Şimdi Ara

DVBViewer | Ayarları - OSD - Kanal Listesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
6
Favori
43.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

DVBViewer 4.8.1 pro herkesin kullanabileceği sürümü de kullanıma sunulmuş.

Link veremiyorum. Google'a müracaat.

sen kullandın mı, çalışıyor mu?
  • Çalışmıyor !
  • Fıstık gibi program. :)
    Almaya değer
  • quote:

Orijinalden alıntı: malcolm58

Fıstık gibi program. :)
    Almaya değer

Usta hakılısında !... Satın alınca heyecanı kalmıyor.
  • mdu4 transporter veya kanal listesi verecek arkadaş varmı ?
  •  DVBViewer | Ayarları - OSD - Kanal Listesi
  • quote:

Almaya değer

satın aldık sürekli hata veriyor. çözemedim sorunu?
    bazen hiç açılmadan veriyor hatayı. bazen de sorunsuz açılıyor kapattıktan sonra çıkıyor bu hata?

DVBViewer | Ayarları - OSD - Kanal Listesi
  • Arkadaşlar yayında hava şartları kötüleşmediği sürece kesilme bozulma olmuyor ama %16 Sinya gücü normal mi? 85cm çanakla.

• quote:

Orijinalden alıntı: yozturk

quote:

Almaya değer

satın aldık sürekli hata veriyor. çözemedim sorunu?
    bazen hiç açılmadan veriyor hatayı. bazen de sorunsuz açılıyor kapattıktan sonra çıkıyor bu hata?

DVBviewer harici kodeklerle, ve pluginlerle çalıştığı için uyumsuz plugins ya da kodek bu hataya sebebiyet verebiliyor..
    Bu bu hata'nin dvbviewer'ı hiç açmaya müsade etmeden çıktığı durumlarda,

Windows + R penceresine DVBviewer -c yazarak pasif mod'da çalıştırıp, kodekleri değiştirerek deneyebilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Arkadaşlar yayında hava şartları kötüleşmediği sürece kesilme bozulma olmuyor ama %16 Sinya gücü normal mi? 85cm çanakla.

sinyal oranları karta göre değişir ancak bu, bir kartın diğer karttan daha sinyali daha güçlü aldığı anlamına kesinlikle gelmez..

Örneğin, Skystar 2 kartının alt eşik sinyali, %45 civarındadır burada takılmalar başlar, AverMedia A700 aynı kanal'ın alt eşik sinyali %8 civarındadır..

yani Skystar 2'nin sinyal olarak %45'i, Avermedia'nın %8'ine eşittir. (Sinyal güç alımı aynı driverlar farklı programlandıkları için bildirim oranları farklıdır)

Eğer AverMedia kullanıyorsanız, istikrarlı bir %16 iyi bir oran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malcolm58 -- 28 Eylül 2011; 11:06:09 >

• DVBviewer harici kodeklerle, ve pluginlerle çalıştığı için uyumsuz plugins ya da kodek bu hataya sebebiyet verebiliyor..
    Bu bu hata'nin dvbviewer'ı hiç açmaya müsade etmeden çıktığı durumlarda,

Windows + R penceresine DVBviewer -c yazarak pasif mod'da çalıştırıp, kodekleri değiştirerek deneyebilirsiniz.

Server olayı için hadu'yu kullanıyorum. bunda sorun olur mu peki?

KLM codec kullanıyordum. sanıyorum hata bu yüzden. power dvd 7 sorunsuz sanıyorum. tekrar format atıp sadece power dvd kullanacağım.

Bilgilendirme için teşekkürler üstad...
  • Power dvd 7yi ultimate versiyonunu kurman gerek kodekler için. Sonra da divX sitesinden divx kodec indirmeni tavsiye ederim h264 için...
  • Cyberlink h264 kodek için PDVD'yi kurmana gerek yok

http://depositfiles.com/files/ocou3ccpl
    bu linkten indirip kurabilirsin

Hadu'nun son versiyonuyla uyumlu, MDPlug ve SoftCSA 3.0 ile çalışan MDPlugins klasörü altındaki pluginler genellikle hata veriyor, Vplug bazı durumlarda hata iletisi çıkarır, tabi eğer plugins uyumsuzluğuysa net olarak hangisinden kaynaklandını anlamak için, tüm pluginleri plugins'te tek başına bırakıp DVBviewer'ı çalıştırıp deneme yanılma ile hangisinde hata iletisi verdiğni anlayabilirsin

Eğer SoftCSA 3.0 kuruluysa,
    SoftCSA altındaki pluginlerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için, Plugins klasörü içerisindek SoftCSA.dll'in uzantısı geçici olarak silerek uygulamayı çalıştırın, sorun çözüldüyse MDPlugins klasörü altında bulunan pluginlerden kaynaklanıyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malcolm58 -- 28 Eylül 2011; 16:12:08 >

• quote:

Power dvd 7yi ultimate versiyonunu kurman gerek kodekler için. Sonra da divX sitesinden divx kodec indirmeni tavsiye ederim h264 için...

evet divx hd konusunda başarılıymış. tavsiyen için teşekkürler azizim.

quote:

Cyberlink h264 kodek için PDVD'yi kurmana gerek yok

http://depositfiles.com/files/ocou3ccpl
    bu linkten indirip kurabilirsin

Hadu'nun son versiyonuyla uyumlu, MDPlug ve SoftCSA 3.0 ile çalışan MDPlugins klasörü altındaki pluginler genellikle hata veriyor, Vplug bazı durumlarda hata iletisi çıkarır, tabi eğer plugins uyumsuzluğuysa net olarak hangisinden kaynaklandını anlamak için, tüm pluginleri plugins'te tek başına bırakıp DVBviewer'ı çalıştırıp deneme yanılma ile hangisinde hata iletisi verdiğni anlayabilirsin

Eğer SoftCSA 3.0 kuruluysa,
    SoftCSA altındaki pluginlerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için, Plugins klasörü içerisindek SoftCSA.dll'in uzantısı geçici olarak silerek uygulamayı çalıştırın, sorun çözüldüyse MDPlugins klasörü altında bulunan pluginlerden kaynaklanıyordur.

Sorunu sayende çözdüm.
    KLM Codec.... Bugüne kadar vazgeçilmezim olan şu dakikadan sonra bilgisayarımda yer almıyor ve almayacak. kurulu iken sürekli hatalar alıyordum. şimdi sorunsuz kullanıyorum.
    Hadu'nun son versiyonu ile de sorunsuz izleyebiliyorum.
    İlgin ve bilgin için teşekkürler üstadım. beni büyük bir dertten kurtardın.

• CYBERLINK POWERDVD 7 olan varsa gönderebilirmi
  • quote:

Arkadaşlar yayında hava şartları kötüleşmediği sürece kesilme bozulma olmuyor ama %16 Sinya gücü normal mi? 85cm çanakla.

%16'da görüntü alabildiysen helal olsun sana.Benim kart boşta(kablo takılı değilken) %26 sinyal gösteriyor.

• Arkadaşlar benim sorunum hd yayınların takılması sadece TRT HD de hiçbir sıkıntı yok sadece Türksat bağlı ve imzamdaki sistemi kullanmaktayım. DVB Tuner olarak Prof Revolution 7500 USB DVB-S2 yazılım ise DVBViewer Pro kullanmaktayım. Ayrıca denemediğim ayar, format ve codec kalmamıştır ve bir türlü işin içinden çıkamadım mutlaka biryerlerde hata yapmaktayım. Ayrıca aynı tuneri arkadaşımda kullanmakta ve onun böyle bir sorunu yok ayarları da aynı yapmamıza rağmen ben çözemedim. bu konu hattında bilgi sahibi olan arkadaşlar sorunuma yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
  • Sorunum hakkında kimse yardımcı olamayacak mı arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10u®

Arkadaşlar benim sorunum hd yayınların takılması sadece TRT HD de hiçbir sıkıntı yok sadece Türksat bağlı ve imzamdaki sistemi kullanmaktayım. DVB Tuner olarak Prof Revolution 7500 USB DVB-S2 yazılım ise DVBViewer Pro kullanmaktayım. Ayrıca denemediğim ayar, format ve codec kalmamıştır ve bir türlü işin içinden çıkamadım mutlaka biryerlerde hata yapmaktayım. Ayrıca aynı tuneri arkadaşımda kullanmakta ve onun böyle bir sorunu yok ayarları da aynı yapmamıza rağmen ben çözemedim. bu konu hattında bilgi sahibi olan arkadaşlar sorunuma yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Bakın bir sorunda benden TRT HD hiç çekmiyor
    İnce ayardan diyorlar.
    Ama takılma yapmıyor da HD kanallar. Eurosport HD , ATV HD vb.

İnce ayardan olabilir LNB'den başka bir kart veya alıcı ile deneyin.
    Kablolardan olabilir..

Kısacası tek tek değiştirip denemek düşer

• quote:

Orijinalden alıntı: 10u®

Arkadaşlar benim sorunum hd yayınların takılması sadece TRT HD de hiçbir sıkıntı yok sadece Türksat bağlı ve imzamdaki sistemi kullanmaktayım. DVB Tuner olarak Prof Revolution 7500 USB DVB-S2 yazılım ise DVBViewer Pro kullanmaktayım. Ayrıca denemediğim ayar, format ve codec kalmamıştır ve bir türlü işin içinden çıkamadım mutlaka biryerlerde hata yapmaktayım. Ayrıca aynı tuneri arkadaşımda kullanmakta ve onun böyle bir sorunu yok ayarları da aynı yapmamıza rağmen ben çözemedim. bu konu hattında bilgi sahibi olan arkadaşlar sorunuma yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Arkadaşınızın tuner'ini ödünç alma şansınız var mı? Veya sizin tuner'ınızı başka bir yerde deneme şansınız var mı?.TRT HD oynatılırken hangi CODEC çalışıyor, takılan görüntüler oynatılırken hangi CODEC işliyor.?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.