Şimdi Ara

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.098
Cevap
28
Favori
73.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

saçma sapan bilgi veren kişiyi ciddiye alma kombi manisada eca fabrikasında üretiliyor
    allah korusun bir arıza olduğunda öyle bir tamir ederler ki tamir etmek zorundalar ki
    bazı bayiler ucuzcudur,ucuz iş yaparak geçim sağlarlar o yüzden premix yoğ kombi takmazlar

Sayın disintegration Antalya da oturuyorum;
    Sizden ricam kombi tavsiyeniz ve uygulamada dikkat etmemiz hususlar !
    Yoğuşmalı mı yoksa konvonsiyonel çalışan bir kombi uygun olur ;
    3+1 ev 125 m2 , odalar kuzey cephe , kombi yeri balkon, 6,2 metre radyatör ölçüldü koridor ekstra konulabilir yatak odasına ek radyöter eklenbilir ..!

Ekonomik bir sistem mi yoksa uzun vadede servis sorunu yaşanmadan pahalı bir sitem mi önerirsiniz ?
    Saygılar ...

• Sayın disintegration Antalya da oturuyorum;
    Sizden ricam kombi tavsiyeniz ve uygulamada dikkat etmemiz hususlar !
    Yoğuşmalı mı yoksa konvonsiyonel çalışan bir kombi uygun olur ;
    3+1 ev 125 m2 , odalar kuzey cephe , kombi yeri balkon, 6,2 metre radyatör ölçüldü koridor ekstra konulabilir yatak odasına ek radyöter eklenbilir bunla birlikte 8 metrre petek boyu..!

Ekonomik bir sistem mi yoksa uzun vadede servis sorunu yaşanmadan pahalı bir sitem mi önerirsiniz ?
    Saygılar ...
    Servisteki arkadaşlar pek bir detaya girmeden kafalarındaki sitemi dayatıyorlar ..!
  • sunny78 kullanıcısına yanıt
    yoğ kombi bütçe meselesi, bütçeniz varsa alınmasında fayda var
    binanızda yalıtım var mı,ev kaçıncı kat
    evde ısıtılacak net alan kaç m2 bu çok önemli ölçülen 6.2 metreyi ciddiye almayın
    bütün odaların,koridor,hol,banyo,mutfak dahil cephelerle beraber yazarsanız daha sağlıklı değerlendirme yapılır
    ayrıca kombiyi balkona değil evin içine monte ettirin bu bile çok önemli
  • Sayın disintegration
    Ev ara kat yalıtımlı daire ,
    Odalar:
    >mutfak 10 m2
    >salon 24 m2,
    >çocuk odası 10m2 kuzey cephe yalıtımlı
    >günlük oda 8.9m2, kuzey cephe yalıtımlı
    >yatak odası 14m2 ,kuzey cephe yalıtımlı
    >hol 7.5m uzunluk
    >banyoda halihazırda havlupan var.
    Maalesef kombi yerini balkona aldırıdım :)
    Oda termostat ile beraber değerlendirseniz çok sevinirim :))))
  • sunny78 kullanıcısına yanıt
    Senin eve en az 7metre petek lazım
    Eca scot öneririm koridor ve havlupan hariç bütün peteklere kaliteli termostatik vanalar öneririm:danfoss ra 2000
    Oda termostatı da isteğine göre on off,modülasyonlu veya akıllı kit

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • izmir
    kuzey cephe (güneş yok), yüksek rakım mahallede
    ara kat yalıtımsız 16yıllık bina,pencereler alüminyum doğrama
    90m2, 7metre petek
    eca scot
    24saat....>5.5 & 6 m3
  • Sayın disintegration teşekkür ederim ,
    bu doğrultuda bende pahalı da olsa eca scot oda termostat yöneleceğim
  • arkadaşlar merhaba. sanırım kombi arıza yaptı. aynen şu videodaki gibi ses geliyor.Sorun nedir acaba.

• slm arkadaşlar bi sorum olacak cm 727 oda termostadında on of olduğu için kombi pompası devamlı çalışıyor pompanın susması ğerkmiyormu devamlı çalışması normalmi alevi kesiyor birde ev 100 m2 9m petek var 2 m kullanmadığım oda olduğu için kapalı 7 m petek açık yalıtım iyi ama alt kat boş alttan soguk oluyor biraz ğünlük 8m3 tükrtim normalmi bana biraz fazla ğibi ğeldi derce 21 de ayarlı devamlı 40 45 arası yakıyorum kombiyi birde termostadda 12:to paremetresi ne işe yarıyor -3 +3 şimdiden herkese tşk 1saar süreyle takibimde 6 dönğüde toplamda 25 dk çalıştı 35 dakika kombi beklemede kaldı ama pompa devamlı çalıştı birde anlamadığım kombi 40dercedye ayarlıyorum oda sıcaklıgı 21 ğeliyor termostad röleye sinyali ğönderiyor rölede yeşil ışık yanıyor ama kombi sinyali alıyor ama alevlemiyor taki 32 derceye düşünceye kadar yani anlamadığım oda sıcaklıgı 21 derceden düştüğünde sinyali ğönderince on of termostadın kombiyi hemen çalıştırması ğerekmiyormu neden -8 derece düşmesini bekliyor beni bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum hayırlı ğeceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAHİİMM -- 22 Ocak 2017; 3:1:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• RAHİİMM R kullanıcısına yanıt
    Kombi güvenlik ve tasarruf önlemi olarak +-9 mantığına göre çalışır. Yani 40 dereceye ayarlıyorsanız kombinin çalışması için su sıcaklığı 31 derece olmalıdır. Termostat çalış komutu verse bile kombi anakarttaki bu kontrol nedeni ile çalışmaz. Su derecesini biraz yükseltin.

Bende pompa 2dk kadar sonra kapanıyor.

• Tulpara kullanıcısına yanıt
    tşk birde 12to parameteresi ne işe yarıyor -3 +3 aralıgında sıcaklık ayarlaması diyor 1 saatte 6 dönğü yapıyor 6 dönğüde 22 dk çalıştı 38 dk kombi çalışmadı normalmi yoksa daha fazla çalışmaması gerkir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAHİİMM -- 22 Ocak 2017; 13:6:25 >
  • Sıcaklık ofseti parametresi zannımca termostatın bulunduğu yere göre kalibrasyonu için. Aşağıdaki resimlerde tüm parametreleri görebilirsiniz. Gerekmiyorsa bu ayarları değiştirmeyin.

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 22 Ocak 2017; 13:58:4 >

Hocam @szm428 arkadaşın belirttiği gibi offset ayarı için. Yani doğru ölçmediğini düşünüyorsanız buradan + - ayar yapıyorsunuz.

Çalışma süresi kazan sıcaklığı ile doğru orantılıdır. Bu süre ev m2si ,yalıtım ve dış ortam sıcaklığına göre her evde değişkenlik gösterir.

Bunu siz değişik kazan sıcaklıklarında kendiniz gözlemlemeniz gerekiyor. En az dalgalanma yapan ve az yakıt tüketen ayarı siz deneyerek bulacaksınız.

Ben 53 c de , 15-20 dk çalışma 40-50 dk bekleme olarak kullanıyorum. Ev 160 m2 , çatı yalıtımı yok, 21 c set derecesi. 6-12 m3 arasında dış ortam sıcaklığına göre tüketim oluyor.

• Tulpara Hocam.. Öncelikle Cosa kurulumunu tarif ettiğiniz için teşekkürler.. Dün cesaret Edip kurdum.. ECA kesinlikle bozar dediği için kurmak istemiyordum.. Çok şükür kurdum.. Güzel de çalışıyor.. Sorum şu, çalışma ve durma aralığını kaç yapıyorsunuz.. Ben Cosa ünitesini en soğuk odaya, peteklere yakın bir yere koydum.. Biliyorum uygun değil ama diğer yerlerde set edilen değere ulaşamıyordu.. Şimdi en azından durup çalışıyor.. Siz nasıl yapıyorsunuz.. Şimdiden sağolun..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • muduey kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun :)

Çalışma ve durma aralığı -0.1 ve 0.1 de kullanıyorum.

Kazan sıcaklığı düşük ise set değere ulaşamıyor. Biraz deneme ve gözlem ile en uygun derece ve konumu bulacaksınız. Bir kaç gün takip edin , takıldığınız yerde yardımcı olmaya çalışırız.

Cosa konusunu da okur ve takip ederseniz daha hızlı bilgi alabilirsiniz.

Selamlar

hocam senin çalışma süresi baya iyi kaç metre petek var bende 9m petek var bunun 7 metresi devamlı açık odayı 21c ayarlıyorum 45 civaralrında kombi ama 22 dakiaka çalışıp 38 dakika çalışmıyor tüketim 8m3 normalmi sıcak havadada soguk hvadada fazla bi değişiklik olmuyor kombiyi birazdaha yüksekmi yakmam ğerekiyor yoksa düşükmü

• szm428 S kullanıcısına yanıt
    benim analamadığım kombiyi yüksek derecede yakamak mı tasarruflu düşük derecede yakamkmı anlamadım ben ğenellikle 40c 45c aralığında yakıyorum odayı 21c ayarlıyorum 7 m petetkte tüketim 8m3 1 saatte 6 dönğü yapıyor bunun bir saat içine 22dk çalışşıyor 38 dk çalışmıyor normalmi eco mod dahamı avantajlı tşk

Yoğuşmalı olan bu kombiyi ısınabildiğin en düşük dereceye almanı tavsiye ediyorlar. Kombiyi 40 derecede ayarlaman bu dış hava sıcaklıklarına oda termostatı açmasına rağmen kombinin geç tepki vermesine sebep olabilir. Kombi çalışıp durduktan 2-3 dk sonra kombi üzerindeki sıcaklık örn 35 dereceye düşüyorsa kombiyi +9 ekleyip 44 e ayarla böylece kombi ile termostat tepkisel ve daha uygun çalışır. Eco mod standart mod sen dene ve karşılaştır.

Set ettiğiniz ısıya getirebildiği en düşük sıcaklığı kullanmak lazım. Bu da her eve göre değişken.

Çok soğuk havalarda ecomod geç tepki vermesine neden oluyor.

Sizin cihazda TPI modu çalıştığı için 1 saatte 6 döngü yapıyor. Toplam çalışma süreleri yakın.Benim kullandığım cihaz sadece on/off olduğu için az çalışıyor, tek sefer çalışıyor.

Hangi şehirdeydiniz?

konyada yaşıyorum buğün hava çok soguk şuan -8c termostad üzerinde saatte 6 dönğüyü 3 dönğüye düşerebiliyorsun bunu 3 düşermemin tasarrufa faydası olurmu sizce birde siz 53 c kombiyi yakıyorum demiştiniz yoğuşmalı kombide fazla değilmi yoksa bu dercedede yoğuşma sağlıyormu

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.