Şimdi Ara

E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.883
Cevap
51
Favori
334.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kollektör vanalarını nasıl ayarlamalıyım kırmızı ve mavi vanaları yakından uzağa kısmanin faydası olur mu yoksa hepsi tam açık mı olmalı teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thusunamy T kullanıcısına yanıt
    kollektör vanalarıyla ayar yapmak veya açık kapamak iyi değildir. kolay bozulurlar ve komple set halinde değiştirmek gerekir, pahalı ve işi zordur. kollektör tamamen açık olmalı ve dokunulmamalı. aç kapa veya reglaj yapılacaksa, bütün herşeyi petek vanasından yapmalısın
  • İyi günler geçenlerde kombiye reset atamamamdan dolayı eve tamirci çağırdım. Reset işini çözdüler ama, arada kombi kendini kapatıyor ve su soğuyor, sonra tekrar ısınıyor, bu bu şekilde devam ediyor.  E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim

Kombiyi açınca bir parçaya bağlantı yapılmadığını ve sanırım başka bir kombiye ait parçanın( boşta takılı olduğunu gördüm ( Ariston Egis )
    . Sorun ne olabilir acaba?

Edit : Fotoğraflarda görüldüğü gibi kombinin ntc bağlantısı sökülüp başka bir ntcye bağlanmış. Normal midir? ( Yukarda biraz Türkçeyi katletmişim, değiştirme ihtiyacı hissettim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sereze1 -- 11 Aralık 2019; 12:59:8 >
  • sereze1 S kullanıcısına yanıt
    o sensörün senin cihaz ile alakası yok suyun sıcaklığını hissedemiyor cihaz yakar sıcak suda
  • sereze1 S kullanıcısına yanıt
    yuh artık demiyorum. bunu yapanı çok gördüm ilk gördüğümde garip gelmişti, herhalde başka bi sorun vardıda bunu yaptı sandım. artık sürekli görecez galiba. adam çantaya ntc koymaktan aciz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rufuk

Hocam merhaba, 1 dakikadan kısa sürede tekrar çalışma sorunu benim kombide de oldu, aynı marka model sizinki ile, sorunu çözdünüz mü? Çözüldü ise nasıl olduğunu bildirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Alıntıladığınız mesajdaki cihazda su kaçağı şebeke hattından geliyor. Tesisat vanasından, su valfinden ya da plastik borudan kaçırıyor olabilir. Fakat su basınç düşmesine sebep olmaz.

Cihazınızın sık sık devreye girme sorunu anakart arızasından kaynaklanır. Eurostar kombilerde kapalı devre su basıncını ölçecek ya da emniyete geçirecek herhangi bir sistem yok. Dolayısıyla hatanın su basıncıyla alakalı olması mümkün değil. Bu kombilerde hiç su olmasa dahi normal şekilde çalışmaktadırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurpalaur -- 13 Aralık 2019; 0:24:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurpalaur

Alıntıladığınız mesajdaki cihazda su kaçağı şebeke hattından geliyor. Tesisat vanasından, su valfinden ya da plastik borudan kaçırıyor olabilir. Fakat su basınç düşmesine sebep olmaz.

Cihazınızın sık sık devreye girme sorunu anakart arızasından kaynaklanır. Eurostar kombilerde kapalı devre su basıncını ölçecek ya da emniyete geçirecek herhangi bir sistem yok. Dolayısıyla hatanın su basıncıyla alakalı olması mümkün değil. Bu kombilerde hiç su olmasa dahi normal şekilde çalışmaktadırlar.

Alıntıları Göster
    Cevabınız İçin teşekkürler.
    Benim kombide basınç düşüklüğü yok, tek sorun Petek suyunu ayarladığımız sıcaklıktan 5 derece sonra tekrar çalışması.
    Örneğin 3. Konumda 60 dereceye gelince duruyor, 55 dereceye inince tekrar çalışıyor, 5 derecelik kazan suyu sıcaklığı farkı malum 1 dakika bile sürmüyor, sürekli bu döngüde çalışıyor. Hangi ayarı yaparsam yapayım farketmiyor durduktan 5 derece sonra tekrar çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: rufuk

Cevabınız İçin teşekkürler.
    Benim kombide basınç düşüklüğü yok, tek sorun Petek suyunu ayarladığımız sıcaklıktan 5 derece sonra tekrar çalışması.
    Örneğin 3. Konumda 60 dereceye gelince duruyor, 55 dereceye inince tekrar çalışıyor, 5 derecelik kazan suyu sıcaklığı farkı malum 1 dakika bile sürmüyor, sürekli bu döngüde çalışıyor. Hangi ayarı yaparsam yapayım farketmiyor durduktan 5 derece sonra tekrar çalışıyor.

Alıntıları Göster
    Eurostarlarda +- çalışma aralığının 5 derece olduğundan emin değilim hiç dikkat etmemiştim, bu konuda kesin bilgi veremeyeceğim. Ama 60 derecelik bir sıcaklığa getirdiğinizde suyun çabuk soğuması tabiki olağandır. Yani kombinizin derecesini yükselttikçe, su daha hızlı soğuyacağı için kombi daha sık devreye girer. Ama eğer her defasında derece 5 birim düştükten sonra tekrar devreye giriyorsa kombinizde bir sorun yoktur. Bunu iyi gözetlemeniz lazım. Çünkü anakart potansiyometre arızası olduğunda, cihaz ayarladığınız 60 dereceyi anlık olarak 70 derece olarak algılayıp kombinizi çalıştırabilir. Ama eğer böyle bir durum varsa uzun süre takip ettiğinizde zaten derecelerde tutarsızlık gözlemlemeniz gerekir.
  • Merhaba arkadaşlar. ECA confea plus kombimiz var, kombide şu şekkilde bir sorun yaşıyoruz. -+9 çalışma prensibinden dolayı
    Kombiyi düşük 41 derecede yakiyorum lakin 31 dereceye kadar düşmeden yanmıyor. Buda haliyle hem petekleri soğutuyor hemde tekrar petekleri 50 dereceye çıkarmya çalıştığından dolayı daha uzun yanmasına ve fazla sarfiyat olmasına sebep oluyor .

Bu konu ile ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim. Sıcak su ayarıyla birşeyler yapan olanlar olmuş acaba mümkün mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukayl06 -- 14 Aralık 2019; 18:56:56 >
  • onurpalaur O kullanıcısına yanıt
    Daha önce kullandığım confeo plus kombide bu Aralık 5 derece değildi, 5 derece aralığını değiştirmenin bir yolu var mı?

• Eca Confeo plus kombi sıcak su vermiyordu. Servis geldi ntc ile valf motoru değişti. 350 tl aldı. Çok mu aldı? Bilen varmı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arabaci72 A kullanıcısına yanıt
    Fiyatı ucuz pahalı derken neye göre baz alacaz. Eğer yetkili servis ise normal. Ama sorun, Hem ntc hemde motorun aynı anda arızalanmasına ne dersin. Bu soruyu sorsaydın iyi olur. Ntc arızalandı tamamda motoru niye değiştirdiler bunu sor. Gelmişken eli boş çıkmamışlar anlaşılan. Cevabı Hoşuna gitmeyecek soru sorma

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Eski Parçalar elimde. Şikayetvara başvurdum. Eca müşteri hizmetleri aradı ilgilendi. Bakalım ne olacak.

Yetkili servis

• quote:

Orijinalden alıntı: ukayl06

Merhaba arkadaşlar. ECA confea plus kombimiz var, kombide şu şekkilde bir sorun yaşıyoruz. -+9 çalışma prensibinden dolayı
    Kombiyi düşük 41 derecede yakiyorum lakin 31 dereceye kadar düşmeden yanmıyor. Buda haliyle hem petekleri soğutuyor hemde tekrar petekleri 50 dereceye çıkarmya çalıştığından dolayı daha uzun yanmasına ve fazla sarfiyat olmasına sebep oluyor .

Bu konu ile ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim. Sıcak su ayarıyla birşeyler yapan olanlar olmuş acaba mümkün mü ?
    Bu konu ile ilgili sorun yaşauyan olmadımı acaba ?
  • lago fb ot oda termostatı duotec compact ile uyumlu mudur?
  • ECA Confeo Plus kombimiz var, 45 dereceye getiriyoruz, 2 dk yanıyor sonra yarım saat, bir saat kesiliyor. sürekli bu şekilde. peteklere ne zaman dokunsam buz gibi veya hafif soğuk. 50-55 derecelere de getirsek yine aynı. bir türlü sıcacık yandığını göremedik şu peteklerin. iki tane usta geldi gitti, sorun yok dediler ( büyük ihtimalle anlamadılar hiçbir şey). basıncı kaça ayarlarsak ayarlayalım yine kafasına göre her seferinde değişik basınçta çalışıyor. yanmadığı zaman 35-40 derece gösteriyor, yanınca direkt 18 derece gösterip oradan ısıtmaya başlıyor. bu lanet kombiden anlayan yardım etsin lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

ECA Confeo Plus kombimiz var, 45 dereceye getiriyoruz, 2 dk yanıyor sonra yarım saat, bir saat kesiliyor. sürekli bu şekilde. peteklere ne zaman dokunsam buz gibi veya hafif soğuk. 50-55 derecelere de getirsek yine aynı. bir türlü sıcacık yandığını göremedik şu peteklerin. iki tane usta geldi gitti, sorun yok dediler ( büyük ihtimalle anlamadılar hiçbir şey). basıncı kaça ayarlarsak ayarlayalım yine kafasına göre her seferinde değişik basınçta çalışıyor. yanmadığı zaman 35-40 derece gösteriyor, yanınca direkt 18 derece gösterip oradan ısıtmaya başlıyor. bu lanet kombiden anlayan yardım etsin lütfen
    basınç sensörü digital algılamalı olduğu için 0,3 mb falan anlık değişmeler olabilir, genleşme tankında hava yoksa veya az ise, kombi ısınınca bi miktar yükselme olabilir. ama diğer arızaya gelince, ısıyı yüksek gördüğü için yanmıyor olabilir ama bu tarz bi arıza o sensörde olması çok zor, usta geldiği zaman arızayı görmezse teşhis edemeye bilir. kombi uzun süre yanmadığı zaman ekranda gördüğün sıcaklık ve kombinin en sağdaki borunun kombiye girdiği yerdeki sıcaklığını karşılaştır bakalım.
    birde şöyle bi ihtimal olabilir. kombi yanmadığı zaman kombiden herhangibi ses geliyormu? yani pompanın çalışma sesi duyuluyormu
    ekranda yüksek derece gösteriyor (sıcak su kapalıyken, yani petek suyu sıcaklığını gösterirken) ama peteklere giden boruya dokunduğum zaman soğuk ki zaten peteklerde soğuk. atıyorum 35-40 derece gösteriyor ama petekler soğuk, sonra kendi kendine devreye girince direkt 18-19 derece gösterip oradan sıcaklığı yükseltmeye başlıyor
  • canguler917 kullanıcısına yanıt
    sensör arızalı olabilir ama bu şekilde bu tip sensörlerde arızalanma zor. pompanın çalışıp çalışmadığını yazmamışsın(inceden az duyulur bi ses).
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.