlamak demek.. yani aracı sök tekrar topla...

kısacası bilgimiz olmadan gereksiz yorumlarda bulunmayalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 29 Mart 2010; 12:46:05 >

• en basiti 2010 model arabada arka cam otomatiği yok aynalar ısıtmalımı yok..
    o viraj kabiliyeti varmı yok...
    o konfor varmı yok..
    o sağlamlık varmı yok...
    hele o iç tasarım varmı yok..
    yol bilgisayarı bile yok...
    daha ne diyim yaaa...
    daha bir sürü şey var.
    zaten ben bmw mercedes audi marka araçları kastetmedim..
  • quote:

en basiti 2010 model arabada arka cam otomatiği yok aynalar ısıtmalımı yok..
    o viraj kabiliyeti varmı yok...
    o konfor varmı yok..
    o sağlamlık varmı yok...
    hele o iç tasarım varmı yok..
    yol bilgisayarı bile yok...
    daha ne diyim yaaa...
    daha bir sürü şey var.
    zaten ben bmw mercedes audi marka araçları kastetmedim..

Zaten o kadar param olsa 99 model 5.28 e binmem f10 5.35 siparişi veririm bi tane sırf iDriver için ;)

Touch Screen Navigation System, bazı özellikleri ;
    - tv
    - radio
    - navigasyon
    - 7” Digital Ekran 16/9
    - Çözünülürlük 800 X 480
    - usb
    - ipod
    - aux
    - bluetooth-telefon
    - dvd-vcd ve bilimum cd player
    - geri vites kamerası
    - direksiyondan kontrol ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freak_taz -- 30 Mart 2010; 17:47:56 >

• quote:

quote:

tv, navigasyon sistemi nasıl kolaylıkla halledilebilir onu merak ettim şimdi.. E39'lar için sunulan TV/nav ekranını alıp taktırtmak değil ki benim bahsettiğim.. onu yapmak taş çatlasa yarım saatlik iş.. önemli olan o ekrandan, navigasyondan ne kadar performans alacağın...

iDrive içinse kesinlikle öyle bir şey yok.. F10 kasa yeni 5 serisi için Borusan Oto'nun kokteyline davet edilmiştim geçtiğimiz haftasonu.. iDrive sistemi hakkında çok uzun sohbetler yaptık hem Borusan Oto çalışanları hem de BMW'nin Türk test pilotu Sayın Hakan Demiriz ile beraber.. eskiler için böyle bir sistem zaten yok.. olamazda.. iDrive'dan kasıt sadece ekranı kontrol ettiğin sistem değildir.. aynı zamanda bir araç sürüş sistemidir.. tıpkı Audi'nin quarttro'su, Land Rover'ın HDC sistemi gibi.. eski kasalara iDrive takılması demek aracın tüm sürüş dinamiklerini yöneten sistemlerini ve parçalarını iDrive'a bağlamak demek.. yani aracı sök tekrar topla...

idrive sürüş ile bağlantılı olduğuna emin misiniz?
    bmw nin kullandığı yuvarlak çevrilebilir buton ve navi özelliklerinin birleşimi olarak i drive deniyor diye biliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

idrive sürüş ile bağlantılı olduğuna emin misiniz?
    bmw nin kullandığı yuvarlak çevrilebilir buton ve navi özelliklerinin birleşimi olarak i drive deniyor diye biliyorum...

iDrive tabiiki sürüş ile bağlantılı bir sistem.. BMW'nin standart otomobillerinde iDrive, ciplerinde xDrive adında geliyor biliryorsunuz..

en basit örneği iDrive'ın adaptif sürüş özelliği olan otomobilin amortisör sertliğini ayarlamak (yeni 5, 7 ve X5 M - X6 M serilerinde) içinde .. evet eskiden sadece dediğiniz gibiydi ancak yeni kasalarda artık bu tip özellikleri de ön plana çıkmaya başladı..

ayrıca BMW 'nin X serilerindeki xDrive sürekli 4 çeker sistemine verilen ad aynı zamanda.. ingilizceniz varsa seyretmenizi ve dinlemenizi tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 30 Mart 2010; 13:37:13 >

• Xdrive sadece ciplerde değil otomobillerde de verilen isim sürekli 4 tekerden çekiş olarak...

İdrive bmw nin büyük yuvarlak çevirmeli ve basmalı sisteme verdiği isim....bahsettiğiniz özellikler İ drive sistemi olsa bile opsiyon ile gelebiliyor...
    e60 larda i drive var ancak sürüş dinamiği konusunda hiçbir etkisi olmayan modeller var ..
    bakın bmw resmi sitelerinde i drive başlığı altında ne yazıyor ve çıkan resim hangisi ....

iDrive.
    Right to continue, left for back and press to select: you've now learned how to operate the new iDrive which gives you full control over all of the BMW 5 Series Saloon's functions from the navigation system to the integrated user guide.
    You can access the most important functions, such as the navigation system, telephone and music system, directly using the shortcut buttons. Favourite keys are also available for you to save settings such as radio stations, destinations and telephone numbers. The standard 7" Control Display displays all the information you need clearly and in high-quality colour. With the navigation system Professional, the display increases to 10.2". You can use the "Back" key at any time to retrace your steps.

İ drive konfor özellikleri arasında başlık olarak yer alıyorken bahsettiğiniz sistem sürüş dinamikleri içinde Driving Dynamic Control. ismiyle yer alıyor..

Ancak sizinde belirttiğiniz gibi M serileri yada donanım olarak aşmış modellerde İ drive sistemi kullanılarak Driving Dynamic Control sistemlerinin veya aracın güç seçeneklerine ulaşabiliyorsunuz. Fakat bu İ drive genişletilmesiyle olan bir şey. Atıyorum Klima sıcaklığını da buradan seçebiliyorsunuz mesela ..

İdrive eğlence, navigasyon, araç bilgileri, arıza bakım bilgileri v.s.nin kolay kullanımı amacıyla sürekli genişleyerek ilerleyen bir sistem. Son zamanlardaki Sürüşe etki edebilen bazı ayarlar ile İdrive sistemi sürüşe etki ediyor diyemeyiz bence....

Ama E39 a İdrive yapmak da biraz hayalcilik olur. Aracın neredeyse bütün sistemine buradan ulaşılabiliryor follow me home kaç saniye yanacak onu bile seçebiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Xdrive sadece ciplerde değil otomobillerde de verilen isim sürekli 4 tekerden çekiş olarak...

İdrive bmw nin büyük yuvarlak çevirmeli ve basmalı sisteme verdiği isim....bahsettiğiniz özellikler İ drive sistemi olsa bile opsiyon ile gelebiliyor...
    e60 larda i drive var ancak sürüş dinamiği konusunda hiçbir etkisi olmayan modeller var ..
    bakın bmw resmi sitelerinde i drive başlığı altında ne yazıyor ve çıkan resim hangisi ....

iDrive.
    Right to continue, left for back and press to select: you've now learned how to operate the new iDrive which gives you full control over all of the BMW 5 Series Saloon's functions from the navigation system to the integrated user guide.
    You can access the most important functions, such as the navigation system, telephone and music system, directly using the shortcut buttons. Favourite keys are also available for you to save settings such as radio stations, destinations and telephone numbers. The standard 7" Control Display displays all the information you need clearly and in high-quality colour. With the navigation system Professional, the display increases to 10.2". You can use the "Back" key at any time to retrace your steps.

İ drive konfor özellikleri arasında başlık olarak yer alıyorken bahsettiğiniz sistem sürüş dinamikleri içinde Driving Dynamic Control. ismiyle yer alıyor..

Ancak sizinde belirttiğiniz gibi M serileri yada donanım olarak aşmış modellerde İ drive sistemi kullanılarak Driving Dynamic Control sistemlerinin veya aracın güç seçeneklerine ulaşabiliyorsunuz. Fakat bu İ drive genişletilmesiyle olan bir şey. Atıyorum Klima sıcaklığını da buradan seçebiliyorsunuz mesela ..

İdrive eğlence, navigasyon, araç bilgileri, arıza bakım bilgileri v.s.nin kolay kullanımı amacıyla sürekli genişleyerek ilerleyen bir sistem. Son zamanlardaki Sürüşe etki edebilen bazı ayarlar ile İdrive sistemi sürüşe etki ediyor diyemeyiz bence....

Ama E39 a İdrive yapmak da biraz hayalcilik olur. Aracın neredeyse bütün sistemine buradan ulaşılabiliryor follow me home kaç saniye yanacak onu bile seçebiliyorsunuz.

Mükemmelsin üstat, senin sayende bir şey daha öğrendim... ;)

• quote:

quote:

Audi nin quatrosu akıllı 4 tekerden çekiş sistemi olarak adlandırılıyor.. Değişken oranda tekerleklere güç dağıtabilen bir sistem. Aşmış bir diferansiyel yapısı olduğunu okumuştum. Bmw de bu sisteme rakip olarak X yeni modellerde daha da aşmış özellikleriyle X drive olarak satın alınıyor. Bahsettiğiniz quatronun karşılığı i drive kesinlikle değil x drive dır. .

• quote:

Borusan'a seni yollayalım, sen bir seminer ver onlara whisper911 ;)
  • Bir yanlış anlaşılma olmuş herhalde
    Ancak servisteki arkadaşlar malesef bilgisiz olabiliyor sadece bmw değil bir çok markada servisteki beyaz gömleklileri kitlediğim olmuştur.. Ben öyle bir pozisyonda çalışsam arabayla yatar arabayla kalkarım hele ki bayan arkadaşlar çok daha beter oluyorlar

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.