Şimdi Ara

E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.883
Cevap
51
Favori
335.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    pompa çalışıyor, sesi duyuluyor. pompada sıkıntı olsa sıcak su kullanımında da sıkıntı olması gerekmez mi? sıcak suda sıkıntı yok, sadece peteklerde sıkıntı var. evdeki 6 peteğin 3'ü açık, bu bir sıkıntı yaratır mı ?
  • canguler917 kullanıcısına yanıt
    pompa çalışmamasını başka sebebten sormuştum, arızalı olduğundan değil. bu kombi +9 -9 değerlerinde çalışır. yani set değerin 40 ise 49a kadar çalışır. 31e düşünce ve 3 dakika dolunca tekrar devreye girer. önceki cevabımda bu sensörde bu şekilde arıza olmaz dedim hata ettim yanlış tarafından düşündüm tam tersi olacaktı bu tip sensörlerde tamda bu şekilde hata olur(sensörde kılcak çatlak olup su girince ohm değeri azalır ve yüksek sıcaklık gösterir veya dışardan bi ıslaklık gelirse). sensör değişince sorunun düzeleceğini sanıyorum.
  • ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    bana da sensör gibi geldi çünkü yanmaya başladıktan sonra yavaş yavaş yükseliyorken bazen de sapıtıp farklı sıcaklıklar arasında ani gitgel yapıyor. yardımların için teşekkür ederim. son bir soru sorayım, bilgin varsa sensör değişim ücreti yaklaşık ne kadardır ?
  • canguler917 kullanıcısına yanıt
    Servise göre(yetkili servis, Özel servis, memur ek gelir servis, her işe koşan servis) ve ne takacağına ve yanına ne ekleyeceğine göre değişir. Normalde 100-150 arası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

bana da sensör gibi geldi çünkü yanmaya başladıktan sonra yavaş yavaş yükseliyorken bazen de sapıtıp farklı sıcaklıklar arasında ani gitgel yapıyor. yardımların için teşekkür ederim. son bir soru sorayım, bilgin varsa sensör değişim ücreti yaklaşık ne kadardır ?
    Evet sensör hatası gibi gözüküyor. Fakat confeo plus kombilerde kalorifer ntc hatası çok nadir görülür. Kombinizn kullanım suyu ayar düğmesini kapatıp o şekilde izlediğinizde eğer ekranda ani değişimler görüyorsanız ve petekler soğumasına rağmen kombi 3 dk. sonra tekrar devreye girmiyorsa, ntc arızalı diyebiliriz.
  • ECA confeo Digital kombi ve ona bağlı analog eca oda termostatı kullanıyorum. Kablolu Siemens rev24 oda termostatı almayı düşünüyorum. Kombi tarafındaki bağlantıların değişmesi gerekir mi? Eskisini söküp yenisini bağlayarak kullanmak mümkün mü? Değilse sorunu nasıl çözebilirim, kimden yardım alabilirim?
  • eminkk kullanıcısına yanıt
    eskisini sök aynı kabloya yenisini tak ok aynıfır on of
  • ECA Confeo Premix 35’lik kombi kullanıyorum. Alırken, kombi modülasyonlu olduğu için Lago FB OT oda termostatı da aldım. Uygun olan model buymuş.

Benim isteğim AppleHome veya Google HomeKit desteği olan Wifi özellikli akıllı bir termostat almak. Ama sanırım yurtiçinde böyle bir ürün yok. Eğer varsa AliExpress veya Banggood gibi bir siteden bu özelliklere sahip bir termostat alabilir miyiz? Daha önce, bu kombiyle uyumlu olan alev modülasyonu yapabilen bir model kullanan oldu mu? Var mı böyle bir ürün? Veya çok şey mi istiyorum? :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinpark -- 24 Aralık 2019; 21:28:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bi arkadaşımda eca calora premix model kombi var f47 hatası veriyormuş sürekli, nedir neden olur bilgisi olan var mı

• ECA confea plus kombi çalıştığı zaman sıcak su ışıkları yanıyor fakat sıcaklık ayarı ve göstergenin üstündeki butona bastığım zaman su bar ayarı göstermiyor nedeni ne olabilir.
  • frkg F kullanıcısına yanıt
    Tuşa bastığın zaman inceden bi tık sesini duyman lazım yani swicth basma sesi. Eğer duymuyorsa düğme switch'e basmıyor. Basıyorsa ekran kartında, kabloda yada anakartta sorun var

• okan10tr O kullanıcısına yanıt
    Sensörden anakarta bilgi gitmiyor. Ya sensör bozuk yada kablolarda gevşeklik

Teşekkür ederim hocam sağolun, paylaşayım hemen

• ECA termostatlı vana kullanan var mı?

Banyo sırasında standart sıcaklıkta su almak istiyorum da?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

ECA termostatlı vana kullanan var mı?

Banyo sırasında standart sıcaklıkta su almak istiyorum da?
    sanırım termostatik karışım bataryasını soruyorsunuz
    ben 5-6 yıldır kullanıyorum hatırlamıyorum belki daha fazla
    büyük rahatlık tavsiye ederim
    biraz pahalı ancak parasına değer her eve lazım
    soğuk su icin çare değil tabi
    ancak kombiniz sıcak suda dalgalanma yapıyorsa kesinlikle dengeliyor yetmediği yerde basıncı düşürüp ısıyı sabit koruyor
    kullanım suyu derecesini biraz yüksek yaparsınız
    batarya size istediğiniz derecede sabit sıcaklıkta su verir

bakım felan gerektirmez
    bir defasında şebeke su kesintisi sonrası sarı çamurlu su aktı musluk perlatörlerinde kum birikti
    bunu söküp baktım tertemiz çıktı taktım olduğu gibi yerine

zannedersem karışımı yapan seramik kartuş var
    ucuz çin malları ve uygun fiyatlı nsk ve gpd var
    kartuşları erken bozulabilir
    bence uzun ömürlü olması için eca veya artemadan şaşmayın bulabilirseniz adell de çok kalitelidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 26 Aralık 2019; 0:17:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• recep R kullanıcısına yanıt
    Evet Termostatik batarya diyecektim, çok teşekkürler geribildirim için.
    Dediğiniz tamamen doğru, kombiden kaynaklı (ve duş sırasında mutfakta açılan sıcak sudan) duş sırasında acayip dalgalanma yaşıyoruz evde.
    O açıdan duş keyfi haşlanmaya ve buz kesmeyle karışık bir deneyime dönebiliyor

Bu durumda bataryayı siz 38 dereceye ayarladığınızda açıyorsunuz ve bir süre sonra 38C ye gelips abit kalıyor doğru anlıyorum değil mi?
  • eozen81 kullanıcısına yanıt
    takribi 10-15 saniyede 38'e gelip sabitliyor
    38 kilitlidir kilide basınca dereceyi keyfinize göre
    artırıyorsunuz

banyonuz bitene kadar aynı derecede tutuyor
    arada su akışını kısa süreli kestiginizde bile arada tesisatta kalan su soğmazsa kaldığı yerden devam ediyor

alın kullanın memnun kalırsınız

kombiler yapısı gereği sıcak suda az çok mutlaka dalgalanma yapar bazen hisedilmez bazen hissedilir sıcak su alevi debiye bağlı çok az debide oynama sıcak suyun derecesinde fark oluşturuyor
    şebeke basıncı komşunuzun su kullanımı ile bile değişebiliyor
    ister istemez bazen dalgalanma fazla olunca
    banyo işkenceye dönüşüyor

karışım bataryası bunu bertaraf ediyor soğuk hattını
    dinamik olarak sürekli sizin yerinize kısıp açıyor
    istediğiniz derecede sabit tutuyor

verim almanız için aklınızda bulunması gereken
    suyun debisini düşürmeyecek duş başlığı
    debi çok düşük olursa kombi markasına göre farketmekle birlikte sıcak su akış türbini alevi kesebiliyor

sıcak su vermede kombi problem cikarmayacak sıcak su akış türbini sağlam olacak

problem olursa bunlara dikat edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 26 Aralık 2019; 11:6:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Merhaba , bu +9, -9 çalışma ayarını değiştirmenin bir yolu varmı acaba ? Mesela +5, -5 gibi...

• ukayl06 kullanıcısına yanıt
    +9 -9 olayı kaldırılırmı bilmiyorum. eğer kaldırılır ve senin dediğin gibi olursa kombi 1 dakika bi devreye girer, bi iki yılda anakart bozulur ve sık devreye girmekten dolayı ısı kaybı artar. özel olarak bu şekilde yanma sağlamak için sensör veya direnç bağlıyoruz başka kombilere. bu şekilde yanma iyidir. eca kombilerde tek hoşuma giden unsur budur. tasarruf içinde ideal olan budur. oda termostatı ve termostatik vanalarla tasarruf yoluna gitmelisin. 40 çok geliyorsa 35 yapma önce 39 sonra 38 yap. hangi derecede ısınıyorsan ona bak.
    Kombi 40'ın altında devreye girmiyor en düşük sıcaklık 40 olarak çalışıyor zaten. Oda termostadı felan masraflı işler , zaten evde kullandığımız petekler eski tip peteklerden. Benim farklı evde kullandığım bosch kombi var onuda 40 a ayarlıyorum 35-45 arası çalışıyor gayet de verimli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukayl06 -- 27 Aralık 2019; 10:50:20 >
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.