Şimdi Ara

E-ten M600+ Kullanıcıları (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
861
Cevap
1
Favori
90.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eten m600 ün telefon özelliğini kullanırken telefon sim kartındaki rehberde kayıtlı olan bir numarayı elle girip arama yaptığımızda cihaz rehberi hatırlayıp kayıtlı ismi çıkarmıyor.yada telefon rehberindeki bir numara bizi aradığında kimin aradığını bilemiyorum sadece numara görünüyor.birde sim rehberine girdiğimizde ğstteki kolay isim bulma harf tıklamaları var abc def ghi gibi bunlara tıkladığımızda cihaz hiçbir tepki vermiyor.illaki klavyeden simin ilk birkaç harfini girmek gerekiyor.bu konuda bilgileri olanlar beni aydınlarırsa cok sevinirim.Daha önceleri m500 kullanırken outlook contackt diye birşey vardı ve sim bilgileri buraya kopyalanıyor ve problem olmuyodu bu konularda.gördüğüm kadarıyla m600 de o da yok.simdende gelen çağrıda kim olduğunu bilemiyoruz
    teşekkürler herkese şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girayhan1 -- 18 Kasım 2006; 17:41:26 >
  • Arkadaşım ben de m600+ kullanıyorum.Benim listemde hem ppc hafızasındakiler hem de sim dekiler gözüküyor.üstteki harflerle arama yaptıgında sadece ppc hafızasındakiler cıkıyor.sim için barı kalemle aşşa cekmek gerekiyor.Bence sürat açısından sorun olmadıgı için pek önemli bir şey değil.Onun haricinde arayan herkes simde de olsa sadece ismi gözüküyor.
  • Sobriquet teşekkür ederim vermiş oldugun bilgi için.Yarın ben de deneyeceğim.Cihaza bir güvenlik sertifikası yüklemem gerekiyor ilgili siteye giriş yapabilmem için.Bakalım sorun çıkacak mı.Çıkmazsa tam süper olacak:P
  • mms ayarlarını tam olarak yapabılen bır arkadas varmı ? connectins via secenegınde ılk sayfada belırtıldıgı gıbı bır secenek cıkmıyor bende
  • Ben standart E-ten M600+ ekran görüntülerini yükledim.
    Tekrar denemenizde fayda var zira ben anlattığım şekli ile sorunsuzca MMS gönderebildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sobriquet -- 20 Kasım 2006; 13:35:32 >
  • Arkadaşlar m600 için farklı kılıf satan yerleri bilen var mı?Mevcut kılıfla telefon çalınca cıkarmak gerekiyor.Cihazı çıkarmadan kılıfla cevaplayabileceğimiz birşeyler var mı?Ayrıca Ultravizyon ne zaman aksesuar satışına başlayacak bununla ilgili bilgisi olan var mı?Kasım deniyordu ama hala ses seda yok?
  • Arkadaşlar hotmailde gelen mailin içinde resim varsa onu göremiyorum.Ayrı bir ayar mı yapmam gerekiyor?
  • nakfire kılıf olarak slikon kılf gittigidiyor.com da var ben ordan almıştım cihaza cok güzel oturuyor ve tam koruma sağlıyor.ordan alabilirsin fiyatlarıda gayet yuygun.Ancak sorunlarını ayrı ayrı dosyalar olarak açamkatansa önceki açtığın sorunun üzerine gelip düzelt yapıp istediğin şeyleri ekleyebilirsin.forumda gereksiz yere sayfalar coğalıyor buda tabiki erişimi zorlaştırıyor.
    saygılarmla
  • quote:

Orjinalden alıntı: nakfire

Arkadaşlar hotmailde gelen mailin içinde resim varsa onu göremiyorum.Ayrı bir ayar mı yapmam gerekiyor?

Eğer ki hotmailde gelen maillerdeki resimler mail görüntülenirken açılsaydı bu hem zaman kaybı hem de ücret fazlası ederdi.. Yani gprs ile bağlandığını düşünelim, gerekli gereksiz her resmin açılması kullanıcı zararınadır tercih edilmez, ve resimler bilgisayarda gördüğümüz gibi rahat görünmez, 2mp bir resim gönderildiğini düşünelim ppc'de zaten düzgün görüntülenmez bu yüzden maillerde eğer ki resim, dosya vb. ekler varsa, yukarıdaki attach yazısına tıklayıp istediğin dosyanın üzerine gelip yüklenip görüntülenmesini isteyebilirsin..

Belki bir ayar ile gelen mailde de görüntülenebilir ama bence gereksiz..

• eveeeet en sonunda neredeyse 1 ay kadar kullandıktan sonra cihazımla ilgili genel bir durum degerlendirmesi yapabilecek durumdayim.simdi yaklasik 20 gun sadece su cradle 'a usb harddisk ve memory stick eklemeye calismak ve cesitli denemelerden sonra biraz da zaman darligindan dolayi bundan sonunda vazgecmekle gecti.cihaz hizli calisiyordu.istedgim neredeyse herseyi yapabiliyordum.gprs ve wifi mukemmel baglanti.hem de turkce deniyordum ben.banka baglantisi bi sefer denedim ama basaramadim.ama sonradan uygun bir antivirus prog kurmadigimi hatirlayarak ve laptopumla cok basarili bir sekilde guvenli olarak bu islemleri yaptigim icin de fazla ugrasmadim.cihaz benim icin cok daha onemli isler yapacakti cunku onlari denedim.benim icin elzem programlar vardi onlari bir arkadasimin da pda tecrubesinden yardim alarak kurmaya basladim tek tek.Bunlardan en onemlisi ve ilk kurdugum elzem program ppc icin isilo adli programdi.cunku ben bir acil doktoruyum ve bazen gercekten bazi kitaplara erisim hizli bir bicimde gerekebiliyor.ve ben 1 gb lik sandisk'ime neredeyse bir kutuphane kurdum.aninda bir cok kitaba hizlica erisip hatirlayamadigim bazi hastaliklarla ilgili testleri ve ilac dozlarini gozden gecirebiliyorum.ayrica skyscape adli baska bir tip yayinlari okuma programini da cracklayarak kullaniyorum ve de bir kac tip programi da guzel bir bicimde calisiyor.acrobat reader 'i da kurarak pdf kitaplari da okumaya basladim. yaptigim fransizca ve ispanyolca calismalarim icin de gerekli learn in your car serisini kurdum ve bosluklar da artik dil de calisabiliyorum sadece kulakligi takiyorum ve hersey ok. yalniz pocket music adli program (ayni winamp) da open folder linki acilirken program makineyi cok fazla kasiyor ve handy switcherdan open folders'i iptal etmem gerekiyor.handy de dahil olmak uzre tum proglar crackli durumda.bi turlu hard reset atamadigim cihazimin guzel de calismasindan dolayi (bi de ii calisan bir seyi degistirme altin kuralina da uyarak) oldugu gibi biraktim. Bir sure sonra turkceden usandim ve ingilizceye gecis yaptim.lexisgoo adli bir de guzel sozlugu crackleyerek ekledim.bi de toefl egitim seti kurdum. windows live bir turlu duzgun calismadigindan uninstall edip eski msnden devam ettim.refco explorer kesinlikle kurulmasi gereken bir program ve o da crackli o da guzel calisiyor.refco pic wiever da kurdum o da guzel bir program. ve ii calisiyor.divx player adli baska bi prg kurdum ama ondan verim alamadim.simdilik media player uzun film dosyalarini her ne kadar takilarak oynatsa da (benim primerim bu degil ugrasmadim) isimi goruyor.Simdi sorun hicmi olmadi diyceksiniz ? bir elektronik cihazda bole bisi olmasi imkansiza yakin bir seydir. (sadece su ana kadar sorunsuz makineyi bir defa 98 yilinda 100 dolar vererek aldigim orjinal made in japan aiwa walkman'imde yasamistim.aslinda konu bu diil ama anlatiyim. bu cihazin uzerinden iki tane araba gecti. defalarca yere dusurdum bi seferi ikinci kattan olmak uzre. ve bu aleti bu japonlar nasil yaptilarsa bilmiyorum hala kusursuz kayit yapiyor ve kusursuz ses kalitesi var.orjinal kulakligindan duymus oldugum sesi daha hala hicbir aygittan duymadim bi dahaki aiwa modelleri de bunun gibi olmadi tam modeli simdi aklimda diil. :D )
    Simdi gelelim asil konuya:

phone kismini actigim zaman ekranda 2 tusuna denk gelen kismin b yazan yerinin hemen uzeri ve 5 yazan yerin k ya denk gelen kismi artık stylus tarafindan kesinlile algilanmiyor.ve sadece 1 ay bile olmadi kullanmaya baslayali cihazi. bunu ilk defa kurmus oldugum 3d chesscapade isimli bir satranc programinda satranc oynarken oyunda benim yenmemi saglayacak kilit hamleyi bir turlu ekranin stylusa yanit vermemesi nedeniyle yapamamamla yasadim.sonradan ayni piyonu oynayamadigim ekranin o kisminin telefonda 2 tusuna denk gelen kisim oldugunu farkettim.ne yapsam yanit vermiyor.simdi bu konuyla ilgili iki tane secenek var onumde.birincisi direk servise cihazi gondermek.ikincisi ise bu olayin olasilikla cihaza kurmus oldugum skin programlarindan birisi olan themeppc yada ona benzer bir programdan kaynaklanabilecegini dusunerek cihaza bir hard reset atmaya calismak. programlarin (ki kesinlikle cihazda duzgun calismadilar ve theme degismedi) uninstall'unu yaptim ve hala problem devam ediyor.simdi acep ben bir hard reset atsam mı? yoksa cihazi direk gondersem mi ? ultravizyona? Ne dersiniz? su ana kadar bundan baska bi problemim de ne alarmda ne de kayıt defterinde ben yasamadim. ayrica sifreli wifi da sifre girilirse direk ben baglaniyorum wifi 'a .benim evimdeki wifi sifresiz ve sinirsiz oldugu icin takmiyorum.ama ben denedim ve sifreli baglantida sorun yasamadim.herkese slmlar ve saygilar.En icten dileklerimle..

• bu arada resco yerine refco yazmisim ozur. :D
  • Arkadaşım merhaba.Bence önce cihaza hard reset at.Nasıl olsa sorunsuz kurmuşsun onca programı.Ultravizyona göndersen de onların denemek için yapacağı şeybu bence.Hard reset at yine düzelmezse yolla.
  • hocam nacizane fikrim sudur ki; probleminiz her zaman oldugu gibi ya yazılımsal ya da fizikseldir...hard reset atmakla yazılımsal bir sorunun olup olmadığını ilk aşamada bulursunuz ki oncelikle bu daha doğru gibi, reset işinizi görmez ise o halde fiziksel bir problem olduğu anlamına gelir ki o da servisin alanına girecektir...kolaylıklar
  • Yine ben :(
    Arkadaşlar zil sesi ekle diyip MMC kartımdaki mp3 lerden seçiyorum. Ringtone klasörün atıyor, seçebiliyorum da ancak çalışmıyor ?
    bu sorunu daha önce yaşayan var mıdır acep
  • valla arkadaşım benimkinde ringtone larda direk kayıtlı olan mp3'ler çıkıyor.ayrıca eklemeye gerek kalmıyor yani
  • quote:

valla arkadaşım benimkinde ringtone larda direk kayıtlı olan mp3'ler çıkıyor.ayrıca eklemeye gerek kalmıyor yani

Nasıl yanı MP3 leri MMC karta attığında otomatik görüyor mu ?
  • ekranda bi bölgeyi algılamama sorununu p50 kullanan bi arkadaşımdan duymuştum. hardresette umarım düzelir sorunun.
    msn live sorunsuz çalışıyor bende. today eklentiside gayet hoş. bi sorun olarak görürsek eğer offline olduğumuzda msn imin bi süre daha online kaldığını farkettim. benim iççin sorun deil.
    mp3 leri ringtone olarak seçtiğinizde ise direk çalıyor.
    program-phone-add ringtone u seç ordan istediğin mp3 seç sonra zil seslerinin olduğu yerde o mp3 göreceksin. bu kadar :)
  • hard reset ve yeniden onca programin kurulumu. zorunlu kalmasaydim kafama silah dayasalar yapmazdim. en kisa zamanda deneyerek sonucu da burada paylasacagim. tek dilegim su stylus algilamama problemimin ortadan kalkmasi ve servise gondermek zorunda kalmamak. umarim hallolur.nakfire, msb2005, ve dexterx herbirinize yorumlarinizdan dolayi tek tek tesekkur.
  • Önce sd e mp3 leri atıyorum.ardından hiçbir yere ekleme yapmadan ring tonelara giriyorum ve karşıma çıkıyor mp3'ler.İlk başta ben de bir yerlere eklemem gerektiğini düşünmüştüm ama birden karşıma çıkınca kendisi formatları otomatik ayırdedip konumlandırıyor diye düşündüm

quote:

Orjinalden alıntı: byoflove

quote:

valla arkadaşım benimkinde ringtone larda direk kayıtlı olan mp3'ler çıkıyor.ayrıca eklemeye gerek kalmıyor yani

Nasıl yanı MP3 leri MMC karta attığında otomatik görüyor mu ?
  • ne demek hocam fikrimiz oldugunda mutlaka burdayiz...ancak windows tabanli bir alet kullanmanin getirisi olduğu gibi bu tip acı götürüleri de oluyor en kötüsü ise reset ya da laptop ise format, inanın laptobumu kac defa formatladigimi artik saymayı bıraktım zamani geldiginde nasil olsa hissediyorum ve bingo...kolaylıklar
    quote:

Orjinalden alıntı: system_founder

hard reset ve yeniden onca programin kurulumu. zorunlu kalmasaydim kafama silah dayasalar yapmazdim. en kisa zamanda deneyerek sonucu da burada paylasacagim. tek dilegim su stylus algilamama problemimin ortadan kalkmasi ve servise gondermek zorunda kalmamak. umarim hallolur.nakfire, msb2005, ve dexterx herbirinize yorumlarinizdan dolayi tek tek tesekkur.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.