Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    23,4 / 28 kW kapasiteli hermetik dijital kombiler
    %92,5 verim
    DICOM teknolojisi (yanma prosesinin dijital olarak kontrol edilmesi)
    Sadece Doğalgaz ile kullanım imkanı
    %35 - 100 aralığında geniş güç modülasyon oranı
    Çift elektrotlu ateşleme sistemi
    Kullanım suyu temininde tüketici alışkanlıklarını öğrenen konfor özelliği
    17 farklı emniyet sistemi
    Arıza teşhis sistemi (24 farklı hatayı kodlayarak gösterebilme)
    3 yıl garantili

Bu kombi hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilirmiyim. (EVİM 160 M2 TEK KAT İyi yalıtımlı.)

• Arkadaşım biz 3 kıştır kullanıyoruz bu 4. kış olacak gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Şimdiye kadar en ufak bir sorun bile çıkartmadı
  • Serrikoç arkadaşımın yazdığı cümlenin aynısını ben yazıyorum.. 15 ekimde dördüncü yıla girdim..Çok şükür tık yok....Sorunsuz....Garanti yeni bitti...Umurumda değil... Yoğuşmalısını kullanıyorum.Korkum yok...saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 18 Ekim 2010; 11:06:51 >
  • Zaten sizlerin tavsiyesiyle almıştım bir kez daha çok teşekkürler Taşkafa arkadaşım
  • Arkadaşlar tavsiyelerinize uyarak E.C.A. Confeo Plus Kombi
    23,4 / 28 kW kapasiteli hermetik dijital kombiyi aldım kdv ve montaj dahil 1320 tl ye kıredi kartına tek çekim yaptırdım.
    İlk izlenimim oldukça sessiz çalışan bir cihaz ve gayet basit bir kullanımı var ciddi manada soğuk olupta bide yakıt performansını
    gördüğümde onuda belirtirim inşallah önceki kullandığım cihaza göre daha küçük ve nodern bide önceki cihazın allah belasını versin
    servisle akraba olmuştuk senede 350 net servis parası ödüyordum. İnşallah kurtuldum..
  • Allah utandırmasın...Hayırlı olsun...İyi günlerde kullanınız...Bu topikte 15 ekimde Valliant servis hikayesi yazdım lütfen okuyunuz.. ECA KOMBİN için 30 gün içerisinde ek garanti yaptırabilirsin...Kısaca 3 yıllık ücretsiz garantin var...İlave olarak 3 yıla kadar ilave garanti yaptırabilirsin.. Toplam 6 yıl her türlü servis, parça, yılda bir kez yıllık bakım dahil...Hepsi içerisinde.....Fiyatı çok fazla değil...Bilginiz olsun.... ECA KOMBİSİ OLUP GARANTİSİ DOLANLAR İÇİN....Garanti Yıldızları uygulaması var...Belli bir ücret karşılığı 1 - 2 - 3 yıl garanti yaptırabiliyorsunuz.. Servis, parça ve her yıl bakım dahil... içinde.... İşte onlar....İşte bizimkiler.... Yerli markalar.....Karar sizin...Para sizin....Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 20 Ekim 2010; 10:55:55 >
  • Teşekkürler Taşkafa vaillantı tercih etmememin en büyük sebebi servis sıkıntısı idi gerçekten etrafımdaki vaillant kullanıcılarından da edindiğim izlenimler servis kalitelerinin sıfıra yakın olduğu idi hatta müşterilerini azarlayıp bildiğin yere şikayet et gibi cümleler kullandıklarını öğrendikten sonra asla vaillant modelleri ile ilgilenmedim.
  • Arkadaşlar bu kombide haftalık programlama varmıdır, birde sadece doğalgaz diyor bazı sitelerde benim bu yıl tüple kullanma ihtimalim var sadece şofben olarak bu kombiye dönüşüm yaptırılamıyormu acaba?
  • İzmir Karşıyka'dayım Bir firmayı keşif için çağırdım, Bosch condense 2000 yoğuşmalı kombi önerdi, ECA bayisnden de tekif alacağımı söyledim. Sakın ECA alma kombileri Çin'de ürettiriyor dedi. Bu söylediği bana pek mantıklı gelmedi , sizce doğruluk payı varmıdır? Bir de evin içerisinde tesisat yapılmayacak hemen kapının girişinde kilere kombi takılacak oradan da mutfağa en fazla 5 metre boru kullanacak.kombiye 2000 tl 8 adet termostatik vanaya 280 tl toplam da 3100 lira peşin t3450 lira vadeli teklif sundu. ECA Kombiyi ben kendim alsam montajını servise yaptırabilirmiyim projeyi çizdirme sorun olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim
  • ENEMY 80 yazdığım ECA CONFEO kombide haftalık programlı termostat takılarak Ürün kodu..7006901313 haftalık programlama mümkün..Günde üç değişik sıcaklığa ayarlanabiliyor..sabah 6 da yan evi 23 C ye çıkar.. saat 12 de evi 21 C yap....Gece 23,30 da kıs evi 19 C yap....diyebiliyorsunuz...Bunu haftanın 7 günü için ayarlamak mümkün...Evden giderken kaç gün yoksanız döneceğiniz günün 5 saat öncesine ayarlayıp evi ısıt 23 C yap.. diyebiliyorsunuz..Kış günü .6 gün sonra gelin eviniz sıcak sizi bekliyor...Çalışan aileler için evden çıkarken 19 C eve dnmeden iki saat önce 23 C ayarlamak mümkün...Son sorunuza cevap ..Sadece sıcak su temini için bu kombiye para vermek gereksiz..Daha ucuz hermetik doğalgazlı şofbenler var....Veya daha ucuz mütevazi kombiler var...ECA PROTEUS - PROTERM- ADEN gibi...Bunlar 700- 950 lira arası...Karar ve para sizin.. ECA nın kablosuz haftalık programlanebilen oda termostadı ise 7006902046 .....saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 22 Ekim 2010; 16:39:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizkaya

İzmir Karşıyka'dayım Bir firmayı keşif için çağırdım, Bosch condense 2000 yoğuşmalı kombi önerdi, ECA bayisnden de tekif alacağımı söyledim. Sakın ECA alma kombileri Çin'de ürettiriyor dedi. Bu söylediği bana pek mantıklı gelmedi , sizce doğruluk payı varmıdır? Bir de evin içerisinde tesisat yapılmayacak hemen kapının girişinde kilere kombi takılacak oradan da mutfağa en fazla 5 metre boru kullanacak.kombiye 2000 tl 8 adet termostatik vanaya 280 tl toplam da 3100 lira peşin t3450 lira vadeli teklif sundu. ECA Kombiyi ben kendim alsam montajını servise yaptırabilirmiyim projeyi çizdirme sorun olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim

bende ksk liyim.
    yeni kombi taktırdım.bence bircok firma daha çağırın eve.fiyat bana abartılı geldi
    bence termostatik vana yerine bir tane digital oda termostadı alın
    eviniz kaç m2 bilmiyorum ama fiyat-performans açısından bence diğer marka yoğuşmalı kombilere bakın: ferroli,ariston,demirdöküm,buderus..gibi

buderus'un gb012 yoğuşmalı kombisi çıktı yeni.fiyatı da uygun
    iyice araştırın.ksk deki firmalar çok sallıyorlar.tecrübeyle sabittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 22 Ekim 2010; 20:19:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

ENEMY 80 yazdığım ECA CONFEO kombide haftalık programlı termostat takılarak Ürün kodu..7006901313 haftalık programlama mümkün..Günde üç değişik sıcaklığa ayarlanabiliyor..sabah 6 da yan evi 23 C ye çıkar.. saat 12 de evi 21 C yap....Gece 23,30 da kıs evi 19 C yap....diyebiliyorsunuz...Bunu haftanın 7 günü için ayarlamak mümkün...Evden giderken kaç gün yoksanız döneceğiniz günün 5 saat öncesine ayarlayıp evi ısıt 23 C yap.. diyebiliyorsunuz..Kış günü .6 gün sonra gelin eviniz sıcak sizi bekliyor...Çalışan aileler için evden çıkarken 19 C eve dnmeden iki saat önce 23 C ayarlamak mümkün...Son sorunuza cevap ..Sadece sıcak su temini için bu kombiye para vermek gereksiz..Daha ucuz hermetik doğalgazlı şofbenler var....Veya daha ucuz mütevazi kombiler var...ECA PROTEUS - PROTERM- ADEN gibi...Bunlar 700- 950 lira arası...Karar ve para sizin.. ECA nın kablosuz haftalık programlanebilen oda termostadı ise 7006902046 .....saygılarımla..

doğalgaz henüz bağlanmadı ben de eve mart gibi taşınıcam bağlanmazsa ozamana kadar, en azından yazın şofben olarak kullanıp ondan sonraki kışa doğalgazla ısınma amaçlı kullanırız diye planlıyoruz böylece 2 ayrı masraf olammış olur.
  • Çin üretimi olmadığını netten bulduğum bu yazı anlatıyor.

Elginkan Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ECA’nın Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımı tamamlanan kombi fabrikası üretime başladı. Yeni fabrika ile Manisa’daki üretim tesisi sayısını 10’a yükselten grup yıllık üretim kapasitesini 320 bin adede çıkardı. 68 bin metrekare alan üzerine kurulu olan ve yılda 220 bin adet kombi üretecek olan tesisin tanıtımı için Manisa’ya basın gezisi düzenleyen Elginkan Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanvekili Muzaffer Zeren 12 milyon Avro’ya mal olan tesiste şu an 80 kişi istihdam ettiklerini belirterek gelecek yıl bu rakamın 250’ye çıkacağını söyledi.

Zeren şöyle konuştu: “Asya’dan Avrupa’ya kadar 60 ülkeye ihracat yapıyoruz. Geçen yıl grup olarak gerçekleştirdiğimiz 300 milyon Avro’luk cironun 100 milyon Avro’sunu ihracattan elde ettik. 2010’da da ciromuzu yüzde 20 oranında arttırmayı hedeflediyoruz.”

Elginkan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Isı Grubu Koordinatörü Ömer Özgen de dünyada kombi pazarının hızla büyüdüğünü belirterek “Türkiye’de kombi pazarı 650 milyon TL’yi geçti. Pazarının yüzde 80’ini yoğuşmasız kombilerin aldığını öngörürsek değişmesi gereken ciddi bir kombi potansiyelinin de olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

quote:

Orijinalden alıntı: cengizkaya

İzmir Karşıyka'dayım Bir firmayı keşif için çağırdım, Bosch condense 2000 yoğuşmalı kombi önerdi, ECA bayisnden de tekif alacağımı söyledim. Sakın ECA alma kombileri Çin'de ürettiriyor dedi. Bu söylediği bana pek mantıklı gelmedi , sizce doğruluk payı varmıdır? Bir de evin içerisinde tesisat yapılmayacak hemen kapının girişinde kilere kombi takılacak oradan da mutfağa en fazla 5 metre boru kullanacak.kombiye 2000 tl 8 adet termostatik vanaya 280 tl toplam da 3100 lira peşin t3450 lira vadeli teklif sundu. ECA Kombiyi ben kendim alsam montajını servise yaptırabilirmiyim projeyi çizdirme sorun olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

ENEMY 80 yazdığım ECA CONFEO kombide haftalık programlı termostat takılarak Ürün kodu..7006901313 haftalık programlama mümkün..Günde üç değişik sıcaklığa ayarlanabiliyor..sabah 6 da yan evi 23 C ye çıkar.. saat 12 de evi 21 C yap....Gece 23,30 da kıs evi 19 C yap....diyebiliyorsunuz...Bunu haftanın 7 günü için ayarlamak mümkün...Evden giderken kaç gün yoksanız döneceğiniz günün 5 saat öncesine ayarlayıp evi ısıt 23 C yap.. diyebiliyorsunuz..Kış günü .6 gün sonra gelin eviniz sıcak sizi bekliyor...Çalışan aileler için evden çıkarken 19 C eve dnmeden iki saat önce 23 C ayarlamak mümkün...Son sorunuza cevap ..Sadece sıcak su temini için bu kombiye para vermek gereksiz..Daha ucuz hermetik doğalgazlı şofbenler var....Veya daha ucuz mütevazi kombiler var...ECA PROTEUS - PROTERM- ADEN gibi...Bunlar 700- 950 lira arası...Karar ve para sizin.. ECA nın kablosuz haftalık programlanebilen oda termostadı ise 7006902046 .....saygılarımla..

@taşkafa
    kablosuz haftalık progranabilir oda termostadı modülasyon yapıyormu acaba? eğer bilgin varsa yazarsan sevinirim. modülasyon yapıyorsa kablosuz almayı düşünüyorum. taşıma rahatlığı olması bence önemli
  • Arkadaşlar,

ECA Confeo Plus kombinin özelliklerini tanımaya çalışıyorum.
    Kullanım suyundaki "Comfort" özelliği hakkında fark farklı bilgilere ulaştım.
    Hangisi doğru, kafam karıştı açıkçası.

1- ECA Üsküdar Servisi: "Comfort özelliği şu şekilde çalışıyor. Kombinin içinde 2 litrelik ısıtma kazanı var, bu kazan sayesinde hazır sıcak su bulunduruyor, daha kısa sürede sıcak su sağlıyor. Ama gaz tüketimini biraz artırabilir."

2- @mekanik34: Comfort tuşuna bastığınızda , eğer kalorifer devreside çalışıyor ise ( kış aylarında aktif edebileceğiniz bir seçenektir bu ) kombinin gücünü kaloriferden alarak büyük oranda size kullanım suyu hazırlamada kullanır.Bu sayede kışın oldukça soğuk olan şebeke suyu daha hızlı bir şekilde ısıtılarak çok daha konforlu bir şekilde banyo yapma imkanına kavuşursunuz.

3- yapi.com.tr: Plus serisinde yer alan Fortius Plus ve Confeo Plus kombilerinin bir diğer önemli özelliği ise, konvansiyonel kombi pazarında “comfort” özelliğine sahip ilk ve tek ürün olmaları. Comfort özelliği, tüketicinin kullanım suyu alışkanlıklarını 12 saat boyunca hafızada tutuyor ve bu süre buyunca kombinin her kullanımında, suyun aynı sıcaklıkta temin edilmesine imkan sağlıyor. Böylece su armatürden soğuk akıp sıcağa dönmeye başladığı sırada, aradaki ısı farkını ortadan kaldırarak hem enerji hem de su tasarrufu sağlıyor.

4- ECA basın bülteni: Plus serisinde yer alan Fortius Plus ve Confeo Plus kombilerinin bir diğer önemli özelliği ise, konvansiyonel kombi pazarında “comfort” özelliğine sahip ilk ve tek ürün olmaları. Comfort özelliği, tüketicinin kullanım suyu alışkanlıklarını 24 saat boyunca hafızada tutuyor ve sonraki süre zarfında aynı dönemlerde sıcak kullanım suyunu hazır halde tutarak ayarlanan sıcaklık değerinde temin edilmesine imkân sağlıyor. Böylece suyun armatürden soğuk akıp sıcağa dönmeye başlaması kısa sürede sağlanmış olduğu için enerji ve su tasarrufu sağlanmış oluyor.
  • modulasyon yapmiyormus on-off seklinde calisiyormus bilginize. kaynak eca musteri hatti
  • Kendi sitesine gir çok ayrıntılı bilgi mevcut. Müşteri ilişkilerindeki bayanlar bir çok konulardan habersiz..Soruları alıp ilgili yerlere aktarıyorlar...www.eca.com.tr bilgi almak için doğru adres. Termostatlar hakkında çok geniş ayrıntılı bilgiler var..Saygılarımla.. KONFORT ÖZELLİĞİ....Kullanıcının tüketim miktarlarını 24 saatlik hafızada tutuyor . İçerisinde ..Devamlı 8 lt sıcak su hazır tutuyor...Her musluk açmada zırt pırt kombi hemen devreye girmiyor...Kullandığınız sıcak su 8 Lt den fazla ise kombi Yanmaya ve sıcak su su üretmeye başlıyor..Bilmeyenler ise AÇTIM , BİR SÜRE SONRA SICAK SU KESİLDİ , SONRA TEKRAR ISINDI Diyorlar...Kullanmda çok büyük tasarruf ve konfor sağlıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 14 Aralık 2010; 9:05:08 >
  • arkadaşlarımızın her biri bu güzel cihaz için birer yorum yapmışlar
    yapılmayan bir yorum da ben yapıyım confeo plus ı confeo digitalden ayıran en büyük özelliktir bu özellik

dicom ateşleme sistemi ile üretilmiş bir kombidir.
    dicom sisitemi elektronik olarak kalibre edebilme anlamına gelir.

şöyle izah ediyim diğer konvansiyonel kombiler ateşleme için 30 mbar gaz basıncına ihtiyaç duyarlar bu cihaz ise her ateşlemede kendini yeniden kalibre edrek bu değeri 10 mbara kadar düşürür. diğer cihazlarda olduğu gibi patlama ve parlama ile birlikte bir yanma reaksiyonu göremezsiniz
    ayrıca yıllık bakımlada cihazların min. ve max. gaz yakıtı değerleri ölçülür ve kalibrasyonu yapılır bu cihazda buna gerek yoktur.cihaz üzeriinde her ateşlemede bu denetimş yapan bir modül vardır
  • quote:

KONFORT ÖZELLİĞİ....Kullanıcının tüketim miktarlarını 24 saatlik hafızada tutuyor . İçerisinde ..Devamlı 8 lt sıcak su hazır tutuyor...Her musluk açmada zırt pırt kombi hemen devreye girmiyor...Kullandığınız sıcak su 8 Lt den fazla ise kombi Yanmaya ve sıcak su su üretmeye başlıyor..Bilmeyenler ise AÇTIM , BİR SÜRE SONRA SICAK SU KESİLDİ , SONRA TEKRAR ISINDI Diyorlar...Kullanmda çok büyük tasarruf ve konfor sağlıyor...

@taşkafa,
    İşin ilginç tarafı yukarda yazdığım gibi servis comfort özelliği için gaz tüketimini artıran birşey dedi. Yani "sen uzun süre sıcak su kullanmasan bile, o haznesindeki suyu belirli bir sıcaklıkta tutmak için ara ara çalışacak" dedi. Sizce doğruluk payı var mı servisin bu söylediğinin?

Bir de bu 8 litreyi genleşme tankında mı tutuyor? Çünkü bildiğim kadarıyla Confeo Plus'ta boiler haznesi/kazanı yok.

Eğer önemli bir yakıt artışına neden olacaksa Confort'u kullanmayalım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sofokles2000

@taşkafa,
    İşin ilginç tarafı yukarda yazdığım gibi servis comfort özelliği için gaz tüketimini artıran birşey dedi. Yani "sen uzun süre sıcak su kullanmasan bile, o haznesindeki suyu belirli bir sıcaklıkta tutmak için ara ara çalışacak" dedi. Sizce doğruluk payı var mı servisin bu söylediğinin?

Bir de bu 8 litreyi genleşme tankında mı tutuyor? Çünkü bildiğim kadarıyla Confeo Plus'ta boiler haznesi/kazanı yok.

Eğer önemli bir yakıt artışına neden olacaksa Confort'u kullanmayalım?

8 lt de bir yanlışlık var, bu hacimde suyu bekletmesi mümkün değil. Genleşme tankı adı üstünde sadece genleşme için vardır ayrıca sıcak su için su tutma görevi yoktur.

Ayrıca sizden bir ricam olacak. Comfort özelliğini aktif etmeden yani kullanmadan sıcak su almayı bir denermisiniz..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.