Şimdi Ara

E-ticaret Sitelerinin ve Bankaların Kredi Kartı Açıkları [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
14
Favori
7.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yok birşey alamadılar mail order kapalı olduğu için kartı iptal ettirdim sağolun bilgilendirme için.Artık güvenilir yerlerdende alış veriş yapmaya korkar oldum bu nasıl iş anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c_._s -- 1 Eylül 2016; 15:23:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LinSoft L kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: c_._s

yok birşey alamadılar mail order kapalı olduğu için kartı iptal ettirdim sağolun bilgilendirme için.Artık güvenilir yerlerdende alış veriş yapmaya korkar oldum bu nasıl iş anlamadım.

Güvenir yerde olsa siteleri hacklenebiliyorsa ve site veri tabanında kart bilgileri tutuluyorsa o zaman bu tip sorunlar yaşanıyor. Bazı siteler ise sanal pos girişlerinde bilgileri kayıt altına aldırmazlar ve site hiçbir şekilde kart bilgilerini görmez buna örnek Hepsi Burada verilebilir. Bu tip sitelerde benzer sorunlar yaşamazsınız ancak Teknosa sipariş verilen kart bilgisini sistemlerinde tuttuğu için o bilgiler çalınınca bu sorunlar ortaya çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolkien

Teşekkürler

Rica ederim. Öneriniz olursa veya başka arkadaşlarında önerileri olursa ilk mesajı yine düzenleyebilirim.
  • Benim kartımla alışveriş yapılan siteler:

Neiman Marcus
    AMC THEATRES ONLINE
    Facebook
    Steamgames
    Netflix

Attığım mail üzerine Facebook ilk iadeyi yapan site oldu. Diğerleri maillerime ya dönüş yapmadı ya da geçiştirdiler. Daha sonra müşteri hizmetleri ile tekrar tekrar yaptığım telefon görüşmeleri neticesinde AMC THEATRES ONLINE da iadeyi gerçekleştirdi. Asıl büyük alışverişin yapıldığı Neiman Marcus da bugün böyle bir işlemin varlığını kabul etti ve işlem kaydını başlattı. Steam'den ise halen yanıt bekliyorum muhtemelen onlar fazla uğraştırmayıp iade yapacaklar. Netflix 2 dolarlık bir harcama, onu da banka halletsin artık.

Umarım Neiman Marcus iptali gerçekleştirir.

• Benim karttan
    LIQUIDSKY SOFTW
    ZIZIGO
    MORHIPO
    STEAMGAMES
    HEPSIBURADA
    RIOTGAME LOL
    GRANT INDUSTRIE
    buralardan alış veriş yapılmaya çalışılmış.

Bankayı aradım ve durumu kabaca anlattım, kart numaramın değiştirilmesini istedim, numarayı değiştirdiler kartta 10 gün sonra gelir dediler, başka yapmam gereken birşey var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: bluedrk

Benim kartımla alışveriş yapılan siteler:

Neiman Marcus
    AMC THEATRES ONLINE
    Facebook
    Steamgames
    Netflix

Attığım mail üzerine Facebook ilk iadeyi yapan site oldu. Diğerleri maillerime ya dönüş yapmadı ya da geçiştirdiler. Daha sonra müşteri hizmetleri ile tekrar tekrar yaptığım telefon görüşmeleri neticesinde AMC THEATRES ONLINE da iadeyi gerçekleştirdi. Asıl büyük alışverişin yapıldığı Neiman Marcus da bugün böyle bir işlemin varlığını kabul etti ve işlem kaydını başlattı. Steam'den ise halen yanıt bekliyorum muhtemelen onlar fazla uğraştırmayıp iade yapacaklar. Netflix 2 dolarlık bir harcama, onu da banka halletsin artık.

Umarım Neiman Marcus iptali gerçekleştirir.

@bluedrk, geçmiş olsun. İlk mesaja paylaşımlarınızı ekledim aynı zamanda kart bilgisi çalınıp çekim yapılan üye listesine de ekledim. İnşallah iadeleriniz yapılır ve fazla uğraşmazsınız.

quote:

Orijinalden alıntı: c_._s

Benim karttan
    LIQUIDSKY SOFTW
    ZIZIGO
    MORHIPO
    STEAMGAMES
    HEPSIBURADA
    RIOTGAME LOL
    GRANT INDUSTRIE
    buralardan alış veriş yapılmaya çalışılmış.

@c_._s, size de geçmiş olsun. İlk mesaja sizinde paylaşımlarınızı ekledim ve kart bilgisi çalınıp çekim yapılan üye kaydına da ekledim. İnşallah sizinde iadeleriniz sorunsuz şekilde yapılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: barracudaaa

Bankayı aradım ve durumu kabaca anlattım, kart numaramın değiştirilmesini istedim, numarayı değiştirdiler kartta 10 gün sonra gelir dediler, başka yapmam gereken birşey var mı?

İyi yapmışsınız kart numarasının değişmesi en iyisi. Sizde de Teknosa'da çekim denemesi oldu mu yoksa güvenlik nedeniyle mi bu işlemi uyguladınız? Kart bilgisi değiştikten sonra ve çekim yoksa yapmanız gereken başka bir işlem bulunmuyor.
  • İlk mesaja bir bölüm daha ekledim. Kesin işlem yapılan ve bunu forumda açık şekilde beyan eden üye sayısı şimdilik 16 kişi ama gerçek sayı çok daha fazla. Bana PM ve mail yoluyla ulaşıp bilgi veren arkadaşlarında konuya ekleme yapmasını rica ediyorum.

Eklediğim bölüm;

quote:

Kart Bilgisi Çalınan ve Çalınan Kredi Kartı Bilgisi İle Alışveriş Yapılan / Yapılmaya Çalışılan Üyeler

Bu liste üyelerin forumdaki beyanları doğrultusunda hazırlanmıştır.

1- LinSoft
    2- Jeasme
    3- halfur
    4- o-raiser
    5- Core2han
    6- Helcaraxe
    7- SERKAN-RDB
    8- moustapha129
    9- dandini
    10- draco1987
    11- ceyne
    12- DENIZCISERKAN
    13- The_Insider
    14- bluedrk
    15- theshiver
    16- c_._s
  • Benimde 21 Ağustos tarihinde İstanbula hiç gitmediğim halde İstinye Modada gıda alışveriş i yapılmış 14,50 TL.temmuz ayında harcama yapmıştım teknosadan.ne yapmalıyım banada yardımcı olurmısınuz şu an kartımda 20 tl limit var kafam rahat o bakımdan. İnternetten baktım bu yer restoran tarzı internet üzerinden sipariş olsa mesajda gelmesi lazım fakat gelmedi kartı kopyalayıp pos tan geçmiş olabilir leri?

• o.madanoglu kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Sizin durum daha kötü, kart bilgileriniz ile fiziksel bir kart oluşturulmuş olabilir bu sebeple en kısa sürede bankanız ile iletişim kurmanız gerekiyor. Size ait olmayan işlemler için harcama itiraz formunu doldurup gönderirseniz paranızı 180 gün içinde geri alabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LinSoft

quote:

İyi yapmışsınız kart numarasının değişmesi en iyisi. Sizde de Teknosa'da çekim denemesi oldu mu yoksa güvenlik nedeniyle mi bu işlemi uyguladınız? Kart bilgisi değiştikten sonra ve çekim yoksa yapmanız gereken başka bir işlem bulunmuyor.

Bende herhangi bir deneme olmadı sadece güvenlik önlemi almak istedim, yakın zamanda teknosa.comdan alışverişim oldu çünkü. Kartın limiti çok yüksek bir sıkıntı olursa telafisi olmaz batarım. Ara ara yurtdışından alışverişlerim oluyor, yurtdışından işlem yapmakta zorlanmazlar yani, kartını kullandığım banka normal görür anında onay verirdi. Konuyu açan, bilgilendiren herkese çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Teşekkür ederim hocam sosyal mercada ve bankalara durumu anlatırken Teknosadan dolayı olabileceğini söylersek teknosada dahil herkes önlemini alır bence.
  • Ben dün teknosada söyledim Haberleri olmadığını söyledi. Dedim nasıl olur. Böyle giderse satışlarınız düşer falan dedim. Adam hiç beni kaale almadı. hatta satışlarının bayağı iyi gittiğini söyledi
  • quote:

Bende herhangi bir deneme olmadı sadece güvenlik önlemi almak istedim, yakın zamanda teknosa.comdan alışverişim oldu çünkü. Kartın limiti çok yüksek bir sıkıntı olursa telafisi olmaz batarım. Ara ara yurtdışından alışverişlerim oluyor, yurtdışından işlem yapmakta zorlanmazlar yani, kartını kullandığım banka normal görür anında onay verirdi. Konuyu açan, bilgilendiren herkese çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Rica ederim, Allah sizden de razı olsun.

Bende sık yurt dışı alışverişi yaptığım için oldukça çekiniyorum ama hep sanal kart kullandığım için birazda olsa güvendeyim. Bankalar pek olayın üstüne gitmediği için kendi önlemimizi almamız gerekiyor. Kayıt dışı yaptığım birkaç görüşmede sorunun kaynağı TeknoSA olmasaydı işlerin farklı yürüyeceğini ve bilgileri çaldıran firmanın ödeyeceği tazminatlar sebebiyle ayakta kalamayacağını söylediler ama şu durumda buradaki 20-30 kişi değil belki milyon kişi sorunu paylaşsa da bir şey yapılmayacak, sadece harcama itirazı başvurusu yapanların paraları iade edilecek. Bu sebeple bilinçli kullanıcıların bundan sonra Teknosa alışverişini BKM Express ile veya havale ile yapmasında fayda görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: o.madanoglu

Teşekkür ederim hocam sosyal mercada ve bankalara durumu anlatırken Teknosadan dolayı olabileceğini söylersek teknosada dahil herkes önlemini alır bence.

Rica ederim. Ben hem Teknosa hemde bankalara elimden geldiğince izah etmeye çalıştım, bankalar gerekli incelemenin yapılacağını söylüyor ancak Teknosa sorunun kendinden kaynaklandığını doğal olarak kabul etmiyor. Bazı yetkililer ve mağaza sorumluları araştırılacağını söylüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2000watts

Ben dün teknosada söyledim Haberleri olmadığını söyledi. Dedim nasıl olur. Böyle giderse satışlarınız düşer falan dedim. Adam hiç beni kaale almadı. hatta satışlarının bayağı iyi gittiğini söyledi
    quote:

Orijinalden alinti: 2000watts

Ben dün teknosada söyledim Haberleri olmadigini söyledi. Dedim nasil olur. Böyle giderse satislariniz düser falan dedim. Adam hiç beni kaale almadi. hatta satislarinin bayagi iyi gittigini söyledi

Satışları baya iyidir normal indirim yaptılar ve konudan haberdar olmadıklarını söylemeleri de gayet doğal çünkü on binlerce kullanıcıyı karşılarına almak istemiyorlar. Bu konununda açılış amacı Teknosa'yı yermek değil sorunun kaynağının tespit edilmesini sağlamak ve Teknosa'nın sorunu düzeltip başka mağduriyetlere engel olmasına vesile olmak. Ancak Teknosa'dan hiçbir yetkili resmi bir açıklama yapmıyor ve siteye açıklama koymuyor. Aynı şekilde Donanım Haber'e reklam verdikleri için muhtemelen burada kurumsal üyelikleri var ancak onlarda gelip forumda açıklama yapmıyor. Kısaca pek oralı değiller, bu sebeple bizim kendi başımızın çaresine bakıp önlemlerimizi almamız gerekiyor.

• Mağdurlar listesine benide ekleyin. kartımdan 71 liralık yurtdışı restorant alışverişi yapıldı
  • Arkadaşlar bugün itibari ile teknosa.comdan bonus ile yapmış olduğum ilk alışverişin sonrasında yurtdışı 5.70 USD BELVEDEREINN diye bir şüpheli işlem yapıldı hocam indirimli ürün derken kart bilgileriniz çalınıyor .Dikkat edelim...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.