Şimdi Ara

E-ticaret Sitelerinin ve Bankaların Kredi Kartı Açıkları [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
14
Favori
7.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: befo

Teşekkür ederim. Boyle bir durumda neden cekiniyor olabilirler ki? Düşündüm bulamadim acaba atladigim bir nokta mi var? Yanlis mi yaptim yoksa paylasarak:)

Rica ederim.

Çoğu insan uğraşmak istemiyor ve bankalar dahil Teknosa'nın arkasında Sabancı Holding olduğu için işlem yapmaya pek yanaşmıyor. Ülkemizde haklı da olsalar insanlar büyük firmalarla, devletle ve bankalarla uğraşmaya korkarlar. Bu şekilde yetiştirildiğimiz için mağdur olanların büyük bir kısmı paylaşmayı tercih etmiyor ve özelden paylaşıyor.

Konuyu ispatlamakta kolay değil, hepimizin kart bilgileri Teknosa'da yaptığımız alışverişten sonra 3. şahıslar tarafından kullanıldı ancak Teknosa açıklama yapmadığı ve bankalarda üzerine gitmediği için ispatlamak zor. Ancak yasal yollara başvurmak gerekiyor ama hangi bilir kişi gidip de Teknosa sistemlerini inceleyecek ve adaletin - devletin hangi kanadı Sabancı Holding'i karşısına almak isteyecek.

• Azz önce bu mesaj geldi. Bankayı aradım.

handhelditems.com, indiegogo.com ve bir yerden daha çekim denemesi olduğu söylendi.

Kartı kapattık. Teknosadan yakında alışveriş yapmadım diye hatırlıyorum.

E-ticaret Sitelerinin ve Bankaların Kredi Kartı Açıkları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Discovery_ -- 5 Eylül 2016; 21:10:27 >
  • Kart geçen sene Mayıs ayında gelmiş, o tarihten bu yanada teknosa alış verişim olmamış fakat 27 Agustos 2015 tarihli KLIKSA.COM alışverişi var.
  • LinSoft L kullanıcısına yanıt
    bende bilgim dışında alışveriş yok ama kart bilgim dışında 30.08 de kısıtlanmış

bugün öğrenmek zorunda kaldım

banka kartı kopyalanmaya karşı güvenlik sebebiyle kısıtladığını söylüyor. niye bilgi vermediniz diyorum? sorun yaşayınca aradığınızda öğreneceksiniz gibi abuk bir savunma geliştirmişler.

bense bu durumun bir hack vakası olduğunu düşünüyorum

yapı kredi hacklendi ve bunu açıklamıyorlar. muhtemelen bayram tatilinde hiç kimse tepki veremeceği için o zaman açıklayacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Discovery_

Azz önce bu mesaj geldi. Bankayı aradım.

handhelditems.com, indiegogo.com ve bir yerden daha çekim denemesi olduğu söylendi.

Kartı kapattık. Teknosadan yakında alışveriş yapmadım diye hatırlıyorum.

E-ticaret Sitelerinin ve Bankaların Kredi Kartı Açıkları [ANA KONU]

Geçmiş olsun. Yakında olmasına gerek yok 2015 kasım ayı ve sonrasında yaptıysanız (belki öncesi de var) bu kart bilgilerinin çalınması için yeterli. Büyük ihtimalle sizinde kart bilgilerini Teknosa çaldırmıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Discovery_

Kart geçen sene Mayıs ayında gelmiş, o tarihten bu yanada teknosa alış verişim olmamış fakat 27 Agustos 2015 tarihli KLIKSA.COM alışverişi var.

Kliksa veri tabanı üyeliklerin aktarılması sebebiyle Teknosa.com'a aktarıldı. Teknosa.com outlet bölümünü de Kliksa yönetiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ioz

bende bilgim dışında alışveriş yok ama kart bilgim dışında 30.08 de kısıtlanmış

bugün öğrenmek zorunda kaldım

banka kartı kopyalanmaya karşı güvenlik sebebiyle kısıtladığını söylüyor. niye bilgi vermediniz diyorum? sorun yaşayınca aradığınızda öğreneceksiniz gibi abuk bir savunma geliştirmişler.

bense bu durumun bir hack vakası olduğunu düşünüyorum

yapı kredi hacklendi ve bunu açıklamıyorlar. muhtemelen bayram tatilinde hiç kimse tepki veremeceği için o zaman açıklayacaklar.

Geçmiş olsun. Eğer üst üste çekim denedilerse kart genelde kısıtlanıyor. Yapı kredinin hacklendiğini duymamıştım, eğer bankanın hacklenmesi sebebiyle sorun yaşadıysanız o zaman sizin durum Teknosa'dan bağımsızdır.

• LinSoft L kullanıcısına yanıt
    yok hocam üstüste deneme yok ilk deneme gerçekleşmemiş sebepsiz yere bende 1-2 gün sonra yeniden dene dedim.

bugünde girip bi bakayım dedim ne oldu sipariş yine hata görünce aradım bankayı. (sipariş 2 sinde bugün 6 sı)

sizinki ve başka kopyalama durumlarını görünce aklıma hacklenme geldi. başka pek mantıklı bir durum görmüyorum. çünkü durduk yere benim kartımın kısıtlanması mantıksız.

banka kartımı değiştirmeden kısıtlamayı kaldıramayacağını söylüyor. hatta kısıtlamayının kapsamınıda söylemiyor değişebileceği için o derece bilgi vermiyorlar.

ota boka mesaj atan banka 7 gün önce kartı kısıtlamış bilgi bile vermiyor.

bence durum bir hack vb. işlem ve en az duyuruyla kapatmaya çalışıyorlar. hsbc nin durum ortada benzer durumla karşılaşamak için bayramda yada herkesin pek hareket edemeceği yada sallamayacağı zamanda açıklama yapabilirler.

şikayet varda ve forumda mağdur kaç kişi var. hepsimi aynı atmden kart geçirdi de kopyalandı?

ben bddkya şikayyete bulundum durum şüpheli gidip denetleyin dedim bakalım ne olacak

• Tüm konuyu hızlıca okudum, acayip tırstım. Yıllardır internet üzerinden alışveriş yapıyorum, böylesini yurt içinde hiç duymamıştım. Ben de 1,5 ay önce Teknosa'dan fare almıştım banka kartı ile sanal kart kullanmadan. Hatta işlem yaparken bir kere başarısız olduğunu anımsıyorum fakat net olarak hatırlıyorum diyemem. Hemen hesabı kontrol ettim, şükür herhangi bir çekim söz konusu değil.

Takipte olacağım.
  • quote:

yok hocam üstüste deneme yok ilk deneme gerçekleşmemiş sebepsiz yere bende 1-2 gün sonra yeniden dene dedim.

bugünde girip bi bakayım dedim ne oldu sipariş yine hata görünce aradım bankayı. (sipariş 2 sinde bugün 6 sı)

sizinki ve başka kopyalama durumlarını görünce aklıma hacklenme geldi. başka pek mantıklı bir durum görmüyorum. çünkü durduk yere benim kartımın kısıtlanması mantıksız.

banka kartımı değiştirmeden kısıtlamayı kaldıramayacağını söylüyor. hatta kısıtlamayının kapsamınıda söylemiyor değişebileceği için o derece bilgi vermiyorlar.

ota boka mesaj atan banka 7 gün önce kartı kısıtlamış bilgi bile vermiyor.

bence durum bir hack vb. işlem ve en az duyuruyla kapatmaya çalışıyorlar. hsbc nin durum ortada benzer durumla karşılaşamak için bayramda yada herkesin pek hareket edemeceği yada sallamayacağı zamanda açıklama yapabilirler.

şikayet varda ve forumda mağdur kaç kişi var. hepsimi aynı atmden kart geçirdi de kopyalandı?

ben bddkya şikayyete bulundum durum şüpheli gidip denetleyin dedim bakalım ne olacak

Geçmiş olsun. En mantıklısı kartı değiştirmek, bir kere o kart bilgisi ele geçtiyse artık iflah olmaz. HSBC'ye ne oldu acaba o konuda benim bilgim yok. HSBC Türkiye satıldı diye biliyorum, geçmişte kurumsal olarak HSBC ile çalışıyorduk ve birçok özel bilgimiz bankada mevcuttu.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkewCurrent

Tüm konuyu hızlıca okudum, acayip tırstım. Yıllardır internet üzerinden alışveriş yapıyorum, böylesini yurt içinde hiç duymamıştım. Ben de 1,5 ay önce Teknosa'dan fare almıştım banka kartı ile sanal kart kullanmadan. Hatta işlem yaparken bir kere başarısız olduğunu anımsıyorum fakat net olarak hatırlıyorum diyemem. Hemen hesabı kontrol ettim, şükür herhangi bir çekim söz konusu değil.

Takipte olacağım.

Bende yıllardır alışveriş yaparım ilk defa böyle bir şeye denk geldim. Teknosa'nın binde biri olamayacak bir e-ticaret sitesi yönettim hack denemeleri de oldu ama onu bile hackleyemediler.

Eğer işlem başarısız olduysa %90 sizinde kart bilginiz çalındı. Çünkü burada sorun yaşayanların büyük kısmında işlem başarısız oldu hatası alınmıştı, o işlem başarısız oldu kısmında sanırım kart bilgisi başkalarına gidiyordu. Teknosa'nın sanal poslarının hata verdiği dönemde bu sorun yaşandı, şu an bir sıkıntı yok ve yeni üye olup alışveriş yapanlarda da bildiğimiz kadarıyla bir sorun bulunmuyır.

Ayrıca çekim denemesi olmuş olabilir. Bu olay başka forumlarda da konuşuluyor ve bazı bankaların yurt dışı çekim denemelerini müşteriye yansıtmadığı ve haber vermediği yazılım çiziliyor. Sizin hesabınızdan da çekim denemesi olmuş olabilir ancak banka haber vermeden iptal etmiş olabilir. Diğer bir durumda kart bilginiz ele geçmiş ama daha çekim sırası gelmemiş olabilir. Olay anlaşılmasın diye herkesten ayrı zamanlarda 3 - 10 dolar arası ufak tutarlar çekmeye çalışıyorlar.

Ben olsaydım banka kartımı değiştirirdim, değiştirmek zaten ücretsiz ve telefon açınca yenisini gönderiyorlar, yenisi gelene kadar da eskisi kapanmıyor. Kartım eskidi bu sebeple yenisini rica ediyorum diyin gönderirler.

Geçmiş olsun.

• hsbcde de kartlar hacklendi geçen senelerde satılma olacaktı sonra vazgeçildi. şimdi yeniden başladılar kampanya vs.

ama bugün kart bilgilerim 3. şahısların eline geçmiş bunu yapı kredi arayıp söyleyebildi dünkü taleplerime istinaden.

benim kartımın başkalarının eline geçtiğini bilecek kadar bilgi sahibiler ama açıklama yapacak kadar bilgi sahibi değiller.

twitterden ntv vs bbc türkçeye yazdım araştırın diye dediğim gibi bu kadar gizlemeleri hiç mantıklı değil

koku var ama nereden belli değil ama o da ortaya çıkacak
  • quote:

hsbcde de kartlar hacklendi geçen senelerde satılma olacaktı sonra vazgeçildi. şimdi yeniden başladılar kampanya vs.

ama bugün kart bilgilerim 3. şahısların eline geçmiş bunu yapı kredi arayıp söyleyebildi dünkü taleplerime istinaden.

benim kartımın başkalarının eline geçtiğini bilecek kadar bilgi sahibiler ama açıklama yapacak kadar bilgi sahibi değiller.

twitterden ntv vs bbc türkçeye yazdım araştırın diye dediğim gibi bu kadar gizlemeleri hiç mantıklı değil

koku var ama nereden belli değil ama o da ortaya çıkacak

HSBC bu işlem ücretleri ve bu şubeler ile Türkiye'de ayakta kalamaz, satıp kurtuluyordu demek o da gerçekleşmedi.

Bizim durumun kaynağı belli Teknosa, bakalım sizin durumun kaynağı ne çıkacak. İnşallah düzgün bir açıklama alabilirsiniz, yapı kredi gibi bir banka hacklenebiliyorsa o zaman hiç bir banka müşterisi güvende değil.

• Benim de 'TURKCELL SUPERONLINE' adı altında 2 adet çekim yapıldı. Daha önce teknosa konusunda belirtmiştim listeye beni de eklersiniz. Ben sanal karttan yapmamıştım. O yüzden hemen kapattırdım kartı. Bu arada fiziksel olarak mağazadan da, sitesinden de kartımla alışveriş yapmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: requiemm

Benim de 'TURKCELL SUPERONLINE' adı altında 2 adet çekim yapıldı. Daha önce teknosa konusunda belirtmiştim listeye beni de eklersiniz. Ben sanal karttan yapmamıştım. O yüzden hemen kapattırdım kartı. Bu arada fiziksel olarak mağazadan da, sitesinden de kartımla alışveriş yapmıştım.

Geçmiş olsun. Sizi de listeye ekledim ve kartı kapatmakla iyi yapmışsınız. Sizin karttan da fatura ödemesi yapmışlardır, kart bilgilerini ele geçirenler genelde ya yurt dışı alışverişi yapıyor ya fatura ödemesi yapıyor.

Son durum şu şekilde.

quote:

Kart Bilgisi Çalınan ve Çalınan Kredi Kartı Bilgisi İle Alışveriş Yapılan / Yapılmaya Çalışılan Üyeler

Bu liste üyelerin forumdaki beyanları doğrultusunda hazırlanmıştır.

1- LinSoft
    2- Jeasme
    3- halfur
    4- o-raiser
    5- Core2han
    6- Helcaraxe
    7- SERKAN-RDB
    8- moustapha129
    9- dandini
    10- draco1987
    11- ceyne
    12- DENIZCISERKAN
    13- The_Insider
    14- bluedrk
    15- theshiver
    16- c_._s
    17- o.madanoglu
    18- byaahmet
    19- buroplus
    20- qeep
    21- befo
    22- requiemm

• Ustadim benim kartimdan 5.70 usd kullanilmisti provizyonda gorunuyordu. Harcama itirazı yapacaktim ekstreden bilgilere bakip ama dun cikan ekstremde bu harcama gorunmuyor. Donem ici hareketlerde de ayni sekilde görünmüyor. Nereden bulabilirim bilgileri?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ustadim benim kartimdan 5.70 usd kullanilmisti provizyonda gorunuyordu. Harcama itirazı yapacaktim ekstreden bilgilere bakip ama dun cikan ekstremde bu harcama gorunmuyor. Donem ici hareketlerde de ayni sekilde görünmüyor. Nereden bulabilirim bilgileri?

Eğer görünmüyorsa iki seçenek olabilir. Daha önce gördüğünüz ekran ön provizyondu eğer bankaya itiraz yaptıysanız ön provizyon işlemindeyken iptal etmiş olabilir, böyle bir durumda hiç çekim olmamış gibi olur ve onu göremezsiniz. Diğer durumda ise işlem inceleme aşamasındadır ve kart kesilmeden işlemi göremezsiniz, kart kesildikten sonra hesap özetinde görünecektir o zamanda harcama itirazı yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LinSoft

quote:

Ustadim benim kartimdan 5.70 usd kullanilmisti provizyonda gorunuyordu. Harcama itirazı yapacaktim ekstreden bilgilere bakip ama dun cikan ekstremde bu harcama gorunmuyor. Donem ici hareketlerde de ayni sekilde görünmüyor. Nereden bulabilirim bilgileri?

Eğer görünmüyorsa iki seçenek olabilir. Daha önce gördüğünüz ekran ön provizyondu eğer bankaya itiraz yaptıysanız ön provizyon işlemindeyken iptal etmiş olabilir, böyle bir durumda hiç çekim olmamış gibi olur ve onu göremezsiniz. Diğer durumda ise işlem inceleme aşamasındadır ve kart kesilmeden işlemi göremezsiniz, kart kesildikten sonra hesap özetinde görünecektir o zamanda harcama itirazı yapabilirsiniz.

Bu islem zaten hesap kesiminden onceydi. Ama suan ne kesilen ekstrede ne donem ici harcamalarda ne de provizyonda görünmüyor. Ilginc...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar. Bankadan aradılar ve gün içinde 10 adet alışveriş yapıldığını söylediler. JoyGame adına yapılan bu alışverişlerin her biri 100 lira toplamla 1000 liralık bir işlem olmuş. İşlemi ben yapmadım. joygame ile alakam da yoktur. Bu işlemi nasıl iptal ettirebilirim? Benim bilgilerimi nasıl elde etmiş olabilirler?

Yakın zamanda Teknosa'dan alışveriş yapmadım ama 2-3 ay önce yapmıştım en son yanlış hatırlamıyorsam. Bundan dolayı mı kaynaklanıyor bu?
  • quote:

Bu islem zaten hesap kesiminden onceydi. Ama suan ne kesilen ekstrede ne donem ici harcamalarda ne de provizyonda görünmüyor. Ilginc...

O zaman işlem iptal olmuştur. Hesap kesildiğinde görünmüyorsa işlem yok sayılmıştır, büyük ihtimalle artık bir sıkıntı olmaz yine de 1-2 ay ekstrelerinizi kontrol etmeye devam edin.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.