Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erhanmat

quote:

Orijinalden alıntı: memint

OT ile kullanırken kombiyi ve OT'yi kaça set ediyordunuz? Ev sabah-akşam-gece kaç derecelerde oluyordu ve tüketim nasıldı?

Şimdi ev sabah-akşam-gece kaç derecelerde oluyor ve bu dereceler size az mı çok mu yeterli mi?

Termostat kablolu olduğundan çocuk odasında ve en sıcak oda.Bebekte yatak odasında olduğundan yaklaşık 1,5 derece fark oluyordu.Tüketim biraz daha azdı diyebilirim.Genelde hep aynı derecedeydi 23-24 civarı.OT yi yatak odasına almayı düşündüm ileride bebek çocuk odasına geçecek anlamsız geldi.O yüzden şimdilik OT yi DEVRE DIŞI BIRAKTIM.Kombiyi 35-38 arasında kullandım.300 metreküp tüketim oldu.Daha önceki kombimde daha düşük ayarlarda kullanabiliyordum.(Başka bir evde)Şimdi odalar 24 civarı.Isınmadan şikayetim yok Allaha şükür.Fakat dediğim gibi gereksiz yere devreye girip fazla yanıyor gibi geliyor bana.Yani min 35 derece kombi sıcaklığında bana göre bu kadar sıcak olmamalı.
    Ya da başka bir çözüm:OT yi çocuk odası ile yatak odası arasındaki antreye almayı düşünüyorum.Orda da scaklıkta çok dalgalanma olur mu bilmem.
    Şu anki oda sıcaklıkları yeterli onu da belirteyim.
    Bu arada ilginiz için teşekkürler.

ot yi devre disi birakmaniza gerek yok, demekki evinizin yalitiminda ve tesisatinizda problem yok.

ot yi koridora alin ve 22-23 dereceye ayarlayin. cocuk bulunsa dahi 22 dereceyi gecmesine gerek yok cocuk cok sık hasta olur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Saolun.Koridora alıp deniycem bakalım.Ot nin prizin yanında olmasının sakıncası var mı?
  • erhanmat E kullanıcısına yanıt
    Enteresan gelebilir ama OT'yi olduğu yerde bırakıp 22C'ye set edin ve çocuk odasının petek vanasını tam kapatıp yarım tur açın ve OT'nin kombiyi makul bir sürede kombiyi kapatıp kapatmadığına bakın. Kombi kapanırsa bu andaki yatak odası sıcaklığını kontrol edin, en az 23C oluyorsa işlem tamamdır. Kombi 1 saat civarında kapanmazsa vanayı yarım yerine 1 tur açın tekrar kontrol edin.
    Çocuk odasındaki petek, yatak odasındakinden birim hacme göre fazla kapasiteye sahip ve vanasından kısarak fazlalığı devre dışı bırakmak mümkün olabilir...
  • ben de confeo plas var kombinin sıcak su çıkışında şıkır şıkır bir su sesi var radyatörlerdeki havalara baktım olmadı yardım ederseniz sevinirim
  • quote:

Enteresan gelebilir ama OT'yi olduğu yerde bırakıp 22C'ye set edin ve çocuk odasının petek vanasını tam kapatıp yarım tur açın ve OT'nin kombiyi makul bir sürede kombiyi kapatıp kapatmadığına bakın. Kombi kapanırsa bu andaki yatak odası sıcaklığını kontrol edin, en az 23C oluyorsa işlem tamamdır. Kombi 1 saat civarında kapanmazsa vanayı yarım yerine 1 tur açın tekrar kontrol edin.
    Çocuk odasındaki petek, yatak odasındakinden birim hacme göre fazla kapasiteye sahip ve vanasından kısarak fazlalığı devre dışı bırakmak mümkün olabilir...

Saolun.Eğer istediğim sıcaklığa ulaşırsam vanalar buşekilde kalacak değil mi?

Aynen öyle...
  • quote:

Aynen öyle...

Teşekkürler.
    Birşey değil, umarım sorun çözülür...
  • Arkadaşlar 8 yıldır Demirdöküm vinto kullanıyorduk fakat ne evimizi ısıtabiliyoruz ne de faturamız cebimizi rahatlatmıyodu. Bugün E.C.A Confeo Plus aldık evimiz 104m2. Yaklaşık 8metre kadar radyatörümüz var. Evimiz müstakil ve alt katta tek odada kömürlü soba ile ısınmakta.Yalıtımımız yok kısa vadede önerileriniz nelerdir? Şu an için radyatör arkası izopan düşünüyoruz. Haangi markaları önerirsiniz
  • Kardeş sen bana göre ilk yalıtım yap sorunun büyük kısmını çözmüş olursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yalıtım en erken yazın yaptırabilirim kısa vadede çözüm arıyorum şu sıralar sıkışığım
  • Kombim en düşük seviyede bile yani 40 derecede günde 7-8 metreküp yakıyor.Bu herkeste böylemi nedeni ne olabilir sizce ?
  • pasha10 P kullanıcısına yanıt
    Rölantide çalışan araba da gaz yakar...

40C ayarlanan bir kombinin hiç gaz yakmaması için iç ortam sıcaklığının da 40C olması gerekir ki petek ile oda aynı sıcaklıkta olunca tesisat suyu soğumaz ve kombi de ısıtma yapmaz...

Pratikte yazın 40C'da çalışan bir kombi kışa göre çok daha az yakar ya da kışın ılık havalardaki sarfiyat soğuğa göre düşük olur...
  • Anladım , duvarlar ısındıkça kombinin yaktığı gaz da aynı oranda azalacaktır diyorsunuz yani. eski evimde 3-4 metreküp yakıyordu günde ve çok da güzel ısınıyorduk. şimdi yeni bir ev yeni bir kombi o yüzden tam hakim olamadım olaya.
  • pasha10 P kullanıcısına yanıt
    Doğru anlamışsınız...

Yalnız ev ısınıncaya (asgari 20C oda sıcaklığı) dek kombiyi 40C değil 1-2 gün 50-60C'da yakarsanız ev çabuk ısınır, sonra 40C'a düşün...

Sürekli 40C kullanırsanız hem kış ortasında ev ısınmaz hem de sürekli 7/24 yakmak zorunda kalırsınız ve sarfiyat daha fazla olur...
  • Merhabalar, Evimizde yatalak hastamız var. Müstakil evimiz 104 metrekare ve toplamda 7.5 metre radyatör uzunluğu var banyo dahil. Oturma odasında hastamız bulunuyor ve camekanlı bir oda. Camekan ile birlikte toplamda 3 metre kadar radyatörümüz bu odada aynı zamanda soba da yanmakta. Evin alt katındaki kiracı altımızdaki odada soba kullanıyor. Evde yalıtım yok.24 saat boyunca sabit 40 derecede kombiyi yaktiğimda ortalama 12 metreküp gaz harcadı Confeo Plus.

Arka odalardan biri tamamen devre dışı o odanın peteği kapatmamı önerir misiniz?

Yaktığım gaz hakkındaki yorumlarınız nelerdir?

Oda termostatı gaz tasarrufunda işe yarar mı?

Ayrıca soba yandığını da dikkate alarak 2 gün 55 derecede çalıştırıp daha sonra mı 40 dereceye düşürmeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neceylan19 -- 28 Aralık 2013; 23:19:46 >
  • neceylan19 N kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun...

İklim koşulları gereği ve ısı yalıtımınız olmadığı için, 12m3 sürpriz değil. Isı yalıtımı olsaydı aynı hava koşullarında tüketiminiz 7-8m3'ü geçmezdi...

Kombiyi 40C'da sabit kullandığınızda + soba desteği ile evinizin ısınması 24 saat boyunca dengeli ve yeterli oluyorsa böyle devam edin...

Arka odanın peteğini kapatınca oda çok soğuk (18C'in altına inmeyecekse) olmayacaksa sakıncası yok...

Alternatif olarak kombiyi günün farklı zamanlarında farklı derecelerde kullanabilir, gece uykudayken ve öğleyin kapatabilirsiniz. Yani akşam 18.00-24.00 arası 50-55'de yakıp 24.00 civarı kapatın. Sabah duruma göre 40-45-50'de açın, öğleyin 11.00-15.00 arası yine kapatın. İkindi 15.00-18.00 arası 40'da, 18.00'dan itibaren ise 50-55'de kullanın. Burada amaç 24 saat içindeki ısı ihtiyaçlarına ve dış sıcaklığa göre kombi ısısını gün içine dengeli dağıtmaktır. Gece saatlerinde oturma odasındaki soba hastanız için yeterli olabilir, olmazsa gece kombiyi 40'da yakın.

Eğer kombiyi gün içinde farklı sıcaklıklarda kullanmanız istenen sonucu verirse, proğram yapılabilen bir oda termostatı size yararlı olabilir. Oda sıcaklığını gece 20C, gündüz 21C, akşam 22C olarak ayarlayabilirsiniz...

2 gün 55 sonra 40 şeklindeki kullanım istikrarlı olmaz, ısı kaybınız yüksek olduğu için, ilk 2 gün fazla ısıtıp 3.günden itibaren eski duruma dönersiniz...

• memint M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Kombimi gece yatmadan önce 23.00 sularında kapattım ve öğle saatlerinde 14.45 civarında tekrar açtım. Bu gece de aynısını yapıp bu uygulamada kaç metreküp gaz tükkettiğimizi buraya bildireceğim. Bu sistemle evimdeki oda sıcaklığında herhangi bir değişiklik hissetmedim. İlginiz için teşekkürler yalıtımı olmayan evlerde yanliş kullanım'in zararını binlerce insan çekiyor belkide. Peteklerimizin arkalarına kısa vadede izopan düşünüyorum yaz aylarında ise yalıtım yaptırmaya karar verdim
  • neceylan19 N kullanıcısına yanıt
    Kombiyi kapalı kaldığı yaklaşık 13 saat boyunca iç sıcaklıkta rahatsız edecek bir değişiklik olmaması olumlu bir durum. Bu tecrübelerinizin sonuçlarını merakla bekliyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: neceylan19

Teşekkürler.

Kombimi gece yatmadan önce 23.00 sularında kapattım ve öğle saatlerinde 14.45 civarında tekrar açtım. Bu gece de aynısını yapıp bu uygulamada kaç metreküp gaz tükkettiğimizi buraya bildireceğim. Bu sistemle evimdeki oda sıcaklığında herhangi bir değişiklik hissetmedim. İlginiz için teşekkürler yalıtımı olmayan evlerde yanliş kullanım'in zararını binlerce insan çekiyor belkide. Peteklerimizin arkalarına kısa vadede izopan düşünüyorum yaz aylarında ise yalıtım yaptırmaya karar verdim

Bende aynı senin gibi kapatıp,açma yöntemiyle kullanıyordum ancak kombinin sürekli açılıp,kapatıldığında daha çok gaz tükettiğini duydum ve artık devamlı çalışır halde kullanıyorum. Ama madem böyle kullanıyorsun bir dene bakalım gaz tüketimindeki artış veya azalış ne kadar olacak? Merakla bekliyoruz..

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.