Şimdi Ara

E-Sim'e Hangi Yollarla Geçiş Yaptınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Vodafone 50 dedi
    Türk Telekom 70 dedi

Açıkçası bu ücreti ödemek içime oturur. Zoruma gider yani :) Yurt dışında ücretsiz

Ücretsiz geçiş yapanlar numara taşıyarak mı aldılar?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Tüm hatlarım esim. Turkcell yeni hat aldığım için direk esim aldım. Vodafone şirket hattı esim için para ödediler. Turkcell aynı telefona 5 defa tanımlanır. Farklı telefona tanımlayamazsın. Vodafone tek kullanımlıktır. Her defasında para bayılacaksın. Yabancı ülkelerden esim hatlarım var ve günde 10 defa silip tekrar tanımlayabiliyorum. Ücret yok sorgu yok sual yok. Bizim şebekeler bizi öpüyor. Haksız kazanç yasadışı işlem yapıyorlar. Cimere şikayet ettim oralı bile olmadılar. Sim kart mülkiyeti bana ait parasını ödediysem istediğim telefona takarım şebekeyi ilgilendirmez. Plastik veya sanal sim aynı amaca hizmet eden ürün aynı haklara sahiptir. ADALET ile yönetilen ülkenin hali budur.
  • Zengin adamsın 3'e-5'e mi bakıyorsun.

Yoksa her ay telefon değiştirdiğinden mi ödemek istemiyorsun?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hayır hayır, numara taşıma işlemi çok sık oluyor her seferinde 70 mi vereceğim

• Desident D kullanıcısına yanıt
    Numara tasimada eSim ucreti yok bildigim kadariyla cok sık olmasinin bi onemi yok ki o bakimdan.

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Şu ana kadar numara taşımayla E-sim alamadım bayilerden maalesef.

• Yurtdışında ücretsiz olur tabii
    Bizim insanimiz insan deil de o yüzden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden kurumsal hatlar için e-mail ile yolluyorlardı.

Artık hem kurumsal hem bireysel olarak bayiye gitmek zorundasınız.

Numara taşıma ile ücretsiz e-sim veren opertaör yok benim bildiğim.

• Az önce yaşadığım yerin merkezinde Vodafone'a gittim. Taşıyarak geçiş oluyor mu diye sordum oluyor dediler.:) Taşıdım çıktım. Kısa günün kârı. Tatil öncesi 3 operatörü de test etmek istiyordum çok iyi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Desident -- 25 Temmuz 2022; 18:53:38 >
  • E-Sim'e Hangi Yollarla Geçiş Yaptınız

• Türkiye’de eSim olayı ticarete dökülmüş.

• Sıfırdan bi e sim başvuru yapsam vodofone da, bütün tarifelerden yararlanabiliyor muyum? Ve hem fiziki hattımı hem e sim kullanabiliyor muyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çikkarito09 Ç kullanıcısına yanıt
    Tarifeleri etkileyen bir durum değil, kullanabilirsiniz. E-Sim aldığınızda fiziki sim kart iptal oluyor, yeni bir sim kart gibi farkı yok.

Bu arada Türk telekom’a geçiş yaparken e-sim olarak ücretsiz geçiş yapmıştım, ilk gittiğimde ilgilenen arkadaş yapılıyor demişti ancak hat yeni olduğu için geçişi yapamamıştık. Sonra aynı bayiye gittiğimde farklı bir çalışan e-sim olmuyor demişti bende yapılıyor hatta bu bayide yapmıştık diyince deneyelim dedi diğer çalışanlara sordu etti halletti ve ücretsiz olarak Turkcell’den Türk Telekoma e-sim profili olarak hattımı taşımıştım.

• Desident D kullanıcısına yanıt
    Tüm hatlarım esim. Turkcell yeni hat aldığım için direk esim aldım. Vodafone şirket hattı esim için para ödediler. Turkcell aynı telefona 5 defa tanımlanır. Farklı telefona tanımlayamazsın. Vodafone tek kullanımlıktır. Her defasında para bayılacaksın. Yabancı ülkelerden esim hatlarım var ve günde 10 defa silip tekrar tanımlayabiliyorum. Ücret yok sorgu yok sual yok. Bizim şebekeler bizi öpüyor. Haksız kazanç yasadışı işlem yapıyorlar. Cimere şikayet ettim oralı bile olmadılar. Sim kart mülkiyeti bana ait parasını ödediysem istediğim telefona takarım şebekeyi ilgilendirmez. Plastik veya sanal sim aynı amaca hizmet eden ürün aynı haklara sahiptir. ADALET ile yönetilen ülkenin hali budur.

• tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt

e-sim destekleyen iphone cihazın var hattını taşıdın e-sim için para mı vereceksin? fiziksel sim kullanacak olsan 2. sim olarak bedava olacak hattını taşıdığın operatör seni mi cezalandırıyor?

• 13 pro max aldığımda şahsi hattımla beraber şirket hattımı da kullanabilmek için şahsi hattımı e-sim e çevirmek istedim. Normalde ilk e-sim geçişi ücretsiz görünüyordu TürkTelekom sitesinde. İstanbul Özdilek AVM deki bayiye gittiğimde benden 80 lira para istediler. Ücretsiz olarak sadece gayrettepedeki merkezin ücretsiz yaptığını söylediler. Ben de akşam 9 da tekrar tekrar uğraşmamak için verdim yaptırdım. Telefonu her sıfırladığımızda da tekrar ücret alınacağını söylediler. Buna bir çözüm bulmak gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 26 Ağustos 2022; 9:36:3 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.