Şimdi Ara

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.099
Cevap
28
Favori
73.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    A ve B bağlamak doğru. A ve C açık kontak çünkü, ters çalışır.

Prizden gelenleride L ve N ye bağlayacaksınız. Kontrol kalemi ile ölçün faz hangisi ise onu L ye bağlayın. Ters olsa da bişey olmaz muhtemel ama biz doğru yapalım.
  • RAHİİMM R kullanıcısına yanıt
    Tulpara nın dediği gibi. Aşağıdaki resimde de görebilirsiniz.

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 15 Ocak 2017; 0:14:39 >
  • eca scot alıcam olur derseniz yer istanbul 95m 5,5m petek 40-45 derecede ısınıyorum bozulan kombim vaillant 24 saatte 4,5metreküp gaz yakıyordu bana scot uyarmı petek boyu yetermi
  • bama12 B kullanıcısına yanıt
    petek boyu değil kaç derece kazan sıcaklığında ısındığın önemli
    bozulan kombi ile 40-45c arasında ısındıysan eca scot olur öneririm
  • s.a biraz uzun olacak bu form sayesinde eca scot kombiyi aldım ev konya da kuzey cephe yalıtım mevcut kat 2 üzeri çatı izalosyon mevcut alt kat boş 9mt petek mevcut evde mobil sistem döşeli peteklerin hesi açık durumda kombi 45 ile 50 arasında 12m3 tüketim yaptı sonra 2mtr peteği kapattım tüketim 9mt ye düştü ğündüzleri yatak odalarını kapattım akşam açtım bu8 mt ye düştü evin ısısı 29 derce sonra cm 727 termostad aldım dışarısı ğündüz 3 ğece-1 civarlarındaki havada 9mt petek hapsi açık kombi 45 veya 48 dercede oda sıcaklığı 20.5 derecede 9m3 yakıt oldu tüktimler 24 saate bu şartlarda tüketim normalmi 1 sorum bu)( şimdi cm727 molülasyonsuz termostada ğelelim şimdi eca scot kombide modülasyonlu termostat kullansam yakıt birazdaha düşermi 2 sorum)( cm 727 termostadda kombyi 45 de ayarlıyorum oda sıcaklığı 20.5 eco moodda ama kombi derecesi 45 ğelmiyor 39 40 ğibi seviyelerde yanıyor termostad kombiyi kapatıyor petekler buz ğibi oluyor kombinin derecsini yükseltmem mi ğerekiyor yoksa standart modmu eco mu modülasyonlu termostadın çalışması cm 727 ğöre ne ğibi farkalrı var beni bu konularda bilğilendirirseniz memnun olurum şimdiden tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAHİİMM -- 16 Ocak 2017; 19:28:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• s.a biraz uzun olacak bu form sayesinde eca scot kombiyi aldım ev konya da kuzey cephe yalıtım mevcut kat 2 üzeri çatı izalosyon mevcut alt kat boş 9mt petek mevcut evde mobil sistem döşeli peteklerin hesi açık durumda kombi 45 ile 50 arasında 12m3 tüketim yaptı sonra 2mtr peteği kapattım tüketim 9mt ye düştü ğündüzleri yatak odalarını kapattım akşam açtım bu8 mt ye düştü evin ısısı 29 derce sonra cm 727 termostad aldım dışarısı ğündüz 3 ğece-1 civarlarındaki havada 9mt petek hapsi açık kombi 45 veya 48 dercede oda sıcaklığı 20.5 derecede 9m3 yakıt oldu tüktimler 24 saate bu şartlarda tüketim normalmi 1 sorum bu)( şimdi cm727 molülasyonsuz termostada ğelelim şimdi eca scot kombide modülasyonlu termostat kullansam yakıt birazdaha düşermi 2 sorum)( cm 727 termostadda kombyi 45 de ayarlıyorum oda sıcaklığı 20.5 eco moodda ama kombi derecesi 45 ğelmiyor 39 40 ğibi seviyelerde yanıyor termostad kombiyi kapatıyor petekler buz ğibi oluyor kombinin derecsini yükseltmem mi ğerekiyor yoksa standart modmu eco mu modülasyonlu termostadın çalışması cm 727 ğöre ne ğibi farkalrı var beni bu konularda bilğilendirirseniz memnun olurum şimdiden tşk

Hocam tüketimler normal gibi geldi bana.

Termostatı soğuk odaya koymalısınız ve cihazı standart moda alın bence. Dış ortam soğuk yeterince. Eco mod geç tepki veriyor ve tüketime faydası yok soğuk havalarda.

Modülasyonlu termostat alsanız tüketim çok fazla değişmez, sadece kombi kazan sıcaklığı ile oynayarak sürekli çalışma sağlar ve petekler soğumaz.

On/off ta petekler soğur / ısınır. Önemli olan ortam ısısıdır.

Sonuçta ısı için gereken kalori değişmeyecektir , sadece kombinin dur kalk yapmasında fazla tüketim oluyorsa o olmayacaktır. Ama bu sefer pompa sürekli çalışacağı için o kazancı götürecektir bence.

Kombi kaç dakika çalışıyor kaç dakika duruyor , ölçüp yazar mısınız?

• Tulpara kullanıcısına yanıt
    şuan baktığım kadarıyla kombi 48 dercede çalışıyor oda sıcaklığı 21 dercede kombi 5 dakika çalıştı 5 dakikada durdu yarım saatte devamlı 5 dakika arayla yanıp söndü eco modda ilk çalıştığında 30 lara kadar düşüyor bunu 40 dereceye kadar çıkarıyor yüzde 22 23 modülasyonla sonra 34 derceye kadar düşüyor ve yüksek aleve ğeçip benim ayarladığım kombi sıcaklına yani 48 çıkarıp kombi çalışmayı kesiyor 5 dakika boyunca derce 30 lara kadar iniyor ve kombi tekrar çalışıyor standart moddada çalışınca hızlı bir şekilde 48 çıkıyor sonra alev küçülüyor ve 38 kadar düşüyor sonra yine hızlı bir şekilde tekrar 48 çıkarıp kombiyi susturuyor tabi alevi kesiyor bir iki dakika pompa çalışıyor sonra pompada susuyor ecodada standarttada pompayı bir iki dakika çalıştırım sonra susuyor normalmi benim sadece kafama takılan alt kat boş mustakil ev yalıtımım mükemmel denebilir çatı dahil yani termostada kafamı taktım cm 727 modülasyonlu olmadığı için 9mt petekte 9m3 yaktı modülasyonlu termostad ile yakııt 9m3 altına düşermi yoksa değişen birşey olmazmı birde kombiyi termostad ile kombiyi 45 ile 50 arasıdamı çalıştırmak mantıklı yoksa 50 ile 55 arasımı tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAHİİMM -- 16 Ocak 2017; 21:40:10 >

5 dk çalışıp 5 dk dinlenmesi garip geldi bana. Yalıtımınız iyi ise 5 dkdan fazla dinlenmesi lazım.

Termostat nerede duruyor ? Isıdan kolay etkilenen bir yerde mi?

Eco modda; ilk çalışmada yüzde 22 modülasyonda 5 dk boyunca ön ısıtma yapıyor. Daha sonra alev boyunu büyütüp ayarlı ısıya getiriyor. Soğuk havalarda oda ısısı bu bekleme zamanında soğuyor ve on/off termostatta dalgalanma artıyor. Bu yüzden ben standart modda kullanıyorum. Ölçüm yaptım eco mod ve standart mod arasında yakıt tüketimi açısından fark olmadı.

Termostat doğru yerde ise ve ısıyı doğru algıladığından emin iseniz , 10-15 dk da istenilen ısıya gelse daha iyi olur bence , kazan ısısını düşürebilirsiniz biraz. Deneyerek bulabilirsiniz. Fazla çalışacak tüketim artacak diye endişe etmeyin , uzun çalışacak ama daha düşük alevde çalışacak.

Termostat devreyi kesip alevi kapatınca pompa 2 dk boşta çalışıyor , bu gayet normal .

cm 727 modülasyonlu olmadığı için 9mt petekte 9m3 yaktı modülasyonlu termostad ile yakııt 9m3 altına düşermi yoksa değişen birşey olmazmı birde kombiyi termostad ile kombiyi 45 ile 50 arasıdamı çalıştırmak mantıklı yoksa 50 ile 55 arasımı birde termostadı alt kat boş olduğu için 1.50 mt yükseklige değilde 1.80 yükseklige montaladım çünkü ölçümlerimde aşagısı boş olduğundan biraz soğuk ğeliyor ondan etkilenmemesi için 1.80 ne montaladım birde termostadı 21 dereceye ayarladıgımda 21.5 çıkyor ama 21.5 sabitleniyor ne düşüyor ne de çıkıyor 21.5 kombi çalışıp duruyor normalmi bu

Hocam modülasyonlu olsa yakıt tasarrufunuz olmayacaktı muhtemelen. Sadece kombinin çalışma şekli değişecekti , dur kalk yapmayacaktı , ısıya göre kazan ısısını ayarlayacak ve pompanın 24 saat hiç durmayacağı şekilde çalışacaktı.

Modülasyonlu termostattan mucize beklemeyin , sonuçta gereken ısıyı elde edebilmek için gereken kalori kadar gaz yanması gerekiyor.

45 derecede deneyin 10-15 dakika sonra termostat kesiyorsa bu ısı yeterlidir ama daha uzun çalışıyorsa biraz yükseltebilirsiniz 48 e mesela. Ne kadar düşük ısı ile çalışırsa o kadar az tüketim olur.

21 derece sizin için yeterli ise gayet iyi çalışıyor demektir o zaman derece sabitleniyorsa.

tşk ederim termostadı değiştirmeye ğerek yok 45 denediğimde 7 8 dakika ğibi kombi duruyor ama çalışması da kısa oluyor ama formda okuduğum kadarıyla yoguşmalı kombi yoğuşma yapaması için 50 55 dercelerde çalışması ğerekiyor ğibi mantık var yüksek çalıştırmak az yakıtmı demek

Yoğuşmalı kombilerde dönüş suyu ne kadar soğuk olursa o kadar yoğuşma verimi fazla olur.55 derece üstünde ise yoğuşma olmaz.

Dönüş suyunun ısısı da çıkış suyu ile yani kazan ısısı ile ilgilidir.

Yoğuşmalı kombiler maksimum 55-60 derecede çalıştırılmalı.

Yoğuşmasızlarda 60-65 civarında olmalı.

Sizin kombiniz yoğuşmalı , kullanabildiğiniz , ısınabildiğiniz en düşük kazan sıcaklığında kullanmalısınız. Düşük sıcaklık eşittir düşük tüketim.

sevgili arkadaşım modülasyonlu oda termostatı alırsan yakıt birazcık düşer muazzam şekilde etkilemez
    almış olduğun kablosuz honeywell cmt727 piyasanın en iyi 2 kablosuz oda termostatından biridir
    termostatik vanalar kullanmıyorsan ve de yakıtın biraz daha düşmesini istiyorsan kombiye en yakın iyi ısınan birkaç peteğe ve mutfağa kaliteli termostatik vanalar taktırabilirsin
    termostatik vanaların ayarını da oda termostatına göre 1c aşağıda ayarlarsın,oda termostatı 22c ise örneğin termostatik vanalar 21c olsun. termostatik vanada 21c, 3numaranın biraz üstü sayılır
  • ECA Scot kombiyi evimize almış bulunmaktayız. Alalı 2 hafta oldu. Yardımcı olan disintegration ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim. Yorumlarınıza bakarak aldım. Önerilerinize uydum. Hiç tereddütsüz aldım. Teşekkürler...
    http://www.onaystore.com/ECA-Scot-24-Kw-Yogusmali-Kombi,PR-169.html sitesinden 2050 TL KDV DAHİL + 45 TL kargo parası ile 2095 TL ye denk geldi. Şu anda ürünün fiyatı artmış. OnayStore sitesini öneririm. Site çok ilgili. Telefon ile her aradığımda yardımcı oldular. Kombiyi sıkıntısız ve hasarsız teslim aldım.

• mutluman07 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bama12

eca scot alıcam olur derseniz yer istanbul 95m 5,5m petek 40-45 derecede ısınıyorum bozulan kombim vaillant 24 saatte 4,5metreküp gaz yakıyordu bana scot uyarmı petek boyu yetermi

bu soruyu ECA yetkili servisinin en yetkilisine sordum bana hiç bulaşma servisle sıkıntı yaşarsın bir arıza olduğunda dedi geliriz mal gibi bakarlar bi çözüm bulamazsın sıkıntı yaşarsın servisleriyle dedi yeni kombilerde tecrübeleri yokmuş benim şu dikkatimi çekti demirdökümdede aynı mağazalarına gidiyorum sadece atron öneriyorlar diğer modellerini anlamadıklarını söylüyorlar eca,da sadece confea plus diyor başka kombi tanımıyor şaşırdım bunlar istanbul servis ve bayiler
  • bama12 B kullanıcısına yanıt
    saçma sapan bilgi veren kişiyi ciddiye alma kombi manisada eca fabrikasında üretiliyor
    allah korusun bir arıza olduğunda öyle bir tamir ederler ki tamir etmek zorundalar ki
    bazı bayiler ucuzcudur,ucuz iş yaparak geçim sağlarlar o yüzden premix yoğ kombi takmazlar
    teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.