Şimdi Ara

DVB-T & DVB-T2 Ana Konu (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.270
Cevap
31
Favori
156.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anlayasın diye büyük puntoyla yazdım yoksa ben zaten hep küçük puntolarla yazıyorum saygılar
  • multisongohan M kullanıcısına yanıt
    son sözleri söyleyelim dedik, sen lise ergenleri gibi hala laf sokma derdindesin. böyle yazıyorsan cevabına da hazır olacaksın. seviyeyi sen düşürdüğün için bende mevzuyu sonlandırmak istedim. görünen o ki bu sana yetmemiş. (farketmediğini biliyorum 1. tekil şahıs kullandım, senin gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 15 Mart 2017; 21:40:56 >
  • Logic_Man kullanıcısına yanıt
    ben mi laf sokuyorum zzzzzzzzuuuuuuuuuuuuhhhhaaaaaaaaaaa çok komiksin neden bu kadar agrasiv davranıyorsun ki sürekli bana bir şeyleri ispat etmeye çalışıyorsun bakın tercih yapıldı düzen kuruldu bundan sonrası bizlere kalmış ister dvb-t2 izlersin ister uydu izlersin ister ücretli platform izlersin istersen oturup lte-broadcast ın hayalini kurarsın benim 10 yıl önce uydu yayınlarını çanaksız izlemenin hayallerini kurduğum gibi
  • DVB-T2 tam anlamış değilim önceden DVB-T vardı Terestik anten takıyorduk izliyorduk bunu biliyom. Fakat DVB-T2 yine bir Terestik Oda anteni ilen alının Kanallarmı? Televizyonda var DVB-T2 alıcı. Bu DVB-T2 yayın yapan kanallar çıktımı? Avcılar İstanbul da yayın alınırmı.DVB-T2 Oda anteni alınsa. Umudum DVB-T2 bu yeni sistemde Kanallar varmı?

problemimi anlatayım Çocuk odasına TV aldım fakat orda Kablo ve Uydu Priz i yok. Kabloda çekmek pek istemiyom. Selamlar Saygılar
  • rodeo65 R kullanıcısına yanıt
    Fakat DVB-T2 yine bir Terestik Oda anteni ilen alının Kanallarmı?

evet aymı şekilde tükenm ez kalem boyutundaki bir anten ile oda içinden yayın çok rahat izleniyor

Televizyonda var DVB-T2 alıcı. Bu DVB-T2 yayın yapan kanallar çıktımı?

alıcının hevc destekli olması lazım.kanallar henüz yok küçük çamlıcadaki verici haziran sonunda açılacak kanallar sonra ama hızlı bir şekilde kanal olayıda çözülür

Avcılar İstanbul da yayın alınırmı.

çok rahat alınır

DVB-T2 bu yeni sistemde Kanallar varmı?

henüz yok küçük çamlıcadaki verici haziran sonunda açılacak kanallar sonra ama hızlı bir şekilde kanal olayıda çözülür

saygılar
  • dvb t2 yayın testleride en azından istanbuldada yapılsaydı anteni aldık bekliyoruz yayını bakalım ne zaman başlayacaklar temmuz ramazan da deniliyor
  • şimdi benim merak ettiğim türkiye'de dvb-t2 yayını yoksa şehirlerarası otobüslerde kullanılan teknoloji ne? geçen pamukkale'ye bindim, bir sürü kanal vardı. onlar nasıl izletiyor?

dvb-t2 alıcam araba için..şimdi alayım mı almayayım mı? izmir için ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: explorer10

şimdi benim merak ettiğim türkiye'de dvb-t2 yayını yoksa şehirlerarası otobüslerde kullanılan teknoloji ne? geçen pamukkale'ye bindim, bir sürü kanal vardı. onlar nasıl izletiyor?

dvb-t2 alıcam araba için..şimdi alayım mı almayayım mı? izmir için ne önerirsiniz?
    http://urun.n11.com/lnb-ve-canak/atlanta-atl-230m-mobil-uydu-anteni-otobus-ve-vip-araclar-icin-P52706749?icid=990007_prudsys_productdetail_crosssell

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zetira -- 8 Nisan 2017; 0:9:16 >

• ooo bu çok pahalı :)

eee şimdi benim arabada tv izleme imkanım yok mu izmir'de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zetira

quote:

Orijinalden alıntı: explorer10

şimdi benim merak ettiğim türkiye'de dvb-t2 yayını yoksa şehirlerarası otobüslerde kullanılan teknoloji ne? geçen pamukkale'ye bindim, bir sürü kanal vardı. onlar nasıl izletiyor?

http://urun.n11.com/lnb-ve-canak/atlanta-atl-230m-mobil-uydu-anteni-otobus-ve-vip-araclar-icin-P52706749?icid=990007_prudsys_productdetail_crosssell

ooo bu çok pahalı :)

eee şimdi benim arabada tv izleme imkanım yok mu izmir'de?

• explorer10 kullanıcısına yanıt
    Araçlara özel uydu antenleri var hareket halinde internet hizmeti dahil tv radyo yayını alabiliyor full sistem kurulumu 5-7bin tl civarı saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayal oldu galiba

• Ben hic canak anten kullanmadigim icin bilgim yok. Simdiye kadar kablo tv teledunya kullandim. Hd kanallari ci kart ile izliyorum. Canak anten kurunca ci kart gibi bi karta ihtiyacim olurmu yoksa direk kabloyu tvnin arkasina dahili aliciya takınca hd kanallari izleyebilirmiyim?

• yayın şifresiz ise kartsız izlersiniz fakat yayın şifreli ise kartsız olmaz
  • Bazı kişilerin ufku çok dar olduğu için digital karasal yayınların faydasını anlamakta zorluk çekiyorlar.Tamam uydunun kanal kapasitesi fazla ama her odaya balkona yada bahçeye uydu kablosu çekemezsin yazları ege sahiline yazlığa gittiğim zaman basit bir çubuk antenle yunan tv lerini bizim uydu yayınlarından daha net alıyorum.Adamlar sadece bizim adalara el koymakla kalmamış UHF frekanlarının çoguna da el koymuşlar .Uluslararası yayın birliği yunanıstana resmi olarak vhf dahil 12 frekans Türkiyeye ise vhf dahil 8 frekans vermiş .Bir allahın kulu da çıkıp yahu yunanistan bizim yanımızda ufacık ülke bize niye az frekans veriyorsun dememiş.Türkiye dış işlerde hep gol yiyiyor.Denebilir ki yunanistan dvb-t yayın yapıyor o yüzden fazla frekans tahsis edilmiş iyi de ilerde dvb-t2 ye geçince frekansları geri mi verecek.Alın size 12 frekans tahsisli yunan verici kanalları
    http://www.media.net.gr/dtvfreqplan.php

bizim 8 frekans tahsisli kanal tablosunu rtuk ün sitesinden görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom wong -- 7 Mayıs 2017; 15:41:27 >

• Ankara Dikmen, Yenimahalle ve Hüseyingazi de test noktaları varmış.. Deneyecek varmı o mevkiilerde?

• quote:

Orijinalden alıntı: tom wong

Bazı kişilerin ufku çok dar olduğu için digital karasal yayınların faydasını anlamakta zorluk çekiyorlar.Tamam uydunun kanal kapasitesi fazla ama her odaya balkona yada bahçeye uydu kablosu çekemezsin yazları ege sahiline yazlığa gittiğim zaman basit bir çubuk antenle yunan tv lerini bizim uydu yayınlarından daha net alıyorum.Adamlar sadece bizim adalara el koymakla kalmamış UHF frekanlarının çoguna da el koymuşlar .Uluslararası yayın birliği yunanıstana resmi olarak vhf dahil 12 frekans Türkiyeye ise vhf dahil 8 frekans vermiş .Bir allahın kulu da çıkıp yahu yunanistan bizim yanımızda ufacık ülke bize niye az frekans veriyorsun dememiş.Türkiye dış işlerde hep gol yiyiyor.Denebilir ki yunanistan dvb-t yayın yapıyor o yüzden fazla frekans tahsis edilmiş iyi de ilerde dvb-t2 ye geçince frekansları geri mi verecek.Alın size 12 frekans tahsisli yunan verici kanalları
    http://www.media.net.gr/dtvfreqplan.php

bizim 8 frekans tahsisli kanal tablosunu rtuk ün sitesinden görebilirsiniz.

Keşke insanlarımız ülkemizi ilgilendiren konulara kendi çıkarları gözünden bakmaktan vazgeçse ama malesef hep rant ve kendi çıkarları peşinde koşan insanlar yüzünden hiçbir konuda öncü olamayıp fark yaratacak atılımlar yapamıyoruz.

• http://www.milliyet.com.tr/camlica-kulesi-nin-160-metrelik-gundem-2448107/?utm_source=twitter.com&utm_medium=mll-mll-gundem&utm_campaign=2448107

Çamlıca Kulesi'nin 160 metrelik anteni kule içinde monte ediliyor
    Çamlıca Kulesi'nin 160 metrelik çelik anteni, 200 metre yüksekliğe vinç yetişemeyeceği için kule içinde yapılıp hidrolik sistemle tepeye monte ediliyor. Antenin ağırlığı bin 300 ton.

Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca tepelerindeki radyo ve televizyon antenlerini tek bir noktada toplamak üzere Küçük Çamlıca'da inşa edilen 360 metrelik dev kulede son aşamaya geçildi. 2018'in ilk ayında bitmesi planlanan ve Paris'teki Eyfel Kulesi'nden 33 metre daha yüksek olacak olan "Çamlıca TV Tower"ın 200 metrelik betonarme kısmı bitti.
    Sabah gazetesinden Ali Oktay'ın haberine göre ancak bu noktadan sonra 160 metre uzunluğundaki çelik antenin, kulenin üstüne nasıl yerleştirileceği sorunu baş gösterdi. Çelik antenin yapımı ve kulenin dış kaplama işini üstlenen şirket 1300 ton ağırlığındaki çelik anteni, beton bloğa yerleştirmek için kulenin içine hidrolik sistem kurdu.

Çelik antenin yapımına da kulenin içinde başlandı. Anten bittiğinde beton bloğun içinden hidrolik basınçla 200 metre yüksekliğe çıkarılacak ve betonun üstüne monte edilecek. Kule bittiğinde toplam 360 metrelik bir yüksekliğe ulaşılacak.
    Makine mühendisi Selami Gürel, Nişantaşı Üniversitesi Yapı Kulübü'nün düzenlediği konferansa katıldı.Gürel, Türkiye'de bu kadar uzun ve ağır çelik anteni, 200 metre yüksekliğe çıkaracak bir vincin bulunmadığını anlatarak, "160 metrelik çelik anten yapısını 11 parçaya bölerek imal ediyoruz. Bu parçaları betonarme kulenin kapısından içeri sokarak üst üste kaynatacağız. Bu şekilde 1300 tonluk çelik anteni betonarme yapı içinde monte edeceğiz" dedi.

4 AY SÜRECEK

1300 tonluk anteni kule içinde monte etmek için kulenin tepesine 8 adet 200 tonluk hidrolik halat demetli çekme grubu monte edeceklerini anlatan Selami Gürel, "11 parça kulenin içinde tamamlanacak. Bu işin 4 ay süreceğini tahmin ediyoruz. Anten çelik yapısını kulenin içinde imal edip yerine kaldırdıktan sonra TV kulesinin 200 metre kotuna kadar gördüğünüz dış kabuk, dış çelik yapılar ve cephe sistemlerini de yerde yapıp modül modül yukarı çekeceğiz" diye konuştu.

• kuleyi avrupa yakasından görebileceğiniz canlı kameralar..buradan 3-4 ayda betonarme yapının yükselişini uzaktan da olsa takip etmiştim.devasal görünüyor..
    https://53c3c8575d942.click2stream.com/
    http://w.enka.com/camhd/cam1/index.html
    kule çalışmalarını seyredebileceğimiz canlı kamera ya da yakın bir bölgeden canlı kamera paylaşabilecek var mı

• Milliyette kule hakkında çıkan teknik bilgilerle eskiden çıkanlar arasında farklılıklar var. Eski bilgilere göre kulenin beton kısmı 220,5 m ve çelik anten kısmı 145m idi .Milliyetin yeni haberine göre beton kısım 200 m çelik anten kısmı ise 160 m.Acaba hangisi doğru?
    işte ilk 10 a giren tv kuleleri

https://10mosttoday.com/10-tallest-towers-in-the-world/
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.