Şimdi Ara

DVB-T & DVB-T2 Ana Konu (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.270
Cevap
31
Favori
156.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Kim didi ?  

3 sayfa önce kule bitince yayın başlar yazan varmış  DVB-T & DVB-T2 Ana Konu 

• quote:

Orijinalden alıntı: HAKANIM1987

3 sayfa önce kule bitince yayın başlar yazan varmış  

Alıntıları Göster

Keklemiş seni  DVB-T & DVB-T2 Ana Konu 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YANİ BU İŞ YATTI BİTTİ DESELERDE,OLSA BİTSE,BOŞ BEKLENTİ OLMASA.

SAYGILAR...........................................

• multisongohan M kullanıcısına yanıt

Adını bile anmıyorlar gözden ırak olan gönülden de ırak olur.

• Şimdi de ciddi mod'a mı bağladık.  DVB-T & DVB-T2 Ana Konu 

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

kopalım  DVB-T & DVB-T2 Ana Konu 

ülkede genel bir kulağının üstüne yatma kültürü oluştu  DVB-T & DVB-T2 Ana Konu 

UYDUUU ATTIHHH UYDU ÇANAK BAĞLAYIN  DVB-T & DVB-T2 Ana Konu 

• quote:

Orijinalden alıntı: HAKANIM1987

kopalım  

ülkede genel bir kulağının üstüne yatma kültürü oluştu  

UYDUUU ATTIHHH UYDU ÇANAK BAĞLAYIN  

Sen zaten baştan kopuktun.  DVB-T & DVB-T2 Ana Konu 

Nasıl oluyorsa, arada bir ciddi mod'a da bağlıyorsun.  DVB-T & DVB-T2 Ana Konu 

• istanbul türkiye değil, trt nin yetkiili mühendisinden kendi ağzıyla duydum türkiye geneli olmadığı sürece dvbt2 ye uygun kuleler bu teknolojiye geçilmiycek yani dahaaaa çoooook var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 3 Ağustos 2021; 16:46:4 >
  • Zaten tv de izleyecek ne kaldı boş verin  DVB-T & DVB-T2 Ana Konu 

• arkadaşlar iyi akşamlar,evet hiç gelişme yokmu ya.

saygılar...........................................

üstadım merhaba,nasılsın umarım iyisindir.

1-sayısal yayın konusu yattı yani arşiv oldu.bu konuda hemfikirizdir heralde,yine de formaliteden sorayım konuyla ilgili gelişme,duyum,ışık var mı.

2-ülkemiz çok zor şartlardan geçiyor,malesef şu anki felaketimiz türkiye yanıyor.bu konuyla ilgili olarak,ben şöyle bir fikir ortaya koyuyorum.trt kendine ait yayın yapan fm istasyonlarından bir tanesini afet istasyonu haline getirmeli,yani trt afet adında bir fm istasyonu olmalı,bütün ülkeyi kapsamalı,yangın deprem sel,terör,salgın hastalık gibi konularda 24 saat bilgilendirme ve insanları yönlendirme ve eğitim yayını yapmalıdır.

yönlendirme(şu bölgedeki ormanlar yanıyor,halkımız şuradaki kara yolunu tercih etmeli falan bölgeye kesinlikle gitmemeli yada deprem oldu gıda yardımları için şu bölgede toplanılmalı gibi......)

eğitim(depremden sonra kullanılabilir su kaynakları nelerdir,nasıl hayatta kalınır.).

neden fm radyo çünkü her şartta çalışır.ne dersin.

saygılar......................................................................

• quote:

Orijinalden alıntı: multisongohan

üstadım merhaba,nasılsın umarım iyisindir.

1-sayısal yayın konusu yattı yani arşiv oldu.bu konuda hemfikirizdir heralde,yine de formaliteden sorayım konuyla ilgili gelişme,duyum,ışık var mı.

2-ülkemiz çok zor şartlardan geçiyor,malesef şu anki felaketimiz türkiye yanıyor.bu konuyla ilgili olarak,ben şöyle bir fikir ortaya koyuyorum.trt kendine ait yayın yapan fm istasyonlarından bir tanesini afet istasyonu haline getirmeli,yani trt afet adında bir fm istasyonu olmalı,bütün ülkeyi kapsamalı,yangın deprem sel,terör,salgın hastalık gibi konularda 24 saat bilgilendirme ve insanları yönlendirme ve eğitim yayını yapmalıdır.

yönlendirme(şu bölgedeki ormanlar yanıyor,halkımız şuradaki kara yolunu tercih etmeli falan bölgeye kesinlikle gitmemeli yada deprem oldu gıda yardımları için şu bölgede toplanılmalı gibi......)

eğitim(depremden sonra kullanılabilir su kaynakları nelerdir,nasıl hayatta kalınır.).

neden fm radyo çünkü her şartta çalışır.ne dersin.

saygılar......................................................................

Teşekkür ederim, umarım siz de iyisinizdir.

Rtük şimdi yaz uykusuna başladı. Güz için de bir öngörüm yok açıkçası.

Acil durum çağrıları polis radyosundan yapılıyor. Bence yeterli geliyor. Tabi bu konu için, özel radyo kanalına ihtiyaç var mı diye, devamlı yolda olanların görüşünü sormak daha isabetli olur, kanaatindeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ben teşekkür ederim.

saygılar............................

• bunu sebebi nedir,adminden cevap bekliyorum.burada sorun nedir.neden ceza puanı aldım.

DVB-T & DVB-T2 Ana Konu

saygılar.............................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multisongohan -- 3 Ağustos 2021; 20:25:34 >
  • hocam iyi akşamlar,öncelikle bu konuyu açtığın için ve yıllardır bu konuyla ilgili süreci yönlendirdiğin için teşekkürler.ama sizcede artık bu konu başlığını kapatmanın zamanı gelmedimi.nasıl olsa bu iş tarihin tozlu raflarına kaldırıldı.

saygılar................................................

• hocam iyi akşamlar,öncelikle bu konuyu açtığın için ve yıllardır bu konuyla ilgili süreci yönlendirdiğin için teşekkürler.ama sizcede artık bu konu başlığını kapatmanın zamanı gelmedimi.nasıl olsa bu iş tarihin tozlu raflarına kaldırıldı.

saygılar................................................

üstadım merhaba,nasılsın umarım iyisindir.yani bu konu artık çöp oldu ama,yinede gündemde kalmasını sağlamakta fayda var.gelişme var mı diyeceğim,yok diyeceksin,bu kısmı geçiyorum.bir kaç soum olacak.

1-sayısal yayınlar ülkemizde ücretli olabilir mi.olursa radyo için de ücretli bir yapı kurulabilir mi.sence ücretli olmalı mı.mantıklı mı.

2-ücretli bir platform sayısal yayın yapabilir mi.mesela (discovery,national,bein,dmart gibi).parası neyse verelim,sayısal yayında sadece biz yayın yapalım diyebilir mi.mantıklı mı.

saygılar..........................................................

• quote:

Orijinalden alıntı: multisongohan

üstadım merhaba,nasılsın umarım iyisindir.yani bu konu artık çöp oldu ama,yinede gündemde kalmasını sağlamakta fayda var.gelişme var mı diyeceğim,yok diyeceksin,bu kısmı geçiyorum.bir kaç soum olacak.

1-sayısal yayınlar ülkemizde ücretli olabilir mi.olursa radyo için de ücretli bir yapı kurulabilir mi.sence ücretli olmalı mı.mantıklı mı.

2-ücretli bir platform sayısal yayın yapabilir mi.mesela (discovery,national,bein,dmart gibi).parası neyse verelim,sayısal yayında sadece biz yayın yapalım diyebilir mi.mantıklı mı.

saygılar..........................................................

Merhaba, çok şükür iyiyim. Siz de iyisinizdir umarım.

Henüz bir gelişme yok.

1_ Sayısal karasal yayınlar( tv, radyo ) ücretli olamaz. Karasal yayın şebekesinden şifreli yayın yapılabilmesi için yasa değişikliği gerekir. Yasa değişikliğine de gitmek mümkün değildir. Zira karasal yayın şebekesinde frekans sahası kısıtlı olduğu için halkın haber alma hakkı kısıtlanmış olur. Karasal yayın şebekesinin ücretli olması bence mantıklı değil.

2_ Ücretli platformların şifreli/abonelikli yayın yapması için kablo tv şebekesi var. Günümüzde yayın seçeneği olarak iptv yayıncılığı da başladığı için, şifreli platformların karasal yayın şebekesinden yayın yapmak için lisans alıp ücret ödemezler. Lisans bedeli filan derken, uydudan pahalıya gelir. Platformlar zaten lisans almak için başvursalar bile kanun gereği kabul edilmesi mümkün değil.

Daha önceki mesajlarımda değindiğim gibi, karasal şebeke, prime time gurubunda yer alan, reklam gelirleri yüksek kanallar tarafından tercih edilecektir. Hem halka kolay ulaşabilmek için, hem de reklam pastasından ciddi pay kapabilmek için.

teşekkür ederim.

saygılar............................

üstadım,merhaba biraz konu dışı olacak ama şöyle bir mesele var.bu ne anlama geliyor.bana biraz tuhaf geldi.

https://www.rtuk.gov.tr/rtuk-%E2%80%9Conemli-olaylar-listesi%E2%80%9D-ni-guncelliyor/4113

saygılar.............................

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.