Şimdi Ara

DVB-T & DVB-T2 Ana Konu (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.271
Cevap
31
Favori
156.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: multisongohan

ÜSTADIM MERHABA,UMARIM İYİYSİNDİR.TEKNİK BİR SORU SORACAĞIM.BEN DAHA ÖNCE SANA DAB PLUS ÜZERİNDEN KAÇ KANAL YAYIN YAPABİLİR DİYE SORMUŞTUM.SENDE BANA 350 CİVARI DEMİŞTİN.SORU ŞU YAYIN YAPAN RADYO SAYISI EN ÇOK İSTANBULDA YEREL VE ULUSAL OLARAK 100 TANE İSTASYON VAR.SAYISALDA DA O KADAR OLACAK.

1-BİR DAB PLUS RADYO İSTASYONU KAÇ DVB-T2 KANALINA DENK GELİR.(SORU TERS OLDU LÜTFEN DÜZELT)

2-DAB PLUS 100 İSTASYONDA KALIRSA GERİYE 250 TANE BOŞ İSTASYON KAPASİTESİ KALACAK.BUNLAR DVB-T2 İÇİN KULLANILABİLİR Mİ.MÜMKÜN MÜ.KULLANILIRSA KANAL SAYI KAPASİTESİNDE ARTIŞ SAĞLARMI.

SAYGILAR................................................

Belirttiğin şekilde bir işlem mümkün değil. Çünkü dvb-t2'de kullanılacak band'lar bütün dünya için belirlendi. Yani bütün dünya için, belirlenen bu band'larda göre bir ticari ürün olarak, demodülatör tipleri belirlendi. Standartlaştırıldı ve bitti o işler yıllar önce.

Yani vhf-III band'ının bir bölümünü dvb-t2'ye tahsis etmek hiç bir işe yaramaz. Çünkü o band'tan sinyal alabilecek standartlaştırılmış bir dvb-t2 demodülatör gerekecektir.

Dvb-t2 demodülatörlerin çalışabileceği band'lar ise, standartlara göre bellidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

TBMM DE DURUM NE OLDU ÜSTADIM,ORDA BİR GELİŞME OLDUMU.

SAYGILAR..........................................

• quote:

TBMM DE DURUM NE OLDU ÜSTADIM,ORDA BİR GELİŞME OLDUMU.

SAYGILAR..........................................

29 hazirandaki oturumda 3 üyenin seçimi yapılacak.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

SAYGILAR........................................

• multisongohan M kullanıcısına yanıt

Şu anda TRT DAB yayını yaptığı yönünde bir bilgi mevcut turkey.orum da Adalar vericisi üzerinden olduğu konuşuluyor dilerseniz o başlığa bir göz atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi909 -- 27 Haziran 2021; 16:33:58 >
  • maxi909 M kullanıcısına yanıt

hocam bakacağım link verebilirmisiniz,ama dab ile ilgili alıcı yok bende olsun o da bir gelişme ama neden k.ç.tv.r.k değil adalardaki yedek verici....................

saygılar.......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multisongohan -- 27 Haziran 2021; 16:58:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxi909

Şu anda TRT DAB yayını yaptığı yönünde bir bilgi mevcut turkey.orum da Adalar vericisi üzerinden olduğu konuşuluyor dilerseniz o başlığa bir göz atın.

hocam,bana özel mesajla ulaşamazsınız,lütfen özel mesajınızı konu başlığı altında paylaşın.

saygılar.......................

ho0cam,link çalışmıyor,malesef,neyse uğraşmayın boşuna,çamlıca abu konuda aktif olmadıktan sonra,gerisi boş.ama önemli bir konu,neden çamlıca değilde adalardaki yedek verici................

sagılar.......................

rica ederim

saygılar...................................

• quote:

Bu mesaj silindi.

Mehmet Daniş, Orhan Karadaş ve Deniz Gücer yeni RTÜK üyeleri oldu.

Rtük kendi içinde biraz kapalı kutu gibi... Yani rtük üst kurul olduğu için, kendi gündemlerini bile kendileri belirliyor.

Sayısal yayınlarla ilgisi ise; malum sıralama ihalesini bir türlü gündeme almıyorlar. Sorulsa bile, gerekçe belirtmeden gündemde değil diye yanıt veriyorlar. Tarih vermiyorlar. Yani tam bir kapalı kutu.

Herneyse... Yeni seçilen üyeler, kurulun gündemini belirleme konusunda etkili olabilirse( Buraya dikkat; olabilirse !!! ) sayısal yayın sıralama ihalesi işi gündeme alınabilir. Yani etkili olup - olamayacaklarını bilmiyorum.

Yani benimkisi bir ümit yalnızca... Seçilen üyeler, gündem oluşturmada etkili olabilecek mi, olamayacak mı ? bunları bilmiyoruz. Çünkü rtük kapalı kutu.

• Merhabalar. Bende DVB-T2 dahili destekli TV var. Normalde hiç TV izlemem, genellikle stream ederim ama şu sıralar dedim bakayım test amaçlı. Galiba yayın bedava anten üzerinden. Nasılmış merak ettim. Ama anlamadığım bir iki sorum var. 2009'dan kalma postlar var forumda, o zamandan bu yana hiç bir şey değişmedi mi? Ülkede DVB-T2 hala destekli değil mi? Destekli ise tek ihtiyacım anten mi? Ne tür anten almalıyım? Kayıt vb lazım mı? Kaç kanal var ve ne tür bunlar? Eğer çok sıkıntı bir prosedür ise hiç uğraşmam çünkü sadece merak giderme amaçlı burdayım. Ama eğer kolaysa neden olmasın.

• Alphonsus kullanıcısına yanıt

hocam,öncelikle hoşgeldiniz,iyi geceler.bu konuyla ilgili malesef işe yarar şekilde santim ilerleme olmadı.dvb-t2 için tvnizin hevc desteği olması şart,bu yönetmelikte yazıyor,yayınlar başlar kural değişirmi bilinmez.anolog oda içi tavşan yada V anten işinizi fazlasıyla görür.ancak,malesef yayın yok.ne zaman olacağı konusuda çok şüpheli......................

saygılar...........................................................

HEVC destekliyor. DVB-T2 digital değil mi? dbi'si yüksek küçük modem antenleri veya ağ adaptörü antenleri gibi antenler mevcut mu? Büyük antenler odada güzel durmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphonsus -- 2 Temmuz 2021; 11:5:46 >
  • Alphonsus kullanıcısına yanıt

DVB-T2 anteni kendiniz de imal edebilirsiniz başka örnekler de mevcut youtube da.

• Abicim şu karasal yayın ne zaman gelecek ya

15 senedir ha geldi ha gelecek

• Bunca zamandır gelmedi dahada gelmez

• Caştar televizor görbeytte.... Görbesengiz emne işginiz bar, sanariptik sistema menen.

Anlamadınız, anlamadınız, bari farklı bir lehçede yazayım da belki anlarsınız.  

• Kule kuleeee diye millete bekleyin diye dediler şimdide kulede çay kahve fiyatları kavgası var dvb-t gelmezzzzzz.

• Kim didi ?  

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.