Şimdi Ara

DVB-T & DVB-T2 Ana Konu (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.271
Cevap
31
Favori
156.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Henüz bir ilerleme yok galiba konu hakkında ?
  • @WooR @Multisonholigan
    Ufak bir reklam arası Şaka bir yana Fathi Sayan'a bu konu hakkında sorabiliriz. Tabii sorular etkinlikte cevaplanmayacak etkinlikten sonra sorular iletilecek. Şahsem ben kendi ekleyeceğim sorulara ekleyeceğim DVB-T2 meselesini sizler de sorularınızla katılırsanız. çok sevinirim.

DİJİTAL GÜNDEM BİLİŞİM ve TELEKOM SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİNİ BİR ARAYA GETİRİYOR || 11 HAZİRAN - Türk Telekom CEO Ümit Önal, Turkcell CEO Murat Erkan, Vodafone CEO Colman Deegan, Turksat CEO Cenk Şen, UAB Bak. Yrd. TT Chairman Ö.Fatih Sayan BİR ARAYA GELİYOR

Konuya gitmek için tıklayınız:https://forum.donanimhaber.com/dijital-gundem-etkinlikleri-turk-telekom-turkcell-vodafone-turksat-ceo-lari-bulusuyor-soru-sorun--143676775#143842271

Arkadaşlar önemli bir etkinlik merak ettiklerimizi ve taleplerimiz hatta sorunlarımızı iletebilmemiz için güzel bir fırsat. Bu etkinlik duyurabilirsek güzel olacak, ne kadar katılım o kadar efektif sonuçlar demek. Herkse değerli katkıları ve soruları için şimdiden teşekkür ederim.

==========================================
    DİJİTAL GÜNDEM HAFTA 5 - Telekom || 11 Haziran

=====================================================
    CEO'lara SORU SORABİLİRSİNİZ || KÜTFEN OKUYUN

Etkinlik haftası süresince Türk Telekom, Vodafone, Turkcell, Turksat CEO'larına ve Ulaştırma Bakan Yardımcısı Fatih Sayan'a sorularınızıi merak ettiklerinizi ve taleplerinizi iletebilirsiniz. Sorularınızı, merak ettiklerinizi ve taleplerinizi ben @Ö1f1 ve @XpressMusic34'e PM yolulya gönderebilirsiniz bizler de soruları muhataplarına gönderilmesi için ileteceğiz.

Katılımcılar
    -Musa Savaş (Bilişim Medyası Derneği (BMD) Derneği Başkanı, Moderatör)
    -Fatih Sayan (Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı, Türk Telekom Chairman)
    -Ümit Önal (Türk Telekom CEO, TT CMO)
    -Murat Erkan (Turkcell CEO)
    -Colman Deegan (Vodafone CEO)
    -Cenk Şen (Turksat CEO)

Canlı Yayın

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Kendimiz değilde galiba sizin aracılığınız ile sormamız gerekiyor soruları. Eğer ki böyle bir imkanımız varsa DVB-T2 ve DAB+ radyo konularının sorulmasını istiyorum, çünkü yıllardır bir haber yok.
  • Evet hocam, doğrudan bir kanal mevcut değil hatta ben de aracı bir nokktadan iletmiş olacağım etkinlik sebebiyle.

Tamamdır, zaten soruları topluyoruz liste var, ekliyorum listeye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

@WooR @Multisonholigan
    Ufak bir reklam arası Şaka bir yana Fathi Sayan'a bu konu hakkında sorabiliriz. Tabii sorular etkinlikte cevaplanmayacak etkinlikten sonra sorular iletilecek. Şahsem ben kendi ekleyeceğim sorulara ekleyeceğim DVB-T2 meselesini sizler de sorularınızla katılırsanız. çok sevinirim.

DİJİTAL GÜNDEM BİLİŞİM ve TELEKOM SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİNİ BİR ARAYA GETİRİYOR || 11 HAZİRAN - Türk Telekom CEO Ümit Önal, Turkcell CEO Murat Erkan, Vodafone CEO Colman Deegan, Turksat CEO Cenk Şen, UAB Bak. Yrd. TT Chairman Ö.Fatih Sayan BİR ARAYA GELİYOR

Konuya gitmek için tıklayınız:https://forum.donanimhaber.com/dijital-gundem-etkinlikleri-turk-telekom-turkcell-vodafone-turksat-ceo-lari-bulusuyor-soru-sorun--143676775#143842271

Arkadaşlar önemli bir etkinlik merak ettiklerimizi ve taleplerimiz hatta sorunlarımızı iletebilmemiz için güzel bir fırsat. Bu etkinlik duyurabilirsek güzel olacak, ne kadar katılım o kadar efektif sonuçlar demek. Herkse değerli katkıları ve soruları için şimdiden teşekkür ederim.

DİJİTAL GÜNDEM HAFTA 5 - Telekom || 11 Haziran

CEO'lara SORU SORABİLİRSİNİZ || KÜTFEN OKUYUN

Etkinlik haftası süresince Türk Telekom, Vodafone, Turkcell, Turksat CEO'larına ve Ulaştırma Bakan Yardımcısı Fatih Sayan'a sorularınızıi merak ettiklerinizi ve taleplerinizi iletebilirsiniz. Sorularınızı, merak ettiklerinizi ve taleplerinizi ben @Ö1f1 ve @XpressMusic34'e PM yolulya gönderebilirsiniz bizler de soruları muhataplarına gönderilmesi için ileteceğiz.

Katılımcılar
    -Musa Savaş (Bilişim Medyası Derneği (BMD) Derneği Başkanı, Moderatör)
    -Fatih Sayan (Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı, Türk Telekom Chairman)
    -Ümit Önal (Türk Telekom CEO, TT CMO)
    -Murat Erkan (Turkcell CEO)
    -Colman Deegan (Vodafone CEO)
    -Cenk Şen (Turksat CEO)

Canlı Yayın

siz bu soruyu sorup cevabını öğrenip burada paylaşırsanız çok makbule geçer.

• Türkiye de DVB-T2 Yayınlar konusunda muhatap ulaştırma Bakanlığı ve yayın altyapısını kuracak olan PTT Kule AŞ Yöneticisi Murat Kuran

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dvb-t2 yayınların başlatılması konusunda, idari olarak tek yetkili; aynı zamanda muhatap devlet organı ve üst kurul kimliği de bulunan kuruluş, RTÜK 'tür.

Ulaştırma Bakanlığı ve bağlı kuruluşu Kule A.Ş. altyapının kurulması ve devreye alınmasından sorumludur.

Sayısal karasal yayınların, ilk yayın yeri olarak, İstanbul 'da yeni kuleden başlaması istenildiğinden, RTÜK 'ün işi ağırdan aldığı söylentileri etrafta dolaşmakta... Yani altyapısı hazır olan Ankara vb bazı büyük şehirlerde istenirse dvb-t2 yayınların başlaması mümkündür.

Bu arada dvb-t2 ekipmanlarını üreten ülke ve firmaların sayısı çok arttı. Yayın ekipmanlarının fiyatları da çok ucuzladı.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    RTÜK tarafından karasal tv yayını ruhsatına sadece TRT sahip diğer tüm kanallar RTÜK tarafından uydu yayını lisansına sahipler bundan önce sayısal karasal yayın yapmak için kurulan anten a.ş. Türkiye çapında ve yerel yayın lisansını kaybeden radyo ve televizyon kuruluşlarının ihaleye itirazı sonucunda tüm süreç iptal edildi. ülke çapında yayın yapmak isteyen TV ve radyolar yine multiplex (Türksat transponder ı gibi düşünebilirsiniz) yer almak isteyecektir.

Sonuç itibariyle Türkiye'de yayın yapan özel TV ve radyoların hiç biri geçerli karasal yayın lisansına sahip değildir yeni sistemde bazı kurumlar sistemin dışında kalacakları için reklam ve ticari kayıpları olacağı için bu süreç sürüncemede kaldı.

5G ihalesi öncesinde frekans spektrumu vhf ve UHF TV yayınları ve FM radyolardan arındırmak isteniyor özellikle Cumhurbaşkanlığı tarafından takip edilen bir süreç sayısal karasal yayın ihalesi

• Özel kanalların da analog karasal yayın lisansı var. RTÜK'ün web sayfasına göz atabilirseniz, hangi özel kanalların analog yayın lisansının olduğunu görebilirsiniz. Radyolar da dahil.

Sayısal karasal yayına geçilmesiyle frekans planı ve her bir kanalın, bir frekans içindeki kapladığı/işgal ettiği alanın boyutları değişeceğinden, RTÜK yeni bir ihale açmak suretiyle, lisanslandırma sürecine gidecektir.

Sanırım verilen lisanslar 10 yıl kullanım süreli olacak.

Sayısal karasal yayınların başlatılmasında tek yetkili karar organı RTÜK 'tür.

Ulaştırma Bakanlığı, altyapının kurulması ve devreye alınmasından sorumlu makamdır.

Cumhurbaşkanlığında mukim ilgili başkanlık ise, sürecin koordinasyonunu yapmaktadır.

Önceki mesajımda belirttiğim üzere, yetkililerin ilk sayısal karasal tv yayınını İstanbul 'da başlatılması yönünde bir isteği bulunmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 10 Haziran 2020; 18:43:7 >

• multisongohan M kullanıcısına yanıt
    Tabi ki hocam, bakalım cevabını öğrenebilrsem seve seve paylaşacağım burada da.
  • maxi909 M kullanıcısına yanıt
    serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    @serkanguzel_ @maxi909

Esasında Dijital Gündem etkinliklerine önceki haftalarda RTÜK Başkanı Ebubekir Şehin ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr.Ali Taha Koç da katılmıştı. Bu konuda sizler kadar bilgili olmadığım için DVB-T2 konusunun bu iki kurumun sorumluluk alanları içerisinde olduğunu bilmiyordum, bilseydim keşke daha erken davranır onlara da konu hakkında merak edilenleri aktarılması için gönderebilirdim. Tabii etkinliker üzerinden epey bir zaman geçti ama belki yine ulaştırılabilecekse sorular, bu muhataplara da gönderilmesi için not alıyorum.
  • quote:

Tabi ki hocam, bakalım cevabını öğrenebilrsem seve seve paylaşacağım burada da.
    saygılar.......
    ya toplantı henüz bitmedi,yada soruna yönelik bir cevap alamdınız.
    Hocam bilgi verdim gibi hatırlıyorum ama farklı bir konuya da yazmış olabilirim, soru cevap için yeterli vakit yok zaten toplantıda, sorular bu haftasonundan sonra gönderilecek.
    ben yanlış anlamışım kura bakmayın.o zaman bekleyeceğiz.

saygılar.......
    Estağfurullah hocam, ne kusuru. Bakalım ben de takip ediyor olacağım, cevap gelirse hemen paylaşırım.
  • quote:

Estağfurullah hocam, ne kusuru. Bakalım ben de takip ediyor olacağım, cevap gelirse hemen paylaşırım.
    zaman ayırdığınız için teşekkürler.beklemedeyim
    Rica ederim hocam, bu arada bilgilendirme yapayım, önceki mesajlardaki idari yetkinin RTUK'te olması ile alakalı. RTUK başkanı Ebubekir ŞAhin ve Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr.Ali Taha Koç da daha önceki haftalar etkinliğin konukları arasındaydı her ne kadar etkinlikleri üzerinden zaman geçmiş olsa da DVB-T2 hakkındaki srou ve önerilerimizi onlara hitaben de bildirebileceğiz.
    sayın Ö1f1 öncelikle ilginiz ve alakanız için ayrıca teşekkür ederim.bana özelden mesaj atmışsınız ben bu siteyi güvenilir bulmadığım için gsm numaramı vermiyoru.bu durumda bana attığınız mesaja erişmem mümkün değil.aynı mesajı bu konu altında paylaşırsanız çok iyi olur.

saygılar.......
    Rica ederim, şimdi o zaman daha yuvarlak yazmam lazım kısaca gözlerimiz ufukta, önümüzdeki haftalarda olsun bence cevaplar gelecektir, bu soruya cevap gelir mi, göreceğiz artık.
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.