Şimdi Ara

DVBViewer | Ayarları - OSD - Kanal Listesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
6
Favori
43.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brev

quote:

Orijinalden alıntı: 10u®

Arkadaşlar benim sorunum hd yayınların takılması sadece TRT HD de hiçbir sıkıntı yok sadece Türksat bağlı ve imzamdaki sistemi kullanmaktayım. DVB Tuner olarak Prof Revolution 7500 USB DVB-S2 yazılım ise DVBViewer Pro kullanmaktayım. Ayrıca denemediğim ayar, format ve codec kalmamıştır ve bir türlü işin içinden çıkamadım mutlaka biryerlerde hata yapmaktayım. Ayrıca aynı tuneri arkadaşımda kullanmakta ve onun böyle bir sorunu yok ayarları da aynı yapmamıza rağmen ben çözemedim. bu konu hattında bilgi sahibi olan arkadaşlar sorunuma yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Arkadaşınızın tuner'ini ödünç alma şansınız var mı? Veya sizin tuner'ınızı başka bir yerde deneme şansınız var mı?.TRT HD oynatılırken hangi CODEC çalışıyor, takılan görüntüler oynatılırken hangi CODEC işliyor.?

Arkadaşın tunerini almadım fakat kendi tunerimi onda denediğimde sorun yok bütün HD kanallar takılmadan akıcı bir şekilde izlenebiliyor. TRT HD ve takılan diğer HD kanallarda aynı codec yani Microsoft DTV-DVD Video Decoder kullanmaktayım. Sebebine gelince denediğim bütün codecler arasında en az takılanın o olması ve diğer bütün codecleri kaldırdım.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar benim sorunum hd yayınların takılması sadece TRT HD de hiçbir sıkıntı yok sadece Türksat bağlı ve imzamdaki sistemi kullanmaktayım. DVB Tuner olarak Prof Revolution 7500 USB DVB-S2 yazılım ise DVBViewer Pro kullanmaktayım. Ayrıca denemediğim ayar, format ve codec kalmamıştır ve bir türlü işin içinden çıkamadım mutlaka biryerlerde hata yapmaktayım. Ayrıca aynı tuneri arkadaşımda kullanmakta ve onun böyle bir sorunu yok ayarları da aynı yapmamıza rağmen ben çözemedim. bu konu hattında bilgi sahibi olan arkadaşlar sorunuma yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Arkadaşınızın tuner'ini ödünç alma şansınız var mı? Veya sizin tuner'ınızı başka bir yerde deneme şansınız var mı?.TRT HD oynatılırken hangi CODEC çalışıyor, takılan görüntüler oynatılırken hangi CODEC işliyor.?

Arkadaşın tunerini almadım fakat kendi tunerimi onda denediğimde sorun yok bütün HD kanallar takılmadan akıcı bir şekilde izlenebiliyor. TRT HD ve takılan diğer HD kanallarda aynı codec yani Microsoft DTV-DVD Video Decoder kullanmaktayım. Sebebine gelince denediğim bütün codecler arasında en az takılanın o olması ve diğer bütün codecleri kaldırdım.

Senin donanım fazla iyi geliyor bence
    Çözemedik gitti şu sorunu...

• Valla ya aslında sırf HD yayınlar için almıştım ama şaka gibi sorunu çözemedik. Başkası dese bende kesin codec falan derdim ama olmuyor işte
  • quote:

Valla ya aslında sırf HD yayınlar için almıştım ama şaka gibi sorunu çözemedik. Başkası dese bende kesin codec falan derdim ama olmuyor işte

Benim kartı deneyelim senin bilgisayarda. Bir de öyle deneyelim arkadaşın dediği gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yozturk

quote:

Valla ya aslında sırf HD yayınlar için almıştım ama şaka gibi sorunu çözemedik. Başkası dese bende kesin codec falan derdim ama olmuyor işte

Benim kartı deneyelim senin bilgisayarda. Bir de öyle deneyelim arkadaşın dediği gibi.

Deneyelimde şimdi aklıma şöyle birşey geldi benim kablo rg6u4 ben bunu rg6u6 ya çevirsem acaba görüntü düzelirmiki zaten topu topu 20-25 m.
  • quote:

Benzeri donma problemini benim uydu kartını taktığımda bende yaşamıştım.Ama aynı kart değil...Benimki driver ile ilgili bir problemdi.Win7 64 bit üzerinde 64 bit driver kurunca problem oluyordu.Problemim ilginç bir biçimde bütün 64bit driverları silip 32 bit driver yükleyince çözülmüştü...Birde driver olarak BDA yerine WDM driverı tercih etmek gerekiyor.Sendeki problemde böyle bir şey olabilir...
  • quote:

quote:

quote:

Deneyelimde şimdi aklıma şöyle birşey geldi benim kablo rg6u4 ben bunu rg6u6 ya çevirsem acaba görüntü düzelirmiki zaten topu topu 20-25 m.

Kablo çok etkilemez.
  • quote:

quote:

quote:

brev üstadın dediği gibi etkilemez. benim de u4 hepsi. gördüğün gibi sorun yok.

• quote:

quote:

Benzeri donma problemini benim uydu kartını taktığımda bende yaşamıştım.Ama aynı kart değil...Benimki driver ile ilgili bir problemdi.Win7 64 bit üzerinde 64 bit driver kurunca problem oluyordu.Problemim ilginç bir biçimde bütün 64bit driverları silip 32 bit driver yükleyince çözülmüştü...Birde driver olarak BDA yerine WDM driverı tercih etmek gerekiyor.Sendeki problemde böyle bir şey olabilir...

aynı driverleri kullanıyoruz aslında. lakin donanım farklılığından dolayı driver değişikliği mantıklı olabilir. denemek lazım.

• quote:

.......aynı driverleri kullanıyoruz aslında. lakin donanım farklılığından dolayı driver değişikliği mantıklı olabilir. denemek lazım.

İşletim sistemin nedir?

DVBViewer | Ayarları - OSD - Kanal Listesi
  • Windows 7 64bit SP1
  • quote:

quote:

Bahsetmiş olduğun WDM driver nereden bulabilirim

• quote:

prof-tuners.com zaten yukarıdaki resimde adresi çember içine almışım oraya bak ve birde o driverları dene.Driver'ların en yeni versiyonu yüklü ise bir eski versiyonunu kur...
  • quote:

quote:

prof-tuners.com zaten yukarıdaki resimde adresi çember içine almışım oraya bak ve birde o driverları dene.Driver'ların en yeni versiyonu yüklü ise bir eski versiyonunu kur...

Tşk ama hepsini denedim tuneri tanıdıktan sonra BDA yazdığı için WDM driverları nasıl bulurum diye sormuştum.
  • quote:

Tşk ama hepsini denedim tuneri tanıdıktan sonra BDA yazdığı için WDM driverları nasıl bulurum diye sormuştum.

Haklısınız sizin cihazınız için WDM driverları yokmuş.Cihaz USB üzerinden bağlı olduğu için aklıma bir ihtimal daha geldi.Belki USB portunuz Hi-speed modunda işlemiyordur.Bios'tan ve Device manager'dan USB portunun Hi-speed olup olmadığını kontrol edin.Birde sistemde yüklü olan driver 64-bitlik olan ise bunu uninstall ettikten sonra 32-bit driver'ı yükleyin...
  • USB portumun ayarı BIOS ta zaten Hi-speed de driver desen mecburen 64 bit yükledim çünkü 32 bit yüklenmiyor nedense deliricem ya
  • quote:

USB portumun ayarı BIOS ta zaten Hi-speed de driver desen mecburen 64 bit yükledim çünkü 32 bit yüklenmiyor nedense deliricem ya

Haklısın Win7-64bit sisteme 32-bit driver kurulmuyor.Ben tekrar kontrol ettim benim driverım da 64 bit fakat şöyle birşey aklıma geldi.Belki benim bahsettiğim problem WDM , BDA driverları arasındaki farktan olmuş olabilir.Veya 64-bit 32-bit codecler yüzündende problem olmuş olabilir.
    Birde kullandığınız programın 64 bit sürümünü mü yoksa 32 bit sürümünü mü kullanıyorsunuz???Eğer kullandığınız program 64-bit ise 32-bitlik sürümünü kullanın ve codec olarakta 32-bit codecleri yükleyin.Yanlız şöyle bir şeyden emin olmanız gerekiyor.Kullandığınız program 32bit ise 32bit codec kurulmalı.Yani mix olmamalı...Özellikle buna dikkat edin...

• quote:

aynı driverleri kullanıyoruz aslında. lakin donanım farklılığından dolayı driver değişikliği mantıklı olabilir. denemek lazım.

Sizin işletim sisteminiz nedir? Sizde 64bitlik win7 OS'mu kullanıyorsunuz?
  • Yalnız şöylede garip bir durum var DVBdream kurdum deneme amaçlı kodekler falan aynı hiçbirşeyi değiştirmedim onda takılma yok normal akıcı bir şekilde izleyebildim gel gelelim lisanslı DVBViewer da takılıyor.
  • quote:

Yalnız şöylede garip bir durum var DVBdream kurdum deneme amaçlı kodekler falan aynı hiçbirşeyi değiştirmedim onda takılma yok normal akıcı bir şekilde izleyebildim gel gelelim lisanslı DVBViewer da takılıyor.

DVBViewer programının hangi versiyonunu kullanıyorsunuz.?
    Lisanslı olan versiyon 64bit için mi 32bit için mi?
    Lisanssız olanın versiyonu ve 64bit/32bit mi?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.