Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu cihazla bahsettiğiniz uygulamayı yapabilirsiniz.

http://www.kombi.com/e.c.a-telekontrol-telefon-ile-uzaktan-kontrol-cihazi-359.html
  • B_Beyrek kullanıcısına yanıt
    çok sağol..ama bayağı pahalıymış...haftalık ayarlanabilir uzaktan kumandalı termostad daha mantıklı duruyor.
  • macerhan kullanıcısına yanıt
    Konfor herzaman pahalıdır. :). Kombi modeli Confeo veya plus serisindense Lago FB OT tavsiye ederim.

Burda uygun fiyatlı yada siz araştırın daha uyguna bulabilirsiniz.

www.kombiveklima.com/ECA-Modulasyonlu-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-Lago-FB-OT,PR-482.html

Haftalık günlük proğram yapın istediğiniz saatte açılır kapanır bir nevi telefonla kumanda gibi düşünülebilir. :) Kombinin hemen arkası salon oturma odası ise kabloda görünmez bir delik acar bağlarsınız. eca sanırım 30 tl alıyor gelip bağlıyor. şu an en alınası Eca termostat bu tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• B_Beyrek kullanıcısına yanıt
    merhaba,

evimde şuan manuel termostad kullanıyorum.Bir dahaki kışa doğru yenileyecem.Kombi termostada biraz uzak bu yüzden kablolu tercih etmeyecem.Manuel kullandığımın kablosu çok çirkin duruyor.

http://www.kombiveklima.com/ECA-OnOff-Oda-Termostati-T6360,PR-478.html
  • arkadaşlar merhaba
    geçen ay İstanbul Kartalda ev aldım ve confeo plus taktırdım
    min. 40 derece olmasından dolayı oldukça kabarık bir fatura bekliyor beni
    konu ile ilgili birkaç sorum olacak

1. derece 40 dan aşağı olamaz mı. yani yapaca bişi yok mu 30-35 ideal benim için
    2. oda termostatı taktırsam odaya, istediğim sıcaklığa gelince oda direk kombiyi m kapar yoksa sadece odanın peteğini mi?
    3. termostatik vana da aynı işi görür mü?

yani soruların özeti ben nasıl daha az yakarım???

lütfen ya yardım edin bilgi olarak ya da hesap nomu vereyim para gnderin:(
  • mmmyyyggg M kullanıcısına yanıt
    oda termostatı, oda istenilen sıcaklığa ulaştığında kombiyi kapatır.
    termostatik vana aynı görevi görse de çalışma prensibi farklıdır. termostatik vanalar peteklere takılır, oda istenilen sıcaklığa gelince o odanın peteğini kapatır. su o peteğe uğramadan sıcaklık ihtiyacı olan odalara gönderilmiş olur. böylece ev ısınınca, kombi de ısıttığını düşünerek beklemeye geçer.

termostatik vananın kombiye doğrudan müdahalesi yoktur, sadece dolaylı yoldan kapatmaya yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

oda termostatı, oda istenilen sıcaklığa ulaştığında kombiyi kapatır.
    termostatik vana aynı görevi görse de çalışma prensibi farklıdır. termostatik vanalar peteklere takılır, oda istenilen sıcaklığa gelince o odanın peteğini kapatır. su o peteğe uğramadan sıcaklık ihtiyacı olan odalara gönderilmiş olur. böylece ev ısınınca, kombi de ısıttığını düşünerek beklemeye geçer.

termostatik vananın kombiye doğrudan müdahalesi yoktur, sadece dolaylı yoldan kapatmaya yarar.

öncelikle cevap için teşekkür
    peki oda termostatını ben bağlayabilir miyim?
    herhangi bir peteği kapatmak yada biraz kapatmak tasarruf sağlar mı?
    ve yazdığım gibi kombi min. 40 diyor bunu aşağı çekebilir miyim?
    öncelikle cevap için teşekkür
    peki oda termostatını ben bağlayabilir miyim?
    herhangi bir peteği kapatmak yada biraz kapatmak tasarruf sağlar mı?
    ve yazdığım gibi kombi min. 40 diyor bunu aşağı çekebilir miyim?

pratikte bağlamak zor değil fakat, kombinin ön kapağını sökmeniz ve bağlayacağınız köprüyü bulmanız gerekiyor.
    petekleri kısmak pratikte tasarruf sağlar ama kafanıza göre kısmak değil tabi ki. böyle yapacağınıza çok para sorununuz yoksa peteklere termostatik vana takabilirsiniz. otomatik kısıp açar.

kombinin sıcaklık ayarı min 40 derece ise daha aşağıya çekemezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

pratikte bağlamak zor değil fakat, kombinin ön kapağını sökmeniz ve bağlayacağınız köprüyü bulmanız gerekiyor.
    petekleri kısmak pratikte tasarruf sağlar ama kafanıza göre kısmak değil tabi ki. böyle yapacağınıza çok para sorununuz yoksa peteklere termostatik vana takabilirsiniz. otomatik kısıp açar.

kombinin sıcaklık ayarı min 40 derece ise daha aşağıya çekemezsiniz.

peki en can alıcı soru geliyor:)

misal min 40 derecede yanıyor ve termostatik vana da -atıyorum- 6 kademe. evde de 6 petek var ve hepsinde de vana takılı
    sorular geliyor

1. tüm vanalar kademe 6 olunca hiç olmamış gibi 40 derecede mi yanar yine
    2. hepsi -atıyorum- 3 oldu, o zaman 30 dereceye falan direk düşüyor diyebilir miyiz kombi?
    3. ya da yine atıyorum 3 taesi 5 de yanıyor, kalanlar da 3 de yine kombi ortalama 38 de yanıyor diyebilir miyiz

pratikte söylediğiniz gibi çalışıyor ama rakamlar dediğiniz gibi sallamosyon tabiki.

termostatik vana da mantık şu; diyelim 5 tane peteğiniz var ve kombi bu 5 peteğide 40 derece de beslemeye başladı. termostatik vana takılı olmadığını düşünün, önce odalar ısınacak, petekten odaya ısı akışı yavaşlayacak ve peteğe gelen su sıcakığını fazla kaybetmeden kombiye geri dönecek. böylece suyun sıcaklığı yükselince kombi beklemeye geçecek.

tabi ki bu pratik kısmı. oda da çok ısı kaybı varsa petekten odaya sürekli fazla miktarda ısı geçişi olur ve su soğuyarak kombiye döner. suyun sıcaklığı da yükselmediğinden kombi bekleme moduna geçemez sürekli çalışmaya devam eder.

şimdi tüm peteklerde termostatik vana olduğunu ve 3.kademe(yaklaşık 20 derece) olduğunu varsayalım.

yine kombi 40 derece de 5 peteği beslemeye başladı. odaların konumlarına(güneş alıp almaması) ve ısı kayıplarına göre her oda aynı anda ısınamaz. ilk odamız 20 derece sıcaklığa ulaştı. termostatik vana bu sıcaklığ algılayıp peteğe giren suyu kapatacak. böylece odanın 20 derece den fazla ısınmasının önüne geçilmiş olacak. su o peteğe uğramadan diğer 4 peteğe gidecek ve 4 peteğin ısınma süresi biraz daha azalacak. bir süre sonra 2. oda da 20 derece sıcaklığa ulaşacak ve o peteğe de sıcak su girişi olmayacak. sıcak su diğer 3 peteğe dağılacak. sonra 2, sonra 1 böyle gider.

şimdi bu durumda ne değişti? peteklere giren su miktarı azalınca sistemde dolaşan su miktarı azaldı. yani kombinin ısıtması gereken su başta 50 litre ise termostatik vana ile atıyorum 10 litreye düştü. bu durumda kombi suyu hızlıca yükseltecek ve ısıtma işlemini tamamladığını düşünerek beklemeye geçecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 17 Şubat 2014; 16:06:47 >

• Merhaba Arkadaşlar, 2 yıl önce bu marka kombiyi aldım. Tabi ilk defa kullandığımızdan ötürü sarfiyat bize çok geldi. ECA bölge temsilciliği ile irtibata girdim kombi çok yakıyor gelin kontrol edin dedim. Görevli geldi ellerinde elektronik bir çanta, içinden bir alet çıkardı pencerelere duvarlar baktı. pencereler kıpkırmızı duvarlar siyah görüntü vardı. Bana pencerelerinizden ısı kaybınız var değiştirin denildi. confor cam taktırın dedileri. çatıdanda ısı kaybınız var izelasyon yaptırın dediler. Üstümüzde çatı var ama ısı kaçıyormuş bu yaz izocam şilte yün sermeyi düşünüyorum (beton zemine sericem. eğer sizin bir tavsiyeniz var ise beklerim) Kombi 40-45 derece aralığıyla çalıstııryorum. aradaki suyun düşmesi ile peteklerdeki su çok soğuyor. Petekler demir döküm ve giriş-çıkış vanalar alt altta. peteğin bir kısmı (üst) sıcak diğer yerler soğuk oluyor. Neden ne olabilir ????

tesekkürler

• Mesajları okuyorum da bu confeo plus modelindeki sıcak su problemi (suyun sıcaklığının sabit kalmaması, sürekli inip azalması sorunu) herkeste yaşanmıyor sanırım.

- Acaba bazı üretim serilerinde mi sorun var?
    - Acaba bu sıcak su sorunu tesisatla mı ilgili?
  • Arkadaşlar bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Evim net 105 m havlupan hariç 9.3 metretül'demirdöküm plus radyatör koymak istiyorum. 20000 lik yoğuşmalı premix özellikli fiyatı 2000 tl yi geçmeyecek bir kaç kombi önerirseniz sevinirim. Sakarya da oturuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slom

Arkadaşlar bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Evim net 105 m havlupan hariç 9.3 metretül'demirdöküm plus radyatör koymak istiyorum. 20000 lik yoğuşmalı premix özellikli fiyatı 2000 tl yi geçmeyecek bir kaç kombi önerirseniz sevinirim. Sakarya da oturuyorum.

1.750 - 1.800 TL civarı Eca Confeo Premix i ve 1.550 TL civarı Demirdöküm Nitromix i incelemenizi öneririm.
  • merhaba arkadaşlar

kiradayım, şuan eca euro1 kombi var, ev eski, kombi 15 yıllık, 80-90 m2, 2. kat, istanbul üsküdar

benim sorunum şu; ılık su da duş alamıyoruz, ya çok sıcak yada çok soğuk oluyor, biraz ılıklaştırıyım diyoruz hemen soğuyor, ılıklaştırmasan çok sıcak oluyor...

eca yetkili servisini aradım, yeni kombi de alsan aynı sorun olacaktır dedi... ama zaten kombimiz çok eski ev sahibinle yenilenir diye anlaşmıştık...

80-90 m2 ev için yoğuşmalıya gerek yok sanırım, hermetik mutlaka olması lazım

eca confeo plus dco 24 hm almayı düşünüyorum

dikkat etmem gereken şeyler neler

yardımcı olur musunuz?
  • objektif adam kullanıcısına yanıt
    Eca Confeo Plus da da aynı sorun var. Ilık su almak oldukça zor. Demirdöküm Nitron bu konuda çok daha iyi. Her 2 kombiyi de kullanan bir kullanıcı olarak yazıyorum..
  • objektif adam kullanıcısına yanıt
    Sıcak su dalgalanması yaşamak istemiyorsanız geniş modulasyona sahip kombi seçmelisiniz. Yoğuşmasız kombilerin içinden Ferroli Domiproject, Ferroli Divatech veya Demirdöküm Nitron tercih edebilirsiniz.
  • confeo plus taktırdım, şimdilik dalgalanma olmuyor... bakalım ilerleyen zamanlar ne gösterecek

1250 tl kombi
    150 tl kombi alt takımları
    100 tl igdaş
    150 tl kurulum

1650 tl

50 tl eski euro1 kombiye aldılar...

ancak geldiklerinde bacanın yetişmediğini gördüler 50 cm ek aldık

50 tl de ona verdim

yani 1650 tl ye takılmış oldu

tavsiyeleriniz için teşekkürler
  • ECA ve bazı kombilerdeki sıcak su ayar sorunu modülasyonla alakalı değil. Bu sorunun sebebi kullanım suyunda ntc sensöre sahip olmamasıdır. ECA'ların tamamında da bu sensör yok. Önce su debisi 12 lt/dk olacak şekilde kombiden sınırlanıyor ve ısıtma işlemi tamamen statik bir ayarla yapılıyor. Gaz valfi de bu ayara göre açıp kısma işlemi yapıyor. Kombi sensörü olmadığı için çıkışa verdiği suyun sıcaklığını bilmiyor. Dolayısıyla yaz- kış giren su sıcaklığı değiştiği ve ayarda statik olduğu için ayarlanan kullanım suyu sıcaklığ ile gerçek sıcaklık arasında 15 dereceye varan farklar oluyor.

Bu sorun kış günlerinde şebeke suyu sıcaklığı düştüğü için azalıyor ve 15 derecelik farktan 4-5 dereceye kadar düşüyor.
  • Şunu da ekleyelim; Confeo Plus ve Confeo Premix'in EN 13203 standartlarındaki sıcak su konforu 1 yıldızdır. Başka örnekler vermek gerekirse; Buderus GB012'nin 2 yıldız, Viessmann Vitodens 100-W'nin ise 3 yıldızdır.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.