Şimdi Ara

E-ten M600+ Kullanıcıları (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
1
Favori
90.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
Giriş

WM6'dan WM5'e dönme işlemini başarı ile yaptım belki birilerinin işine yarar diye paylaşmak istedim.

Öncehttp://www.sdtdxb.com/eten.asp adresinden modele uygun romu indirdim.

Sonra bu konunun 13. sayfasındaki "xinfinity" kullanıcısının yazdığı aşağıdaki bilgileri kullandım ;

ETEN M600, M500 vs Beyaz ekranda kalma sorunu yaşayanlar için..

Arkadaşlar Eğer cihazınız açılmıyorsa ve beyaz ekranda kalıyorsa, format vs fayda etmiyorsa Romunuz uçmuş demektir ve yeni rom kurmanız gerekiyor

Activesync çalışmadığı için nasıl yapacaksınız? Bunun için SD Kartınızdan Rom Yüklemeniz gerek Bunu da şu şekilde yapabilirsiniz.

Herseyden once, Bataryanız Dolu olsun, Yedeklerinizi almış olun.

1- ilk önce Son romu bilgisayarınıza indirin.
    2- C:\Documents and Settings\xxxxKULLANICINIZxxxx\Local Settings\Temp e gidin (Ne varsa silin silinmeyenler kalsın)
    3- Update kurulumunu çalıştırın. (kurulum çalıştırıldığında TEMP.dat ve USBDLUpdate_Console.exe adlı iki dosyayı alın
    3- Temp.dat dosyasını Temp.bin yapın
    4- Temp.bin ve USBDLUpdate_Console.exe dosylarını hafıza kartınızın ana dizinine kopyalayın.
    5- Teli update modunda açın ve Rom Kurulumu kendiliğinden başlayacaktır. Tamamen bitene kadar cihaza dokunmayın..
    6- Cihaz açıldıktan sonra hafıza katrınızdan bu iki dosyayı silmeyi unutmayın.

Update Modu nasıl açılır?

Update Şöyle Açılır:

-power reset aynı anda basılır, sonra hemen hızlıca powerden cekilir., Reset tusu 10 Sn kadar Basılı Turulur sonra bırakılır.

Eğer yukardaki adımları yaparsanız, sonunda update modunda açtığınızda sorunsuz olarak yeni romunuz kendiliğinden kurulacaktır.

iyi şanslar.
    alıntı -> seymaportal.com

• quote:

Orjinalden alıntı: system_founder

quote:

Orjinalden alıntı: megaturk

Arkadaşlar bunu nasıl yapıyorlar ?

http://www.youtube.com/watch?v=y3Se8DMfWM8

http://mahmood1.com/iphone.aspx

Biraz geç oldu ama ben yaptım bunların hepsi benim m600+ta şu anda var.hem de mobile 6.1 kozhura edition a kurdum.harika da oldu.ayrıca kullanımı çok kolay.çıkması kolay.girmesi kolay.(programdan)ingilizce sırasıyla anlatıp tüm download linklerini anlatmış bu saygıdeğer şahıs.İngilizceniz yetersiz kalırsa eğer, türkçeleştirir burada yayımlarım.
    ben iphone olarak kullanıyorum eteni aynı zamanda.

arkadaşım themayı kurdum çalışıyor..sağolasın...ekrandaki büyük saati nasıl çıkarıyorsun,birde yeni kısayolları nasıl ekliyoruz yapamadım da...

• bende şimdi kurdum windows mobile 6.1'i çok kolaymış gerçekten :) ama pek bir fark göremedim.
    wireless bağlantısınıda denedim gayet güzel hatta eskisinde sorun çıkarıyordu bunda bir kerede bağlandı :)) görüntüden başka değişen nedir arkadaşlar bunda :)
  • arkadaşlar birde hazır bu kadar e-ten kullanıcısı varken birşey sormak istiyorum. e-ten m600'ü modem olarak kullanıp laptop'tan internete bağlanma şansımız var mı ? ben modem driver'ını araştırdım ama bulamadım. varsa çok iyi olur gerçekten bazı zamanlar çok lazım oluyor.
  • slm arkadaşlar bende Eten M600+ var yaklaşık 16 aydır kullanıyorum ama cihazımda jarjı full dolu iken yedek pil zayıf uyarısı veriyor sorunu niye olabilir acaba yardımcı olursanız sevinirim...
  • bu forumda bir kaç sayfa önce verilmiş olması lazım istediğin bir sayfalara bak istersen....
    bu arada benimde bir sorum olacak windows mobile 6.1 kurdum ancak windows live messenger'e bir türlü login olamadım sanırım windows live ile senkron çalışıyor bu windows live messenger bende önce windows live'e login olup daha sonra msn'e login olayım dedim ama ona da login olamadım internet bağlantımın olduğuna inandıramadım bir türlü az önce opera ile facebook'tan status'ümü değiştirmiştim oysa :))
    bu arada opera inanılmaz güzel olmuş msn'de çalışırsa tekrar e-ten'i aktif kullanmaya başlarım sanırım normal cep telefonu gibi kullanıyordum kaç aydır.
  • merhaba arkadaslar tekrar ben eten'imden giriyorum opera sayesinde:))
    2 saattir ugrasiyorum ne windows live'a nede msn'e login olamadim,
    windows live messenger cok iyi diyen arkadas acaba nasil login olmayi basarmis ?
  • arkadaşlar bende m600 var turuncu ekranda tıkanıp kalıyor... hard reset olmuyor... romu yüklemek için... sd kartan yüklemeye çalışıyorum.... olmuyor... bunun başka bir yolu varmı... birde cihazın için açıp görenler oldu mu ... anabord 'da iki adet gizli swich var.... onlar neyin nesi... bu cihazı yapmanın bir yolu daha varmı .... sd karttan yüklemeye çalışınca, ekra siyah vaziyette kalıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: peacefire

bu forumda bir kaç sayfa önce verilmiş olması lazım istediğin bir sayfalara bak istersen....
    bu arada benimde bir sorum olacak windows mobile 6.1 kurdum ancak windows live messenger'e bir türlü login olamadım sanırım windows live ile senkron çalışıyor bu windows live messenger bende önce windows live'e login olup daha sonra msn'e login olayım dedim ama ona da login olamadım internet bağlantımın olduğuna inandıramadım bir türlü az önce opera ile facebook'tan status'ümü değiştirmiştim oysa :))
    bu arada opera inanılmaz güzel olmuş msn'de çalışırsa tekrar e-ten'i aktif kullanmaya başlarım sanırım normal cep telefonu gibi kullanıyordum kaç aydır.

kurmaya çalıştığın windows live mobile 6.1 ile uyumlu olan mı ? eski sürüm yani mobile 5.0 da çalışan mobile 6.1 de çalışmıyor.

bu arada hala m600 + la ilgili yazı çıkması çok güzel.ben 3 sene olacak neredeyse cihazı alalı.geçen 2 3 aydır da ekrandaki sorun yüzünden kullanamıyordum.ultravizyondaki arkadaşlar yine desteklerini esirgemediler.gerçi bir ekran değişimine maloldu bu bana ama aldığım ürünün arkasında yıllardır duran bir firma.sevindirici.gerçekten ilk aldığımda sağlam para vermiştim.şu ana kadar da kullanıyorum.ekran değişirken bir de kasanın ön yüzünü değiştirttim.cihaz sıfır gibi oldu.eğer kullanmasını bilirseniz size çok şey veren bir alet.drmurathanın mesajını gördüm kullanmadığım maillerimden birinde bir bakayım dedim.bayağı yazı gelmiş yine.bu arada mobile 5.0 a dönmek isteyenler olursa ki verimli ve modifiye bir kozhuranın eksiği yok, ilk sayfadaki 256 rom linkini indirip basitçe son kısmını .bin olarak değiştirsin.fat olarak formatlanabilen bir 2 yada 1 gblık sd kartın içine atın.sonra daha öncede forumun değişik yerlerinde tarif edildiği gibi aynı anda hem reset hem de açma kapama tuşlarına basarken sanırım açma kapama yada tam tersi tuştan elinizi çekin.kurulum yeterli şarjı varsa başlar ve sorunsuz biter.tuş kısa yolları benim 14.sfda anlattığım gibi düzenlenir.bir de mobile shell 2.0 kurarsanız.tabi touchflo ile birlikte, şu anda bu kadar ucuzlamış bu cihazdan piyasadaki en kral cihazlarda olan verimi alırsınız.

cihazı deri kılıfı olmadan kullanırsanız benim gibi bu size ekranın bozulması olarak geri dönecektir.saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system_founder -- 6 Temmuz 2010; 14:31:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mus3535

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: megaturk

Arkadaşlar bunu nasıl yapıyorlar ?

http://www.youtube.com/watch?v=y3Se8DMfWM8

http://mahmood1.com/iphone.aspx

Biraz geç oldu ama ben yaptım bunların hepsi benim m600+ta şu anda var.hem de mobile 6.1 kozhura edition a kurdum.harika da oldu.ayrıca kullanımı çok kolay.çıkması kolay.girmesi kolay.(programdan)ingilizce sırasıyla anlatıp tüm download linklerini anlatmış bu saygıdeğer şahıs.İngilizceniz yetersiz kalırsa eğer, türkçeleştirir burada yayımlarım.
    ben iphone olarak kullanıyorum eteni aynı zamanda.

arkadaşım themayı kurdum çalışıyor..sağolasın...ekrandaki büyük saati nasıl çıkarıyorsun,birde yeni kısayolları nasıl ekliyoruz yapamadım da...

Biraz geç cevaplıyorum ama daha yeni gördüm.foruma da nadir giriyorum zaten bi gelişme varmı diye.
    ekrandaki büyük saatten kastın eğer analog (yuvarlak-klasik) saatse o mobile shell 2.0 'ın özelliği, slide2open programında yok.ama eğer digital görüntüyse zaten varsayılan olarak var.belirtirsen daha çok yardımcı olabilirim.gerçi mobile shell 2.0'ın varsayılan saati de dijital.o yüzden setttings kısmından ayarlaman gerek programın.

• quote:

arkadaşlar birde hazır bu kadar e-ten kullanıcısı varken birşey sormak istiyorum. e-ten m600'ü modem olarak kullanıp laptop'tan internete bağlanma şansımız var mı ? ben modem driver'ını araştırdım ama bulamadım. varsa çok iyi olur gerçekten bazı zamanlar çok lazım oluyor.

evet var.zaten activesync ile bilgisayar ve cihaz birbirine bağlıysa birbirlerinden net çalabiliyolar.cihaz da laptop ta.bunun haricinde ben bluetooth bağlantıyla da internete bağlanıyorum.isterseniz adım adım nasıl yapılması gerektiğini de anlatan bir resimli anlatım bölümü de yapabiliriim.ayrıca driver 'a da gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system_founder -- 27 Ocak 2009; 4:14:46 >
  • ETEN M700 marka , üzerinde tek çizik olmayan , tüm aksesuarlarıyla ve sıfır kutusuyla birlikte
    sadece 40 günlük kullanılmış , 2 yıllık faturasıyla.
    içinde önemli programlar ve igo8 navigasyon yüklü olarak verilecektir.

Cihazım , Blackberry bold aldığım için boşa çıktı.Kısa kullanım sürem içinde , gerçekten çok işime yaradı ,
    çekim kalitesi dışında , gerçekten mükemmel bir cihaz.Klavyesini çok hızlı kullanabiliyorsunuz çünkü yazması çok kolay.
    Fiyatı özellikle vermiyorum.
    Gerçekten ilgilenen bir arkadaş olursa , pm yollarsa sevinirim.
  • Casper m600 aldım 1 hafta kadar 1 gb sd ile kullandıktan sonra 4 gb sd kart aldım ama kartı görmüyor
    tüm arastırmalarımda "sd kart ile hafıza artırabilme imkanı " cümlesi dışında bişi görmedim
    LÜTFEN BİRİSİ BANA BU CİHAZIN KAC GB SD KARTI DESTEKLEYEBİLDİĞİNİ SÖYLEYEBİLİR Mİ??
    ETEN İN 16 GB LA CALIŞTIĞINI GÖRMÜŞTÜM
  • quote:

quote:

arkadaşlar birde hazır bu kadar e-ten kullanıcısı varken birşey sormak istiyorum. e-ten m600'ü modem olarak kullanıp laptop'tan internete bağlanma şansımız var mı ? ben modem driver'ını araştırdım ama bulamadım. varsa çok iyi olur gerçekten bazı zamanlar çok lazım oluyor.

evet var.zaten activesync ile bilgisayar ve cihaz birbirine bağlıysa birbirlerinden net çalabiliyolar.cihaz da laptop ta.bunun haricinde ben bluetooth bağlantıyla da internete bağlanıyorum.isterseniz adım adım nasıl yapılması gerektiğini de anlatan bir resimli anlatım bölümü de yapabiliriim.ayrıca driver 'a da gerek yok.

dostum şu modem işini biraz detaylı anlatabilirsen çok sevinirim gerçekten

• Merhaba Arkadaşlar Ben 2 Aydır ETEN M600 Kullanıyorum Fakat Paketin İçinde Türkçe Kullanım Kılavuzu Yoktu. Bu Yüzden 2 Aydır Wireless Ayarlarını Yapamadım. Eğer Elinde Türkçe Kullanım Kılavuzu Olan Varsa Wireless Ayarlarını Koyabilirmi veya Anlatabilirmi? 2 Aydır Arıyorum Yapamadım Yardım Ederseniz Çok Sevinirim. Teşekkürler...
  • Arkadaşlar kardeşim M600+'a wm5 yüklemeye çalışırken cihazın galiba rom'u uçmuş hiçbir şekilde açılmıyor, sadece kırmızı ışığı yanıp sönüyor ne yapmam lazım yardım edebilirmisiniz?
  • Selamlar;
    dün itibariyla EtenM600+ aldım fakat cihazın wireless'ını çalıştıramıyorum,üzerinde wm6.1 kurulu geldi,ayarlara girdiğimde 6-7 tane wireless kart gözüküyor ama hepsinin yanında "unavalible" yazısı görünüyor,acil yardımcı olabilecek arkadaş varmı çünkü arızalı ise iade etme durumum sözkonusu,aciliyetten forumu dolaşamadım
  • selam arkadaşlar,bir hafta önce tesadüfi bu cihazdan buldum ve aldım,fakat bir sorunum var.çağrı geldiğinde arayan ismini göstermiyor.herhangi bir ayar bulamadım.yardımcı olabilecek varsa sevinirim.birde bu cihazı nasıl kapatabiliyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: receppal

selam arkadaşlar,bir hafta önce tesadüfi bu cihazdan buldum ve aldım,fakat bir sorunum var.çağrı geldiğinde arayan ismini göstermiyor.herhangi bir ayar bulamadım.yardımcı olabilecek varsa sevinirim.birde bu cihazı nasıl kapatabiliyoruz?

kapatmak basit.cihazın sağ üst kısmında bulunan on-off düğmesine basarsın uyku moduna geçer.kapatıp tekrar açmanın yolu: cihazın sol yanındaki en küçük düğmeye kalem ucuyla basarsın cihaz soft-reset atar.böylece ram boşalır.ramı boşaltıp makineyi hızlandırmanın ikinci yolu ram temizleyici programlar kullanmaktır.örneğin benim kullandığım memmaid bir kaçtane daha program var.

bu arayanın gözükmemesi olayı windows mobile'ın saçmalığı.arada sırada olur.reset atmanı yada orjinal kuruluma geri dönmeni öneririm.ayarı olsaydı 4 senedir sanırım bulurdum.Sonrasında bir defa daha tekrarlama olasılığı sıfıra yakındır ama sıfır değildir.
    eğer stabil herşeyi güzel çalışıyor dediğin bir an olursa eğer windows mobile'ın o zaman yapacağın şey basit.hemen sbp backup programını kullanıp yedekliceksin.bir nevi ghost almak gibi düşün normal bilgisayarlarda.hayat kurtarıcı oluyor.totalde 10 dk da eski güzel çalışan windows mobile full fonksiyon hazır.3 ay yoğun kullanımdan sonra genellikle yapıyorum ben.3 ayda bir 10 dk ii bi süre.napıcan windows işte.

(Ben bu cihazı içindeki programlardan dolayı kullanıyorum.skyscape bir tıp programı asıl amacım bu programı kullanan bir cep bilgisayarıydı gprs için de telefon özelliği ek olacaktı.4 sene dış kapak değişimi ve hala devam.(tüm sorunlarına rağmen)ha bir de ebook olarak kullanıyorum.film bu aralar seyretmiyorum ama o da güzel oluyor uzanarak rahat.neden windows mobile?programları yüzünden.ayrıca kırılabiliyorlar.şimdiyse htc hd2'ye geçiş yapıcam sanırım.hala düşünüyorum.biraz daha beklemek mantıklı olacak.)

• quote:

Orijinalden alıntı: receppal

selam arkadaşlar,bir hafta önce tesadüfi bu cihazdan buldum ve aldım,fakat bir sorunum var.çağrı geldiğinde arayan ismini göstermiyor.herhangi bir ayar bulamadım.yardımcı olabilecek varsa sevinirim.birde bu cihazı nasıl kapatabiliyoruz?

mobile 6.1 wireless a girer ama ana ekrardaki küçük g yazısına tıklayın turn on wifi a tıklayın dener.giremezse aynı işlemi tekrarlayın yüzde yüz girer.
    wifi menüsünden girmez.
    biraz geç oldu ama çok nadir forumu dolaşıyorum.denk geldi cevaplayayım bari. :D

kullanmasını bilen için güzel cihazdır m600+ :D
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.