Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (162. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.700
Cevap
212
Favori
965.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mllm

Merhabalar,
    Evimizde 10 yıllık "Fakir prestij duo" süpürge kullanıyoruz. Hanım sıkıldı artık. Hem hantal hem de sesli çalışıyor. Zaten sulu olarak da uzun yıllardır kullanmıyoruz.
    Şarjlı süpürgemiz de 6 yaşında Samsung. Pek başarılı değil.

Dyson almak istiyorum ama hangi modelini alacağım hakkında kararsızım.
    Şarjlı model, normal süpürge olarak kullanım için yeterli olur mu?
    Yoksa Big ball serilerinden bir ürün mü tercih etmeliyim?
    Hocam merhaba,

Bir kaç sayfa geride sormuş olduğunuz konularda yorum yazmıştım. Hantallık, yüksek ses, fişi prize tak, fişi prizden çıkar diğerine tak, boşaltma güçlüğü gibi konular size sıkıntı oluyorsa ve tabii ki bütçe buna müsaitse şarjlı Dyson modelini tavsiye ederim. Merak etmeyin hiç bir sıkıntı yaşamayacığınız gibi size çok sayıda avantaj sağlayacaktır.

Dyson modellerinin emiş güçlerini mukayese ederek buna kendiniz karar verebilirsiniz. Bu arada belirteyim ki makine gerçekten çok sessiz çalışıyor. Önceden pazar günü hanım, oğlan veya komşular uyanmasın diye süpürme işini öğleden sonraya bırakırdı ama artık buna gerek yok.

V10'da yok diye biliyorum ama V11'deki torque drive başlık süpürülen yüzeyi sensörleriyle algılayarak halı mı yoksa sert zemin mi olduğunu görüp buna göre zemine otomatik emiş gücü uyguluyor. Bu algılama size bataryadan tasarruf hem de ideal temizlik için doğru emiş gücü ayarlamanızı sağlıyor. Sert zeminden halıya geçtiğinizde süpürge emiş gücünü artırıyor zaten bu makinanın sesinden anlıyorsunuz. Halıdan sert zemine geçer geçmez anında normal moda (auto modda) geri dönüyor. Normalde bu geçişler manuel olarak yapılır ama V11'de otomatik algılama sayesinde geçişleri kendi otomatik yapıyor.

Hali hazırda 10 yıllık Dyson DC 23 makinemiz vardı. Yine bir Dyson kullanıcısı olarak yazıyorum ki V10 veya V11 alırsanız aklınızdaki sıkıntıları yaşamazsınız. Eğer bütçe uygunsa V11 alın ama pahalı derseniz V10 da gayet iyi makinedir. Aradaki farklara Dyson'ın sitesinden veya Youtube'daki karşılaştırma videolarından ulaşabilirsiniz.
    Yanlış bilgi vermek istemem ama aklımda kaldığı kadarıyla hatta bu farkları not almıştım satın alma aşamasında. Şimdi bulmak zor ama aklımda kalanı yazayım.

V11'in emiş gücü V10'a göre %30 kadar daha fazlaydı.
    V11'deki torque drive başlık saniyede bilmem kaç kere yüzeyi kontrol ederek zemin tipini algılayıp yukarıda yazdığım gibi emiş gücü ayarlamasını otomatik yapıyor.
    V11'de LCD ekran var. Bu ekranda bataryada kalan şarj süresi dakika olarak yazıyor. Bunu özellikle test ettim süper doğru bilgi veriyor. Örneğin auto modda ekranda kalan süre 46 dakika yazıyorsa gerçekten 46 dakika süpürüyor. 60 dakika ile başlayıp 3 dakika sonra 50 dakika kaldı demiyor, 57 dakika yazıyor. Henüz karşılaşmadım ama ekranda makineyle ilgili uyarılar çıkıyormuş (tıkanma var, filtreyi temizleyin vs)
    V11 ağırlık olarak V10'a göre 300 gram kadar daha ağırmış.

Eğer şarlı bir model alacaksanız V10 veya V11 tavsiye edilir çünkü bu 2 modelde 15 yıl kullanım ömrü vaad edilen yeni nesil batarya kullanılmış. Siz yine karar verirseniz almadan önce karşılaştırma videolarını inceleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 24 Aralık 2019; 10:47:48 >

• Arkadaşlar hali hazırda evde bosch toz torbalı süpürgemiz var. Fakat son zamanlarda performansı çok düştü. Belki yakın zamanda değil ama yinede tavsiyelerinizi görmek istiyorum.

Dyson süpürgeleri uzun zamandır görüyorum. Çok iyi olduklarını, uzun ömürlü olduğunu bir çok yorumda okudum.

Fakat;
    - 600w mı? 700w olanları mı daha iyi?
    - Ayrıca 1100w ve 1300w olanları var. Bunlar nasıl?
    - Hepsiburada yorumlarında evdeki tozu çok iyi çektiğini fakat küçük parçaları (leblebi, cam kırığı, boncuk gibi) çekmediğini yazanları gördüm. Kullananların bu tarz bir şikayeti var mı?
    - Hepa filtreli ve hepa filtresiz olan modelleri mevcut. Hangisi daha kullanışlı? ve eksileri artıları nelerdir?

Son olarak satış sitelerinde hemen hemen her modelin bir kusuru olduğu yorumlarda olumsuz olarak yazılmış. Tüm bunları göz önüne alarak 1-2 model tavsiyesi verebilirseniz çok memnun olurum.
    Şimdiden teşekkür ediyorum.

• celebic kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • sağ olun. değerlendireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlkerDiyeBiri

Arkadaşlar hali hazırda evde bosch toz torbalı süpürgemiz var. Fakat son zamanlarda performansı çok düştü. Belki yakın zamanda değil ama yinede tavsiyelerinizi görmek istiyorum.

Dyson süpürgeleri uzun zamandır görüyorum. Çok iyi olduklarını, uzun ömürlü olduğunu bir çok yorumda okudum.

Fakat;
    - 600w mı? 700w olanları mı daha iyi?
    - Ayrıca 1100w ve 1300w olanları var. Bunlar nasıl?
    - Hepsiburada yorumlarında evdeki tozu çok iyi çektiğini fakat küçük parçaları (leblebi, cam kırığı, boncuk gibi) çekmediğini yazanları gördüm. Kullananların bu tarz bir şikayeti var mı?
    - Hepa filtreli ve hepa filtresiz olan modelleri mevcut. Hangisi daha kullanışlı? ve eksileri artıları nelerdir?

Son olarak satış sitelerinde hemen hemen her modelin bir kusuru olduğu yorumlarda olumsuz olarak yazılmış. Tüm bunları göz önüne alarak 1-2 model tavsiyesi verebilirseniz çok memnun olurum.
    Şimdiden teşekkür ediyorum.
    Motor gücüne takılmayın, daha az watt ile daha verimli iş çıkabilir. Teknoloji ilerledikçe motor gücü düşerken daha iyi iş yapabiliyor, tıpkı otomobillerdeki motor hacmi/beygir gücü olayı gibi.

Bende DC37 Alerji var, 1300w motor gücü ve 290airwatt emiş gücü olan bir makine. Bu güne kadar bazı tip halılara yapışan uzun kıllar hariç çekme ile ilgili bir sorun yaşamadım, zaten bunu bilerek aldım, isteseydim bu sorun için animal modelini tercih edebilirdim. DC37'de sert zemin ve halı için ayrı başlık yok, leblebi, boncuk ve cam kırığı gibi şeyler kaygan zemindeyse her süpürge gibi çekmek isterken kaydırdığından dolayı çekme sorunu yaşanmaması için başlığı sert zeminde kullanmaya uygun olan fırçalı pozisyona alınması gerekiyor. Yoksa siz de şikayetçi olursunuz.

Güncel tüm modelleri hepa filtreli diye biliyorum, öyle de olması gerekiyor.

Aslında Dyson hakkında kötü yorum yapanların çoğu; kullanım hataları yaptıklarından bu sorunlarla karşılaşıyorlar.

Bence model ve donanım ihtiyacınızı belirleyip buna göre model seçmelisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 25 Aralık 2019; 10:35:30 >

• BARlŞ kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. 2 gündür buradan cevap gelmeyince birde Miele süpürgeleri inceledim. Dyson kadar iyi olduğunu kullanıcı yorumlarından okudum. Ayrıca Almanya üretimi bir marka. Miele hakkında yorumunuz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlkerDiyeBiri

Çok teşekkür ederim. 2 gündür buradan cevap gelmeyince birde Miele süpürgeleri inceledim. Dyson kadar iyi olduğunu kullanıcı yorumlarından okudum. Ayrıca Almanya üretimi bir marka. Miele hakkında yorumunuz nedir?
    Ayrıntılı bir inceleme var burada, isterseniz bakın.https://homevacuumzone.com/miele-vs-dyson/
  • İlkerDiyeBiri kullanıcısına yanıt
    İki markaya da sahip bir kullanıcı olarak kanaatimce miele dyson kadar iyi değil, daha iyi. Tabi bu benim kendi fikrim. Herkese saygı duyarım aksini düşünen...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dyson, Türkiye tüketicisini ayakta öpüyor arkadaşlar. Tamam çok güzel ürün satıyorsunuz, hatta piyasanın en iyi ürününü satıyorsunuz ama Türk insanına gareziniz mi var?

Kişi başı milli geliri bizden çok çok yüksek olan Almanya’nın dyson resmi sitesinde “Dyson V11 Absolute”un fiyatı 549€. Adam bir de yanında “V11 Dock İstasyonu”nu hediye ediyor. Bugünün (26 Aralık 2019 saat 17:50) döviz kuru ile hesaplarsak;

549€ X 6,59 = 3.617,91₺ yapar.

Türkiye’de Dyson’ın resmi internet sitesinden aynı ürünleri almaya çalışırsanız;

Dyson V11 Absolute: 4.999₺
    V11 Dock İstasyonu: 999₺

Toplam: 4.999₺ + 999₺ = 5.998₺

SONUÇ: Dyson Türkiye’de yaşayan Dyson V11 tüketicilerini 2.380,09₺ (5.998 - 3.617,91) cik öpüyor. Yazıyla: ikibinüçyüzseksen türklirası dokuz kuruş öpüyor.

Bu farka Almanya’ya gidip oradan alıp gelmek daha mantıklı değil mi arkadaşlar? Hem Almanya’yı gezmiş oluruz.

Dyson! Bu fiyat farkı nedir? Hiç mi insafınız yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikes -- 26 Aralık 2019; 18:8:0 >

• Antikes kullanıcısına yanıt
    Hocam bu durum sadece Dyson'a özgü olsa neyse ama tutan herkes bizi öpüyor. Bir dolu örnek verebilirim ama siz zaten biliyorsunuzdur.

Not 1: Bu arada ben emekliye ayrılmış bir Dyson makine sahibi olduğum için bahsettiğiniz ikiliyi (V11 + şarj doku) 3.750 liraya aldım.
    Not 2: Hediye edilen şarj dokunun daha işlevsel olmasını beklerdim.
  • Dyson müşteri hizmetlerine batarya kullanımı konusunda önerilerini sordum. Aslında kalem kalem belki 6-7 soru sordum fakat istediğim cevapları tek tek alamadım. Ben yine sizlerle burada aldığım cevabi yazıyı paylaşayım.

"Merhaba,

Dyson ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Dyson marka şarjlı süpürgeler sizin kullanım kolaylığınız için tasarlanmış cihazlardır. Dilediğiniz zaman cihazı şarj edip, dilediğiniz kadar kullanıp, dilediğiniz zaman tekrar şarja takabilirsiniz. Sadece cihazı dikey olarak muhafaza etmenizi önermekteyiz. Ayrıca uzun süre kullanılmayacağı durumlarda (tatil, şehir dışına gitme vs) cihazı şarjdan çıkarabilirsiniz.

Başka sorularınız varsa veya yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen aşağıdaki ücretsiz telefon numarasından bizimle iletişime geçmekten veya bu E-postaya cevap vermekten çekinmeyin. Ayrıca web sitemizde çalışanlarımızdan biri ile canlı sohbet edebilirsiniz."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 27 Aralık 2019; 11:56:26 >

Aynen tutan tutana, öpen öpene hocam. 3.750₺ ye nereden ve nasıl aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Antikes

Aynen tutan tutana, öpen öpene hocam. 3.750₺ ye nereden ve nasıl aldınız?
    Emekliye ayrılmış Dyson makine sahiplerine %25 indirim kodu veriyorlar. Bundan 10 sene önce aldığım Dyson DC 23'ün seri numarasını gönderdim, bana %25 indirim kodu verdiler.
    V11'de geçmez dediler ama V11'i sepete attım ve kod çalıştı. Dok da ücretsiz.

Açıkçası V11'i inceliyordum ama 5K vermeyi pek içime sindirememiştim. Dokla birlikte %25 indirim olunca aldım. Cidden iyi makine.
    Aynen hocam şimdi konuştum böyle bir kampanya varmış. Ama bende Dc37 var ve emekli makine kapsamında değil

Değerli forum üyeleri!

Elinde eski bir dyson makinesi olup seri numarasını bana verebilecek olan var mı?

Edit: seri numarası bulundu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikes -- 31 Ocak 2020; 16:26:16 >
  • Dyson Cinetic Big Ball;
    Animal Pro 2 700 W
    Parquet 2 700W
    Abaolute 2 700W

Arasındaki farklar nelerdir acaba? Mediamarktta parquet indirimi var alsam mı yoksa animal pro2 veya dysonun kendi sitesindeki iki üründen ucuz olanı(çekim gücü yüksek) mı alsam bilemedim.

Ayrıca şuanda dysonun sitesindeki 4000tl lik urunun çekim gücü 100 kusur idi. 150 bile değil. En son urunun ve en pahalı sinin çekim gucunun yüksek olması gerekmez mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar,

V11 için en ideal fiyat nedir sizce? Hangi fiyata düşerse değerlendirmek, almak gerekir?
  • N3v3N N kullanıcısına yanıt
    Merhaba, arasındaki farklar sadece aksesuar. Yani başlık vs. İhtiyacınıza uygun olan başlık türünü belirleyip ona göre bir model satın alabilirsiniz. Örneğin animal modelinde hem halı için hem koltuk için fırçalı başlıklar var. Bu da tüylü dostlarımızla yaşayanlar için büyük bir kolaylık sağlıyor.
  • Mitrovic kullanıcısına yanıt
    V11 için ideal fiyat 3.750 ₺

• quote:

Orijinalden alıntı: Antikes

V11 için ideal fiyat 3.750 ₺
    Teşekkür ederim. Bu fiyatı kıstas alarak araştırmalarımı yapıp kuponlara bakacağım.
  • @Antikes eski ürün seri numarasını nereden buldunuz? Elinde kod olup paylaşabilecek başka biri var mı? :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.