Şimdi Ara

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.098
Cevap
28
Favori
73.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yeni gördüm mesajı.

Bu termostat gördüğüm kadarı ile on/off bir cihaz. BDR91 modül mü var kombi ünitesinde ? Emin olalım.

Modülasyonlu değil , ana kartın hemen yanındaki termostat girişlerini kullanmanız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba
    eca scot tek versiyondur: 24kw, evinize bu kapasite yeter

Teşekkür ederim, bir sorum daha var. Yoğuşmalı kombiler için bir gider bağlantısı olması gerekiyormuş. Bizim kombinin yeri buna uygun değil. Hermetiğe yöneteceğiz sanırım. O zamanda viessmann vitopend 100 olabilir. Siz ne önerirsiniz baymak dışında? Sıcak suyu da hızlı verebilen bir kombi istiyoruz.
  • onboardx O kullanıcısına yanıt
    önerdiğim hermetik kombiler
    eca confeo plus
    bosch class 6000w (buderus u72)
    airfel digifel duo

viessmann vitopend yerine vaillant eco tec plus 242-5-5 öneririm

bu kombilerin sıcak su performansı aynı kalorifer gibi 24kW'tır,vaillant,eca,bosch/buderus'ta kullanım suyunda ön ısıtma modu var yani plakalı eşanjörde bir miktar sıcak su bekletir musluğu açınca suyu gönderir
    kombi evin içinde olacaksa ve ses önemliyse eca diğerlerine göre bir miktar sesli çalışır
    eca,airfel,buderus/bosch yerli üretimdir,vaillant ise yurtdışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 14 Ocak 2017; 13:58:19 >
  • kardeş biraz kafanı ağrıtcam ama idare et şimdi benim servis senin bağlantı resimlerinin tam tersini yaptı modülasyonlu ğibi modülasyonlu bağlantı noktasına bağladı ve öbür taraaftaki köprüyü söktü şimdi başka bi servisle ğörüştüm oda modülasyonlu değil dedi doğru olan hanğisi analayamasdım senin bağladığın ğibi bağladım diğer tarafa körü yapınca eşleşmedi köprüyü sökünce eşleşti servisle ğörüştüm yanlış dedi senin resimlerde molülasyonlu bağlantı noktasına bağlamamı söyledi öbür tarafada körüyü sökmemi siz kime bağlattın dogru olan hanğisi tpı ne demek birde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAHİİMM -- 14 Ocak 2017; 13:53:27 >
  • Tulpara kullanıcısına yanıt
    şimdi kafam karıştı karın kapağını açınca sol yanında ikili klmes 230v var röle bağlantısını burayamı yapcam benim servis kart kapağını açmadan soll tarafta 4lü klems var oraya yaptı baglantıyı kartın içindeki klemesteki köprüyü söktü
  • RAHİİMM R kullanıcısına yanıt
    Bu oda termostatı on/off olduğu için turuncu kablonun olduğu yere bağlanacak. Diğer beyaz kablonun olduğu yer modülasyonlu oda termostatı bağlantısı. O köprü resimdeki gibi kalacak.

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları

Resimde iki bağlantı yerini de işaretledim.

Beyaz kablo resimdeki gibi köprülü halde çalışmazsa yukarıdaki resimde yani tulpara nın cosa bağlantısı yaparken yaptığı gibi beyaz kablonun bir ucunu çıkarıp o şekilde bırakabilirsiniz veya boş şekilde bırakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 14 Ocak 2017; 14:45:45 >

• şimdi benim kombide termostat modulasyon bağlantısı dediğinz yerde bağlı bole bağlı olduğunda termostat ne gibi sıkıntı verir,servis bu şekilde doğru diyor 1 de eca scot kombi için cm 727 termostat doğru bir seçimmi yoksa modulasyonlu bir termostat bakmamız daha mı avantajlı*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAHİİMM -- 14 Ocak 2017; 17:1:51 >
    Şuan yanlış yerde takılı termostatınız turuncu kablonun olduğu yerde takılı olması gerekiyor. CM727 uygun bir yere konumlandırırsanız TPI teknolojisinden dolayı sıcaklık dalgalanması da yaşatmaz. ECA Scot minimum tüketime odaklandığından; sizde istediğiniz oda sıcaklığına uygun olan ideal kombi sıcaklığını deneme/yanılma yöntemiyle bulursanız modülasyonlu bir termostata gerek kalmaz daha da tasarruflu bir kullanım ortaya çıkar diye düşünüyorum.
  • szm428 S kullanıcısına yanıt
    tşk ederim ama deneme yanılma nasıl yapmam ğerekiyor birde p+ı ne demek birde algılama 05 derece ğözüküyor bunu 01 düşürebilirmiyim parlamenter ayarlarından nasıl bi ayar yapmam ğerekiyor

ECA Scot devre şeması aşağıdaki gibi. Kabloları takip ederek bu resimden de anakart üzerindeki bağlantıların hangileri olduğunu görebilirsiniz.Servislerin scot hakkında henüz tam bir bilgileri yok herhalde.

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları[simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 14 Ocak 2017; 17:21:47 >

Deneme yanılma şöyle:
    Oda termostatını uygun bir yere koyun. Orada dursun.Sürekli hareket ettirmeyin.
    Oda termostatını istediğiniz sıcaklığa ayarlayın.Örn: Man konumu (Manual) seçiliyken 23 dereceye.
    Kombiyi de bulunduğunuz bölgenin dış hava sıcaklığı en düşük derecedeyken istediğiniz oda sıcaklığına ulaştırabilen en düşük sıcaklığa ayarlayın. 40-45 den başlayarak 55 e kadar deneyin.55 i geçmeyin. Örn: 45 Dereceye. İstediğiniz oda sıcaklığına kombi uzun süre çalışmasına rağmen gelmiyorsa kombiyi daha yüksek bir sıcaklığa ayarlayın.Adımları çok yüksek tutmayın 1 er 3er 5 er arttırın. Oda termostatı en soğuk odadaysa diğer odaları termostatik vana ile ayarlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 14 Ocak 2017; 17:45:4 >
  • teşk ederim daha neolsun birde şunu sorayım para metre ayarlarında oransal bant ğenişliği 13:pb 1.5 oransal bant diyor 0.1 derce adımlarla +3 dreceye kadar ayarlama diyor bunu 0.5 değeri değiştirmekiçinmi kullanılıyor

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları şu an doğru bir bağlantı olmuşmu

Şu an oda termostatı bağlantısı doğru görünüyor. Oda termostatınız 0,1 algılamaya sahip bir termostat. 0,1 lik adımlarla değilde 0,5 lik adımlarla oda sıcaklığını ayarlayabiliyorsunuz.Gerisini o hallediyor.

Oransal bant genişliği TPI algoritmanın çalışmaya başladığı aralığı belirtir. Standart olarak oransal bant 1,5 derece. Bu da hedefe 1,5 derece yaklaştığınızdan itibaren TPI algoritmanın çalışması demek. Bu algoritma sayesinde kombi sürekli çalışmıyor, ara ara durarak hedef sıcaklığa daha az yakıt yakarak ulaşıyor, hem de hedefi aşarak sıcaklık dalgalanması yapmıyor. Oransal bant dışında yani diyelim hedefe 2 derece uzaksanız kombi sürekli çalışıyor. Oransal bantı 1,5 dereceden 3 dereceye kadar 0,1'lik adımlarla yükseltmek mümkün. Honeywell'in tüm on/off termostatları bu TPI algoritmayla çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 14 Ocak 2017; 17:43:13 >
    Hocam şimdi doğru bağlantınız.

Proportional(oransal) band şu demek , 1.5 ayarlı ise , set dereceye 1.5 derece yaklaşınca öğrenme modunu devreye alır.

Mesela 22 set derece, 20.5 dereceye gelene kadar sürekli çalışır 20.5 tan 22 ye gelene kadar öğrenme modu çalışır(p+i) .

P+i modunda da sürekli ölçüm yaparak , set ettiğiniz dereceyi sabit tutabilmek için çalışma ve durma zamanını ayarlar.
  • tşk ederim baya syenizde bilği sahibi oldum parametre ayarlarıyla pek oynamamak ğerek herhalde birde sıcaklık aralığı 12:to -3 +3 0.1 derece adımlarla -3 +3 ayarlama diyor bu neişe yarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAHİİMM -- 14 Ocak 2017; 17:59:25 >
    Oda termostatın da herhangi bir parametre ayarı yapmanıza gerek yok. Kullanım modunuza göre sıcaklığı ayarlayın yeterli.
    s.a kardeş ben bu termostadı çüzemedim BDR91 modulü ne demek anlamadım
  • szm428 S kullanıcısına yanıt
    s.a kardeş servisçiye pek ğüvenim kalmadı artık onun için röle kapağınıda açtım elektirik pirizinden ğeleni ğöründüğü ğibi A yanındaki L ye bağlamış kombiyle röle baglantısınıda A ve B ye bağlamış ama bunun C ye bağlanmasımı gerekiyor yoksa baglatı dorumu inceleyip cevabınızı bekliyorum tşk
    Hocam BDR91 on/off termostatlarda kullanılan Honeywell kombi ünitesinin model kodu. Modülasyonlunun farklı bir ünite model kodu var.

L ve N yani faz ve nötr enerji girişi olacak. A ve B uçları da kombide termostat uçlarına bağlanacak.

L ve N de enerji var hocam aman dikkat.
    yani dogru olan pirizden elektirik ğelen kabluları N ve L bağlamk röleden ğelen kombiye bağlanan kablularıda A ve B bağlamakmı oksa A ve C ye bağlamakmı
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.