Şimdi Ara

E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.883
Cevap
51
Favori
335.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sirkülasyon pompası ısınan suyu radyatörler arasında dolaştırarak odaların ısı yükünü alıyor bu durum bütün kombiler de bu şekilde kış modunda pompalar sıcak su açıldığı zaman durur sadece.

Pompa suyu sirküle edip evin ısı yükünü almazsa kombi kolay kolay devreye girmez çünkü içi sıcak kalır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Sirkülasyon pompası ısınan suyu radyatörler arasında dolaştırarak odaların ısı yükünü alıyor bu durum bütün kombiler de bu şekilde kış modunda pompalar sıcak su açıldığı zaman durur sadece.

Pompa suyu sirküle edip evin ısı yükünü almazsa kombi kolay kolay devreye girmez çünkü içi sıcak kalır.
    Teşekkürler hocam. Son olarak termostatı opentherm girişine bağladım ve direk kullanmaya başladım. Herhangi bir parametre ayarı falan gerekiyormuydu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zabidor kullanıcısına yanıt
    Rica ederim Bununla alakalı Manueli inceleyip size bilgi vereceğim 👍

• ecaservisi kullanıcısına yanıt
    Rica ederim,foruma katkılarınız kullanıcılar için çok değerli,kurumsal yapıdan geldiğiniz hemen anlaşılıyor,(sektörde bilgisiz ya da yarım bilgili servis teknisyeni sayısı çok fazla,iş etiğine de değer vermedikleri için ciddi mağduriyetlere sebep oluyorlar)umarım sahip olduğunuz bilgi ve deneyimi sahada da kullanmaya devam ediyorsunuz,başarılar!

• quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Rica ederim Bununla alakalı Manueli inceleyip size bilgi vereceğim 👍
    eca nın kendi modeli olan bir modülasyonlu termostatı yok sanırım öyle mi ayrıca honeywel
    Proteus la uyumlu mu https://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/kombiler/oda-kontrol-aksesuarlari
  • ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    Var ama kablolu. (Lago modeli). Kablosuz istiyorsanız honeywell öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: zabidor

Var ama kablolu. (Lago modeli). Kablosuz istiyorsanız honeywell öneririm.
    lago yu bende duydum ama sitesinde yok ayrıca proteus a uyumlu mu bilmiyorum
  • ECA confeo kartın sıfırı ne kadar acaba

• ECA confeo kartın sıfırı ne kadar acaba

• AMOR55 A kullanıcısına yanıt
    845tl artı işöçilik
  • Merhaba Arkadaslar radyatöre bir katkı atılıp 10 gun kadar tesisatta dolasıyormus bu sekilde bir bakım varmıs nedir ne değildir yaptıran varmı tavsiye ediyormusunuz?
  • ecaservisi kullanıcısına yanıt
    Hocam eca kombim için oda termostati alayım dedim bulunduğum ildeki eca servisi sadece kurulum için 200 tl istedi.. kurulum çok yüksek değil mi 200 lira? Bi de bana tlfnda dedikleri şu; eğer odanız 20 derecenin çok altındaysa hiç bulaşmayın tasarruf yapayım derken iki katı masrafa girersiniz..50 de oturma odam 13 14 derecede en fazla.. kombi termostat vb. Bu konularda hiç bilgisi olmayan biri olaraktan kafam çok karıştı..oda termostatindan vaz mı geçeyim yoksa önerir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler..

• xiseyn kullanıcısına yanıt
    50 derecede 13-14 derece ne demek, hiç yanmasa daha fazla olması lazım, pencere falanmı açık yoksa odanın, oda termostatı oda sıcaklığı istediğin sıcaklığa ulaşınca kombiyi durdurmak. eğer oda ısınmıyorsa termostat ısıtana kadar kombiyi çalıştırmak değil, kombinin rutin çalışmasına göre ısınırsa kombiyi durdurmak. senin petek boyutunu yükseltmen gerekiyor. oda termostatı yerine petek al, gaz al yada yalıtım yaptır
  • AMOR55 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba confeo dijital mi ledli mi istiyorsunuz?

• Merhaba confeo plus kullanmaktayım bir sorunum var. şehir konya ev 180 mt2 yalıtımlı yalnız son kat ve altımız yanmıyor. kombi devreye giriyor istenilen sıcaklıktan +9 derece fazlasına gelince duruyor fakat tekrar devreye girmek için 3 dk. bekliyor. aynı kombiyi kullananların çoğu -9 derece olduğu zaman devreye girdiğini söylemiş fakat bizimki durduktan sonra 3 dk süre geçmeden brülor asla ateşleme yapmıyor. haliyle de gelen su 35 dereceye kadar düşmüş oluyor. bu yüzden de ev asla ısınmıyor. 50-60-70-80 tüm derecelerde denedim asla değişmedi. şu an 75 derecede kullanıyoruz ısınamadık bile. yalnız şöyle de bir deneme de yaptım mesela 40 dereceye ayarladığımda 3 dk geçmiş olsa bile atesleme yapmak için gelen suyun -9 derece düşmesini bekliyor. bunun bir ayarı var mıdır? 3 dk beklemesini iptal edebilir miyiz? servis menüsü falan var mıdır? mesela 60 dereceye ayarlasam 69 olunca dursa 51 olunca tekrar ateşlese? baya bir araştırma yaptım ama çözüm bulamadım. umarım derdimi anlatabilmişimdir şimdiden teşekkürler.

• Gezgin42 kullanıcısına yanıt
    bekleme süresi parametre ile kısılıyor yetkili servisi ara yapsınlar eğer istiyorsan kullacıya bu bilgi paylaşılmaz çünkü yanış gaz ayarıda içeriyor
  • Merhabalar hocam, 100 metre kare evimize doğalgaz tesisatı kurdurmayı planlıyoruz. 7 metre kalorifer uzunluğu var. Binamız yeni olduğu için kombinin yeri hazır ama doğalgaz tesisatı yok. Doğalgaz firmaları 10 metre boru çekmek için proje ve kombi montajı için 2 bin tl civarı bir para istiyorlar. Bu normal mi sizce?

E.C.A. Proteus Premix 24kw modelini düşünüyorum. Sizce doğru tercih midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

bekleme süresi parametre ile kısılıyor yetkili servisi ara yapsınlar eğer istiyorsan kullacıya bu bilgi paylaşılmaz çünkü yanış gaz ayarıda içeriyor
    hocam teşekkür ederim ilk firsatta sizin dediginizi yaptırmaya çalışacağım. ancak daha önce de defalarca servis çağırmama rağmen gelip bakıyorlar çalışıyor işte sorun yok deyip geçiyorlar. sonra kabahati tesisata bulup yok hava vardır yok pislik vardır deyip temizlemeye kalkıyorlar. oda oda gezip afedersiniz bir tek yataklarda yatmadıkları kalıyor. ben yokken de güya servisiz diye gelmiş birisi parça değiştirmiş birisi petek temizlemiş saatlerce sonra aaa petekler tertemizmiş başka yapacak bir şey yok deyip gitmiş. son kez servis çağırıp söylediğiniz ayarları yaptırmaya çalışacağım umarım yaparlar.

• Merhaba,
    Annemin evde Eca Confeo Plus kombi mevcut kablosuz OT takılı, öncesinde de aynı idi bu kombi çalışmaya başladı mı hiç durmadan istenen sıcaklığa kadar aralıksız çalışıyor. kendi evimde immergas kombi var onda termostad olsada olmasada belirli aralıklarda çalışıyor, istenen sıcaklığa ulaşınca duruyor. bir ayarı var mı eca'nın haldır haldır çalışmasını engellemenin, dinlene dinlene çalışsa daha iyi sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agulec

Merhaba,
    Annemin evde Eca Confeo Plus kombi mevcut kablosuz OT takılı, öncesinde de aynı idi bu kombi çalışmaya başladı mı hiç durmadan istenen sıcaklığa kadar aralıksız çalışıyor. kendi evimde immergas kombi var onda termostad olsada olmasada belirli aralıklarda çalışıyor, istenen sıcaklığa ulaşınca duruyor. bir ayarı var mı eca'nın haldır haldır çalışmasını engellemenin, dinlene dinlene çalışsa daha iyi sanki.
    hocam bizim confeo plus kelimenim tam anlamıyla dinlene dinlene çalışıyor hatta yaylana yaylana diyebiliriz. keşke sizinki gibi haldır haldır bir çalışsa da ısınabilsek evde. ama dinlenmekten ısıtmaya vakit bulamıyor resmen

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.