Şimdi Ara

DVD Writer yazma hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim dvd writerda şöyle bir sorun var boş dvd ye bir şey yazdırmak istediğimde yazıyor tam sona geldiğinde veya ortalara falan geldiğinde hata veriyor yanlış hatırlamıyorsam "yazdırma işleminde bir hata oluştu" gibi bir şey yazıyordu normalde ilk başlarda sapasağlam çalışıyordu ama birden böyle sorun çıkarmaya başladı hatta aynı sorun başka bir pc daha var elimde ondada başıma geldi. her şeyi denedim format attım,dvd temizleyiciyle de temizledim,nero yükledim onunla da yazdırmayı denedim yazdırma hızını falanda düşürdüm hiçbiri olmadı.başka bir çözümü var mıdır acaba?

• Başka pc de de aynı sorunu yaşıyorum demişsiniz. Belki kullanmakta olduğunuz boş dvd ürünlerinde sorun vardır. Bu arada yazma hızı da önemli. Örneğin yazma hızı 12x olan bir diske 16x ile bir şey yazmaya kalkarsanız benzer hatayı verir ve diski yakar.

Verbatim disk deneyin bir bakalım aynı hata olacak mı.
  • DVD den HDD ye giden kablolar temazsızlık oluşturduğunda güç kesilir ve hata verir. Sorun bağlantı kablolarında olabilir..
  • dediğiniz gibi yazma hızını deniyim dedim ama elimdeki dvd nin üstünde 16x yazıyo yazdırmak istediğimde ise en fazla 8x yazdırıyo hadi dedim bugün ultraiso ile gene deniyim 8x ile denediğimde gene şöyle bir sonuç çıktı
    DVD Writer yazma hatası

denediğim marka princo bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bathory222 -- 15 Ocak 2018; 18:42:43 >
  • dvd yi değiştirin başka bi marka kullanın.
  • hocam yazma işlemini en yüksek ten en düşüğe, ya da normal e alın öyle deneyin. ek olarak başka bi boş marka dvd takın öyle deneyin.
  • bathory222 B kullanıcısına yanıt
    DVD Writer'ın firmware'ini güncellemeyi denediniz mi? Firmware güncellemesi ile okumayan dvd writer'ı okur hale getirmiştim. Aletin tam marka modelini yazın bakarız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ByBaterist kullanıcısına yanıt
    valla dediklerinizi de denedim ama sonuç gene aynı hatta 2x 4x 8x falan bütün hız birimlerini denedim 3 4 tane farklı marka denedim ama gene yazmayı bitirdikten sonra yukarıdaki resimdeki hatayı veriyor
  • DWD Writer'ın özelliklerine baktım galiba modeli şu : TSSTcorp CDDVDW SN-208AB

pc modelide şu : TOSHIBA SATELLITE C855

bunlara bakarak bulma şansımız var mı acaba?
    Buldum.

Samsung Yazmasına şaşırmayın.

http://drivers.softpedia.com/dyn-search.php?search_term=tsst+sn-208ab

TSST Toshiba Samsung Storage Technologies demek.

Dosyaya çift tıklayın güncelleyecektir. Güncellemezse exe dosyasını Wİnrar ya da 7zip ile klasöre çıkartın.
    Klasörden tsdwin programını çalıştırın. Sürücünüzü seçin, sürücü modelinin doğru olduğunu teyit edin. Ardından F/W file olarak aynı klasördeki bin uzantılı dosyayı gösterin. Mevcut firmware ile güncelleme sonrası firmware leri yazacak. Download a tıklayıp işlemi başlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 17 Ocak 2018; 13:23:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşların dediği gibi güncelleyin bir ondan sonra deneyin eğer sonuç değişmez ise maalesef yazıcı arızalı olabilir.

Yıllar önce sıfır yeni alınmış toplama masaüstü bilgisayarda başıma benzer durum gelmişti. Asus sürücü almıştık. İlk başlarda sorun yoktu 2-3 ay sonra ne yazsam bozuk yazıyordu yanı yazma hatası veriyordu. Abim bilgisayarı aldığımız yere götürdü ve sürücü için arıza kaydı alıp değişime gönderdiler. Yenisi geldi. Gerçi yeni gelen de Philips marka boş cd ve dvd yakıyordu. 6 tane dvd alıyorsam 3 tanesi çöpe gidiyordu. Sonra bir yakınım Verbatim markası var onu dene demişti. O gün den sonra 10 sene boyunca Verbatim kullandım bir gün bile bir tanesi bile hata vermedi.

Sorununu çözersen şayet sana önerim Verbatim kullanman olacaktır. Piyasada ki en iyi markadır ama palı dır ve büyük mağazalar dışında bulmak zordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Buldum.

Samsung Yazmasına şaşırmayın.

http://drivers.softpedia.com/dyn-search.php?search_term=tsst+sn-208ab

TSST Toshiba Samsung Storage Technologies demek.

Dosyaya çift tıklayın güncelleyecektir. Güncellemezse exe dosyasını Wİnrar ya da 7zip ile klasöre çıkartın.
    Klasörden tsdwin programını çalıştırın. Sürücünüzü seçin, sürücü modelinin doğru olduğunu teyit edin. Ardından F/W file olarak aynı klasördeki bin uzantılı dosyayı gösterin. Mevcut firmware ile güncelleme sonrası firmware leri yazacak. Download a tıklayıp işlemi başlatın.
    kusura bakmayın işlerimden dolayı uzun süredir giremiyodum foruma dediğinizi yapmaya çalıştığımda şöyle bir hata verdi

DVD Writer yazma hatası

hatta driver booster programıylada genel bi güncelleme yaptım ama sonuç aynı

Olmuyorsa cihazı değiştirin gitsin. Cihaz masaüstü mü? İkinci elde 15 20 liraya temiz dvd-rw rahat rahat bulunur. Daha fazla uğraşmaya değmez.

• yani evet daha doğrusu şöyle iki makine var biri laptop biri masaüstü ikisinde de aynı sorunu yaşıyorum. dediğiniz fiyat uygunmuş o fiyata nerelerde bulabilirim istanbul da önerebileceğiniz yerler var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bathory222 -- 24 Nisan 2018; 22:3:27 >
    İnternette zilyon tane var. Forumun ikinci el kısmına ve sahibindene bakın. Filtreleme kısmında İstanbul seçin. Sonra ilan sahiplerine telefonla vs. ulaşıp yüzyüze görüşürsünüz.

Bu cihazlar oldukça sağlamdır. Sorun çıkma ihtimali binde bir falandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 27 Nisan 2018; 9:12:0 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.