Şimdi Ara

E ticaret vergisi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çalışma sosyal güvenlik bakanlığı ve ticaret gümrük bakanlığı; Rekabet kurumunun isteği üzerine ticaret ve mağazadan satış yapan firmalar arasında ki rekabet koşullarını araştırdı. Araştırma bin kişilik bir ekip tarafından 81 ilde yapıldı. Yapılan araştırma neticesinde çok çarpıcı sonuçlara ulaşılırken rekabeti dengelemek amacıyla e ticaret vergisinin gündeme geleceği ve %3 oranında vergi uygulanacağı düşünülüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tabi tabi. Kesin rekabeti dengelemek içindir o.

• amaç rekabeti dengelemekse e-ticaret dışındakilere %3 indirim getirsinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

amaç rekabeti dengelemekse e-ticaret dışındakilere %3 indirim getirsinler.

neredeyse sifon çekmeye vergi alacakken devlet indirimmi dedin sen..
    duymasınlar sakın :)
  • e-ticaret te ne gibi haksız rekabet varki? Adamlar dijital mecralara bir sürü para akıtıyorlar. Oysa Arçelik bayisi açıyor dükkanını akşama kadar oturuyor. %20-30 marj ile satışını yapıyor. marka dükkana kira desteği de veriyor. ohhh kebap
  • e ticaret siteleri lojistik sektörüne de acayip katkı sağlıyor hiç işin bu tarafını düşünmüyor mu bu hükümet.
    mesela hepsiburada dan 1 ürün aldım %18 kdv vergisi ödüyorum ayrıca bir de 5,99tl de kargo ücreti ödüyorum.
    yani hem devlet kazanıyor,hem hepsibura.com kazanıyor hem kargo şirketi kazanıyor.
  • devletin parasi bitmis, ekonomi cokuyor diyoruz inanmiyorsunuz

ekonomisi guclu olan devlette bu kadar vergi bulunmaz. vatandas bu kadar soyulmaz.
  • Başladılar vergilerle şirketlerin vampir gibi kanını emmeye.Vergiler neyinize yetmiyor?

• Devlet iyice suyunu çıkardı , sen doğuda elektrik parası vergi alma zaten kayıtiçi (kredi kartı) olduğundan deli gibi vergi ödeyen e-ticaret sitelerinin tepesine çullan.
    Asıl o oturduğu yerden satış yapan adamlar vergi kaçırıyorlar onlarla uğraşsana olmaz.
  • Yeter arkadaş.
  • Valla padişah köprü hikayesine doğru gidiyor ülke
  • Gelsin zamcıklar...

• 3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F97E00D06 -- 4 Ağustos 2018; 11:13:50 >
  • arkadaş her halta vergi mi koyulur ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

e ticaret siteleri lojistik sektörüne de acayip katkı sağlıyor hiç işin bu tarafını düşünmüyor mu bu hükümet.
    mesela hepsiburada dan 1 ürün aldım %18 kdv vergisi ödüyorum ayrıca bir de 5,99tl de kargo ücreti ödüyorum.
    yani hem devlet kazanıyor,hem hepsibura.com kazanıyor hem kargo şirketi kazanıyor.

Lojistik mezunu olarak kesinlikle katılıyorum. E-ticaret ile lojistik şu an ekmek arası köfte ilişkisi gibi. E-ticaret hakkında devletin yapacağı her hatalı adım lojistik sektörünü de vuracaktır. Bugün Yurt içi Kargo gibi firmalar ayakta kalıyorsa emin olun Hepsiburada gibi siteler sayesindedir.

E-ticaret sayesinde ürünlerin daha ucuza satılabiliyor oluşunu da baltalarlarsa hiçbir anlamı kalmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.